Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάντως έστειλα σήμερα και στην samsnung αλλά και στην ευρωηλεκτρονική email για το θέμα του βίντεο Και περιμένω να δω τι θα απαντήσουν.

Πάντως στο τμήμα εξυπηρέτησης που πήρα μου είπαν ότι δεν λύνεται το πρόβλημα με αναβάθμιση!!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως έστειλα σήμερα και στην samsnung αλλά και στην ευρωηλεκτρονική email για το θέμα του βίντεο Και περιμένω να δω τι θα απαντήσουν.

Πάντως στο τμήμα εξυπηρέτησης που πήρα μου είπαν ότι δεν λύνεται το πρόβλημα με αναβάθμιση!!!!!!!

 

εγω σημερα το παω vodafone για αντικατασταση για αναβαθμιση δεν ξερω τι θα γινει.η μπαταρια με το ζορι 2 μερες κρατησε δεν ασχολ. και πολυ να πεις πως γι΄αυτο τελειωσε ασε που το εκλεινα το βραδυ.:mad:

εχθες που ακουγα μουσικη το ηχειο χαλασε εκανε πολλα παρασιτα. σημερα εφτιαξε και ξαναχαλασε.:mad:

η οθονη δεν αποκρινεται καθολου καλα οπως σας ειχα πει.:mad:

το νυχτερινο βιντεο θολωνει,το ψιλοκανει και την ημερα.:mad:

οι foto ενταξη πολυ καλες.:D

καποιες foto oμως που του περασα απο το laptop επαγγελματικες που εβγαλε η αδερφη μου σε φωτογραφο δεν τις δειχνει.ειναι βεβαια μεγαλες αλλα το SE c905 μου,τις δεχνει, ελαχιστα θολα βεβαια αλλα τις δειχνει.περιμενα στο pixon να τις δω καθαρα.ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ αν ειναι δυνατον.υποτιθεται πιο εξελιγμενο κινητο.::mad:

γενικα πιο πολλα - παρα + εχει αυτο το κινητο.

απογοητευτικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το παω vodafone για αντικατασταση για αναβαθμιση δεν ξερω τι θα γινει.η μπαταρια με το ζορι 2 μερες κρατησε δεν ασχολ. και πολυ να πεις πως γι΄αυτο τελειωσε ασε που το εκλεινα το βραδυ.:mad:

εχθες που ακουγα μουσικη το ηχειο χαλασε εκανε πολλα παρασιτα. σημερα εφτιαξε και ξαναχαλασε.:mad:

η οθονη δεν αποκρινεται καθολου καλα οπως σας ειχα πει.:mad:

το νυχτερινο βιντεο θολωνει,το ψιλοκανει και την ημερα.:mad:

οι foto ενταξη πολυ καλες.:D

καποιες foto oμως που του περασα απο το laptop επαγγελματικες που εβγαλε η αδερφη μου σε φωτογραφο δεν τις δειχνει.ειναι βεβαια μεγαλες αλλα το SE c905 μου,τις δεχνει, ελαχιστα θολα βεβαια αλλα τις δειχνει.περιμενα στο pixon να τις δω καθαρα.ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ αν ειναι δυνατον.υποτιθεται πιο εξελιγμενο κινητο.::mad:

γενικα πιο πολλα - παρα + εχει αυτο το κινητο.

απογοητευτικα.

 

Πάνω από 4mb φώτο δεν τις δείχνει!

Κανονικά σου κράτησε, μπορεί να σε βγάζει λίγο παραπάνω σε κανά μήνα μέχρι να πιάσει η μπαταρία τη μέγιστη απόδοση.

Η οθόνη έχει καλή απόκριση για resistive, οπότε ίσως εδώ να έχει πρόβλημα.

Και με το ηχείο δεν μου έχει τύχει κάτι αντίστοιχο.

Τέλος, το βίντεο θολώνει και τη μέρα, αν ο φωτισμός δεν είναι καμπάνα!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 4mb φώτο δεν τις δείχνει!

