Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και παλι!

Μολις ξεκινησα να κανω αναβαθμιση λογισμικου αλλα εχει σταματησει εκει που λεει συνδεση.

Ξερει κανεις να μου πει τι συμβαινει και τι να κανω?

Υπαρχει περιπτωση να φταει οτι η μπαταρια δεν ειναι γεματη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πιθανός λόγος. Μπαταρία πλήρως φορτισμένη και δοκιμή ξανά. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω δει αυτο στο youtube για full touch στο aino και σας ευχαριστω πολυ απλα θελω να ρωτησω αν το εχει κανει κανεις απο τα παδια που το εχουν...
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τρεχουσα εκδοση λογισμικου στο αινο?

Το κινητο μου εχει την R7ΑΑ071 091124.

Το πηρα πριν απο 3 ημερες.

Εκανα αναβαθμιση αλλα δεν αλλαξε ο αριθμος.

Μηπως τελικα δεν εγινε η αναβαθμιση ή απλα αυτη ειναι και η τελευταια εκδοση?

Παιζει ρολο στην αναβαθμιση αν εχεις απενεργοποιηση την συνδεση στο ιντερνετ μεσω του κινητου?

Επισης παρατηρησα και μια καθυστερηση στις λειτουργιες του κινητου, σαν να "κολλαει"?

Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει για να δω τι πρεπει να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να βγαζω ασχημα συμπερασματα για την συσκευη! το πειρα πριν 2 βδομαδες κ εβαλα την αναβαθμιση R7AA077 σε μια βδομαδα χρησης αυτης μου εβγαλε προβλημα!δεν διαβαζε τις καρτες sim κ η οθονη αναβοσβινε χορις να μπορεις να κανεις τπτ! το πηγα στο service κ μου περασαν την R7AA071!κ το ωραιο ηταν που με ειπαν να μη κανω αλη αναβαθμιση αν δε δω οτι εχει προβλημα το κινητο!
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα :mad: Πολλες φορες, ενω το κινητο δουλευει καλως, με καλει καποιος, και δεν ακουω τιποτα!!! :mad: Αυτος με ακουει κανονικα!:confused: Απο εκει και περα αν καλεσω καποιον δεν με ακουει. Αν με καλεσουν δεν ακουω! Για να επανελθει πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να το ξανα ανοιξω... Μεχρι να μου το ξανα κανει!!!!! Εκανα αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση αλλα τιποτα! :mad: Εχει κανενας ιδεα τι μπορει να συμβαινει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. ειμαι καινουριος εδω.

Λοιπον ο πατερας μου εχει το aino και χτες του εμφανισε ενα προβλημα.

Ενω ολα λειτουργουν μια χαρα οταν κλεινει το καπακι και εμφανιζεται η οθονη αφης με τα multimedia δεν παιζει τιποτα με την αφη. Και το κακο ειναι οτι οταν παταει το κουμπι απο πανω για να κλειδωσει το κινητο δεν κανει τιποτα. Μενει ανοιχτο το φως του κινητου και τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα. Μπορειτε να με βοηθησετε; Εκανα αναβαθμιση απο την sony ericsson αλλα τιποτα. Τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. ειμαι καινουριος εδω.

Λοιπον ο πατερας μου εχει το aino και χτες του εμφανισε ενα προβλημα.

Ενω ολα λειτουργουν μια χαρα οταν κλεινει το καπακι και εμφανιζεται η οθονη αφης με τα multimedia δεν παιζει τιποτα με την αφη. Και το κακο ειναι οτι οταν παταει το κουμπι απο πανω για να κλειδωσει το κινητο δεν κανει τιποτα. Μενει ανοιχτο το φως του κινητου και τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα. Μπορειτε να με βοηθησετε; Εκανα αναβαθμιση απο την sony ericsson αλλα τιποτα. Τι μπορει να φταιει;

30ευρω κ εφυγες για sony ericsson service!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν προκλήθηκε το πρόβλημα από δική του υπαιτιότητα( όπως πτώση, επαφή με υγρά κλπ.) τότε είναι εντός εγγύησης η συσκευή. Επομένως δε χρεώνεσαι κάτι για την επισκευή. Απλά, έχε υπόψη σου ότι ανάλογα τον αριθμό επισκευών που έχει το κάθε σέρβις καθώς και τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών ( αν όντως πρόκειται για βλάβη υλικού), μπορεί να χρειαστεί να το αποχωριστεί για αρκετό καιρό.

