Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Έψαξα στις σελίδες και δεν βρήκα κάτι, ίσως μου διέφυγε.

 

MSN messenger μπορούμε να βάλουμε στο κινητό;

Μπορείς αλλά όχι το MSN Messnger αλλά άλλο πρόγραμμα που δουλεύει με αυτό το πρωτόκολλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ηθελα να με βοηθησετε σε κατι . εδω και μιαβδομαδα μου κανει συνεχεια επανεκινησεις το κινητο.οταν μιλαω τις περισσοτερες φορες κλεινει. ξερει κανεις τι συμβαίνει?μηπων πρεπει να κανω καποια αναβαθμιση και αν ναι μπωρω μονος μου?πειτε μου τι πρεπει να κανω γιατι εγω το εκτιμω το κινητακι και εχω ψιλοτσαντιστει που στον χρονο τα κανει αυτα!

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ρε παιδια να σας ρωτησω κατι? παω να βγαλω φωτογραφια και βγαινει θωλη.. ο φακος ειναι καθαρος, οι ρυθμισεις σωστες και οταν παω να τραβηξω δεν εστιαζει σωστα, με πορτοκαλι δειχνει οτι και καλα εστιαζει.. τι λετε οτι μπορει να ειναι? :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερει κανεις ποιες ειναι οι ρυθμισεις για το internet για frog ???

 

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι ο Βασιλειος έχει γράψει ότι πρέπει να τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση για να στο ανοίξουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεισ πως να σβησω το κωδικο κλειδωματος....εχω 1χρονο να το χρησιμοποιησω το κινητο και τον εχω ξεχασει...ειμαι χωρις κινητο αν μπορειται βοηθηστε....:)
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια,

 

απέκτησα πρόσφατα το κινητό μεταχειρισμένο, φοβερά ικανοποιημένος ως τωρα.

ένα θεματάκι μονο, ρυθμιζοντας την αποθηκευση φωτογραφιών στην καρτα μνήμης, τις επόμενες φορές , επανερχεται σε αποθήκευση σην μνήμη του τηλεφώνου.

 

προβληματακι στο λογισμικό είναι και απλά το συνηθίζω ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μου έκανε πρόταση ένας τύπος για να μου δώσει ένα κινητό samsung pixon 12mp m8910 χωρίς εγγύηση αγγλικά μενού, ελαφρώς μεταχειρισμένο, από κάτι φωτογραφίες που μου έστειλε το είδα σε καλή κατάσταση, για ανταλλαγή με το nindendo ds lite καινούριο αμεταχείριστο με εγγύηση που είχα κερδίσει σε διαγωνισμό, να το δώσω ή υπάρχουνε και καλύτερα κινητά από αυτό και να μην ασχοληθώ λέτε?

Πάντως είδα ότι έχει αρκετά καλή ανάλυση στην κάμερα, πέρα από αυτό, αξίζει σαν κινητό ή θα το βαρεθώ έυκολα?

 

Θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε μία γνώμη.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Το nintendo ds lite έχει 120 ευρώ καινούριο.

 

thanks παιδιά, δηλαδή να ψάξω κανένα με iOS, android ή windows mobile για να μπορώ να εγκαταστώ εφαρμογές.

Μια που το έφερε η συζήτηση, πείτε κανένα αρκετά καλό κινητό μέχρι 200 ευρώ διαθέτω. Με ενδιαφέρει κυρίως να μπορώ να κατεβάζω δωρεάν εφαρμογές και παιχνίδια από το internet, μη πέσω σε κανένα κινητό που δεν έχει καμία υποστήριξη από web και αναγκάζομαι συνέχεια να τα σκάω για να έχω εφαρμογές και παιχνίδια. ;)

 

Α και κάτι τελευταίο να έχει αρκετά ικανοποιητική ανάλυση φωτογραφίας βίντεο. Ζητάω πολλά με αυτά τα χρήματα? Όλο και κάτι θα υπάρχει. :p

Edited by Dante

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Το nintendo ds lite έχει 120 ευρώ καινούριο.

 

thanks παιδιά, δηλαδή να ψάξω κανένα με iOS, android ή windows mobile για να μπορώ να εγκαταστώ εφαρμογές.

Μια που το έφερε η συζήτηση, πείτε κανένα αρκετά καλό κινητό μέχρι 200 ευρώ διαθέτω. Με ενδιαφέρει κυρίως να μπορώ να κατεβάζω δωρεάν εφαρμογές και παιχνίδια από το internet, μη πέσω σε κανένα κινητό που δεν έχει καμία υποστήριξη από web και αναγκάζομαι συνέχεια να τα σκάω για να έχω εφαρμογές και παιχνίδια. ;)

 

Α και κάτι τελευταίο να έχει αρκετά ικανοποιητική ανάλυση φωτογραφίας βίντεο. Ζητάω πολλά με αυτά τα χρήματα? Όλο και κάτι θα υπάρχει. :p

 

Για το ερώτημα σου περί Επιλογής Συσκευής ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπέρα εδώ και λίγο καιρό η οθόνη είχε αρχίσει να μην υπακούσει έκανα βαθμονόμηση κλπ αλλά πλέον δε γίνεται τίποτα, άλλο πατάς και άλλο πατιέται προφανώς κάτι έχει πάθει η οθόνη τι λέτε αξίζει να το πάω στο σέρβις πόσο μπορεί να κοστίσει η επισκευή του?
Link to comment
Share on other sites

Για σας!