Κανονικά σου κράτησε, μπορεί να σε βγάζει λίγο παραπάνω σε κανά μήνα μέχρι να πιάσει η μπαταρία τη μέγιστη απόδοση.

Η οθόνη έχει καλή απόκριση για resistive, οπότε ίσως εδώ να έχει πρόβλημα.

Και με το ηχείο δεν μου έχει τύχει κάτι αντίστοιχο.

Τέλος, το βίντεο θολώνει και τη μέρα, αν ο φωτισμός δεν είναι καμπάνα!

 

προσεξε κανεις πως το κλειστρο της φωτογραφικης ειναι μεσα απο το τζαμακι.(αν τα λεω και σωστα). θα μπορουσε να κλεινει απεξω απο το εξωτερικο τζαμακι.

με λιγα λογια ευκολα μπορει να γδαρθει μεσα σε καποια τσαντα η αλλου και τοτε την γ........... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κλεισει ενα μηνα με το pixon12 στην κατοχη μου να καταθεσω και γω τις αποψεις μου....

1. προφανως και δεν έδινα 400 ευρω με τιποτα αν δεν ειχα αναβαθμιση 250 ευρω(και δεν μιλαω μονο για το pixon12 αλλα γενικοτερα)

2. Εξωτερικα ειναι ομορφο κινητο με μοναδικο ψεγαδι τον φακο της καμερας που εξεχει...ψιλα γραμματα ομως...

3. Με την θηκουλα του, με την καρτα μνημης του, μια χαρα συσκευασια...

4. Οτι και να πω για τις φωτογραφιες του ειναι λιγο...οποιος εχει αυτο το κινητο εχει και μια εξαισια φωτογραφικη μηχανη!

5. Στο βιντεο ναι, we have a problem!:( Την νυχτα θολωνει, καθως δεν εστιαζει καπου, μεσα στο γενικοτερο σκοταδι! Eιναι προβλημα και το εχουν ΟΛΑ τα pixon12

6. To ζουμ στις φωτογραφιες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! θα μπορουσε να ειναι οπως στα αρχεια pdf, ευκολα και ωραια! παραδοξως ειναι διαφορετικο απο παρομοια samsung.:mad:

7. Το σερφαρισμα στο ιντερνετ ειναι μια χαρα με αρκετα καλο browser! μην εχετε τρελες απαιτησεις δεν ειναι smartphone. καντε και τις ρυθμισεις για HQ στο m.youtube και ολα ΟΚ! Το wi-fi πολυ καλο και ευκολο!;)

8. Η οθονη ειναι θεμα συνηθειας! εγω σε μια βδομαδα το ειχα μαθει! Φυσικα και δεν ειναι σαν του iphone η αποκριση της οθονης.

9. Η μπαταρια με κανονικη χρηση κραταει σχεδον 3 μερες σε μενα με τα 2 ενδιαμεσα βραδια ανοιχτο...με χρηση wi-fi ή πολυμεσων για αρκετη ωρα, χανει πολυ...το θεμα της μπαταριας σπανια με ενοχλουσε σε οτι κινητο και να ειχα...εχω ρυθμισει ετσι την καθημερινοτητα μου ετσι ωστε στο 90% των περιπτωσεων να φορτιζω το κινητο οταν κοιμαμαι την νυχτα...

Eν κατακλειδι...Γενικως, ειμαι ευχαριστημενος με το κινητο και το προτεινω ανεπιφυλακτα για καποιον που εχει ενα σεβαστο ποσο αναβαθμισης! Οπως ειπα και στην αρχη 400 ευρω για κινητο δεν θα εδινα ποτε μου.(προσωπικη άποψη)

Αυτααααα...:D

---Αν καποιος γνωριζει που μπορουμε να βρουμε το τελευταιο λογισμικο ας το καταθεσει.---

Edited by guerriero_verde
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κλεισει ενα μηνα με το pixon12 στην κατοχη μου να καταθεσω και γω τις αποψεις μου....

1. προφανως και δεν έδινα 400 ευρω με τιποτα αν δεν ειχα αναβαθμιση 250 ευρω(και δεν μιλαω μονο για το pixon12 αλλα γενικοτερα)

2. Εξωτερικα ειναι ομορφο κινητο με μοναδικο ψεγαδι τον φακο της καμερας που εξεχει...ψιλα γραμματα ομως...

