Jump to content

Call of Duty : Modern Warfare 2


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε σήμερα το νέο teaser/reveal trailer του Modern Warfare 2.

 

Το παιχνίδι είναι η συνέχεια του Call of Duty 4 : Modern Warfare.

 

Η Infinity Ward, αποφάσισε να "αφήσει" το Cal of Duty franchise και να μην ονομαστεί το παιχνίδι Call of Duty : Modern Warfare 2 αλλά μόνο Modern Warfare 2.

 

Σχετικά trailers μπορείτε να δείτε εδώ.

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας 10 Νοεμβρίου 2009.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προβλεπονται παλι πολλες ωρες λιωσιμο. Ενθαρυντικο παντως αυτο για περαιτερω αναπτυξη και συνεχεια του παιχνιδιου
Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι που εγκατέλειψε η activision, αλλά σαν κοινός λιωμένος... πορώθηκα τώρα :D

 

Κανείς δεν εγκατέλειψε τίποτα. Η Activision παραμένει στο ρόλο του publisher/διανομέα και το κυριότερο είναι ότι το παιχνίδι αναπτύσσεται από την Infinity Ward που έχει κάνει τα Call of Duty 1, 2 & 4, δηλαδή τα καλύτερα της σειράς.

 

Προσωπικά ανήκω σε αυτούς που προτιμούν το setting του Modern Warfare από τον Β'ΠΠ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν εγκατέλειψε τίποτα. Η Activision παραμένει στο ρόλο του publisher/διανομέα και το κυριότερο είναι ότι το παιχνίδι αναπτύσσεται από την Infinity Ward που έχει κάνει τα Call of Duty 1, 2 & 4, δηλαδή τα καλύτερα της σειράς.

 

Προσωπικά ανήκω σε αυτούς που προτιμούν το setting του Modern Warfare από τον Β'ΠΠ.

 

τότε δικό μου λάθος φίλε :)

 

ξέρεις το 5 ποιός το ανέπτυξε; (γιατί δεν μου άρεσε:()

:cool:
Link to comment
Share on other sites

τότε δικό μου λάθος φίλε :)

 

ξέρεις το 5 ποιός το ανέπτυξε; (γιατί δεν μου άρεσε:()

 

Η Treyarch. Οι ίδιοι είχαν κάνει και το άθλιο 3, εμένα το 5 μου άρεσε αρκετά χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο.

 

Η ουσία είναι ότι φέτος είναι καλή χρονιά με την IW στο τιμόνι. Το 2 και κυρίως το 4 είναι δύο από τα αγαπημένα μου FPS ever.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Η Treyarch. Οι ίδιοι είχαν κάνει και το άθλιο 3, εμένα το 5 μου άρεσε αρκετά χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο.

 

Η ουσία είναι ότι φέτος είναι καλή χρονιά με την IW στο τιμόνι. Το 2 και κυρίως το 4 είναι δύο από τα αγαπημένα μου FPS ever.

 

παρομοίως φίλε. στο cod2 τρελένομαι για riffles, και στο cod4 είχαν σειρά τα mp5 και τα Μ16. το cod5 δεν είχε κάτι που με ενθουσίασε. ίσως τα σκυλιά να ήταν ένα καλό υπέρ σε θέμα ιδέας, αλλά και πάλι, πατροπαράδοτο τριπλό air strike ftw :D

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Gameplay trailer από την έκθεση Ε3.

 

Enjoy :)

 

http://www.gametrailers.com/video/e3-09-modern-warfare/50101

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν εγκατέλειψε τίποτα. Η Activision παραμένει στο ρόλο του publisher/διανομέα και το κυριότερο είναι ότι το παιχνίδι αναπτύσσεται από την Infinity Ward που έχει κάνει τα Call of Duty 1, 2 & 4, δηλαδή τα καλύτερα της σειράς.

 

Προσωπικά ανήκω σε αυτούς που προτιμούν το setting του Modern Warfare από τον Β'ΠΠ.

 

Ακριβώς.Έπαιξα το 4 και ομολογώ ότι είχα λιώσει άσχημα.