Θέλω την βοήθεια σας.

Το κινητό το έχω 3 χρόνια, ήμουν αρκετά ικανοποιημένος, ξαφνικά άρχισε να μην φορτίζει καλά, ήθελε να πιεστή ο φορτιστής με πολύ δύναμη για να πιάσει και να κάνει επαφή.

Άντεξε έτσι 2 μήνες, σιγά σιγά όμως χανόταν όλο και περισσότερο η επαφή, όσο δυνατά και να το πίεζα δεν γινόταν δουλειά.

Το πήγα στην vodafone, μετά από 2 ευδωμαδες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι θέλει αλλαγή πλακέτας με κόστος 252 euro.

Τους ζήτησα να μου το φέρουν πίσω χωρίς να επισκευαστή, θα το πάω και στον germano και στην wind να δω τι θα μου πουν κ'αυτοι.

Επαφή καλή δεν έκανε, γιατί να θέλει αλλαγή η πλακέτα;

Φοβάμαι μην πείραξαν τίποτα μέσα, θέλω οπωσδήποτε να βρω το ίδιο, μεταχειρισμένο το βρίσκω από 100 έως και 150.

 

Ποια είναι η γνώμη η δική σας;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το ότι δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για επισκευη νομίζω ότι είναι αυτονόητο..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το ότι δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για επισκευη νομίζω ότι είναι αυτονόητο..

Καλά ναι, εννοείτε.

Θα το πάω και στον germano, άμα κι'αυτος ζητάει πάνω από ένα 15αρι, δεν θα το φτιάξω, θα ψαχτω για μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Το κινητο μου ενω δεν μου εβγαλε προβληματα, εδω και καποιους μηνες χειροτερευε σταδιακα το touchscreen. Οχι πως δεν επιανε την εντολη, απλα επρεπε να παταω αρκετα πιο αριστερα απο το εικονιδιο που θελω..., με αποτελεσμα οτι απεικονιζεται στην αριστερη πλευρα της οθονης να μην μπορω να το πατησω. Στην αρχη δεν ανταποκρινοταν οι κατω εντολες στη καμερα...(Η βλακεια μου ειναι πως ενω τοτε ηταν στην εγγυηση, δεν το πηγα για διορθωμα διοτι δεν με ενοχλουσε ), μετα αρχισαν να μην πιανουν και αλλες εντολες της αριστερης πλευρας, μεχρι που πλεων πρεπει να παταω εκτος οθονης στην ακρη για να πιασουν οι εντολες που βρισκονται στα αριστερα. Προσπαθησα να κανω βαθμονομηση (με παρα πολυ δυσκολια), αλλα και παλι δεν διορθωθηκε το προβλημα.

Τι μπορω να κανω ?

Απο οτι ειδα δεν εχει βγαλει καποιο update η samsung (pixon12). Ειναι προβλημα Hardware δηλαδη χρειαζεται αλλαγη η οθονη ή software ωστε να διορθωθει με καποιο update ?

Link to comment
Share on other sites

i have noticed that you are having problems with your Samsung pixon phone, i had the same problems as you and have only now sorted it. what you want to do is on the right hand side of your screen just up a little bit from the centre of the volume button, you need to gently stick a knife in just to the side of the touch screen and then push the knife away from the the screen so that it looks like the screen is going to pop out, this should then re-establish the connection between the screen and the phone board.

good luck

 

 

Βρήκα αυτό σε ένα forum. Δοκίμασε το μήπως σε βοηθήσει :)

 

http://www.handcellphone.com/mobile/forum/screen-freeze

 

Καλή τύχη!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σαςΕχω στην κατοχη μου ενα πιξον 12 αλλα καθεται το χω σαν 2.Θελω να το πουλησω.Λεει να το πουλησω η δεν αξιζει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Χαιρετώ και επαναφέρω το ξεχασμένο θέμα καθώς βρέθηκε πάλι στην κατοχή μου το κινητάκι αυτό. Αυτή τη φορά σαν 2ο και για χρήση φωτογραφικής. Πόσο μου έλειψε το xenon όλα αυτά τα χρόνια! Ωστόσο η resistive οθόνη μου κάθεται λίγο άσχημα πλέον στην αφή. Πάντως πολύ καλή συσκευή για την εποχή της και παραμελημένη από τη Samsung δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...