Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, χαιρετώ και ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το νέο κινητό Samsung Μ8910 Pixon 12 με σύνδεση Wind από κατάστημα της Wind στην Πάτρα. Προχθές το έθεσα σε λειτουργία για πρώτη φορά με τη νέα κάρτα sim που παρέλαβα μαζί με το κινητό, αφού το φόρτισα πλήρως όπως αναφέρεται στις οδηγίες. Δυστυχώς, από τη πρώτη στιγμή, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Το κινητό, είτε όταν βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής, είτε όταν βρίσκομαι εντός του περιβάλλοντος μενού (και όλων των υπο-μενού), είτε ακόμη και κατά τη διάρκεια πληκτρολόγησης αριθμού τηλεφώνου προς κλήση (γενικά δηλαδή, σε τυχαία αλλά ιδιαιτέρως τακτά χρονικά διαστήματα) κάνει αυτόματη επανεκκίνηση και εισέρχεται εκ νέου σε κατάσταση αναμονής, χωρίς να μου ζητηθεί να επαναπληκτρολογήσω το PIN. Το κινητό είναι ολοκαίνουριο, όπως προείπα (έχει ακόμα τις προστατευτικές ζελατίνες), και όπως με πληροφόρησαν κατα την αγορά στο κατάστημα της Wind έχει εγγύηση 2 ετών (βάση και της απόδειξης αγοράς που μου παρέδωσα

Τι συμπέρασμα μπορεί να βγεί για το πρόβλημα αυτό ρε παιδιά? Υπάρχει περίπτωση να τίθεται θέμα συμβατότητας firmware και δικτύου ξέρωγω ή κάτι τέτοιο?

Έχει τύχει τπτ ανάλογο σε κανένας από σας?

 

Edit:

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!!

Μόλις τώρα παρατήρησα τα εξής:

1. Γίνεται το ίδιο πράγμα που περιέγραψα παραπάνω και κατά τη διάρκεια συνομιλίας.

2. Δέκατα του sec πριν γίνει η επανεκκίνηση πέφτει το σήμα εντελώς και το εικονίδιο του 3G εξαφανίζεται.

3. Πάντα οι επανεκκινήσεις γίνονται όταν υπάρχει το σήμα του 3G, σε περίπτωση που τύχει να μην υπάρχει δεν γίνεται επανεκκίνηση.

(Τυχαίο γεγονός η "σύπτωση" του σηματος 3G με τις επανεκκινήσεις...?)

 

Ευχαριστώ...

 

 

χρονια πολλα κι απο εμενα.φιλε μου το κινητο σου πρεπει να εχει προβλημα,αν δεν στο ειπαν στην wind,εχεις δικαιωμα μεσα σε 7-10 μερες απο την αγορα του να τους το πας πισω κι αν διαπιστωθει προβλημα θα στο αντικαταστησουν με αλλο,προυποθεση να εχεις κρατησει τα υλικα συσκευασιας,κουτι,βιβλιαρακια ζελατινες κλπ.

 

 

με την ευκαιρια,εχει δοκιμασει κανεις να εkτυπωσει φωτο απευθειας απο το κινητο?δοκιμασα σημερα να εκτυπωσω μεσω ενος θερμικου canon selphy που εχω και ο οποιος συνεργαζοταν αψογα με οσα κινητα τον ειχα συνδεσει πριν,αλλα με το samsung τζιφος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χρονια πολλα κι απο εμενα.φιλε μου το κινητο σου πρεπει να εχει προβλημα,αν δεν στο ειπαν στην wind,εχεις δικαιωμα μεσα σε 7-10 μερες απο την αγορα του να τους το πας πισω κι αν διαπιστωθει προβλημα θα στο αντικαταστησουν με αλλο,προυποθεση να εχεις κρατησει τα υλικα συσκευασιας,κουτι,βιβλιαρακια ζελατινες κλπ.

 

 

με την ευκαιρια,εχει δοκιμασει κανεις να εkτυπωσει φωτο απευθειας απο το κινητο?δοκιμασα σημερα να εκτυπωσω μεσω ενος θερμικου canon selphy που εχω και ο οποιος συνεργαζοταν αψογα με οσα κινητα τον ειχα συνδεσει πριν,αλλα με το samsung τζιφος!!!

Δυστυχώς νομίζω ότι έχουν περάσει περισσότερες μέρες από την ημερομηνία αγοράς, όμως το κινητό το λειτούργησα προχθές....

