Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγάζει συνεχώς στην οθόνη όταν το ξεκλειδώνω το εξής:

επιλέξτε σύνδεση:

αναζήτηση wlan

psiloc connect

χωρίς κατηγορ.

1 σημείο προσβ.

 

από μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό?

 

Μάλλον άρχισε να το βγάζει μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου βγάζει συνεχώς στην οθόνη όταν το ξεκλειδώνω το εξής:

επιλέξτε σύνδεση:

αναζήτηση wlan

psiloc connect

χωρίς κατηγορ.

1 σημείο προσβ.

 

από μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό?

 

Μάλλον άρχισε να το βγάζει μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Καλημέρα.

Υποθέτω ότι κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει (της psiloc) ζητάει να συνδεθεί στο διαδίκτυο. Θα πας στην εφαρμογή και θα επιλέξεις να μην συνδέεται στο διαδίκτυο ή θα επιλέξεις να συνδέεται με όποιο σημείο πρόσβασης θες εσύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υποθέτω ότι κάποια εφαρμογή που έχεις περάσει (της psiloc) ζητάει να συνδεθεί στο διαδίκτυο. Θα πας στην εφαρμογή και θα επιλέξεις να μην συνδέεται στο διαδίκτυο ή θα επιλέξεις να συνδέεται με όποιο σημείο πρόσβασης θες εσύ.

 

Για δοκίμασε, πινακα ελέγχου,ρυθμίσεις, σύνδεση,προορισμοί,και στο "διαδίκτυο" πατα "επιλογες" και τίκαρε την επιλογή που λέει "ερώτηση μία φορά".μπορεί να διορθωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια.

Ο φωτσμος της οθονης σβηνει στα 5 δευτερολεπτα. Και οταν παω να αλλαξω τη ρυθμιση, μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον γιατι εχει ενεργοποιηθει η εξοικονομηση ενεργειας.

 

Απο που απενεργοποιειται αυτη η εξοικονομηση?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια.

Ο φωτσμος της οθονης σβηνει στα 5 δευτερολεπτα. Και οταν παω να αλλαξω τη ρυθμιση, μου λεει οτι δεν ειναι δυνατον γιατι εχει ενεργοποιηθει η εξοικονομηση ενεργειας.

 

Απο που απενεργοποιειται αυτη η εξοικονομηση?

 

Από το πλήκτρο on/off.

Link to comment
Share on other sites

Από το πλήκτρο on/off.

Ευχαριστώ και καλημέρα!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά εννοείς την "πυξίδα" που δείχνει τα σημεία του ορίζοντα και που εμφανίζεται όταν βρίσκεσαι στην εφαρμογή Τοποθεσία > Ορόσημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά εννοείς την "πυξίδα" που δείχνει τα σημεία του ορίζοντα και που εμφανίζεται όταν βρίσκεσαι στην εφαρμογή Τοποθεσία > Ορόσημα.

 

Μπορει να μου δειξει μια πυξιδα στην οθονη?

:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου δειξει μια πυξιδα στην οθονη?

Μόλις πιάσει σήμα το GPS τότε εμφανίζεται ένα σχέδιο που σου δείχνει τα σημεία του ορίζοντα και προς τα που είναι ο Βορράς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πιάσει σήμα το GPS τότε εμφανίζεται ένα σχέδιο που σου δείχνει τα σημεία του ορίζοντα και προς τα που είναι ο Βορράς.

 

Μονο μεσα στο χαρτη κατω αριστερα

:)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θες αυτό;

 

Εφαρμογές->GPS-> Δεδ. GPS->Θέση

Επιλογές->Κατάσταση Δορυφόρου

Αλλ. Προβ. (αριστερό πλήκτρο)

 

Εφόσον έχει βρεί σήμα το GPS δείχνει μία πυξίδα και απο πίσω τα στοιχεία θέσης σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες δεν σας εδωσα να καταλαβετε τι ακριβως θελω.Μιλαω για την ηλεκτρονικη πυξιδα (βλεπε σελ. 45) που στο τελος μας λεει πως γινετε και το σεταρισμα.Αυτη η πυξιδα λειτουργει και χωρις να εχουμε σημα στο GPS
:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ξεχωριστη πυξιδα στο E72, αν θες ξεχωριστη πυξιδα εξω απο τους χαρτες μπορεις να κατεβασεις το "NorthPole for E72" απο εδω:

http://www.neuvex.com/products/northpole/

 

http://img38.imagefra.me/img/img38/6/6/5/anduan/f_15vbafvfe6hm_1fa7dcf.png http://img40.imagefra.me/img/img40/6/6/5/anduan/f_15vbafvfe6hm_026588b.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Έχω σετάρει δύο mail στη συσκευή. Λόγω του ότι το ένα είναι POP3 acount δε θέλω να παίρνει mail όλη μέρα αλλά μόνο αφού του πω εγώ. Το πρόβλημα μου είναι το εξής.

