Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιαδια σχετικα με την εγκατασταση των java εφαρμογων βρεθηκε καμια ακρη για να μπορεσουμε να περασουμε καποιο προγραμματακι?

Προς το παρόν τίποτα , μόνο αν τις κατεβάσεις μέσω internet κατευθείαν στο κινητό.

Εγώ το έκανα με μία κάρτα που έχω της Wind για ασύρματο internet και κατέβασα δύο εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..!!!κραταω στα χερια μου φυλλαδιο απ τα Saturn Θεσσαλονικης..τιμη 249 ευρω σκετη συσκευη(δεν γραφει κανα ψιλο γραμμα για συμβολαιο η κατι τετοιο)

Το ξεφτιλισαν και αυτο το κινητο..πιο κατω και απ τη μιση τιμη απο την αρχικη του.ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ελεος;

Ε ρε φιλαρακι οσο να ναι οσοι το πηραμε 450 και 500 στην αρχη ειναι κριμα γιατι πολυ απλα δε μπορουμε να το πουλησουμε τωρα πουθενα..πρεπει να το παντρευτουμε :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ πηρα το κινητο και η μπαταρια κρατα το πολυ 2 μερεσ με χρηση μονο για sms και κανενα τηλ.ειπαρχει καμια aftermarket μπαταρια να βαλω 'η κατι τετοιο??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ πηρα το κινητο και η μπαταρια κρατα το πολυ 2 μερεσ με χρηση μονο για sms και κανενα τηλ.ειπαρχει καμια aftermarket μπαταρια να βαλω 'η κατι τετοιο??

 

Δεν υπάρχει aftermarket μπαταρία. Είναι η εργοστασιακή και καμία άλλη... Η μέση διάρκεια της μπαταρίας είναι 2 μέρες με κλειστό το δίκτυο 3G και σχετικά λιγότερη από νορμάλ χρήση, πράγμα φυσιολογικό αν λάβεις υπόψη ότι η μπαταρία που φέρει η συσκευή είναι 1000άρα ενώ αυτή του SE K880, με σαφώς πολύ μικρότερες ενεργειακές απαιτήσεις, 950άρα η οποία κρατούσε μάξιμουμ 4 μέρες...

 

Αυτά που λέγονται ότι η μπαταρία της συσκευής φτάνει και τις 4 μέρες με νορμάλ χρήση τηλεφώνου, sms, bluetooth και επιπλέον λίγο gaming ή WiFi κλπ ξεφεύγουν από τη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας και ανήκουν στο πεδίο της κομμωτικής, είναι δηλ. κατά το κοινώς λεγόμενον τρίχες!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε φιλαρακι οσο να ναι οσοι το πηραμε 450 και 500 στην αρχη ειναι κριμα γιατι πολυ απλα δε μπορουμε να το πουλησουμε τωρα πουθενα..πρεπει να το παντρευτουμε :)

 

Ας παραλείψουμε το παγκοσμίως γνωστό δεδομένο ότι έτσι κι αλλιώς είναι παράλογο και ένα κινητό να κοστίζει περισσότερο και από ένα laptop, άρα η τιμή του μόνο και μόνο από αυτό είναι έτσι κι αλλιώς φούσκα, κι ας σου ζητήσω να μου πεις ένα καταναλωτικό προϊόν, οποιουδήποτε είδους, που να μην πέφτει αισθητά η τιμή του μετά από μερικούς μήνες από αυτή που είχε όταν πρωτοβγήκε ...

 

Εδώ αυτοκίνητο παίρνεις και με το που θα το βγάλεις από την αντιπροσωπεία και θα πατήσει οδόστρωμα έχει ήδη χάσει το 15-20 % της αξίας του.

 

Από εκεί και πέρα αν η Samsung για να αυξήσει το μερίδιό της στην αγορά και να ανοίξει δρόμο για τα επερχόμενα smartphones της (το Pixon 12 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SMARTPHONE) ρίχνει τις τιμές λίγο πιο γρήγορα από τις άλλες εταιρείες που την έχουν ψωνίσει (βλ. SE που πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες) και τα Saturn πωλούν για κράχτη τις εν λόγω συσκευές σχεδόν στην τιμή χονδρικής απλά διαψεύδει τις ψευδαισθήσεις εκείνων που πίστευαν ότι ένα κινητό, όσο ακριβό κι αν είναι, μπορεί να αποτελεί "επένδυση".

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Ας παραλείψουμε το παγκοσμίως γνωστό δεδομένο ότι έτσι κι αλλιώς είναι παράλογο και ένα κινητό να κοστίζει περισσότερο και από ένα laptop, άρα η τιμή του μόνο και μόνο από αυτό είναι έτσι κι αλλιώς φούσκα, κι ας σου ζητήσω να μου πεις ένα καταναλωτικό προϊόν, οποιουδήποτε είδους, που να μην πέφτει αισθητά η τιμή του μετά από μερικούς μήνες από αυτή που είχε όταν πρωτοβγήκε ...

