Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό μου

Έχω ένα sonny ericsson aino εδώ και σχεδόν ένα χρόνο

Πριν κάνα μηνά μου έβγαλε ένα πρόβλημα όμως… άμα έχω την οθόνη ανοιχτεί μέχρι την μέση μ ανάβει κανονικά ενώ άμα την έχω τέρμα μέχρι πάνω ανοιχτεί είναι μαύρη δεν δείχνει τίποτε.

Πήγα σε κατάστημα e-shop και μου λένε πως μπορεί να μην κάνει καλά επαφή το καλώδιο που συνδέει την πλακέτα με την οθόνη αλλά δεν μπορούσαν να μου το φτιάξουν επειδή δεν το πείρα από αυτούς.

Όταν το πήγα όμως σε κατάστημα Vodafone μου είπαν πως θέλει αλλαγή η πλακέτα κ 8ελουν 112 ευρώ και έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να κάνω.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το πρόβλημα; Και αν ξέρετε ποσό μπορεί να κάνει να φτιαχτεί; Γιατί τώρα αλλαγή πλακέτας κ να δουλεύει το κιν κανονικά μου φαίνεται παράλογο. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό μου

Έχω ένα sonny ericsson aino εδώ και σχεδόν ένα χρόνο

Πριν κάνα μηνά μου έβγαλε ένα πρόβλημα όμως… άμα έχω την οθόνη ανοιχτεί μέχρι την μέση μ ανάβει κανονικά ενώ άμα την έχω τέρμα μέχρι πάνω ανοιχτεί είναι μαύρη δεν δείχνει τίποτε.

Πήγα σε κατάστημα e-shop και μου λένε πως μπορεί να μην κάνει καλά επαφή το καλώδιο που συνδέει την πλακέτα με την οθόνη αλλά δεν μπορούσαν να μου το φτιάξουν επειδή δεν το πείρα από αυτούς.

Όταν το πήγα όμως σε κατάστημα Vodafone μου είπαν πως θέλει αλλαγή η πλακέτα κ 8ελουν 112 ευρώ και έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να κάνω.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το πρόβλημα; Και αν ξέρετε ποσό μπορεί να κάνει να φτιαχτεί; Γιατί τώρα αλλαγή πλακέτας κ να δουλεύει το κιν κανονικά μου φαίνεται παράλογο. :worry:

 

Πάρε καινούριο κινητό με αυτά τα λεφτά. Δεν αξίζει το Aino. Το πήρα τα Χριστούγεννα και το μετάνιωσα. Είναι χάλια:cry:

 

λες να προκαλεσει καμια βλαβη?????παντως και με ανοιχτη την οθονη το παιχνιδι παιζεται...

 

Όλα σχεδόν τα παιχνίδια που έχει μέσα το Aino, είναι με την touch screen. Δεν νομίζω να δημιουρήσει βλάβη. Άσχετο, από που κατεβάζεις παιχνίδια..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει η αυτονομία της μπαταρίας; Σαν συσκευή εμφανίζει προβλήματα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει η αυτονομία της μπαταρίας; Σαν συσκευή εμφανίζει προβλήματα;

το κινητο δεν κυκλοφορει αλλο.μονο stock! εγω δεν θα το επαιρνα γιατι οσιοι φιλοι μοι το ειχαν ειχαν προβληματα.επισης η μπαταρια του θα μπορουσε να ειναι καλυτερη.

καλυτερα για τοσο παλιο κινητο παρε w995 ;)

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλυετα για τοσο παλιο κινητο παρε w995 ;)

Δε το βρίσκεις.

Το Αινο το βρήκα στα Saturn.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

πριν λίγες μέρες με άφησε το bluetooth handsfree (δεν ανοίγει). Υπάρχει αντικαταστάτης ή πρέπει να πάω στο MW600?

Είναι λίγο τσιμπιμένο στα 40 ευρώ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό το πήρα τα Χριστούγεννα. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή. Αλλα δεν στο προτείνω γιατί σε πολύ χαμηλότερη τιμή μπορείς να πάρεις το Xperia X8 (170€) ή το Xperia X10 mini (149€) με Android.
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι κάτοχος του Aino από το Πάσχα και είμαι πολύ ευχαριστημένη...

Πολλά χρόνια με SE πήρα πέρσι iphone το κράτησα 6 μήνες και μετά ξαναγύρισα γρήγορα σε SE... έστω μεταχειρισμένο.

Σε πρόσφατο ταξίδι μου στους Αγίους Τόπους αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα: Δεν δούλευε το touchscreen!!! Μόνο το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου. Το touchscreen ενεργοποιήθηκε ξανά μόλις γύρισα Ελλάδα. Γιατί έγινε αυτό?τι παίζει?

Ευχαριστώ

 

Υ.Σ.: το τηλέφωνο λειτουργεί ως καρτοκινητό της Cosmote (branded, όχι ανεξάρτητη συσκευή).

Link to comment
Share on other sites

Έχω το aino αγορασμένο από expansys αλλά έχει μόνο Αγγλικό/Γαλλικό μενού. Υπάρχει τρόπος να του φορτώσω το Ελληνικό?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το aino αγορασμένο από expansys αλλά έχει μόνο Αγγλικό/Γαλλικό μενού. Υπάρχει τρόπος να του φορτώσω το Ελληνικό?