 

Ρυθμίζω στο email->ρυθμίσεις->χρονος συγχρονισμού-> ενημέρωση διαστήματος = 5 λεπτά

 

Κάθε πέντε λεπτά όμως μου ζητάει να επιλέξω σύνδεση για να ελέγξει για mail και αν δε πατήσω κάτι δεν μπορεί να ελέγξει.

 

Έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Προορισμοί διαδίκτυο να έχει προτεραιότητα το wifi του σπιτιού μου και μετά το cosmote internet.

Επίσης έχω βάλει χρήση σημείου πρόσβασης αυτόματα και στην επιλογή προειλεγμένης σύνδεσης διαδικτύου "ερώτηση μία φορά".

 

1.Τι πρέπει να κάνω για να μπορεί να τσεκάρει mail χωρίς να είμαι από πάνω του όλη την ώρα;

2. Γιατί ενώ κάνω έξοδο από την εφαρμογή e-mail (όχι απόκρυψη) συνεχίζει να τσεκάρει κάθε πέντε λεπτά για mail; Όταν είμαι στο γραφείο δε θέλω να ελέγχει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λογαριασμό mail στο κινητό και θέλω να ρωτήσω το εξής:

υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονίζει τα mail μου μόνο όταν βρίσκομαι κάπου με wifi για να μη χρεώνομαι στην cosmote?

Στα σημεία πρόσβασης έχω σβήσει το cosmote internet κ έχω απενεργοποιήσει το 3G.

Στο ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Προορισμοί -> διαδίκτυο έχω αφήσει μόνο ελεύθερα ασύρματα δίκτυα.

 

Αυτά αρκούν ή θα πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.

Έχω σετάρει δύο mail στη συσκευή. Λόγω του ότι το ένα είναι POP3 acount δε θέλω να παίρνει mail όλη μέρα αλλά μόνο αφού του πω εγώ. Το πρόβλημα μου είναι το εξής.

 

Ρυθμίζω στο email->ρυθμίσεις->χρονος συγχρονισμού-> ενημέρωση διαστήματος = 5 λεπτά

 

Κάθε πέντε λεπτά όμως μου ζητάει να επιλέξω σύνδεση για να ελέγξει για mail και αν δε πατήσω κάτι δεν μπορεί να ελέγξει.

 

Έχω επιλέξει από τις ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Προορισμοί διαδίκτυο να έχει προτεραιότητα το wifi του σπιτιού μου και μετά το cosmote internet.

Επίσης έχω βάλει χρήση σημείου πρόσβασης αυτόματα και στην επιλογή προειλεγμένης σύνδεσης διαδικτύου "ερώτηση μία φορά".

 

1.Τι πρέπει να κάνω για να μπορεί να τσεκάρει mail χωρίς να είμαι από πάνω του όλη την ώρα;

2. Γιατί ενώ κάνω έξοδο από την εφαρμογή e-mail (όχι απόκρυψη) συνεχίζει να τσεκάρει κάθε πέντε λεπτά για mail; Όταν είμαι στο γραφείο δε θέλω να ελέγχει.

Aν το εχεις κάθε πέντε λεπτά να τσεκάρει, και να κλείσες το email, αυτο θα προσπαθήσει να συνδεθεί.Τώρα, για την ερώτηση που σου κάνει για δοκίμασε εκεί που λέει τι θα συγχρονίσεις και πότε, πιο κάτω έχει ένα μενού που λέγεται Συγχρονισμός.Εκεί πάτα πάντα ενεργός.Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα.

 

 

Έκανα λογαριασμό mail στο κινητό και θέλω να ρωτήσω το εξής:

υπάρχει η δυνατότητα να συγχρονίζει τα mail μου μόνο όταν βρίσκομαι κάπου με wifi για να μη χρεώνομαι στην cosmote?

