Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Κλασσικό πρόβλημα των WM. Εδώ μπορείς να βρεις μια λύση:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4182640

2. Μόνο με κάποιο προγραμματάκι μπορείς να βγάλεις φωτογραφία από την μπροστά κάμερα...

Ok, θα το ψαξω..Ευχαριστω! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Οταν προσθετο μια νεα επαφη, επιλεγω Αποθηκευση στο Outlook. Κανω σωστα?

Πως μπορω να δω μετα τις επαφες απο το Outlook στον υπολογιστη μου ενω ειμαι συνδεδεμενος στο Outlook και βλεπω τα mail μου για παραδειγμα?

 

2. Οταν εγκαθιστω ενα προγραμμα στη αποθηκη μου, μετα πηγαινω στο τηλ και πατω εναρξη και το βλεπω κατω κατω.

Αν βαλω πολλα προγραμματα , η λιστα θα ειναι τεραστια. Μπορω να φτιαξω εναν φακελω στο μενου εναρξη για να τα βαζω ολα εκει και πως? Πιστευω μεσω pc αλλα δεν ξερω σε ποιο directory να παω για να φτιαξω τον φακελο και να φαινετε στην εναρξη. Αν γινετε αυτο παρακαλω λεπτομερος την διαδρομη που πρεπει να ακολουθησω μεσω pc για την δημιουργια αυτου του φακελου.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα.τελικα πως θα βαλουμε τα 6,5 εμεις που το πηρανε απο e-klik και εχουμε τα 6,1?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι προς το παρόν αυτό μπορεί να γίνει μόνο μέσω της αντιπροσωπείας. Εντούτοις λάβε υπόψιν ότι δεν είναι λίγοι αυτοί που θα ήθελαν να επιστρέψουν στα 6.1. Ενημερωτικά πάντα. Τώρα εάν θες να μάθεις το γιατί, διάβασε λίγο πιο πίσω για τις απόψεις των κατόχων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και μια μελλοντικη ερωτηση επειδη ειμαι και εγω πρωταρης στα winmo.

updates σε αναβαθμισεις απο που κατεβαζουμε[η νοκια π.χ το εχει απλουστευσει το θεμα με τον νοκια updater που με 2 κλικ κανεις εγκατασταση οτι νεο δινει];

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να συνδεθείτε με WinMesenger μέσω WIFI?

Δεν βρίσκω επιλογή για WIFI στο Messenger

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει μπορει να περασει τον χρυσο οδηγο στο κινητο,πανευκολα απο εδω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα sync το outlook με το κινητο. Εψαξα να βρω επιλογη στο κινητο για να μου δειχνει ονομα, επωνυμο, αλλα δεν τη βρισκω. Πως μπορω να το επιλεξω ωστε να βλεπω το ονομα πρωτα και μετα το επωνυμο στο Phonebook της συσκευης?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα.τελικα πως θα βαλουμε τα 6,5 εμεις που το πηρανε απο e-klik και εχουμε τα 6,1?

 

Πραγματικά, απο ότι διαβάζω τα 6.5 έχουν αρκετά bugs.

Προσωπικά λέω να μείνω με τα 6.1 μέχρι να βγεί κάποια απίσημη 6.5 στο internet.

 

Το θέμα όμως είναι το εξής: Ακόμη και άν συμβιβαστείς με τα λίγα bugs και αποφασίσεις οτι θες 6.5, θα σου κάνουν δωρεάν αναβάθμιση στην Samsung ή θα σε αρχίσουν στα ίσως, μήπως, γκουχ, μουχ.., επειδή το omnia είναι απο e-click; (το ρωτάω γιατί και εγώ απο e-click αγόρασα).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν νομιζω να υπαρχει επιλογη WiFi στον Messenger. Απλα ενεργοποιεις το WiFi, κανει την συνδεση και μετα κανεις log in κανονικα στο Messenger
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πετύχει τπτ από τα μπαγκσ που αναφέρονται πιο πίσω. Ίσος διότι εξαρχής από σφραγισμένο κουτί είχα την 6.5 Προ μέσα.

 

Πάντως περίμενα πιο πολύ ταχύτητα από το Εργαλείο

 

 

 

Μα δεν νομιζω να υπαρχει επιλογη WiFi στον Messenger. Απλα ενεργοποιεις το WiFi, κανει την συνδεση και μετα κανεις log in κανονικα στο Messenger

 

ok μπαίνει μια χάρα τώρα

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

και μια μελλοντικη ερωτηση επειδη ειμαι και εγω πρωταρης στα winmo.

updates σε αναβαθμισεις απο που κατεβαζουμε[η νοκια π.χ το εχει απλουστευσει το θεμα με τον νοκια updater που με 2 κλικ κανεις εγκατασταση οτι νεο δινει];

 

Λογικά αν υπάρχει κάποιο update απ'τη Samsung θα το βάζει στο site της...

Απ' την άλλη αν υπάρχει κάτι για τα wm μάλλον πρέπει να ψάχνουμε προς microsoft μεριά..!

 

 

Mιας που είδα οτι δεν έχει αναφερθεί ξανά στο thread και απ'ότι είδα αρκετοί ψάχνουν για δωρεάν εφαρμογές (και όχι μόνο) στο AppStore της samsung υπάρχουν αρκετές εφερμογές και παιχνίδια δημιουργημένα απο developres (τα περισσότερα) ;)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μας πει για την μπαταρία του ? ποσο κρατα αν το χρησιμοποιείς απλά σαν τηλέφωνο? και ποσο αν το σκαλίσεις και λιγάκι? γιατί σκέφτομαι να το πάρο αλλα αν είναι να θέλω κάθε μέρα φόρτιση χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο τότε είναι άστα να πάνε

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικά αν υπάρχει κάποιο update απ'τη Samsung θα το βάζει στο site της...