3. Με την θηκουλα του, με την καρτα μνημης του, μια χαρα συσκευασια...

4. Οτι και να πω για τις φωτογραφιες του ειναι λιγο...οποιος εχει αυτο το κινητο εχει και μια εξαισια φωτογραφικη μηχανη!

5. Στο βιντεο ναι, we have a problem!:( Την νυχτα θολωνει, καθως δεν εστιαζει καπου, μεσα στο γενικοτερο σκοταδι! Eιναι προβλημα και το εχουν ΟΛΑ τα pixon12

6. To ζουμ στις φωτογραφιες ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! θα μπορουσε να ειναι οπως στα αρχεια pdf, ευκολα και ωραια! παραδοξως ειναι διαφορετικο απο παρομοια samsung.:mad:

7. Το σερφαρισμα στο ιντερνετ ειναι μια χαρα με αρκετα καλο browser! μην εχετε τρελες απαιτησεις δεν ειναι smartphone. καντε και τις ρυθμισεις για HQ στο m.youtube και ολα ΟΚ! Το wi-fi πολυ καλο και ευκολο!;)

8. Η οθονη ειναι θεμα συνηθειας! εγω σε μια βδομαδα το ειχα μαθει! Φυσικα και δεν ειναι σαν του iphone η αποκριση της οθονης.

9. Η μπαταρια με κανονικη χρηση κραταει σχεδον 3 μερες σε μενα με τα 2 ενδιαμεσα βραδια ανοιχτο...με χρηση wi-fi ή πολυμεσων για αρκετη ωρα, χανει πολυ...το θεμα της μπαταριας σπανια με ενοχλουσε σε οτι κινητο και να ειχα...εχω ρυθμισει ετσι την καθημερινοτητα μου ετσι ωστε στο 90% των περιπτωσεων να φορτιζω το κινητο οταν κοιμαμαι την νυχτα...

Eν κατακλειδι...Γενικως, ειμαι ευχαριστημενος με το κινητο και το προτεινω ανεπιφυλακτα για καποιον που εχει ενα σεβαστο ποσο αναβαθμισης! Οπως ειπα και στην αρχη 400 ευρω για κινητο δεν θα εδινα ποτε μου.(προσωπικη άποψη)

Αυτααααα...:D

---Αν καποιος γνωριζει που μπορουμε να βρουμε το τελευταιο λογισμικο ας το καταθεσει.---

 

 

 

οπως ειπα ειχα 334 ευρω επιδοτηση. ουτε εγω θα εδεινα 400 ευρω.εγω το εδωσα πισω εχθες οπως σας ειχα πει και περιμενω απαντηση.ζητησα αντικατασταση.θα δουμε.

αν πουνε το οκ εχω επιλογη να διαλεξω και καποιο αλλο αν θελω μου ειπαν.:confused:

δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα διάστημα 1-2 βδομάδων ανάλογα από πού το αγόρασες μέσα στο οποίο μπορείς να το αλλάξεις για οποιονδήποτε λόγο, ακόμα και επειδή δεν σου άρεσε.

Ρε παιδιά γιατί λέτε ότι είναι θολό το βίντεο μόνο το βράδυ, αφού είναι θολό σε οποιονδήποτε κλειστό χώρο δεν έχει επαρκή φωτισμό!

Επίσης με απογοητεύει το γεγονός που στη νυχτερινή λειτουργία το κλείστρο της κάμερας είναι τόσο αργό. Ακόμα και στη χαμηλότερη ανάλυση πιάνει δεν πιάνει 5 καρέ.

Link to comment
Share on other sites

η ευχαρίστη σημερινή έκπληξη ήταν ότι πριν από λίγο με πήραν τηλ από την samsnung σχετικά με την επιστολή που τους έστειλα με θέμα το auto focus του βίντεο.

