Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κατεβαζεις video youtube κατεβασε το Yourtube ειναι σε java και δουλευει πολυ καλα το δοκιμασα.

 

Για τα αλλα το ιδιο κανει και σε μενα οποτε αναμενουμε νεα Firmware

OK thanks..τωρα για firmware χλωμο το βλεπω αλλα ελπιζουμε..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πειραζει που εχει κλειστο λειτουργικο το μονο κακο ειναι οτι αχριστευεται το GPS που εχει γιατι δεν μπορεις να βαλεις κανενα καλο προγραμμα πλοηγησης και περνει μονο Route66 κατα τα αλλα απο multimedia τα βασικα τα εχει.

 

Τωρα για εναν που ειναι πολυ απετιτικος περνει ενα Omnia II με wmobile πανω για να βαζει εφαρμογες.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια εσεις που το αγορασατε απο που το πηρατε ? εγω ρωτησα σημερα Πλαισιο και μου ειπαν για αγορα μονο με ανανεωση συμβολαιου η με συνδεση βονταφον και θα εχει μενου βονταφον που θα το βρω σκετο ? Μουλτιραμα ρωτησα και μου ειπαν οτι εχει εξαντληθει οσοι το αγορασαν απο που το πηραν απο ιντερνετ ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω αγορασε το φιλος αν θελεις:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007009

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

OK thanks..τωρα για firmware χλωμο το βλεπω αλλα ελπιζουμε..

 

Ρε παιδιά ... γιατί ελπίζεται άδικα!!!???

Υπάρχει κάποιο κινητό της Samsung που να έχει βγει αναβάθμιση!???

Πες τε μου ένα!!!! Έλεος δηλαδή με την ανυπαρξία της υποστήριξης!

Απορώ γιατί υπάρχει κόσμος που τα αγοράζει ακόμα!!!

 

Για να μην παρεξηγηθώ , πιστεύω ότι το Pixon 12 αλλά και το i8910HD , είναι τα καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν στην πιάτσα! ΑΛΛΑ ......

 

Πάντως στατιστικά , όσοι τα παίρνουν , σε λιγότερο από μήνα τα πουλάνε στην μισή τιμή!

Κάντε μια "βόλτα" στα site με πωλήσεις και θα καταλάβετε!!

Ας σταματήσουν να βγάζουν κινητά αφού δεν έχουν ΚΑΜΙΑ πρόθεση να τα υποστηρίζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος για την αναβαθμιση του λογισμικου σε καποιο τηλεφωνο δεν βλεπω τον λογο να μην το παρω. Σε LG που ειχα παλιοτερα αλλα και σε Nokia πιο προσφατα δεν ειδα καμια τρομερη διαφορα με τις εκαστοτε αναβαθμισεις. Αν ενα Samsung στατιστικα βγαζει λιγοτερα προβληματα(που μαλλον ισχυει)απο κινητα αλλων εταιριων τοτε θα προτιμησω αυτο. Εχω το Star και δουλευει αψογα(φτου φτου μην το ματιασω)! Ε χεστηκα για την αναβαθμιση.. τι θα κανει παραπανω; Το Omnia HD ας πουμε για ποιο λογο χρειαζεται αναβαθμιση; Ποσο καλυτερο να γινει; Τεσπα, το θεμα δεν ειναι να βγαινουν συχνα αναβαθμισεις, αλλα αν βγαινουν να προσφερουν κατι ουσιωδες και να διορθωνουν προβληματα. Αλλιως ειναι να΄χουμε να λεμε...
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το πιξον στο βιντεο εχει εμφανιστει μονο σε σενα η σε πολλους δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μου τυχει κε εμενα ?

