Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα στα χερια μου ενα ε72 αλφα κοπυ ηρθε δηλαδη!!!!!!!!!να μαι ειλικρινης επειδη ειχα ολα της σειρας ε61 κ μετα απογοητευτικα απο την κατασκευη,ειναι ενα ε63 με 5αρα καμερα κ μεταλικο καπακι στο ιδιο στυλ δηλαδη ,με ε52 κ ε55...δεν νομιζω αν θα το κρατησω...τα κουμπια ωραια κ μπορεις να χειριστεις κ με ενα χερι,καλο μεν απλα ιδιο κινητο με 5αρα θα μου πειτε τι περιμενες..ε ενταξει το καινουργιο κινητο κατι να χει καινουργιο..δεν ξερω αν θα το κρατησω τοσο πολυ απογοητευτηκα αλλα αυτα ειναι γουστα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχουν ριξει αρκετα την ποιοτητα κατασκευης, ενω το γεγονος πως μιλαμε για ενα κινητο με ελαχιστα καινοτομα χαρακτηριστικα (σε σχεση με τον προκατοχο του) το καθιστουν μια αριστη λυση, αλλα μαλλον για αυτους που δεν εχουν το Ε71 στην κατοχη τους.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχουν ριξει αρκετα την ποιοτητα κατασκευης, ενω το γεγονος πως μιλαμε για ενα κινητο με ελαχιστα καινοτομα χαρακτηριστικα (σε σχεση με τον προκατοχο του) το καθιστουν μια αριστη λυση, αλλα μαλλον για αυτους που δεν εχουν το Ε71 στην κατοχη τους.

 

Έτσι πιστεύω και εγώ.

Και καλά όλα τα άλλα, αλλά την κοροιδία με την εσωτερική μνήμη από 128 σε 256 mb δεν μπορώ να την χωνέψω.

Εδώ υπάρχουν τηλέφωνα με 8, 16 και 32 γίγα και αυτοί ακόμα παίζουν με τα MB?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπεις ΜΣΝ απο το κινητο εκτος απο το ιντερνετ δηλαδη οχι σε ιστοσελιδα αλλα σε προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπεις ΜΣΝ απο το κινητο εκτος απο το ιντερνετ δηλαδη οχι σε ιστοσελιδα αλλα σε προγραμμα?

Ψάξε στο ovi store είτε από το κινητό σου είτε μπες στην σελίδα store.ovi.com και κάνε μια αναζήτηση για το MSN.

 

Για ότι άλλο που θες να ρωτήσεις και έχει σχέση με εφαρμογές χρησιμοποίησε το θέμα

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρει ένας από τους κατόχους το product code της ελληνικής συσκευής του.:)

 

Τι και πως, εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Solved: Nokia E72 Unboxing Challenge

http://dailymobile.se/2009/12/09/solved-nokia-e72-unboxing-challenge/

 

Nokia E72 Photo Gallery

http://www.cellfanatic.com/2009/12/nokia-e72-photo-gallery/

 

Review: Nokia E72 - part 1: the E71 upgrade, a Solid Smartphone

http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/Review_Nokia_E72.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα στα χερια μου ενα ε72 αλφα κοπυ ηρθε δηλαδη!!!!!!!!!να μαι ειλικρινης επειδη ειχα ολα της σειρας ε61 κ μετα απογοητευτικα απο την κατασκευη,ειναι ενα ε63 με 5αρα καμερα κ μεταλικο καπακι στο ιδιο στυλ δηλαδη ,με ε52 κ ε55...δεν νομιζω αν θα το κρατησω...τα κουμπια ωραια κ μπορεις να χειριστεις κ με ενα χερι,καλο μεν απλα ιδιο κινητο με 5αρα θα μου πειτε τι περιμενες..ε ενταξει το καινουργιο κινητο κατι να χει καινουργιο..δεν ξερω αν θα το κρατησω τοσο πολυ απογοητευτηκα αλλα αυτα ειναι γουστα

 

Δεν είναι μεταλικό το πλαίσιο όπως το Ε71?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μεταλικό το πλαίσιο όπως το Ε71?

Νομίζω είναι, αλλά ματ για να μην κάνει δαχτυλιές.