Δεν έχω δοκιμάσει να εκτυπώσω κάτι όπως αντιλαμβάνεσαι, δυστυχώς....

ΠΑιδιά, καμιά ιδέα για το πρόβλημα ...?

LIVE TO DIVE , DIVE TO LIVE!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα δουμε την fw του κινητου και πως μπορουμε να το φλασαρουμε εκτος απο το NPS?
Link to comment
Share on other sites

KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!Ξερει κανεις καμια ιστοσελιδα που να μπορεις να κατεβασεις java παιχνιδια απ'ευθειας στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο ψαξιμο διαβασα οτι θελει JAVA installer το Μ8910. Ο TkFileExplorer ομως δεν δουλευει σε αυτο το μοντελο.Γνωριζει κανεις καποιον τροπο να εγκατασταθουν JAVA εγαρμογες????Οι οδηγιες χρησης ( δεν τις εχω ) τι λενε γι'αυτο????Μηπως γινεται με το PC studio???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!παιδια ξερει κανεις αν υποστηριζει βιντεο μορφης .avi?

 

ναι βέβαια, κανονικά!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια που ειναι το προγραμμα πλοηγησης?

Δεν το βλεπω πουθενα.

Μολις πηρα το κινητο μεταχειρισμενο αλλα αγορασμενο οκτωβριο απο wind

SW ver M8910XXIG9

CSC ver M8910XCIG1

 

Ξερει κανεις ποια ειναι η τελευταια ver και τι βελτιώνει?

 

Αυτο με την συνεχιζομενη προσπαθεια εστιασης στο video μου το κανει καποιες φορες και

μέρα ... Καμμια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια που ειναι το προγραμμα πλοηγησης?

Δεν το βλεπω πουθενα.

Μολις πηρα το κινητο μεταχειρισμενο αλλα αγορασμενο οκτωβριο απο wind

SW ver M8910XXIG9

CSC ver M8910XCIG1

 

Ξερει κανεις ποια ειναι η τελευταια ver και τι βελτιώνει?

 

Αυτο με την συνεχιζομενη προσπαθεια εστιασης στο video μου το κανει καποιες φορες και

μέρα ... Καμμια λύση?

 

μενου-ρυθμισεις-ρυθμισεις εφαρμογης-περιηγηση-ενεργο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψήνομαι για την αγορά του , τι ακριβώς παίζει με το java και πόσο δύσκολο είναι να βάλεις τέτοιες εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα.Μια ερωτηση,τα βιντεο στο youtube γιατι τα δειχνει τοσο χαλια,χωρις να υπαρχει διακοπη στον ηχο η εικονα ειναι πιξελιασμενη ,τα χρωματα διαχεονται το ενα μεσα στο αλλο ενα χαλι δηλ. το ιδιο συμβαινει και σε σας; και κατι αλλο, υπαρχει τροπος οταν εχουμε ει σερχομενη κληση η οθονη να ειναι πιο φωτεινη γιατι εξω στο φως δεν φαινεται καλα ποιος καλει.Ευχαριστω.

 

Μηπως ξερει κανεις ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

ειναι η mobile edition των βιντεο γιαυτο και τα δειχνει και τοσο χαλια

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ΞΞ·ΟΟΟ ΞΎΞ΅ΟΡι ΞΊΞ±Ξ½Ξ΅ΞΉΟ ΟΞ΅ Οαιδια;

 

Ξ³ΞΉΞ± ΟΞ·Ξ½ ΟΟΟΡινΟΟΞ·ΟΞ± ΟΞΞ³Ξ±ΞΉΞ½Ξ΅ ΟΟΞΉΟ ΟΟΞΈΞΌΞ―ΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ±ΞΉ βαλΡ ΟΞ·Ξ½ ΟΟΞΏ Ξ±ΟΟΟΞΌΞ±ΟΞΏ.. ΡμΞ*Ξ½Ξ± ΟάνΟΟΟ Ξ΅Ξ―Ξ½Ξ±ΞΉ ΞΌΞΉΞ± ΟΞ±ΟΞ¬ ΞΊΞ±ΞΉ ΟΟΟΞ―Ο ΟΞΏ Ξ±ΟΟΟΞΌΞ±ΟΞΏ..

