Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα και παλι δεν στελνει 160 χαρακτηρες!

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι απενεργοποιήσεις τους εθνικούς χαρακτήρες για να μπορέσεις να γράψεις 160 χαρακτήρες.

 

Επειδή αρκετά άτομα έχουν αυτήν την απορία μήπως θα μπορούσε κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το Aino να μας πει σίγουρα αν έχει μπορέσει να γράψει σε ΕΝΑ μήνυμα 160 ελληνικούς χαρακτήρες; Αν ναι με ποιες ρυθμίσεις γίνεται αυτό (Με ενεργοποιημένους τους εθνικούς χαρακτήρες ή με απενεργοποιημένους) και με ποια έκδοση λογισμικού;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή αρκετά άτομα έχουν αυτήν την απορία μήπως θα μπορούσε κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το Aino να μας πει σίγουρα αν έχει μπορέσει να γράψει σε ΕΝΑ μήνυμα 160 ελληνικούς χαρακτήρες; Αν ναι με ποιες ρυθμίσεις γίνεται αυτό (Με ενεργοποιημένους τους εθνικούς χαρακτήρες ή με απενεργοποιημένους) και με ποια έκδοση λογισμικού;

Εκει που γραφεις μηνυμα πατας επιλογες κ ρυθμισεις γραφης. στο εθνικους χαρακτηρες επιλεγεις "μη ενεργο" αν το εχεις ετσι γραφεις 160 ελληνικους χαρακτηρες κεφαλεα! αν το εχεις ενεργο γραφεις 70 ελληνικους χαρακτηρες κεφαλεα και μικρα! εκδοση λογισμικου εχω r7aa071

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω το κινητό, αλλά μια φίλη μου δεν βρίσκει πως ενεργοποιεί την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων...

μπορεί κάποιος να μου τι πρέπει να κάνει?

(αν έχει αναφερθεί σε άλλη σελίδα που περίπου είναι?)

 

edit:

έχει το πρόβλημα που αναφέρετε τόσο για την αναφορά, όσο και για τα μηνύματα.. δεν έχει τόσο καλή σχέση με την τεχνολογία, αλλά απότι μου είπε δεν έκανε κάποια αναβάθμιση, αλλά το κινητό το έχει λιγότερο από μήνα, και μέχρι τώρα δεν είχε κάποιο πρόβλημα. επίσης όταν πήγα μέσω του κινητού να της κάνω εγώ την ενημέρωση, έβγαλε μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση (ότι έχει την πιο ενημερωμένη, κάτι τέτοιο)

καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνουμε? να της πω να το στείλει για service?

 

επίσης έχει cosmote, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο...

 

edit 2:

εκανε αναβαθμιση από τον υπολογιστή και όλα είναι οκ

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

1. Για την αναφορα παραδοσης, Μενου-> Μηνυματα-> Ρυθ/σεις μηνυματων-> Αναφορα παραδοσης-> Ενεργο.

2. Για να μπορει να γραψει μηνυμα με 160 Ελληνικουσ χαρακτηρες πηγενεις Μενου-> Ρυθμισεις-> Γενικες-> Γλωσσα-> Γλλωσες γραφης-> Τυπικο abc. (Oι υπολοιπες γλωσσες ξεμαρκαρισμενες.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκεφτομαι να αγορασω το κινητο....μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει να το αγορασω...???? ειχα omnia και συνειδητοποιησα οτι το να γραφω σε οθονη χωρις κουμπια ειναι Α-Δ-Υ-Ν-Α-Τ-Ο για μενα..γιαυτο και ρωταω για την βοηθεια σας....
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατι το bluetooth που δίνει μαζί με το Aino δε πάιζει με οποιαδήποτε άλλη συσκευή?

 

Δε μπορώ να το ανιχνεύσω απο καμοια αλλη. Ξέρετε κάτι??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατι το bluetooth που δίνει μαζί με το Aino δε πάιζει με οποιαδήποτε άλλη συσκευή?

 

Δε μπορώ να το ανιχνεύσω απο καμοια αλλη. Ξέρετε κάτι??

μεχρι κ σε κινεζικο κινητο το σινδεσα! μπενει κανονικα σε ολα!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Καλα πως το έκανες? Εμένα κανένα κινητό δε το βλέπει....... :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως το έκανες? Εμένα κανένα κινητό δε το βλέπει....... :(

οταν ειναι κλειστο το ακουστικο πατας το παουερ να ανοιξει κ το εχεις κρατιμενω! δε το αφινεις μεχρι να αναβοσβινουν τα λεντακια μπροστα. οταν τα δεις να αναβοσβινουν αφινεις το κουμπει κ πας στα μπλουτουθ του κινητου σου κ επιλεγεις προσθικη νεας συσκεβης. το ακουστικο του αινο ειναι το MH100 το επιλεγεις κ πατας τον κωδικο που ειναι 0000! πεζει σε ολα τα κινητα αλα σε μερικα που ειναι μονοφωνικα ακουγετε μονο το δεξιο ακουστικο!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι κλειστο το ακουστικο πατας το παουερ να ανοιξει κ το εχεις κρατιμενω! δε το αφινεις μεχρι να αναβοσβινουν τα λεντακια μπροστα. οταν τα δεις να αναβοσβινουν αφινεις το κουμπει κ πας στα μπλουτουθ του κινητου σου κ επιλεγεις προσθικη νεας συσκεβης. το ακουστικο του αινο ειναι το MH100 το επιλεγεις κ πατας τον κωδικο που ειναι 0000! πεζει σε ολα τα κινητα αλα σε μερικα που ειναι μονοφωνικα ακουγετε μονο το δεξιο ακουστικο!

