Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

φιλε μου,δεν ειναι τοσο δυσκολο,γινεται και μεσω itunes με custom restore...Κατεβαζεις την 4,0,1 και πατωντας shift + restore σου την περναει χωρις προβλημα...

 

ΥΓ,αν σε καποιον φαινεται περιεργο,δεν χανει κατι απλα να το δοκιμασει.Κι εγω το διαβασα καπου,μου φανηκε εντελως ακυρο,το δοκιμασα σε ολοκαινουριο 3Gs 8αρι το οποιο ειχε γινει update στην 4,0,2 καταλαθος,και μου την περασε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΥΓ,αν σε καποιον φαινεται περιεργο,δεν χανει κατι απλα να το δοκιμασει.Κι εγω το διαβασα καπου,μου φανηκε εντελως ακυρο,το δοκιμασα σε ολοκαινουριο 3Gs 8αρι το οποιο ειχε γινει update στην 4,0,2 καταλαθος,και μου την περασε κανονικα...

 

Ποτε ακριβως γιατι μεχρι και πριν καμμια 10αρια μερες η apple ακομη "υπεγραφε" την .0.1. και ηταν λογικο να γινει ετσι απλα........αλλα πλεον δεν νομιζω να μπορεις να το ξανακανεις.

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και εκανα downgrade απο 4.0.2 σε 4.0.1 χωρις SHSH !!! NAI TA KATAΦΕΡΑ !!!οποιος θελει του λέω!!!

 

τωρα ανοιγω το κινητο και μου λεει να βαλω σιμ για να ξεκλιδωδω το κινητο ! βαζω την σιμ και μου λεει οτι η σιμ δεν αναγνωριζεται απο τι itunes!

 

προφανως θελει unlock!!

 

μπορει να βοηθησει κανεις στο τι πρεπει να κανω???

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

 

file mou einai eukolo.. mpes apo to iphone sou sto http://www.jailbreakme.com kanto jailbreak aki apo ekei katevase to ultrasn0w gia na to ksekleidwseis.. eukolo..

alla mia megalh erwthsh re aderfe? pws mporeses kai to ekanes downgrade xwris ta SHSH? pff exw prospathisei alla tpt :(

 

---------------------

@Moderator :

Αγαπητέ μου καλώς ήρθες στο φόρουμ.Τα greeklish έχουν προ πολλού καταργηθεί στο φόρουμ, οπότε θα σε παρακαλέσω το επόμενο σου ποστ να είναι στα ελληνικά,γιατί θα είναι κρίμα να διαγραφεί.Ευχαριστώ.

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

Ποτε ακριβως γιατι μεχρι και πριν καμμια 10αρια μερες η apple ακομη "υπεγραφε" την .0.1. και ηταν λογικο να γινει ετσι απλα........αλλα πλεον δεν νομιζω να μπορεις να το ξανακανεις.

 

Ακριβώς. Χθες προσπάθησα να το κάνω και δεν πήρε έγκριση. Μόνο με downgrade από 4.0.2 πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά από την έκδοση 4 και μετά, όταν έχεις ανοιχτό το wi-fi και κλειδώνεις το κινητό, αυτό παραμένει ανοιχτό και καταναλώνει υπερβολική μπαταρία.

 

Υπάρχει βέβαια και το multitasking για το οποίο οι απόψεις διίστανται για το αν καταναλώνει ή όχι μπαταρία όταν υπάρχουν στο παρασκήνιο ανοιχτές εφαρμογές.

 

Εφαρμογές στο παρασκήνιο μπορώ να δώ ποιες τρέχουν?

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές στο παρασκήνιο μπορώ να δώ ποιες τρέχουν?

 

Μπορείς με διπλό κλικ στο home button. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα προβληματα που ειχε το jb για το Iphone 4(facetime,mms) απο το jailbreakme λυθηκαν?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω activate/ulock την 4.0.1 σε iphone 3GS old bootrom απο αμερικη?

Ο οδηγός για να κάνεις j/b -> http://www.iphonehellas.gr/19934/jailbreakme-com-all-ios-devices-jailbreak/

Ο οδηγός για να κάνεις unlock -> http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/28736-ultrasn0w-v10-1-unlock-iphone-3g-iphone-3gs-iphone-4/page__pid__240597#entry240597

 

Παιδια τα προβληματα που ειχε το jb για το Iphone 4(facetime,mms) απο το jailbreakme λυθηκαν?

