Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το κρυφό μενού στην καλύτερη περίπτωση να μπορείς να κάνεις κανένα διαγνωστικό τεστ. Δεν μπορείς να πειράξεις κάτι. Αυτό είτε με αναβάθμιση είτε παίζοντας με το mp3 στον υπολογιστή. Αν έχει equalizer το Aino ίσως να μπορείς να βελτιώσεις τα πράγματα από κει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά, ειμαι κάτοχος του κινητού εδώ και χρόνο σχεδον. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι π μια μέρα 1 μ@κς φίλος μ το έριξε από το τραπέζι κάτω. Από τότε σε καμιά απότομη κίνηση η και αψυχολόγιτα με μικρές κινήσεις ή μεσα στην τσέπη, μου σβίνει! Το βράδυ π κοιμάμαι π.χ. κανένα πρόβλημα, αναμμενο το αφήνω, έτσι το βρίσκω. Έχω την

1223-3004

R7BA084

100323 έκδοση π απόσο ξέρω είναι η τελευταία.

 

Help!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

και γω θυμαμαι οταν ειχα πρωτοπαρει το w900 μεσα στο πρωτο μηνα ενας..γνωστος ενθουσιαστικε που το ειχα,και τελικα του το δωσα να του ριξει μια ματια, και δε ξερω πως ο ΒΛΑΚΑΣ (Β=ΜΑ) ...το πεσε κατω απο υψος 2 μετρα απο ενα μπαλκονι που ημασταν στο δρομο. Και ετσι απο κεινη τη μερα η συρομενη οθονη κουνιοταν συνεχεια και (δε κλειδωνε καλα στο πληκτρολογιο..! *********!!!! Δε ξερω τι να κανεις για το προβλημα σου αλλα εχω δει και ενα αλλο προβλημα στο aino!!

Στο καταστημα περιστεριου των media markt υπαρχει ενα αινο (το δειγμα που βλεπουν οι καταναλωτες) που δεν λειτουργει η οθονη ΑΦΗΣ!!!! Κανονικα με το πληκτρολογιο λειτουργουσε αλα οταν το εκλεινα το συρομενο πληκτρολογιο , ναι μεν εμφανιζοταν η εικονα ξεκλειδωματος, αλλα οσο και αν το πιεζα συροντας το δαχτυλο μου αυτο δεν εκανε τιποτα!! Φαινεται οτι θα τα παιξε απο τους πολλους που το περιεργαστηκαν (εκτος και αν υπαρχει καμια λειτουργια μεσα στο τηλεφωνο ωστε να μην ανταποκρινεται η αφη) !! Δε ξερω..και οσο το ζηλευα που δε το ειχα.. τωρα εξαφανιστικε η επιθυμια μου!! αν κρατησει 2 χρονια η συσκευη σε οποιονδηποτε,μακαρι!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε λογικά θα σου έχει ξεκολλήσει κάτι μέσα από το κινητό και δεν θα κάνει καλή επαφή. Όταν λες κλείνει εννοείς κλείνει τελείος ή σου κάνει restart? άμα κλείνει το μόνο που μπορείς να κοιτάξεις είναι οι επαφές τις μπαταρίας.... άμα κάνει restart θα μπορούσε να είναι και προβλημα από software αλλά αφού μας λες ότι έφαγε σαβούρα, μαλλον πας για service..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε λογικά θα σου έχει ξεκολλήσει κάτι μέσα από το κινητό και δεν θα κάνει καλή επαφή. Όταν λες κλείνει εννοείς κλείνει τελείος ή σου κάνει restart? άμα κλείνει το μόνο που μπορείς να κοιτάξεις είναι οι επαφές τις μπαταρίας.... άμα κάνει restart θα μπορούσε να είναι και προβλημα από software αλλά αφού μας λες ότι έφαγε σαβούρα, μαλλον πας για service..