θα τα πας με την αποδειξη αγορας σε ενα sony ericsson service point και θα σου περασουν τα Ελληνκα δωρεαν.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λες? Δωρεάν?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Λες? Δωρεάν?

Δωρεαν μαζι με αναβαθμιση και το κινητο το παιρνεις αμεσα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος! Δεν γίνετε μου είπαν... Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου έλεγαν ιστορίες ότι δεν είναι τηλέφωνο για την Ελληνική αγορά κτλ

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος ρε παιδιά? Σε άλλα sony ericsson έχω κάνει και unbrand και εισαγωγή γλώσσας

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος! Δεν γίνετε μου είπαν... Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά και μου έλεγαν ιστορίες ότι δεν είναι τηλέφωνο για την Ελληνική αγορά κτλ

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος ρε παιδιά? Σε άλλα sony ericsson έχω κάνει και unbrand και εισαγωγή γλώσσας

 

Βλακείες σου λένε! Μία φίλη, τους πήγε C905 από Εμιράτα και της πέρασαν κανονικά την Ελληνική γλώσσα. Δε θυμάμαι μόνο αν τη χρέωσαν ένα μικρό ποσό ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και τηλέφωνο, πήγα και στο κατάστημα αλλά μου είπαν τα ίδια :(

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα εκλάπη το κινητό μου , το SE Aino. Αν και λάτρης της SE εδώ και πολλά χρόνια ( και κυρίως του Κ800ι) δεν στενοχωρέθηκα τόσο για την απώλεια της συσκευής (η οποία εδώ και 2+ χρόνια που το έχω είχε κολλήματα, προβλήματα με τον ήχο, αργή οθόνη αφής κλπ) αλλά για την απώλεια τον δεδομένων μου. Ωστόσω έχω κρατήσει backup με το πρόγραμμα της SE. Μπορώ να χρησιμοποιήσω το back up αυτό για να εισάγω τα δεδομένα μου σε άλλο SE? Το Αino ακόμη και μεταχειρισμένο είναι αρκετά ακριβό για αυτά που προσφέρει και δεν δίνω γι αυτό πάνω από 50 ευρώ... τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκλάπη το κινητό μου , το SE Aino. Αν και λάτρης της SE εδώ και πολλά χρόνια ( και κυρίως του Κ800ι) δεν στενοχωρέθηκα τόσο για την απώλεια της συσκευής (η οποία εδώ και 2+ χρόνια που το έχω είχε κολλήματα, προβλήματα με τον ήχο, αργή οθόνη αφής κλπ) αλλά για την απώλεια τον δεδομένων μου. Ωστόσω έχω κρατήσει backup με το πρόγραμμα της SE. Μπορώ να χρησιμοποιήσω το back up αυτό για να εισάγω τα δεδομένα μου σε άλλο SE? Το Αino ακόμη και μεταχειρισμένο είναι αρκετά ακριβό για αυτά που προσφέρει και δεν δίνω γι αυτό πάνω από 50 ευρώ... τι να κανω;

 

ναι γινετε να τα μεταφερεις! τωρα για τα 50 ευρω που λες οτι δινεις το πολυ θα το βρεις τοσο απο αυτον που στο εκλεψε! :rolleyes:

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν μπορω να βαλω καμια εφαρμογη στο αινο μεσα για να σπαω κλειδωμενα wi-fi?κατι σαν το penetrate που εχουν τα anroid κινητα η το i speed touch που εχουν τα i-phone
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Ωστόσο θα παρακαλέσω τετοιου είδους συζητήσεις να αποφεύγονται μιας και δεν επιτρέπονται από τους κανόνες του forum.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σήμερα έπεσε κάτω και δεν μπορώ να ανοίξω το slide. Έχει μετακινηθεί και στραβώσει. Θα το πάω αύριο στον Γερμανό να δω άμα φτιάχνει; Εσείς τι λέτε; Άμα δεν φτιάχνει μπορώ να μεταφέρω τις επαφές και τα μηνύματα στον υπολογιστή ή σε άλλο κινητό;
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα φτιάχνει με αλλαγή του μηχανισμού slide. Μάλλον θα είναι ακριβή επισκευή. Μεταφορά μπορείς να κάνεις με το MyPhoneExplorer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα φτιάχνει με αλλαγή του μηχανισμού slide. Μάλλον θα είναι ακριβή επισκευή. Μεταφορά μπορείς να κάνεις με το MyPhoneExplorer

 

Πήρα τηλέφωνο στην Αθήνα και μου είπαν ότι φτιάχνει με 70€. Πήγα όμως σε ένα κατάστημα στην Μυτιλήνη και μου το έφτιαξαν με 10€:D

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

τι τυπος βιντεο ειναι το καλυτερο για το aino???οτι βιντεο εχω βαλει στο κινητο μου δεν φαινεται καθολου καλα(σαν να εχει αναλυση 2mp)..καναν καλο μετατροπεα βιντεο ξερετε???
Link to comment
Share on other sites

τι τυπος βιντεο ειναι το καλυτερο για το aino???οτι βιντεο εχω βαλει στο κινητο μου δεν φαινεται καθολου καλα(σαν να εχει αναλυση 2mp)..καναν καλο μετατροπεα βιντεο ξερετε???

αναγκαστικα ο player του κινητου παιζει mp4 & 3gp video,δεν μπορεις να βαλεις κατι καλυτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...