 

Αλλα λογικα αμα μου τυχει δεν θα μπορω να κανω αμεση αλλαγη συσκευης ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο με το video ειναι εργοστασιακο δεν μπορει να εστιασει ο φακος σωστα σε κοντινες αποστασεις και οταν εχει ελειπη φωτισμο..Απο οτι διαβασα σε διαφορα forum το εχουν και αλλα ατομα και ισως λυθει με μελοντικη firmware.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας εχει παρουσιασει καποιο προβλημα μετα απο αρκετο καιρο χρησης εκτος αυτο με το βιντεο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα το βίντεο κανονικά παίζει ( 2 μέρες το έχω) ρε παιδια με τους χάρτες τις κάνουμε το route 66 δεν ΄΄παιζει΄΄, προσπαθώ από χτες να τους κατεβάσω μέσω wifi και στο 10 με 11% μου βγάζει σφάλμα!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

taliban απο που το αγορασες ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

taliban απο που το αγορασες ?

 

Είχα πολύ καλή επιδότηση μέσω wind :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σκετο ? χωρις το μενου της wind h κατι παρωμοιο μονο το μενου της μαμας του οχι καποια παρεμβαση απο wind?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σκετο ? χωρις το μενου της wind h κατι παρωμοιο μονο το μενου της μαμας του οχι καποια παρεμβαση απο wind?

 

ναι δεν έχει η wind κάποιο μενού εκτός από το γνωστό εικονίδιο ΄΄telestet υπηρεσίες΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση.......ξέρεις κανείς πως μπορείς στις επαφές να αλλάξεις τον τρόπο εμφάνισης των ονομάτων πχ από όνομα - επώνυμο σε επώνυμο - όνομα? Εχω προσπαθήσει και μέσω ΄΄σουϊτας΄΄ και μέσω τηλ αλλά μάταια :O:O

 

Μόνος μου ρωτάω...μόνος μου απαντάω.... λοιπόν βρήκα την λύση μέσω σουϊτας λύνεται το θέμα εμφάνισης των ονομάτων! Πάμε τώρα στο επόμενο και σημαντικό, έχω απενεργοποιήσει wap - internet κλπ για να μην μου έρθει καμιά παλαβή χρέωση....όμως δεν μπορώ να κατεβάσω από το route 66 τους χάρτες για Ελλάδα μέσω wifi, είναι όντως έτσι ή έχω κάνει κάποια χαζομάρα ?

 

..και φυσικά απαντάω και πάλι μόνος μου.....μέσα στο μενού περιήγηση άλλαξα τον τρόπο σύνδεσης από την πάροχο εταιρία στο router που έχω ανοικτό και τους κατέβασα κανονικά, προσοχή όλοι να κάνετε αυτό γιατί αν κατέβουν μέσω wind κλπ θα πέσει 300άρα στο κεφάλι που θα πάει σύννεφο!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι να προστεθώ στους ευτυχισμένους κατόχους αυτου του κινητού!

Ειδικά η φωτογραφική του με εχει ξετρελλάνει!

taliban σου εχω μερικες ερωτησεις...

Απο που εχεις απενεργοποιησει το internet/wap? Τελικα το GPS του μετα λειτουργει χωρις internet ή βλεπεις μόνο τους χάρτες? Και τέλος, ειναι καλοι οι χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση που μου ηρθε κατα την διαρκεια του μαθηματος multitasking εχει η πρεπει καθε φορα να κλεινουμε την εφαρμογη για να παμε στην αλλη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι να προστεθώ στους ευτυχισμένους κατόχους αυτου του κινητού!

Ειδικά η φωτογραφική του με εχει ξετρελλάνει!

taliban σου εχω μερικες ερωτησεις...

Απο που εχεις απενεργοποιησει το internet/wap? Τελικα το GPS του μετα λειτουργει χωρις internet ή βλεπεις μόνο τους χάρτες? Και τέλος, ειναι καλοι οι χαρτες?

 

ο πιο ασφαλές τρόπος είναι απευθείας από τον πάροχό σου, έγώ έστειλα fax στην wind για κλείδωμα του wap και Ιnternet, όλοι οι άλλοι τρόποι δεν είναι ιδιαίτερα ασφαλείς και ριψοκινδυνεύεις με μεγάλες χρεώσεις. Από εκεί και πέρα σε ανοικτό χώρο το gps λοκάρει άμεσα και έχει ακριβές στίγμα, κατέβασα μέσω wifi κανονικά τους χάρτες της Ελλάδας από route66 , αλλά για πλοήγηση θέλει χρέωση . Δεν έχω καταλάβει όμως αν αυτό έχει σχέση με την αναζήτηση μίας οδού πχ στην Αθήνα, πρέπει να αγοράσεις την πλοήγηση για να βρίσκεις τις οδούς που θες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 Μηνα που εχω το κινητο παρατηρισα:

 

1.Ο browser που εχει δεν παιζει ολα τα video στο youtube βγαζει σφαλμα,ειναι πολυ αργος και επισης δεν ρολαρει γρηγορα στην σελιδα.Ενα αλλο ειναι οτι δεν ανοιγει ορισμενες σελιδες.