Αν πάλι είναι διαθέσιμα τα ανταλλακτικά και δεν υπάρχει πολύς φόρτος εργασίας στο σέρβις που θα το πάει, τότε θα τη γλιτώσει με πολύ μικρή αναμονή.

Να έχει μαζί του επίσης οπωσδήποτε την απόδειξη αγοράς, είτε όταν το παραδώσει για επισκευή είτε όταν πάει να το παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

να το πας κατευθειαν σε καποιο service point γιατι αν το πας στο μαγαζι που το αγορασες θα κανει διπλο δρομο το κινητο!!!

 

προς χρηστες aino Και γνωστες:υπαρχουν παιχνιδια για το κινητο που λειτουργουν μονο με την αφη???και αν ναι που τα βρισκουμε????

Link to comment
Share on other sites

εχς κ εγω προβλημα με την εφαρμογη youtube....ειναι κλειδωμενη..τι πρεπει να κανω???

 

EDIT: λοιπον μπηκε τελικα youtube....ομως ενω εκανε μερικες αναζητησεις μετα ελεγε πως τελειωσε ο χρονος...τωρα τι κανω????εχω μπερδευτει..ειμαι κ πολυ ασχετη με αυτα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πρωτη φορα γραφω!εχω κολλησει με το aino εδω και καιρο.ειμαι αναμεσα σε αυτο και το omnia το 2.ξερει κανεις αν στο omnia το 2 εχει επιλογη οταν σε παιρνουν να δοναει και να βαραει ταυτοχρονα?ειχα παλιοτερα samsung και ειχε ή να χτυπαει αλλα χωρις δονηση ή να κανει μονο δονηση ή να εχει δονηση και ηχο κλησης μαζι αλλα πρωτα να δοναει 2 φορες και μετα να αρχιζει να βαραει!στο αινο με βολευει οτι εχει και slide.καλυτερο σε ηχο ποιο ειναι?καλυτερο wifi?εχω διαβασει πολλα post γενικα και υπαρχουν ατομα που ξερουν πολλα!τι να προτιμησω καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειδεσ ειναι το opera to 5. γινεται touch μονο για το δυκτιο και πλοηγηση. οχι ομωσ για χρηση τηλεφωνου.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειδεσ ειναι το opera to 5. γινεται touch μονο για το δυκτιο και πλοηγηση. οχι ομωσ για χρηση τηλεφωνου.

ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες! το επιβεβαιωνω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το aino u10 τι διαφορα εχει με το απλο aino???ειναι το ιδιο??:)

 

Το ιδιο ειναι!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αν εχετε την καλοσυνη πειτε μας περισσοτερα για το opera 5 τι πρεπει να κανουμε

το προτεινετε η θα αντιμετωπισουμε προβληματα?ειμαι και ασχετη με το αθλημα...:O

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΕΝΕΙΣ ΦΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ.ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το προτείνουμε! Μπορείς να τον κατεβάσεις απο εδώ. Κατεβάζεις το .jar αρχείο, το περνάς στο κινητό σου στο φάκελο "Διάφορα" και στη συνέχεια το εγκαθιστάς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οοο ευχαριστω πολυ!χρησιμευει μονο για το internet η και για τιποτα αλλο?:O
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΕΝΕΙΣ ΦΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ.ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ..
Link to comment
Share on other sites

οοο ευχαριστω πολυ!χρησιμευει μονο για το internet η και για τιποτα αλλο?:O

μονο για το ιντερνετ,αλλα καλο ειναι να την βαλεις αυτη την εφαρμογη.γιατι ο broswer του κινητου ειναι κακος :whistle: (για μενα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγκαταστησα το οπερα ειμαι πολυ ευχαριστημενη τωρα ψαχνοντας το γιατι το πηρα προχθες ανακαλυψα οτι εχει antivirus ειναι trial για 30 ημερες τι γινετε το χρειαζετε οντως το κινητο και αν ναι που θα βρω antivirus ?συγνωμη αν σας ζαλισα.......
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΕΝΕΙΣ ΦΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ.ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ..
Link to comment
Share on other sites

εγκαταστησα το οπερα ειμαι πολυ ευχαριστημενη τωρα ψαχνοντας το γιατι το πηρα προχθες ανακαλυψα οτι εχει antivirus ειναι trial για 30 ημερες τι γινετε το χρειαζετε οντως το κινητο και αν ναι που θα βρω antivirus ?συγνωμη αν σας ζαλισα.......

 

κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται συμπατριωτισσα antivirus.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χαχα πλακα μας κανουν και αγχωθηκα που θα βρω αντιβαιρους!ευχαριστω! Χρονια πολλα!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΕΝΕΙΣ ΦΟΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ.ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...