 

Όχι, κλείνει εντελώς. Θα κοιτάξω την μπαταρία αν και δε νομιζω.. Anyway ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα λίγο με την μπαταρία και τώρα σαν να ειναι λίγο πιό σταθερό. Θα δείξει! Επίσης μετά από χρησιμοποίηση άλλης κάρτας σιμ στο κινητό μου, απενεργοποιήθηκε η αναφορά παράδοσης μηνυμάτων και έχω φάει όλες τις ρηθμήσεις και δε μπορώ να βρώ π είναι η ρήθμηση! Help again!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Έλεος? Τί @@ είναι αυτό? Κ όταν βάλω πάλι την κοσμοτέ, θα σώσει την αλλαγή? Θα δοκιμάσω κ θα ποστάρώ αποτελέσματα.

 

Τροποποίηση : Οκ παιδιά, άλλαξα κάρτα σιμ και το πρόβλημα με την αναφορά παράδοσης λύθηκε. Όσο για τα ξαφνικά shut down μόνο 1 μου έκανε σε 3 μέρες. Έπαιξα λίγο με την μπαταρία αν και τα βισματάκια είναι μια χαρα, χωρίς μπόσικα. Ίσως κάτι εκεί πίσω στην μπαταρία να κουνιέται γτ με το πολύ παίξιμο έκλισε, που πάλι όμως ίσως να οφήλεται στην εκτενή κατά βούληση κίνηση της μπαταρίας, σε όλη την διαθέσιμη έκταση. Θα το ψάξω περισσότερο και θα σας πώ.

Edited by theodwroz
Λύση προβλήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

ξερετε γιατι η μπαταρια τελειωνει σχετικα γρηγορα??πχ σημερα που το φορτισα μετα απο 4 ωρες(σε αυτες τις τεσσερις ωρες εβγαλα 5-6 φοτο και ακουσα κανα 10 λεπτο μουσικη) η μπαταρια πηγε 76% ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

τελικα αποφασισα να παρω το sony ericsson aino αλλα θα ηθελα να σας ρωτισω κατι σχετικα με την μπαταρια του aino....ποσες μερες κραταει η μπαταρια του αμα το χρησειμοποιεις μονο για μηνηματα και να ακους λιγη μουσικη και να παιζεις λιγο με το κινητο????

 

ευχαριστω.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τελικα αποφασισα να παρω το sony ericsson aino αλλα θα ηθελα να σας ρωτισω κατι σχετικα με την μπαταρια του aino....ποσες μερες κραταει η μπαταρια του αμα το χρησειμοποιεις μονο για μηνηματα και να ακους λιγη μουσικη και να παιζεις λιγο με το κινητο????

 

ευχαριστω.... :rolleyes:

2-3 μερες! καλυτερη αναμονη εχει το w995 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολλη!!!!!!!! :)

 

το αινο δεχεται flash themes??????

αν ναι θα ηθελα link για να μπορεσω να κατεβασω......! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

λιγο βοηθεια παρακαλω!!!!! καταρχην καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια το νεο ετος!!!! μου δωρισαν ενα aino και ενω συνδειμαι κανονικα με το ασυρματο στο σπιτι δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ!!!!! καμια ιδεα;;;;
Link to comment
Share on other sites

χερετω και γω την παρεα.ειμαι κατοχος πλεον του αινο<της καλης εκδοσης> μετα απο w995. αριστα και το 2. αυτο το οπερα μινι που διαβασα στο φορουν τι κανει ακριβος και πως το βαζω....και τι αλλο περνει να του βαλω.... gps εχει χωρις ιντερνετ....? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Browser είναι για να σερφάρεις από το κινητό. Από τους καλύτερους. Τον κατεβάζεις από εδώ, περνάς το αρχείο στο κινητό και τον εγκαθιστάς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις αγόρασα το Aino και θέλω να χρησιμοποιήσω το gps θέλει όμως σύνδεση στο Ιντερνετ δεν το χρησιμοποιώ. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν πλοήγηση η κάποιος άλλος τρόπος για να χρησιμοποιήσω το gps(χωρίς χρέωση)? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα ... οι ιδιοφυϊες τα προλαμβάνουν ... !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!σημερα καταφερα επιτελους να αποκτησω το συγκεκριμενο κινητο!αργησα καπως αλλα ευτυχως το βρηκα 3 τελευταια ειχαν μινει στο πλαισιο..λοιπον θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε και να μου ξεκαθαρησετε λιγο τα πραγματα στο θεμα με την αναβαθμιση.το κινητο λεει μεσα στο μενου για αναβαθμιση λογισμικου ειναι απαραιτητο να κανω την αναβαθμιση?και αν ναι χρειαζομαι βοηθεια γιατι δεν εχω σωστες ρυθμισεις και δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση μεσα απο το κινητο μου.εαν μπορειτε πειτε μου τι ακριβως να κανω για τις ρυθμισεις..(cosmote) και κατι ακομα επειδη δεν θελω να κλαιω τα λεφτα μου εαν κανω την αναβαθμιση υπαρχει περιπτωση να "χαλασει" κατι στο λογισμικο του κινητου? οποιος μπορει ας μου δωσει τα φωτα του!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα. Ερωτηση: πώς γινεται χρηση του ενσωματωμενου gps του aino με αλλο προγραμμα-οδηγο? Με ποια προγράμματα συνεργάζεται?

