Jump to content

[Προ κυκλοφορίας] Sony Ericsson Satio


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 959
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα μια μικρη ελπιδα μια πολυ μικρη ελπιδα μηπως ειχε ανακοινωθει τιποτα οποτε αδικα ελπιζα :rolleyes::(:O

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

http://blog.se-nse.net/

 

Υπάρχουν μερικές φωτό του Satio σε σύγκριση με το C905 και ένα βίντεο.

 

Υ.Γ.:Το βίντεο είναι ΠΟΛΥ καλής ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου άρεσε το κόκκινο και μάλλον προς τα εκεί με βλέπω. Δεν πειράζει, ας με πείτε πορνοσταρ, θα το αντέξω! :lol::lol::p

 

Μένει βέβαια να το δούμε κι από κοντά για το τελικό συμπέρασμα γιατί από τις φωτό ποτέ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος.

 

κι εμενα μου αρεσει το κοκκινο.και δεν εχω προβλημα οπως κι ας με πουν,ξερω τι ειμαι εγω:lol:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Άλλωστε για αυτό το ρίξαμε στην πλάκα με τον kotsianis7.

 

Εκτός από την ημερομηνία καλό θα ήταν να είχαμε και κάποια ενημέρωση και για την τιμή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι ρε παιδιά;

Και μένα μ'αρέσει το κόκκινο,αλλά δεν ξέρω...Κωλύομαι.. :p

 

Αφήστε που μπορεί το κόκκινο να το φέρουν ακόμη πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι θα καταφερουν με τη 12ρα καμερα. Ποιος χρειαζεται τοσα megapixel για να βγαλει μια καλη φωτογραφια; Και αμα το βιντεο δεν ειναι καλο θα φανε μεγαλο κραξιμο! 640x480 ειναι μια χαρα αναλυση αρκει να μην καθυστερει ο ηχος σε σχεση με την εικονα και να μην τρωει κολληματα...
Link to comment
Share on other sites

φιλε Conception δεν ξερω αν διαβασες τo review που εδωσε ο kotsianis παντως οι φωτογραφιες του ακομα και αν δεν ηταν η τελικη μορφη του κινητου αβγαζε πολυ καλες φωτογραφιες και μαλιστα το συγκριναν με το innov8 που κατα την γνωμη μου βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες σε μερα . Το σονυ αισιως εβγαλε πολυ καλυτερες φωτος και σχετικα με το βιντεο στο ρεβιου εχει και βιντεο και το βιντεο του ειναι αξιοπρεπεστατο αν σκεφτεις κιολας οτι ειναι και δοκιμαστικο ακομα δεν εχει βγει τελικη εκδοση

Αχ δεν μπορω να περιμενω αντε να βγει :rolleyes: αν και εχουμε ακομα πολυ καιρο μεχρι να ερθει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε καλη καμερα γιατι δεν αγοραζετε μια φωτογραφηκη μηχανη(13MP και πολυ καλυτερη αναλυση) με 250€ και ενα κινητο με 200-250 το πολυ 300€;θα γλιτωσετε πολλα λεφτα.

Και αν το αγορασετε και το χασετε η χαλασει τι θα γινει τοτε;700€ τσαμπα.:X

αν εχετε πολλα λεφτα τοτε αλλαζει το θεμα...

Φιλικα το λεω. Ελπιζω να μην βγηκα εκτος θεματος.:O

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε καλη καμερα γιατι δεν αγοραζετε μια φωτογραφηκη μηχανη(13MP και πολυ καλυτερη αναλυση) με 250€ και ενα κινητο με 200-250 το πολυ 300€;θα γλιτωσετε πολλα λεφτα.

Και αν το αγορασετε και το χασετε η χαλασει τι θα γινει τοτε;700€ τσαμπα.:X

αν εχετε πολλα λεφτα τοτε αλλαζει το θεμα...

Φιλικα το λεω. Ελπιζω να μην βγηκα εκτος θεματος.:O

 

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩ:)

τα χουμε ξαναγραψει ολα αυτα εδω μεσα.ειναι απλα τα πραγματα οσοι ειστε δυσπιστοι αγοραζετε χωρια κινητο και φωτογραφικη μηχανοι και ειστε κομπλε.οι υπολοιποι θελουμε να συνδυασουμε και τα δυο.χωρισ γκρινια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με την αποωψη χωρια φωτογραφικη και κινητο απλα υπαρχουν καποιοι που θελουν να εχουν κινητο με πολυ καλη καμερα χωρια της φωτογραφικης γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου χρειαστει μια καμερα και δεν μπορεις να κουβαλας πχ στο περιπτερο και την ψηφιακη σου :)

+ λενε οτι το σατιο θα μπορει να ανταγωνιστει μεσαιας κατηγοριας φωτογραφικες :happy:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε, να μην μπορεί να συγκριθεί ούτε με αυτές των 120 ευρώ (την μεσαία κατηγορία δηλαδή).
Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο δικιο σε αυτο που λες mirrorofsorrow ;)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ο Satio χρησιμοποιεί ως επεξεργαστή τον ΟΜΑΡ3430 της Texas Instruments,χρονισμένο στα 600 ΜΗz :)

 

Εισαι σιγουρος απο εξακριβομενη πηγη μακαρι να εχει οντως αυτον να μην εχουμε κολληματα εισαι σιγουρος οτι θα εχει αυτον τον επεξεργαστη ξαναρωτω εγω :confused:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχω διαβάσει και εγώ, και τα πρώτα βίντεο hands-on που κυκλοφορούν (τουλάχιστον αυτά που έχω δει εγώ), μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις. Η συσκευή είναι ταχύτατη.