Στον οδηγό του j/b που παρέθεσα ακριβώς από πάνω, στο δεύτερο update αναφέρει ότι λύθηκαν;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός για να κάνεις j/b -> http://www.iphonehellas.gr/19934/jailbreakme-com-all-ios-devices-jailbreak/

Ο οδηγός για να κάνεις unlock -> http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/28736-ultrasn0w-v10-1-unlock-iphone-3g-iphone-3gs-iphone-4/page__pid__240597#entry240597

 

 

Στον οδηγό του j/b που παρέθεσα ακριβώς από πάνω, στο δεύτερο update αναφέρει ότι λύθηκαν;)

 

μιλω για activate. δεν εχω την αμερικανικη σιμ ωστε να μπορω να κανω activate το iphone. χωρις activate πως θα κανω jailbreak?

 

EDIT: εκανα restore απο 3.1.2 σε 4.0.1 και περασε κανονικα. εκανα και jailbreak με jailbrake.me και ολα οκ!

οταν επανεκκινα το iphone βγαζει μια γραμμι πανω απο το σημα της apple. γιατι αυτο? υπαρχει λυση?

Edited by costasix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια 4.0.1 τρεχω jailbreak se iphone 4......Αυτο που μου συμβαινει με εχει προβληματισει.......ειναι πολλεσ εφαρμογες απο installous που μου crasharoyn αλλες βεβαια οχι....οταν λες crasharoyn δεν ανοιγουν ΚΑΘΟΛΟΥ ιδεες????:wacko:
I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια 4.0.1 τρεχω jailbreak se iphone 4......Αυτο που μου συμβαινει με εχει προβληματισει.......ειναι πολλεσ εφαρμογες απο installous που μου crasharoyn αλλες βεβαια οχι....οταν λες crasharoyn δεν ανοιγουν ΚΑΘΟΛΟΥ ιδεες????:wacko:

Κατεβαζεις απο αλλου....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Mε το itunes τι γινεται? Μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση ή επηρεαζει το jailbreak?

 

p.s. εχω 3.1.2 jb

Link to comment
Share on other sites

οταν επανεκκινα το iphone βγαζει μια γραμμι πανω απο το σημα της apple. γιατι αυτο? υπαρχει λυση?

Είχε βγει ανακοίνωση ότι λόγω του j/b γίνεται αυτό. Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση γι' αυτό. Ωστόσο δεν επηρεάζεται η λειτουργία του iPhone.

 

με τα mms τι γινετε?

βρικαμε λυση?

πως μπορω να αλλαξω το carrier logo στην 4.0.1?

Όλα καλά με τα MMS μετά το j/b... Μπορείς να προχωρήσεις άφοβα σε j/b.

 

Με το carrier logo εννοείς προφανώς τα carrier settings του παρόχου σου. Συνδέεσαι μέσω iTunes κι αν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση, στην βγάζει αυτόματα.

ΥΓ. Δεν έχει καμία σχέση η έκδοση iOS που φοράς με τα carrier settings του εκάστοτε παρόχου.

 

Mε το itunes τι γινεται? Μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση ή επηρεαζει το jailbreak?

 

p.s. εχω 3.1.2 jb

Αφού έχεις την 3.1.2 jailbroken, μπορείς να κάνεις restore στην 4.0.2 και downgrade στην 4.0.1 και μετά j/b μέσω jailbreakme.com

 

Κανένα πρόβλημα με iTunes... Μπορείς να το αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση.

ΥΓ. Από τότε που βγήκε η έκδοση iOS 4, νομίζω πως είναι απαραίτητη η αναβάθμιση του iTunes στην τελευταία του έκδοση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις την 3.1.2 jailbroken, μπορείς να κάνεις restore στην 4.0.2 και downgrade στην 4.0.1 και μετά j/b μέσω jailbreakme.com

 

Κανένα πρόβλημα με iTunes... Μπορείς να το αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση.

ΥΓ. Από τότε που βγήκε η έκδοση iOS 4, νομίζω πως είναι απαραίτητη η αναβάθμιση του iTunes στην τελευταία του έκδοση.

Αρα και χωρις να κανω 4.0.1 jb μπορω να αναβαθμισω το itunes και δεν θα δημιουργηθει προβλημα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, ένα πρόβλημα που είχε δημιουργηθεί μεταξύ iTunes και Spirit αν δεν κάνω λάθος, νομίζω πως έχει διορθωθεί.

Ωστόσο, εάν μείνεις στην 3.1.2 δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσεις κιόλας το iTunes.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, ένα πρόβλημα που είχε δημιουργηθεί μεταξύ iTunes και Spirit αν δεν κάνω λάθος, νομίζω πως έχει διορθωθεί.

Ωστόσο, εάν μείνεις στην 3.1.2 δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσεις κιόλας το iTunes.:)

Σε αυτο το προβλημα αναφερομουν.