 

2.Στα video εχει προβλημα στο focusing θολωνει η εικονα σε 2 forum ενα Ιταλικο και ενα Γερμανικο χρηστες που το αγορασαν εχουν το ιδιο προβλημα

 

3.Το GPS του ειναι αχρηστο γιατι το Route66 ειναι αθλιο και με πολυ χαλια Ελληνικους χαρτες.Για την φωνιτηκη πλοηγηση πρεπει να πλυρωσεις στα 60 euro για 1 χρονο.

 

4.Ορισμενες φορες μπορει να δεις οτι η μνημη ειναι γεματη και πρεπει να κλεισεις ολες τις εφαρμογες χωρις να υπαρχουν διεργασιες να τρεχουν.Πως γινεται αυτο ελα ντε?????

 

5.Κλειστο λειτουργικο δεν μπορεις να βαλεις τπτ παρα μονο τις απλες εφαρμογες Java.

 

6.Η μπαταρια σε βγαζει δεν σε βγαζει 2 μερες.Εκτος αν δεν το ακουμπας καθολου και το εχεις μονο στην αναμονη :lol:

 

Στα θετικα :

 

1. Πολυ καλες φωτογραφιες με φανταστικα χρωματα πλυσιαζει ψηφιακη

 

2. Αρκετα γρηγορο λειτουργικο χωρις να αργει στις εντολες.

 

3. Πολυ ομορφη σχεδιαση σαν κινητο.

 

4. Οθονη OLED απο τις κοριφαιες στην αγορα.

 

Δεν ξερω τι υποστηριξη θα υπαρχει αλλα για 520 ευρο περιμενα περισσοτερα και χωρις τετεια προβληματα.Γενικα δεν με ικανοποιησε η συσκευη τοσο.

Τωρα αν βελτιωθουν καποια με μελλοντικη αναβαθμιση Firmware καλος αλλιος βλεπω να το σπρώχνω.

 

Εσεις παιδια που το αγορασατε ποια Firmware εχετε ??Πατιστε *#1234# για να σας βγαλει την εκδοση λογισμικου.

 

Εγω εχω την <SW VER> M8910XXIG9 και <CSC VER> M8910OXCIG1.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικα τα χαρακτηριστικα του τηλ αλλα με κλειστο λειτουργικο σου δενει τα χέρια... ειδικα σε περιπτώσεις οπως το GPS (που θελεις να δοκιμαζεις πολλους χαρτες για να επιλεξεις τον καλυτερο κλπ).

Ημουν ετοιμος να το παρω αλλα χωρις νορμαλ πλοηγηση δεν.....

 

Εκτος απο χαρτες route66 τι αλλο προγραμμα πλοηγησης και χαρτες πέρνει για να εχεις κανονική πλοηγηση???

Και με τι χρεωσεις??

Link to comment
Share on other sites

Εκτος το Route66 μπορεις να βαλεις και το we travel gps.

 

Το we travel gps ειναι σε java και ειναι free αλλα και αυτο δεν εχει καλους χαρτες.

 

Αυτα τα 2 ειναι δεν εχεις αλλες επιλογες λογο κλειστου λειτουργικου.Για το Route66 60euro το χρονο η φωνητικη πλοηγηση

 

Εγω δεν το μετανιωσα που εχει κλειστο λειτουργικο το ηξερα και δεν με ενδιαφερει το GPS τοσο γιατι εχω PNA.

 

Με πειραξε που εχει τα προβληματα που αναφερω στο προηγουμενο post μου.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει (sw) m8910XXIH2 και (CSC) M8910XCIH2)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...