 

Και εδώ, θέλω να προσθέσω άλλες δύο πληροφορίες οι οποίες ακούγονται πάρα πολύ σε ξένα φόρουμ.

  • Θα έχει 256ΜΒ τσιπάκι RAM, πράγμα που σημαίνει οτι σε συνδυασμό με τον πανίσχυρο επεξεργαστή, θα κάνουν το Satio ένα πολύ δυνατό μηχάνημα (τουλάχιστον στα χαρτιά). Θα πρέπει όμως να δούμε τι επίπτωση θα έχει αυτό στην αυτονομία της συσκευή.
     
  • Για αυτόν το λόγο, η SE θα κυκλοφορήσει τελικά το Satio με series 60 5th Edition, δηλαδή με symbian 9.4 ή, στην καλύτερη, με 5th ed fp1 (symian 9.5) και όχι με το open source Symbian Fountation, το οποίο ήταν το μεγαλύτερο highlight της συσκευής καθώς την καθιστούσε την πρώτη συσκευή με το συγκεκριμένο λειτουργικό.

 

Εννοείται πως για τα παραπάνω δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά, οπότε μην με ρωτήσετε αν είμαι σίγουρος. Μένει να τα επιβεβαιώσει κάποια στιγμή και η ίδια η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για το λειτουργικό σύστημα-ότι τελικά ενδέχεται να είναι η 5η έκδοση του S60-το διάβασα και γω στο preview του gsmarena,θεώρησα όμως ότι πρόκειται για ένα απ'τα τόσα λάθη που κάνει κατά καιρούς η εν λόγω ιστοσελίδα!Αν όντως ισχύει,τότε υπάρχει κάποια καθυστέρηση στην κυκλοφορία του(θα μπορούσαν να το κυκλοφορήσουν και τον Σεπτέμβρη).Επιπλέον,με φοβίζει το κατά πόσο καλά η εταιρία θα διαχειριστεί το καλό αυτό υλικό-επεξεργαστή,μνήμη..Πάντως,στο gsmarena-δεν το παίρνω ως σημείο αναφοράς,απλά είναι το μόνο που έδωσε μια γεύση ΤΗς συσκευής-ανέφεραν πως άντεξε 2 μέρες συνεχούς χρήσης με το bluetooth μόνιμα ενεργοποιημένο.Και υποτίθεται ότι είναι σε beta μορφή ακόμη το λειτουργικό του.Είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Επόμενο ήταν να πράξει κάτι τέτοιο η SE. To να βγάλουν μία συσκευή με ένα εντελώς νέο open source λειτουργικό και να καταφέρουν να την κυκλοφορήσουν έγκαιρα, και το σημαντικό, χωρίς αυτή να έχει ένα σωρό bug, είναι πολύ έξω από τις δυνατότητές τους.

 

Προτίμησαν να κινηθούν εκ του ασφαλούς και, κατά την άποψή μου, καλώς έπραξαν. Μπορεί να έχασαν όλα τα προνόμια του SF αλλά και την πρωτιά, αλλά τουλάχιστον υπάρχουν μεγαλύτερες ελπίδες να δούμε την ναυαρχίδα τους μέσα στο 2009.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε, να μην μπορεί να συγκριθεί ούτε με αυτές των 120 ευρώ (την μεσαία κατηγορία δηλαδή).

Αυτο ελειπε να δινεις 700€ και μην μπορει να ανταγωνιστει φωτογραφικες μηχανες μεσης κατηγοριας!

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον το μονο σιγουρο λοιπον ειναι οτι θα ειναι symbian να και μια σιγουρη πληροφορια :p Επισης απο τι διαβασα στο ρεβιου θα εχει τα 9.5 το ιδιο με το 5800 αλλα η σονυ θα το εχει μετατρεψει λιγο να το φερει στα μετρα της και να μοιαζει στην φιλοσοφια της σονυ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το μετατρέψει απλώς,θα του αλλάξει τα μάτια :p Οι επιρροές απ'το XMB menu που χρησιμοποιεί το PSP,οι BRAVIA οθόνες,το PS3 κλπ θα είναι ακόμη πιο εμφανείς..

 

Ιδίως στο Aino και του Χ2,των οποίων ορισμένα μενού σχετικά με λειτουργίες multimedia είναι καρμπόν του PSP.To Satio καλώς ή κακώς δεν είναι και τόσο μα τόσο επηρεασμένο.Είναι πάντως όμορφο το XMB menu(αν και λίγο αργό-λογικό αυτό απ'τη μια αφού πρόκειται για flash menu)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...