Ξέρω φίλε μου πως ανήγει το ρημάδι.

 

Απλα άλλο κινητό εκτος απο το Aino μου δε το ανιχνεύει..........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

επεσα εντελως τυχαια στο φορουμ απο ενα search που εκανα στον γουγλη για το Aino.

 

Μπορει να μου πει καποιος κατοχος που το εχει πως εκανε το update?Εκανα την διαδικασια κ κατεβασα το update απο την σελιδα της SE αλλα κανω βημα βημα οτι λεει κ κολλαει στην ''συνδεση''

 

Εαν ξερει καποιος την σωστη διαδικασια και μπορει ας το ποσταρει παρακαλω

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει ένας φίλος το aiono και του κάναμε αναβάθμιση μέσω wifi, αλλά μόλις τελείωσε το κινητό δεν ανοίγει. Δείχνει το σήμα της ericsson και μετά ο φωτισμός της οθόνης αναβοσβήνει... υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε η να το παμε για σερβίς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει ένας φίλος το aiono και του κάναμε αναβάθμιση μέσω wifi, αλλά μόλις τελείωσε το κινητό δεν ανοίγει. Δείχνει το σήμα της ericsson και μετά ο φωτισμός της οθόνης αναβοσβήνει... υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε η να το παμε για σερβίς;

αυτο το εχει κανει κ σε μενα! δυστιχος μονο στο σερβις τησ εριξον μπορει να το διορθωσει! αν βγαλει την σιμ θα δει οτι δουλευει κανονικα αλα δεν ανοιγει στα μενου χορις την καρτουλα! αν κ το λαθος ειναι καπου στο update η εριξον σε περνει τα 30 ευρω κ λες κ ευχαριστο! (εκτος κ αν εχει εγγυηση) σου περναν το αρχηκο λογισμικο κ σε λενε μη κανεισ αναβαθμιση!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις update με καλωδιο υπαρχει παλι περιπτωση να βγαλει προβλημα????
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ούτε χωρίς Sim ανάβει !!!

Ευχαριστώ θα του πω να το πω να το πάει στο service !

Απαράδεχτο πάντως και να σε χρεώνουν και να σου λένε μετά μην κάνεις το update !!!

 

EDIT

 

Τελικά το έφτιαξε, προσπάθησε να το κάνει update με το καλώδιο από pc, επειδή δεν άνοιγε του έγραφε μια διαδικασία για να συνδεθεί προφανώς σε boot mode πατώντας κάποια κουμπιά, τον ενημέρωσε ότι έχει το τελευταίο update αλλά αν έχει πρόβλημα να το ξαναπεράσει.

Το ξαναπέρασε και όλα καλά !

Edited by tpelek
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το sony ericsson aino και δεν μπορω να ανοιξω τις εφαρμογες που σχετιζονται με το internet. για παραδειγμα οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη του youtube μου λεει ρυθμισεις internet, συνδεση με-> λογαριασμος δεδομενων και απο κατω τοπικη συνδεση. οτι και να κανω δεν μπορω να συνεχισω. μηπως ξερετε να με βοηθησετε?

 

Ευχαριστω πολυ!

Κυριακος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το sony ericsson aino και δεν μπορω να ανοιξω τις εφαρμογες που σχετιζονται με το internet. για παραδειγμα οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη του youtube μου λεει ρυθμισεις internet, συνδεση με-> λογαριασμος δεδομενων και απο κατω τοπικη συνδεση. οτι και να κανω δεν μπορω να συνεχισω. μηπως ξερετε να με βοηθησετε?

 

Ευχαριστω πολυ!

Κυριακος

απ'οτι ξερω για να δεις βιντεο απο το yοutube θελει λογαριασμο δεδομενων.π.χ. με wifi αν θυμαμαι καλα εχω διαβασει οτι δεν μπορεις να δεις βιντεο.τις ρυθμισεις τις εχεις περασει στο κινητο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι ξερω για να δεις βιντεο απο το yοutube θελει λογαριασμο δεδομενων.π.χ. με wifi αν θυμαμαι καλα εχω διαβασει οτι δεν μπορεις να δεις βιντεο.τις ρυθμισεις τις εχεις περασει στο κινητο??

 

τι εννοεις ρυθμισεις? απο wifi μπαινω

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ρυθμισεις? απο wifi μπαινω

οπως εγραψα και παραπανω,καπου εχω διαβασει οτι δεν μπορεις απο wifi να δεις βιντεο.

ας το επιβεβαιωσει και καποις αλλος που εχει και το κινητο.

 

εκτος wifi μπορεις να :blink: βιντεο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

YOUTUBE ΑΠΟ WIFI βλέπεις κανονικά...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Μήπως γνωρίζει κανείς ποιο είναι το μεγαλύτερο μέγεθος κάρτας μνήνης micro SD HC το οποίο αναγνωρίζει το SE Aino? Επίσης γνωρίζει κανείς αν micro SD HC Class 10 θα βελτιώσει τις επιδόσεις της συσκευής? Δεκτές προτάσεις για αξιόλογη κάρτα μνήμης μεγαλύτερης των 2Giga που δίνεται με τη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον οποιος αγοραζει aino το παιρνει χωρις την βαση φορτισης και το bluetooth handsfree????

 

Δηλαδη δεν αξιζει να αγορασουμε το aino classic???? :/

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...