 

iphone..δε πεφτει καθολου η τιμη του μεχρι να βγει το πιο αναβαθμισμενο μοντελο

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει aftermarket μπαταρία. Είναι η εργοστασιακή και καμία άλλη... Η μέση διάρκεια της μπαταρίας είναι 2 μέρες με κλειστό το δίκτυο 3G και σχετικά λιγότερη από νορμάλ χρήση, πράγμα φυσιολογικό αν λάβεις υπόψη ότι η μπαταρία που φέρει η συσκευή είναι 1000άρα ενώ αυτή του SE K880, με σαφώς πολύ μικρότερες ενεργειακές απαιτήσεις, 950άρα η οποία κρατούσε μάξιμουμ 4 μέρες...

 

Αυτά που λέγονται ότι η μπαταρία της συσκευής φτάνει και τις 4 μέρες με νορμάλ χρήση τηλεφώνου, sms, bluetooth και επιπλέον λίγο gaming ή WiFi κλπ ξεφεύγουν από τη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας και ανήκουν στο πεδίο της κομμωτικής, είναι δηλ. κατά το κοινώς λεγόμενον τρίχες!

Διαφωνω μαζί σου. Το έχω δύο μήνες και με μέτρια χρήση ( ομιλία γύρω στην μισή έως μία ώρα και οπωσδήποτε 2-3 φωτο) χωρίς bluetooth ή wifi μου αντέχει 4 γεμάτες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Χτυπησα σημερα δυο κομματια απο το Saturn Θεσσαλονικης προς 249 ευρω εκαστο! Φορανε και το τελευταιο λογισμικο ΧΧΙΚ1. Αν υπαρχει καλυτερη αγορα αυτη τη στιγμη εγω δε θα ξαναπιασω κινητο στο χερι!!! :p

 

δεν ξέρω αν είχες και πιο πριν ίδιο τηλ αλλά αν είχες πες μας τι διαφορές βρίσκεις αν βρίσκεις (σε σχεση πάντα με το νέο λογισμικό)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ειναι cosmote συσκευη κ εχω βαλει tim καρτα και δεν μπορω να μπω στο internet.καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

φίλε Ηaki κάνε τον κόπο και λύσε μας την γνωστή απορία με το βίντεο σε πλήρες σκοτάδι, κολλάει ή όχι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φιλε haki πες μας επειδη ειχες και το Ν86 ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις;:)Αν ειναι καλυτερο το pixon να δωσω το Ν86 και να το παρω:D
Link to comment
Share on other sites

Μολις τραβηξα ενα διαρκειας δυο λεπτων και ειναι σα να το γυρισε ο Spielberg! :lol:

Αυτο ΔΕΝ κολλησε. Δεν ορκιζομαι για μεγαλυτερης διαρκειας.

 

ΤΟ θέμα είναι οι συνθήκες .....σε σκοτάδι μαύρο ή με φωτισμό κανονικό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αντε ξανατραβηξα ενα αφου εσβησα τα παντα. Πισσα σκοταδι! Την τυφλα μου δεν εβλεπα! Ενα λεπτο και δεν κολλαει καθολου αλλα το λεντακι που φωτιζει την βιντεοσοπουμενη σκηνη δεν ειναι και οτι το δυνατοτερο για ληψεις σε απολυτο σκοταδι...ΔΕ φεγγει αρκετα!

 

gjimmys: Η αναλυση της οθονης του Pixon ειναι ακριβως ΠΕΝΤΑΠΛΑΣΙΑ απο οτι του Ν86! Καταλαβαινεις το πως βλεπεις μια εικονα, ενα βιντεο, ενα παιχνιδι και πολυ περισσοτερο μια ιστοσελιδα! Το Route 66 που περιλαμβανεται ειναι πληρεστατο και ΜΟΝΟ για την φωνητικη πλοηγηση πρεπει να πληρωσεις (και δε χακαρεται). Η καμερα του και το φλας του ειναι το απολυτα καλυτερο σε κινητο GSM οποτε δυστυχως το υπεροχο Ν86 χανει και εδω. Τωρα το Symbian σαφως και το προτιμω λογω εξοικιωσης αλλα περα απο αυτο, υπερτερει (το Symbian) ΜΟΝΟ αν το χρειαζεσαι απολυτα. Τελος παντων, το Ν86 μου αρεσει παρα πολυ αλλα σε αυτη τη φαση και με αυτη την τιμη προτιμω το Pixon. Tωρα αν θες να επεξεργαζεσαι αρχεια Office στο κινητο...Ν86. Αλλα για σερφαρισμα με τον νεο, εξαιρετικο και final mini Opera 5, το Pixon ειναι σε αλλη διασταση. Εκοψα επισης το Avatar σε διασταση 720Χ480 και αν το δεις στην οθονη του Pixon θα παθεις!

