Jump to content

[Λύση] Το Sygic Mobile maps για Ελλάδα


hostolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στον "πουλο" :Xκαι κατεβασε το Greek NaviGreece&POI

Περιεχει τον 2009.7

ο Navigreece μετά απο αρκετή χρήση, φαίνεται οτι έχει πολλά λάθη! Με έβγαζε να χρησιμοποιώ παραδρόμους για την «ταχύτερη» διαδρομή, αντί τον περιφεριακό της θεσσαλονίκης!!

Προτιμήστε TeleAtlas!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητε φίλε Τόλη εχεις δικιο αλλα κανενας χαρτης δεν είναι τελειος.

Εσυ εκανες σωστα την δουλεια σου και μας εδωσες ολους τους διαθεσημους ωστε ο καθενας να επιλέξει αυτόν με τα λιγότερα λάθη στην περιοχη που του χρειαζεται.

Προσωπικα χρησιμοποιω PNA και εχω ολους τους χάρτες και προγραμματα. Με κανενα δεν αισθανομαι πλήρης.

Αλλου εχει καλο χαρτη αλλα το προγραμμα ειναι τοσο μαπα που σε κανει να μπερδευεσαι και αλλου εχεις καλό προγραμμα αλλα μπερδευεσαι απο τον χαρτη.

Περιμενουμε το tom tom οπου αν τα καταφερεις και εκει θα μας σωσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ο Navigreece μετά απο αρκετή χρήση, φαίνεται οτι έχει πολλά λάθη! Με έβγαζε να χρησιμοποιώ παραδρόμους για την «ταχύτερη» διαδρομή, αντί τον περιφεριακό της θεσσαλονίκης!!

Προτιμήστε TeleAtlas!

 

Το ιδιο και μενα δεν με πηγαινε απο την κηφισιας αλλα απο στενακια...

επισησ παρατηρω lag στο σημα σχετικα μεγαλο κ σε κανει να χανεισ αποστασεις ενω το navigon δεν μου το κανει.

Μεχρι στιγμης προτιμώ το navigon παρότι εχει πολυ λιγοτερα ΡΟΙ και ποιο δυσχρηστο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τα ίδια με το lag... Το έχω αναφέρει ξανά, με δείχνει 20-30 μέτρα πιο πίσω.. Πρώτα στρίβω και μετά μου λέει στρίψτε :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ολο για torrents μιλατε και δεν εχω βρει τιποτα!!Ας μου εξηγησει καποιος!!

Υποθέτω πως δεν έχεις διαβάσει το πρώτο ποστ.

Ανέβηκε και στο απγιουλους η «τελευταία» έκδοση, με POIs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου την νεα εκδοση Navigon.

Eμεις την εχουμε πουθενα;)?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τα ίδια με το lag... Το έχω αναφέρει ξανά, με δείχνει 20-30 μέτρα πιο πίσω.. Πρώτα στρίβω και μετά μου λέει στρίψτε :p

 

Ναι μπράβο τόσο περίπου, απλα όταν είσαι σε περιοχή που πραγματικά δεν ξέρεις και περιμενεις το gps ειναι gtp :lol:

Αν δεν κανω λαθος συμβαίνει ομως στις χαμηλές ταχύτητες.

Υπαρχει περιπτωση να αναβαθμισουμε τα ΡΟΙ του navigon?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως δεν έχεις διαβάσει το πρώτο ποστ.

 

 

Το διαβασα ρε συ και δεν καταλαβα πολλα.Ας μου εξηγησει καποιος.:)

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω τωρα μια ερωτηση περασα το sygic australia το βρηκα σπασμενο με ελληνικους χαρτες.Το βαζω ολα μπαμ.Γιατι ομως δε βρισκει σημα???:(Θα μου πει καποιος??
Link to comment
Share on other sites

γιατι για να βρει σημα πρεπει να εισαι στον δρομο και οχι στο σπιτι σου. δοκιμασε το καθ΄οδον καποια στιγμη :)

FAQ

F*cking Annoying Questions

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα πριν βγηκα στο μπαλκονι και ολα μπαμ.Τωρα μονο το ενα δοκιμαδα το navigor οχι το sygia.Θα δουμε πιο θα ειναι το καλυτερο.......
Link to comment
Share on other sites

καποιος καλος χριστιανος ασ μου στηλη κανενα λινκ σε ΠΜ με τον χαρτη της Κυπρου.

 

ευχαριστω.

 

και σε μένα ρε παιδιά ...

 

όπως το βρήσκεις στο appulo...καταβάσεις αυτό που λέει Cyprus maps only

θα κάνεις αναζήτηση με sygic Australia γιατί είναι από εκεί χακαρισμένα

 

αν δεν καταλάβατε..ενημερώστε με..να σας στείλω με πμ ακριβώς το λινκ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κατεβασα αυτα τα 2 που εχετε φτιαξει αλλα οταν παω να τα συγχρονισω μεσω itunes στο iphone μου λεει οτι αυτα τα 2 (sygic gr ng & sygic gr ta)δεν ειναι συμβατα με το τηλεφωνο μου.ειναι αρχεια .ipa .ξερει κανεις καποιος τι γινετε?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχεις κάνει Jailbreak? Αν όχι τότε δεν μπορείς να τα βάλεις. Αν ναι υπάρχει τρόπος.

 

Λοιπόν αν το έχεις Jailbreak άνοιξε το Cydia και πήγαινε στην καρτέλα Manage. Μετά πηγαίνεις στο Sources πατάς το Edit πάνω δεξιά και μετά το Add πάνω αριστερά. Εκεί θα βάλεις το http://cydia.hackulo.us και πάτα Add Source. Μετά από αυτά πήγαινε στην καρτέλα Search, αν έχει firmware 3.0 τότε ψάξε για το AppSync αν έχεις παλιότερη τότε το MiPatch. Και κάνε το install! Μετά από αυτό βάλε και μια δωρεάν εφαρμογή από το App Store του κινητού. Αυτό ήταν. Τώρα μπορείς να βάλεις εφαρμογές .ipa στο iTunes και να συγχρονίσεις το κινητό ;) :) :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι jailbreak κ το mipatch υπηρχε ηδη μεσα.το εκανα κ reinstall για σιγουρια κ κατεβασα κ μια free εφαρμογη απο appstore η οποια παιζει κανονικα.δυστυχως ομως μεχρι εκει.οταν συνδεσα το iphone στον υπολογιστη παλι το ιδιο μηνυμα μου εβγαλε.εχω εγκαταστησει ηδη εφαρμογες απο τα μαγαζακια στο κινητο κ παιζουν κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω γιατί δεν προσπαθείς να το βάλεις κατευθείαν από το κινητό? Κατέβασε το installous και ψάξε για το GPS. Δεν ξέρω γιατί σου το κάνει αυτό αλλά δοκίμασε και με το Installous.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να ψάξεις για το πρόγραμμα. Άκου τι γίνεται εσύ μπαίνεις στο Cydia και κατεβάζεις το Installous. Είναι εφαρμογή που σε παίρνει στο Appulo, βρίσκεις το πρόγραμμα που θες και το βάζεις από το κινητό, δηλαδή δεν χρειάζεσαι υπολογιστή αλλά σύνδεση Wi-Fi (κατά προτίμηση). Δεν χρειάζεσαι το iTunes για να βάλεις την εφαρμογή. Απλά σου είπα κατεβάζεις το Installous από Cydia και μετά ανοίγεις την εφαρμογή και βρίσκεις το Sygic! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...