Για να χρησιμοποιησω ομως το ping θελει τη νεα εκδοση :/

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγει ανακοίνωση ότι λόγω του j/b γίνεται αυτό. Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση γι' αυτό. Ωστόσο δεν επηρεάζεται η λειτουργία του iPhone.

 

 

Όλα καλά με τα MMS μετά το j/b... Μπορείς να προχωρήσεις άφοβα σε j/b.

 

Με το carrier logo εννοείς προφανώς τα carrier settings του παρόχου σου. Συνδέεσαι μέσω iTunes κι αν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση, στην βγάζει αυτόματα.

ΥΓ. Δεν έχει καμία σχέση η έκδοση iOS που φοράς με τα carrier settings του εκάστοτε παρόχου.

 

 

Αφού έχεις την 3.1.2 jailbroken, μπορείς να κάνεις restore στην 4.0.2 και downgrade στην 4.0.1 και μετά j/b μέσω jailbreakme.com

 

Κανένα πρόβλημα με iTunes... Μπορείς να το αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση.

ΥΓ. Από τότε που βγήκε η έκδοση iOS 4, νομίζω πως είναι απαραίτητη η αναβάθμιση του iTunes στην τελευταία του έκδοση.

 

εκανα jaibreak και τα mms δεν ειναι ενεργοπιοιμενα (δηλ. την φωτογραφικη στα μηνυματα για να μπορω να διαλεξω φωτο) δεν την εμφανιζει.

για τα carrier logo, αυτο που ρωτω ειναι αν μπορω να βαλω image με το σημα του παροχεα μου και οχι να εμφανιζεται μονο το ονομα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το προβλημα αναφερομουν.

Για να χρησιμοποιησω ομως το ping θελει τη νεα εκδοση :/

 

εκανα jaibreak και τα mms δεν ειναι ενεργοπιοιμενα (δηλ. την φωτογραφικη στα μηνυματα για να μπορω να διαλεξω φωτο) δεν την εμφανιζει.

για τα carrier logo, αυτο που ρωτω ειναι αν μπορω να βαλω image με το σημα του παροχεα μου και οχι να εμφανιζεται μονο το ονομα.

 

Δεν γνωρίζω για τα mms, αλλά όσον αφορά το θέμα με τα custom carrier logos μπορείς να ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3290729#post3290729

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για τα mms, αλλά όσον αφορά το θέμα με τα custom carrier logos μπορείς να ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3290729#post3290729

 

για carrier logo κυπρου τι παιζει? παλια ειχε ενα ρεπο ο φιλος περικλης αλλα τωρα στην 4.0.1 δεν λειτουργα. τα custom carrier logo τα εχω απλα δεν γνωριζω που να τα περασω..

αν μπορει καπιος να μο εξηγηση, ή να σας τα στειλω και να τα περασετε στο ρεπο σας.

 

ευχαριστω

 

ibluenova (bluetooth για 4.0.1) δεν δουλευει. υπαρχει αλλο προγραμμα bluetooth share για την 4.0.1?

Edited by costasix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Μολις πηρα στα χερια μου το 3G S απο αμερικη το εκανα jailbreak(http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4448)

 

και το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν αναγνωριζει καμια καρτα sim.

εχω κανει 2 φορες unlock..

 

Καμια βοηθεια???

 

Απ'οτι προσεξα πηγα στο General και προσεξα οτι κατω απο το wifi δεν εχει την λεξη ''carrier????

Απ' όσο ξέρω πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο με μία sim που δουλεύει οποτε αμερικάνικη μέσω iTunes. Αν δεν ήταν μαζί με το τηλέφωνο μάλλον πρέπει να την πάρεισ από ebay... Δεν είμαι ειδικός γιατί πήρα το δικό μου από Ελλάδα αλλά αυτό ξέρω από διάφορα forum.

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο με μία sim που δουλεύει οποτε αμερικάνικη μέσω iTunes. Αν δεν ήταν μαζί με το τηλέφωνο μάλλον πρέπει να την πάρεισ από ebay... Δεν είμαι ειδικός γιατί πήρα το δικό μου από Ελλάδα αλλά αυτό ξέρω από διάφορα forum.

Καλή τύχη

 

κανε install απο το cydia το ultrasnow. απο την στιγμη που εκανες jailbreak δεν ειναι θεμα καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον 4.0.2 εννοείς. Αν έχεις SHSH's στο cydia, μπορείς να κάνεις downgrade σε 4.0.1. Αν όχι, δε μπορείς να κάνεις κάτι αυτή τη στιγμή. Έχει βγει η 4.1 για την οποία θα βγεί σύντομα jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...