Απ' την άλλη αν υπάρχει κάτι για τα wm μάλλον πρέπει να ψάχνουμε προς microsoft μεριά..!

 

Όχι φίλε μου, Ότι αναβάθμιση βγει θα είναι από μεριά της Samsung. Εάν η Microsoft βγάλει ένα καινούργιο build του πυρήνα του λειτουργικού, θα το πάρει η Samsung (αν το πάρει) και θα χτίσει τη ROM της συσκευής της βασισμένη πάνω σε αυτό. Έτσι συμβαίνει με όλες τις εταιρίες στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μας πει για την μπαταρία του ? ποσο κρατα αν το χρησιμοποιείς απλά σαν τηλέφωνο? και ποσο αν το σκαλίσεις και λιγάκι? γιατί σκέφτομαι να το πάρο αλλα αν είναι να θέλω κάθε μέρα φόρτιση χωρίς να κάνω κάτι το ιδιαίτερο τότε είναι άστα να πάνε

ευχαριστω .

 

Με λίγη χρήση μπορεί να βγάλει και 5 μέρες! Αν το τρελάνεις στο πείραγμα μπορεί να μην βγάλει ούτε μέρα! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με λίγη χρήση μπορεί να βγάλει και 5 μέρες! Αν το τρελάνεις στο πείραγμα μπορεί να μην βγάλει ούτε μέρα! :)

 

όταν λες λίγη χρήση ? δηλαδή μονο σαν τηλέφωνο με 60 λεπτά την μέρα και 5-6 φωτογραφίες την βγάζει 2 μερούλες ?

Link to comment
Share on other sites

όταν λες λίγη χρήση ? δηλαδή μονο σαν τηλέφωνο με 60 λεπτά την μέρα και 5-6 φωτογραφίες την βγάζει 2 μερούλες ?

Φαντάζομαι πως ναι! Αλλά 60 λεπτά τη μέρα τηλέφωνο είναι πολύ μεγάλη χρήση!!! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως ναι! Αλλά 60 λεπτά τη μέρα τηλέφωνο είναι πολύ μεγάλη χρήση!!! :lol:

 

το n86 που έχω τώρα χαλαρά κρατα 2 μέρες με τουλάχιστον 60 λεπτά την μέρα και το βραδυ ανοιχτό +bluetooth :O

αλλα αυτό το φαντάζομαι που είπες με τρόμαξε λιγάκι γιατί καμια φορα η φαντασία με την πραγματικότητα είναι μακριά :cry::cry:

αν κάποιος που το έχει μπορεί να μας διαφώτιση καλύτερα ποσο του κρατα και με τι χρήση θα ήμουν ευγνώμων :p:p:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν υπάρχει κάποιο update απ'τη Samsung θα το βάζει στο site της...

Απ' την άλλη αν υπάρχει κάτι για τα wm μάλλον πρέπει να ψάχνουμε προς microsoft μεριά..!

 

 

Mιας που είδα οτι δεν έχει αναφερθεί ξανά στο thread και απ'ότι είδα αρκετοί ψάχνουν για δωρεάν εφαρμογές (και όχι μόνο) στο AppStore της samsung υπάρχουν αρκετές εφερμογές και παιχνίδια δημιουργημένα απο developres (τα περισσότερα) ;)

μα δουλευει για Ελλαδα αυτο το store ? εχει ανοιξει για 4 χωρες μονο..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, Ότι αναβάθμιση βγει θα είναι από μεριά της Samsung. Εάν η Microsoft βγάλει ένα καινούργιο build του πυρήνα του λειτουργικού, θα το πάρει η Samsung (αν το πάρει) και θα χτίσει τη ROM της συσκευής της βασισμένη πάνω σε αυτό. Έτσι συμβαίνει με όλες τις εταιρίες στο χώρο.

Οκ, δεν το ήξερα οτι γίνεται έτσι με τα wm..Είναι το πρώτο μου wm τηλέφωνο και παρ'ολο που έχω εξηκοίωση (απο κινητό φίλου με wm) δεν έχω ψάξει σε τομέα updates τι παίζει! :)

μα δουλευει για Ελλαδα αυτο το store ? εχει ανοιξει για 4 χωρες μονο..

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα..Απλά πρέπει να κατεβάσεις το προγραμματάκι που σου ζητάει κ να εγκαταστήσεις το Samsung new PC Studio που υπάρχει στο cd που είχε μέσα το κουτί του Omnia..

Δεν έχω δοκιμάσει να κατεβάσω και να τρέξω εφαρμογή, αλλα θα το κάνω σύντομα! (αυτές τις μέρες δεν μπορώ γιατί δεν έχω το καλώδιο usb..:lol:)

 

Όσο για την μπαταρία που ρωτάει ο φίλος παραπάνω: Σήμερα είναι η 3η μέρα μετά τη φόρτιση με "σκαλισματάκια", φωτογραφίες, wi-fi & περίπου 20'/μέρα ομιλία...Ειδικά σήμερα δούλεψε αρκετά το internet...Αυτή τη στιγμή είναι στο 10%. Το βράδυ πάει για ανεφοδιασμό!! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτή τη στιγμή είναι στο 10%. Το βράδυ πάει για ανεφοδιασμό!! :)

 

Σε γενικές γραμμές και όσο αυτό είναι εφικτό, μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%. Σε αυτές τις συσκευές δεν ενδείκνυται να αφήνουμε την μπαταρία να αδειάζει πλήρως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...