Με λίγα λόγια δεν το θεωρούν πρόβλημα, αλλά παρόλα αυτά οι της Ελληνικής εταιρίας το ψάχνουν με την μητρική στην Κορέα μπας και το λύσουν, μέσα στον μήνα θα έχω ενημέρωση.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Μα εμένα η λύση μου φαίνεται τόσο απλή. Θα μπορούσαν να έχουν και την επιλογή "χωρίς auto focus" ή "άπειρη εστίαση" όπως είπε ένας.
Link to comment
Share on other sites

Το GPS είναι με χρέωση;

 

Σαν υπηρεσία στο αυτόνομο όχι. Στο υποβοηθούμενο ναι (λοκάρει και γρηγορότερα). Επίσης μετά σχετίζεται με τους χάρτες , αν τους έχεις περασμένους (gmaps,we-travel) δεν χρεώνεσαι , αν τους κατεβάζεις χρεώνεσαι (google maps).

Το we-travel κανει free πλοήγηση και καλή.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζουν οι χάρτες;

 

Είναι της στιγμής που φορτώνει από το internet (wap, ή wifi αν είσαι συνδεδεμένος). Είναι 100-200kb περίπου σε κάθε άνοιγμα καινούριου ίχνους χάρτη.Δεν είναι fix η τιμή που πληρώνεις.

Σου συνιστώ το we-travel. http://www.lgarenatools.moonfruit.com/#/downloads/4537546532

Μπορείς να βρείς αρκετά που λειτουργουν σε κλειστά λειτουργικά.

 

ΚΑτεβαζεις χαρτες κι ακολουθεις τους ελληνικους οδηγους που δίνονται.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα πρώτες φωτο που τράβηξα (χωρίς ρυθμίσεις). Σε μεγάλο μέγεθος πιξελιαζει...

http://img263.imageshack.us/img263/6778/0019l.th.jpg

 

 

Βοηθήστε με please. Προσπαθώ να κατεβάσω τους χάρτες Ελλάδος από route 66. ανοίγω το wifi κάνω σύνδεση με το δίκτυο του σπιτιού μου και μετά πάω να κατεβάσω τους χάρτες. Έχω όμως την εντύπωση πως συνδεεται στο ιντερνετ όχι μέσω wifi.θέλει κάποια άλλη ρύθμιση ? και επίσης μετά από μιση ώρα που κατέβαζα… ήταν ακόμη στο 4% και όπως ήταν λογικό το έκλεισα διότι θα χρειαζόταν κανένα 20 ωρο να τους κατεβάσει !!! είπατε πως πρέπει να τους κατεβάσω κατευθείαν στο κινητό και όχι να τους περασω απο τον υπολογιστή, σωστά ? τι να κάνω ? παίρνει όντως τόση πολύ ώρα ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά ?

 

Επίσης δεν μπορώ να δω βιντεακια από youtube. Δεν τα ανοίγει.

 

Help!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα πρώτες φωτο που τράβηξα (χωρίς ρυθμίσεις). Σε μεγάλο μέγεθος πιξελιαζει...

http://img263.imageshack.us/img263/6778/0019l.th.jpg

 

 

Βοηθήστε με please. Προσπαθώ να κατεβάσω τους χάρτες Ελλάδος από route 66. ανοίγω το wifi κάνω σύνδεση με το δίκτυο του σπιτιού μου και μετά πάω να κατεβάσω τους χάρτες. Έχω όμως την εντύπωση πως συνδεεται στο ιντερνετ όχι μέσω wifi.θέλει κάποια άλλη ρύθμιση ? και επίσης μετά από μιση ώρα που κατέβαζα… ήταν ακόμη στο 4% και όπως ήταν λογικό το έκλεισα διότι θα χρειαζόταν κανένα 20 ωρο να τους κατεβάσει !!! είπατε πως πρέπει να τους κατεβάσω κατευθείαν στο κινητό και όχι να τους περασω απο τον υπολογιστή, σωστά ? τι να κάνω ? παίρνει όντως τόση πολύ ώρα ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά ?

 

Επίσης δεν μπορώ να δω βιντεακια από youtube. Δεν τα ανοίγει.

 

Help!!!