Link to comment
Share on other sites

http://www.davidpye.com/index.php?page=freewap ανεβαζεις το jar απο pc σου και μετα κατεβαζεις στο τηλ. με το link που σου δινει.
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις ενα αρχειο jar (το παιχνιδι που θες) στο pc.Mετα μπενεις από το pc σου και κανεις upload το αρχειο jar στο link http://www.davidpye.com/index.php?page=freewap κανεις submit και σου δινει ενα link το οποιο θα το κατεβασεις απο το κινητο σου μεσο wifi.
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις ενα αρχειο jar (το παιχνιδι που θες) στο pc.Mετα μπενεις από το pc σου και κανεις upload το αρχειο jar στο link http://www.davidpye.com/index.php?page=freewap κανεις submit και σου δινει ενα link το οποιο θα το κατεβασεις απο το κινητο σου μεσο wifi.

 

Πόπη έχεις ανεβάσει τίποτα το ενδιαφέρον από jar στο συγκεκριμένο site ? Εκτός από παιχνίδια που προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου χαλασε πηγα να το ανοιξω πριν λιγη ωρα που το ειχα και φορτιζε και ενω ανοιγει και παει να φορτωσει το λειτουργικο κανει επανεκκινηση...Εβγαλα Sim ξαναεβαλα εβγαλα Micro SD ξαναεβαλα τπτ...

 

Η συσκευη ειναι στην εγγυηση το θεμα ειναι αν ειναι σοβαρο το προβλημα γινεται αντικατασταση συσκευης τι γινεται σε αυτην την περιπτωση???...Την Δευτερα θα παω να το στυλω ποσο καιρο θα κανει να επιστρεψει ξερει κανεις???

 

Γαμο την γκαντεμια μου 1φορα παιρνω Samsung και με χαλαει...Δεν μου εχει ξανατυχει να χαλασει κινητο στα χερια μου...Δινεις τοσα χρηματα για να βγει καλο το κινητο και μαπα τι να πω κριμα:(:cry:...

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πόπη έχεις ανεβάσει τίποτα το ενδιαφέρον από jar στο συγκεκριμένο site ? Εκτός από παιχνίδια που προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν?
Μονο το we travel αλλα δεν καταφερα να το δουλεψω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου χαλασε πηγα να το ανοιξω πριν λιγη ωρα που το ειχα και φορτιζε και ενω ανοιγει και παει να φορτωσει το λειτουργικο κανει επανεκκινηση...Εβγαλα Sim ξαναεβαλα εβγαλα Micro SD ξαναεβαλα τπτ...

 

Η συσκευη ειναι στην εγγυηση το θεμα ειναι αν ειναι σοβαρο το προβλημα γινεται αντικατασταση συσκευης τι γινεται σε αυτην την περιπτωση???...Την Δευτερα θα παω να το στυλω ποσο καιρο θα κανει να επιστρεψει ξερει κανεις???

 

Γαμο την γκαντεμια μου 1φορα παιρνω Samsung και με χαλαει...Δεν μου εχει ξανατυχει να χαλασει κινητο στα χερια μου...Δινεις τοσα χρηματα για να βγει καλο το κινητο και μαπα τι να πω κριμα:(:cry:...

 

αντικατάσταση συσκευής πέραν των πρώτων 14 ημερών λίγο δύσκολο, μάλλον καμιά αναβάθμιση θα σου κάνουν και μετά θα είναι οκ, σου προτείνω να το πας μόνο σου στο Χαϊδάρι που είναι η αντ/πεια μην το πας μέσω πάροχου εταιρίας θα μπλέξεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω 2 μηνες..Εχεις στοιχεια αποστολης να το στυλω με courier μπας και γλυτωσω τον 1 μηνα καθηστερισης?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.προσπαθω να ενεργοποιησω την αποκρυψη αλλα δεν λειτουργει.ειτε το ρυθμιζω να εμφανιζεται ο αριθμος ειτε οχι,τιποτα.ο αριθμος μου πανατ εμφανιζεται.συμβαινει και σε αλλους αυτο;εχω την πρωτη αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εστυλα στην Smartec περιμενω με ειπαν 3 εργασιμες για επισκευη

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εστυλα στην Smartec περιμενω με ειπαν 3 εργασιμες για επισκευη

 

τόσο θα κάνουν λογικα, άντε με το καλό να σου ξαναέρθει κομπλέ:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...