Με το που πιάνω το 5, δεν λέω, εξαιρετικό gameplay και άριστα γραφικά αλλά το όλο concept δεν με τράβηξε τόσο πολύ.

 

Το 6 το περιμένω πλέον πως και πως :D

Link to comment
Share on other sites

Gameplay trailer από την έκθεση Ε3.

 

Enjoy :)

 

http://www.gametrailers.com/video/e3-09-modern-warfare/50101

 

Κορυφαίο το trailer. Ελπίζω το σκαρφάλωμα να μη διαρκεί τόοοοοσο πολύ πια :lol:

 

Η HUD έσβηνε και στα προηγούμενα CoD ή είναι καινούριο αυτό; Δεν το είχα προσέξει αλλά μ' αρέσει, είναι πιο κινηματογραφικό.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οπότε δηλαδή με λίγα λόγια είναι το

Call of Duty 6: Modern Warfare 2

 

Someone's running out of ideas... :rolleyes:

 

Πάντως θεωρώ χαζό το να χτίζεις κομμάτι κομμάτι το hype μιας σειράς παιχνιδιών και τελικά ενώ πρόκειται για το ίδιο πράγμα να του αφαιρείς από τον τίτλο αυτό που το ξεχωρίζει από τα άλλα παιχνίδια του είδους του.

 

Άσε που σκέφτομαι όλες τις μαμάδες/θείες/γιαγιάδες που θα μου κουβαλιουνται κάθε μέρα στο μαγαζί και θα προσπαθώ με χίλιους δύο τρόπους να τους αποδείξω πως ΑΥΤΟ είναι το καινούργιο Call of Duty (σα να τη βλέπω τη συζήτηση: "ποιό 2; Το 6 μου ζήτησε", "μα αφού δεν το γράφει εδώ πάνω", "αμα δεν είναι αυτό θα στο γυρίσω να το ξέρεις", "σίγουρα παιδάκι μου; Μένουμε και στη Λέρο!!").

 

Απλά ανόητο... :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κάποιες έρευνες περί brand awareness στις οποίες το παιχνίδι δεν τα πήγε καλά ο τίτλος Call of Duty επανήλθε μετά βαίων και κλάδων. Call of Duty: Modern Warfare 2 λοιπον.

 

Τί πλάκα που έχουν τα marketing departments... Τουλάχιστον το δράμα της γιαγιάς από τη Λέρο μάλλον αποφεύχθηκε :lol:

 

http://kotaku.com/5311315/activision-renames-modern-warfare-2-again-slaps-call-of-duty-on-the-box

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από κάποιες έρευνες περί brand awareness στις οποίες το παιχνίδι δεν τα πήγε καλά ο τίτλος Call of Duty επανήλθε μετά βαίων και κλάδων. Call of Duty: Modern Warfare 2 λοιπον.

 

Τί πλάκα που έχουν τα marketing departments... Τουλάχιστον το δράμα της γιαγιάς από τη Λέρο μάλλον αποφεύχθηκε :lol:

 

http://kotaku.com/5311315/activision-renames-modern-warfare-2-again-slaps-call-of-duty-on-the-box

 

Ευτυχώς!!

Αν έβαζαν και το 6 δίπλα στο Call of Duty, θα ήμουν ευτυχισμένος!

Πραγματικά είναι εκνευριστικό το ότι οι άνθρωποι δεν ξέρουν τίποτα για ένα πράγμα, έρχονται να ρωτήσουν εσένα γιατί το κατέχεις και τελικά σε αμφισβητούν χωρίς επιχειρήματα.