Ειμαι τελειως ασχετος με sony-ericsson.

(πληροφοριακα εχω Nokia 5800 και σχετικα ευκολα εγκατεστησα το Garmin).

To κινητο ειναι δωρο προς τον πατερα μου και θελω να του ενεργοποιησω το gps.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς διαφορετική η φιλοσοφία των δυο κινητών που αναφέρεις. Το ένα έχει ανοιχτό λειτουργικό οπότε επιτρέπει την εγκατάσταση προγραμμάτων ενώ το άλλο (Aino) όχι. Οπότε δύσκολο αυτό που ζητάς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!σημερα καταφερα επιτελους να αποκτησω το συγκεκριμενο κινητο!αργησα καπως αλλα ευτυχως το βρηκα 3 τελευταια ειχαν μινει στο πλαισιο..λοιπον θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε και να μου ξεκαθαρησετε λιγο τα πραγματα στο θεμα με την αναβαθμιση.το κινητο λεει μεσα στο μενου για αναβαθμιση λογισμικου ειναι απαραιτητο να κανω την αναβαθμιση?και αν ναι χρειαζομαι βοηθεια γιατι δεν εχω σωστες ρυθμισεις και δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση μεσα απο το κινητο μου.εαν μπορειτε πειτε μου τι ακριβως να κανω για τις ρυθμισεις..(cosmote) και κατι ακομα επειδη δεν θελω να κλαιω τα λεφτα μου εαν κανω την αναβαθμιση υπαρχει περιπτωση να "χαλασει" κατι στο λογισμικο του κινητου? οποιος μπορει ας μου δωσει τα φωτα του!

 

Συνδέσου με ένα wi fi κ απλά κάνε την αναβάθμιση. Είναι απλούστατο κ απο τίποτα δε κινδυνεύεις.

 

Για ρυθμίσεις με την κοσμοτέ για mms, sms κλπ, απλά διάβασε στο site της cosmote. Συνήθως στέλνεις ένα μήνυμα στο 1212 νομίζω κ σου στέλνουν αυτόματα σε ένα sms όλες τις ρυθμίσεις.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε VaL_Phoenix σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!

 

μια ερωτηση ακομα!κατεβασα το opera mini στο κινητο πολυ καλος browser πραγματικα! ομως παρατηρησα οτι πχ στο you tube δεν μου εμφανιζει τα βιντεακια μπαινει κανονικα στην σελιδα απλα δεν εμφανιζει τα βιντεο.υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω?επισης στο browser του κινητου τα βιντεο απο you tube τα διχνει κανονικα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μμμ δε το θυμάμαι αυτό τώρα..........

Τι κάνει απο τον Οπερα.

 

Νομίζω άνοιγε η εφαρμογή ποθ βάζεις ειδικά για το youtube.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα!κατεβασα το opera mini στο κινητο πολυ καλος browser πραγματικα! ομως παρατηρησα οτι πχ στο you tube δεν μου εμφανιζει τα βιντεακια μπαινει κανονικα στην σελιδα απλα δεν εμφανιζει τα βιντεο.υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω?επισης στο browser του κινητου τα βιντεο απο you tube τα διχνει κανονικα!

κατεβασε την εφαρμογη youtube.παντως με οπερα εμενα μου τα ανοιγει κανονικα.(στο κινητο που εχω τωρα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...