 

Ποιοτητα ακουστικου και μπαταρια;Παντα σε σχεση με το Ν86.Ελπιζω να ισχυει και αθηνα αυτη η τιμη για το pixon:O

Link to comment
Share on other sites

H προσφορα ειναι ΜΟΝΟ του Saturn Θεσσαλονικης. Το ακουστικο ειναι πολυ καλο αν και λιγο ρηχο. Για μπαταρια με το καινουργιο λογισμικο δεν ξερω, παντως απο το πρωι το εχω ξεσκισει και δειχνει εντελως φουλ, αρα δεν ειναι σε καμια περιπτωση χάλια.

 

Ευχαριστω φιλε haki για την ειλικρινεια σου:)

Link to comment
Share on other sites

Αντε ξανατραβηξα ενα αφου εσβησα τα παντα. Πισσα σκοταδι! Την τυφλα μου δεν εβλεπα! Ενα λεπτο και δεν κολλαει καθολου αλλα το λεντακι που φωτιζει την βιντεοσοπουμενη σκηνη δεν ειναι και οτι το δυνατοτερο για ληψεις σε απολυτο σκοταδι...ΔΕ φεγγει αρκετα!

 

gjimmys: Η αναλυση της οθονης του Pixon ειναι ακριβως ΠΕΝΤΑΠΛΑΣΙΑ απο οτι του Ν86! Καταλαβαινεις το πως βλεπεις μια εικονα, ενα βιντεο, ενα παιχνιδι και πολυ περισσοτερο μια ιστοσελιδα! Το Route 66 που περιλαμβανεται ειναι πληρεστατο και ΜΟΝΟ για την φωνητικη πλοηγηση πρεπει να πληρωσεις (και δε χακαρεται). Η καμερα του και το φλας του ειναι το απολυτα καλυτερο σε κινητο GSM οποτε δυστυχως το υπεροχο Ν86 χανει και εδω. Τωρα το Symbian σαφως και το προτιμω λογω εξοικιωσης αλλα περα απο αυτο, υπερτερει (το Symbian) ΜΟΝΟ αν το χρειαζεσαι απολυτα. Τελος παντων, το Ν86 μου αρεσει παρα πολυ αλλα σε αυτη τη φαση και με αυτη την τιμη προτιμω το Pixon. Tωρα αν θες να επεξεργαζεσαι αρχεια Office στο κινητο...Ν86. Αλλα για σερφαρισμα με τον νεο, εξαιρετικο και final mini Opera 5, το Pixon ειναι σε αλλη διασταση. Εκοψα επισης το Avatar σε διασταση 720Χ480 και αν το δεις στην οθονη του Pixon θα παθεις!

πως εγκατάστησες τον opera 5 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Toν κατεβασα απ'ευθειας στο κινητο, μεσω του ενσωματωμενου browser και wi-fi, απο τη σελιδα mini.opera.com.

 

ναι οκ,αλλά δεν κατάλαβα πως δηλώνεις, πως αλλαζεις browser

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Παντως εχεις εγκατεστημενους και τους δυο και πλοηγησαι με οποιον γουσταρεις.

είμαι εντελώς χαζούλης ????:rolleyes: από που, πως αλλάζεις browser ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βρε "χαζουλη"...μεσα στο μενου εχεις ξεχωριστο εικονιδιο για τον καθε πλοηγο. Αφου κατεβασεις τον Opera με τον κανονικο πλοηγο, αμεσως σου δινει την επιλογη να τον εγκαταστησεις. Μετα διαλεγεις οποιον θες και τον ανοιγεις! :lol: Ειναι σαν να χρησιμοποιεις τον Internet Explorer του PC σου για να μεταβεις στην ιστοσελιδα της Opera και να κατεβασεις το νεο Opera 10.50.

καλά,καλά, μην βαράς :p:pthanks

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οκ το κατέβασα, αλλά όταν πάω να κάνω έναρξη μου βγάζει το εξής μηνυμα ΄΄unable to connect to the internet.Please check your settings΄΄

 

βλακείες κατέβασα...ενώ μου λέει ότι ασπόθηκεύτηκε στο παιχνίδια και άλλα πάω εκεί και δεν έχει μέσα τίποτα !

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Mενου>Παιχνιδια και Αλλα>Περισσοτερα (στην μπαρα κατω στην οθονη)>Συνδεσεις>Το Wi-Fi της επιλογης σου ή την συνδεση του δικτυου σου (wap ή internet).

 

γιατί να το κάνω αυτό?

 

οκ το βρήκα ο γάτος :)

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ;;; Nα δω ταινια τωρα ή να ειμαι επιφυλακη;

 

ωπαααα,που πας??? Πως αφαιρείς τις υπάρχουσες σελίδες στην αρχική για να βάλω δικές μου μόνο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kρατας σταθερα το δαχτυλο πανω στη σελιδα/τετραγωνακι και σου εμφανιζει δυο επιλογες: Kαταργηση και Επεξεργασια!

οκ ελεύθερος να δεις την ταινία σου, δεν θα σε χρειαστώ άλλο απόψε :):)

 

thanks!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...