 

Anyway, good news για το ονομα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η Infinity Ward επιβεβαίωσε πως το επερχόμενο sequel του Call of Duty 4: Modern Warfare θα διατηρήσει, τελικά, το brand "Call of Duty". Η αλήθεια είναι πως το όλο θέμα σχετικά με την ονομασία του παιχνιδιού έχει καταντήσει σήριαλ, αλλά ας δούμε τί δήλωσε εκπρόσωπος της εταιρείας στην ιστοσελίδα Kotaku: "Το Modern Warfare 2 της Infinity Ward είναι το άμεσο sequel του Call of Duty 4: Modern Warfare. Η Infinity Ward, αρχική δημιουργός της σειράς Call of Duty, είχε δηλώσει από την αρχή πως το Modern Warfare 2 ανήκει στο σύμπαν του Call of Duty. Αυτό φαίνεται και στη συσκευασία του τίτλου".

Να σημειώσουμε πως η εικόνα με τη συσκευασία του παιχνιδιού δόθηκε στη δημοσιότητα από τον Robert Bowling -community manager της Infinity Ward.

 

Πηγη: GameOver.gr

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπήρχε λόγος για την αλλαγή του τίτλου εξ αρχής. Το παιχνίδι μπορεί να συνεχιστεί και ως call of duty: modern warfare 2. Έτσι κι αλλιώς η ονομασία call of duty, έστω και υποσυνείδητα, σε προδιαθέτει ότι πρόκειται για ένα καλό και προσεγμένο παιχνίδι.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Infinity Ward ήθελε δικαίως να αποφύγει τη ρετσινιά του "Fifa των FPS" με ένα και δύο παιχνίδια να βγαίνουν κάθε χρόνο όταν οι ίδιοι έχουν αναπτύξει συνολικά μόλις τρία ως σήμερα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάντα θέλατε πραγματικά night vision goggles τώρα είναι η ευκαιρία σας. :D

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FMSS12iY1X0]YouTube - Modern Warfare 2 Prestige Edition Unboxing (Official)[/ame]

 

Σε 3 εκδόσεις θα κυκλοφορήσει το Modern Warfare 2.

 

Standard, Hardened και Prestige που όπως ανέφερε και ο marvin θα έχει μέσα πλήρως λειτουργικά, νυκτερινής όρασης "διόπτρα"/"Κυάλια". :D

 

Τα τρία πακέτα έχουν ως εξής :

 

Standard Edition:

Modern Warfare 2 Game

 

Hardened edition:

Modern Warfare 2 Game, Μεταλλική θήκη, Art Book, Κωδικό για να κατεβάσετε από το Xbox Live το original ''Call of Duty 1'' for Xbox Live Arcade.

 

Prestige Edition:

Οτι περιέχει η Hardened Edition και επιπλέον Fully Functional Night Vision Goggles, και προτομή του Soap McTavish για να τα τοποθετήσετε στο γραφείο σας.

 

Δείτε το σχετικό video που έχω επισυνάψει. (Είναι το ίδιο με του marvin απλά εγώ έχω τη δυνατότητα να το βάλω μέσα στο φόρουμ).

 

Προς το παρόν από ότι είδα σε game sites και συγκεκριμένα στο gamestop η Standard προ-πωλείται στα 59,99 δολλάρια στην Αμερική και η Hardened προ-πωλείται στα 79,99 δολλάρια. Δεν βρήκα τιμή για την Prestige edition.

 

Update 15 Ιουλίου 2009 : Η Prestige βγήκε με τιμή 149,99 δολλάρια.

 

Ξαναθυμίζω η κυκλοφορία του είναι για 10 Νοεμβρίου 2009.

 

http://www.blogcdn.com/www.joystiq.com/media/2009/07/codmw2.prestige.edition.071309-580px.jpg

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.gamespy.com/articles/100/1006376p1.html

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

 

Μαζεύω λεφτά για το down payment. :p

:lol::lol::lol:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Official Multiplayer trailer

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ZBJcOy6iuUc]YouTube - Modern Warfare 2 Multiplayer AC130 (Official HD)[/ame]

 

ΧΑΜΟΣ !!!! :ninja:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αυτο και ομολογουμενως θα πω ότι το 4 ηταν εξαιρετικα καλυτερο
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Official Multiplayer trailer No #2

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=V4PMRFkx07g]YouTube - Modern Warfare 2 Multiplayer Gameplay Uncut: Flag Runner (Official HD)[/ame]

 

Enjoy :-)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...