 

φίλε δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά αν δεν κατέβασε από το wifi πάς για καμιά 500αρα ευρά χρέωση, τσέκαρε το με τον παροχέα σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά αν δεν κατέβασε από το wifi πάς για καμιά 500αρα ευρά χρέωση, τσέκαρε το με τον παροχέα σου

 

Δεν με αγχώνει αυτό. Έχω δωρεάν ιντερνετ 1,5 gb. Εμένα άλλο είναι το πρόβλημα μου. Αυτό που αναφέρω πιο πάνω...

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει please ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό να κατεβάσεις τους χάρτες. Θα μπεις στο site του route66, στη σελίδα της samsung, θα κατεβάσεις και εγκαταστήσεις το pc sync. Όλα αυτά από τον υπολογιστή σου. Μετά θα συνδέσεις και το κινητό στη λειτουργία mass storage, όπου θα παραπεμφθείς στο μενού αγορών της route66. Αγόρασε ό,τι είναι δωρεάν! Δεν χρειάζεται wi-fi όπως καταλαβαίνεις!
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κλεισει ενα μηνα με το pixon12 στην κατοχη μου να καταθεσω και γω τις αποψεις μου....

7. Το σερφαρισμα στο ιντερνετ ειναι μια χαρα με αρκετα καλο browser! μην εχετε τρελες απαιτησεις δεν ειναι smartphone. καντε και τις ρυθμισεις για HQ στο m.youtube και ολα ΟΚ! Το wi-fi πολυ καλο και ευκολο!;)

--

 

 

Πράγματι η προβολή VIDEO από YOUTUBE δεν είναι καλή... Αφήνει GHOSTS (σκιές στην κίνηση σαν να κολλάνε τα καρέ)... Τί παίζει για να το διορθώσω?

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Η wind το χει ακομα 540 ευρω..(και το beatDJ 330 και κατι)ΕΛΕΟΣ!ας βαλει καποιος το ξυπνητηρι τους στο 'on' μηπως και ξυπνησουν να δουν ποσο κοστιζουν σε ολα τα αλλα μαγαζια:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η προβολή VIDEO από YOUTUBE δεν είναι καλή... Αφήνει GHOSTS (σκιές στην κίνηση σαν να κολλάνε τα καρέ)... Τί παίζει για να το διορθώσω?

 

Και στο HQ τα ίδια σκ... είναι, απλώς σε λίγο μικρότερο βαθμό! Δεν ξέρω αν παίρνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σου συνιστώ το we-travel. http://www.lgarenatools.moonfruit.com/#/downloads/4537546532

Μπορείς να βρείς αρκετά που λειτουργουν σε κλειστά λειτουργικά.

 

ΚΑτεβαζεις χαρτες κι ακολουθεις τους ελληνικους οδηγους που δίνονται.

 

Φιλε καλησπέρα. Το κατέβασα αυτο το λινκ που εδωσες, έπειτα τι πρεπει να κανω; Μου εχει ενα φακελο και αρχεια.

 

Και μια ακομα ερωτηση παιδια, καθομαι σε ενα σημειο, εχει ανοιχτο το wi-fi ενα φιλαρακι ο οποιος εχει το κινητο omnia lite, αυτος πιανει σημα και βρισκει 4 συνδεσεις ενω εγω κανεναν. Σε εκεινο το σημειο ποτε δεν εχω πιασει. Στο σπιτι που ειμαι διπλα στο modem μου πιανω.. φταιει που ειναι windows mobile το δικο του κ ετσι πιανει καλυτερα;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό (δες post 651)

 

 

Να ρωτήσω κάτι:

 

Μου κάνει εντύπωση που όταν κάνω αναζήτηση ασύρματων δικτύων wifi το κινητό μου θα βρει τα μισά δίκτυα από ότι το OMNIA II συναδέλφου μου.

 

Επίσης πάντα τα δίκτυα που εντοπίζει έχουν 1 μπάρα από τις 4 της έντασης του σήματος.

 

Πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο wifi ή το PIXON δεν είναι για πολλά πολλά?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...