Προσωπικά, προτιμώ τα απαστράπτον 71 και ας λερώνει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απαστράπτον Ε71 με bugs;( δες στο αντίστοιχο θέμα) ή Ε72 με διορθωμένες τις ατέλειες του προηγούμενου; :) και ελαφρώς πιό πλαστικό...;;
Link to comment
Share on other sites

Απαστράπτον Ε71 με bugs;( δες στο αντίστοιχο θέμα) ή Ε72 με διορθωμένες τις ατέλειες του προηγούμενου; :) και ελαφρώς πιό πλαστικό...;;

 

Τώρα εντάξει, βγαίνουμε εκτός θέματος αλλά το 71 το έχω από το Φεβρουάριο και μου λειτουργεί άριστα. Κάθε μέρα του πίνω το αίμα, το φορτίζω 3 ή 4 φορές την εβδομάδα (καταλαβαίνεις για τι χρήση μιλάω) και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κολλήματα. Τώρα, αν θεωρείς bug ότι κολλούσε το ρολόι στο screensaver (που και αυτό διορθώθηκε) οκ, αλλά σιγά το πράγμα. Κολλήματα και επανεκκινήσεις δεν έχει το τηλέφωνο. Ας προσέχουμε λιγάκι και τι προγράμματα εγκαθιστούμε..;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μεταλικό το πλαίσιο όπως το Ε71?

αν θυμαμαι καλα οχι..αν κ ειχα απογοητευτει τοσο πολυ που δεν το κοιταξα..μεταλικο ειναι μονο το καπακι ειναι φιλοσοφιας ε52 ,ε55.ξαναειδα ενα παντως εχει ερθει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

θα το πα΄ρει ένας φίλος στα 400 ευρώ

 

και θα χω εντυπώσεις, όχι άμεσα βέβαια...

 

Παντώς από όλα τα εξυπνόφωνα έχει την καλύτερη αυτονομία...

Αλλά αλμυρή τιμή...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

θα το πα΄ρει ένας φίλος στα 400 ευρώ

 

και θα χω εντυπώσεις, όχι άμεσα βέβαια...

 

Παντώς από όλα τα εξυπνόφωνα έχει την καλύτερη αυτονομία...

Αλλά αλμυρή τιμή...

αν κανεις μια συγκριση κινητων θα δεις οτι το ε52 εχει 180 ωρες (θεωρητικα παντα) παραπανω αυτονομια σε gsm απο το ε72.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει, αλλά δεν έχει auto focus...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

To gsmarena κάνει λόγο για μέτριο speakerphone.

 

http://www.gsmarena.com/blackberry_bold_9700-review-425p4.php

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

NAI σωστά, αν και συνήθως από την δόνηση το αντιλαμβάνομαι...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

NAI σωστά, αν και συνήθως από την δόνηση το αντιλαμβάνομαι...

Το speakerphone είναι το ακουστικό της συσκευής, όχι το ηχείο. Για την ένταση του ήχου κατά τη διάρκεια των συνομιλιών λέει, όχι για τον ήχο κλήσης.

Γι αυτό άλλωστε αυτό το τέστ βρίσκεται στην ενότητα telephony του review.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρώτο review.

Ειναι γρήγορο. Ειναι ποιοτικό ( όχι οι πλαστικές ανοησίες των Ε52 και Ε55).

Θυμίζει - λογικά μεχρι ένα σημείο - το Ε71.

Δεν θα το θεωρούσα must να πάει κάποιος απότο Ε71 στο Ε72.

Δεν βρίσκω πρακτικό το touch pad. Μαλλον με μπερδευει παρά με βοηθάει. Θα προτιμήσω την κλασική χρήση του πολυπλήκτρου με τα σταθερά και αξιόπιστα πατήματα:D

Τις επόμενες μέρες θα το μελετήσω όσο αναφορά το software και θα "ανεβάσω" σχόλια.

Όποιος θέλει ρωτάει.:)

Link to comment
Share on other sites

Η Wind από Τρίτη διαθέσιμα 100 κομμάτια για όλη την Ελλάδα και μόνο σε μαύρο χρώμα.

Τα συμπεράσματα δικά σας.:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είδα και επεξεργάστηκα το κινητό στο public που βρίσκεται στο cosmos στη Θεσσαλονίκη. Μπορώ να πώ ότι δεν με ενθουσίασε τόσο πολύ ιδίως η ποιότητα κατασκευής η οποία είναι σαφώς υποδιέστερη του Ε71. Βέβαια έχει γρήγορο επεξεργαστή και πιο νέα έκδοση symbian. Η κάμερα του πιστεύω πως δεν είναι αντάξια των 5 mp αλλά κάπως καλύτερη του Ε71. Τα πλήκτρα είναι ίδια και λίγο μικρότερα από το Ε71. Νομίζω ότι κάποιος κάτοχος του Ε71 δεν επιβάλλεται να αλλάξει το κινητό του με το Ε72 εκτός αν θέλει έτσι για ανανέωση να το κάνει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...