Στα σημεία πρόσβασης έχω σβήσει το cosmote internet κ έχω απενεργοποιήσει το 3G.

Στο ρυθμίσεις-> Σύνδεση-> Προορισμοί -> διαδίκτυο έχω αφήσει μόνο ελεύθερα ασύρματα δίκτυα.

 

Αυτά αρκούν ή θα πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ρύθμιση?

Όταν είσαι κάπου που έχει wifi και πατήσεις αναζήτηση δικτύου wlan και συνδεθείς, θα σε βάλει αυτόματα μέσω wifi.Δεν θα μπει από την cosmote.Αλλά η γνώμη μου θα ήταν να έβαζες ένα πακετάκι Internet της cosmote για 100 ΜΒ το μήνα με 5 Ευρώ.Και μπορείς ανα πάσα στιγμή να ελέγχεις τον όγκο δεδομένων που έχεις κατεβάσει.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Aν το εχεις κάθε πέντε λεπτά να τσεκάρει, και να κλείσες το email, αυτο θα προσπαθήσει να συνδεθεί.Τώρα, για την ερώτηση που σου κάνει για δοκίμασε εκεί που λέει τι θα συγχρονίσεις και πότε, πιο κάτω έχει ένα μενού που λέγεται Συγχρονισμός.Εκεί πάτα πάντα ενεργός.Μήπως είναι αυτό το πρόβλημα.

 

Δε βρίσκω κάποια τέτοια ρύθμιση στην εφαρμογή των mail. Που ακριβώς υπάρχει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Email,ρυθμίσεις λογαριασμού,χρόνος συγχρονισμού,συγχρονισμός.Δεν ξέρω αν φταίει αυτό, αλλά δοκίμασέ το.

Αλλά να σε ρωτήσω...γιατί δεν το κάνεις να μπαίνει μόνο όταν εσύ το θες και να βλέπεις τα email σου όταν εσύ θες? Εγω το ρύθμισα έτσι ώστε όταν πατάω το κουμπί με τα email στο πληκτρολόγιο, τότε να μπαίνει μόνο.Μου τα εμφανίζει, τα διαβάζω, και μετάω πατάω αποσύνδεση.Δεν σε βολεύει έτσι?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις χρόνος συγχρονισμού μου έχει μόνο τις επιλογές

1. Ημέρες σύνδεσης

2. Ωρες Σύνδεσης

3. Ενημερωσ. Διαστήματος

 

Δεν υπάρχει επιλογή συγχρονισμός. Μήπως φταίει το ότι ο λογαριασμός είναι POP3;

 

Δε με βολεύει να ελέγχει τα mail μόνο όταν εγώ το επιλέξω γιατί θέλω να λαμβάνω ενημερώση τακτικά για το άν μου εστάλει mail (π.χ. ανά πεντάλεπτο) γιατί μπορεί να μου έρθει κάποια επείγουσα ενημέρωση από τη δουλειά και θέλω να με ειδοποιεί το συντομότερο δυνατόν. Οπότε δε μπορώ να το ελέγχω χειροκίνητα ανά πεντάλεπτο ούτε απλά να το τσεκάρω όποτε το θυμιθώ.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δίκιο...Πήγαινε ρυθμίσεις γραμματοκιβωτίου,προχωρημένες ρυθμ.γραμματοκ.,ρυθμίσεις εισερχομένων emails,κι εκεί μέσα κάπου λέει σημείο πρόσβ. σε χρήση.Εκεί εγώ εχω το Cosmote internet.Βάλε τον πάροχό σου εκεί, μήπως φτιάξει. Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.Μια ερώτηση,η "white edition" έχει κυκλοφορήσει?Και αν όχι υπάρχει καμιά πληροφορία για το πότε θα είναι διαθέσιμη? Edited by lordimpaler

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.Μια ερώτηση,η "white edition" έχει κυκλοφορήσει?Και αν όχι υπάρχει καμιά πληροφορία για το πότε θα είναι διαθέσιμη?

 

Δεν ξέρω για τις άλλες εταιρίες, αλλά σε λίγες μέρες θα το έχουν GERMANOS -COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τις άλλες εταιρίες, αλλά σε λίγες μέρες θα το έχουν GERMANOS -COSMOTE.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία camerakias,θα'χω το νου μου.:happy:

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...