Jump to content

Ο... χειρότερος κατασκευαστής κινητών (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ο... χειρότερος κατασκευαστής  

1.273 members have voted

  1. 1. Ο... χειρότερος κατασκευαστής

    • Alcatel
      382
    • Apple
      122
    • HTC
      11
    • LG
      123
    • Motorola
      148
    • Nokia
      69
    • Samsung
      57
    • Sony Ericsson
      172
    • ...άλλη εταιρεία
      96
    • ΔΞ/ΔΑ
      93


Recommended Posts

Nokia.....η αυτοκαταστροφική πρώην πρώτη εταιρεία στο θέμα πρωτοπορειας,

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia.....η αυτοκαταστροφική πρώην πρώτη εταιρεία στο θέμα πρωτοπορειας,

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

 

ρε φιλε γινεσαι γραφικος

 

πριν μια σελιδα το ιδιο πραγμα λες

 

και αν ψαξω και πιο πισω παλι θα σε ξαναβρω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε γινεσαι γραφικος

 

πριν μια σελιδα το ιδιο πραγμα λες

 

και αν ψαξω και πιο πισω παλι θα σε ξαναβρω

 

Δεν γράφω κάτι ψέμματα.

Την Nokia την είχα σε εκτίμηση.

6110,6210,3310,8310,7110,6250,7650,7210,7250,8110,8850,8800,8600,8800arte,7610,6600 η απόλυτη μουφα,για να πάρουμε την πρώτη αναβάθμιση το βαρέθηκα από τα bugs,6650,6230,6230i,6100,6300,n90,n95,κάτι αλλά μόδας σειρά που δε θυμάμαι,n8 κι αλλά πολλά που δε θυμάμαι.

Το τελευταίο καλό κινητό σε σχέση τιμής,ποιότητας ήταν το n8,κάποια αλλά ούτε που έδωσα σημασία.δεν αντιστοιχούσαν σε αυτό που πλήρωνα.

Και το τελευταίο λαβράκι με την απόσυρση του symbian πήγαινε πολύ.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειπα να μην το γραψεις!

αλλα το ειπες μια , δυο, τρεις.. στο ιδιο thread!! το καταλαβαμε

 

δεν καταλαβαινεις τι θελω να πω?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω ως προς τη ΝΟΚΙΑ, αλλα γουστα ειναι αυτα. Συγκεκριμενα εγω, αν κι οποτε βαρεθω τη μηλια, παω σε ΝΟΚΙΑ χωρις δευτερη σκεψη.

 

Ειναι και τι μοντελα της εκαστοτε εταιρειας σου ετυχαν.. Κακα τα ψεμματα... Προσωπικα, μισω τη Samsung μετα το galaxy s και galaxy tab. Αυτο δε σημαινει πως δεν ειναι κορυφαια εταιρεια..

Ε σ εμενα, ειδικα εκεινο το tab, μου ερχοταν να το χτυπησω με σφυρι. Τοσα lags και resets, ουτε το hd2 μου με official wm rom.

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω ως προς τη ΝΟΚΙΑ, αλλα γουστα ειναι αυτα. Συγκεκριμενα εγω, αν κι οποτε βαρεθω τη μηλια, παω σε ΝΟΚΙΑ χωρις δευτερη σκεψη.

 

Ειναι και τι μοντελα της εκαστοτε εταιρειας σου ετυχαν.. Κακα τα ψεμματα... Προσωπικα, μισω τη Samsung μετα το galaxy s και galaxy tab. Αυτο δε σημαινει πως δεν ειναι κορυφαια εταιρεια..

Ε σ εμενα, ειδικα εκεινο το tab, μου ερχοταν να το χτυπησω με σφυρι. Τοσα lags και resets, ουτε το hd2 μου με official wm rom.

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Το ακριβώς αντίθετο είμαστε Ειρήνη...Αντιπαθώ όσο τίποτα Nokia, SE, και Apple...

Πάντα γούσταρα τη Siemens και τη Moto...

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικοτερα τηλεφωνα των siemens της χρονιας των sl δεν εχουν ξαναβγει. :rolleyes:

 

Anyway, γουστα.. Σεβαστα...

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικοτερα τηλεφωνα των siemens της χρονιας των sl δεν εχουν ξαναβγει. :rolleyes:

 

Anyway, γουστα.. Σεβαστα...

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

 

ΕΕΕΕ ναι.....οκ ότι πεις!Αλήθεια το θέμα για το SL45i το διάβασες καθόλου;Αλλά και τα επόμενα δεν είχαν τόσα προβλήματα απλώς απεύθυνονταν σε άλλο κοινό!Ήταν πιο fashion κινητά...!

 

Όσον αφορά την Siemens....το βασικό της μειονέκτημα ήταν το μάρκετινγκ που ήταν τραγικό και σε κάποια μοντέλα αργούσε χωρίς λόγο ενώ τα είχε παρουσιάσει πολύ νωρίτερα!!!

 

ΥΓ:Κινητά όπως Siemens SL 10,S25,ME45,S45,SX1,SL45i κ.α. δύσκολα μπορούν να συγκριθούν με αντίστοιχα άλλων εταιρειών,ειδικά τότε!!!Α και υπόψιν.....δεν είμαι κανένας fanboy!Έχουν περάσει από τα χέρια μου κινητά από πολλές εταιρείες αλλά δεν μπορώ να ακούω διάφορες ανακρίβειες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω ως προς τη ΝΟΚΙΑ, αλλα γουστα ειναι αυτα. Συγκεκριμενα εγω, αν κι οποτε βαρεθω τη μηλια, παω σε ΝΟΚΙΑ χωρις δευτερη σκεψη.

 

Ειναι και τι μοντελα της εκαστοτε εταιρειας σου ετυχαν.. Κακα τα ψεμματα... Προσωπικα, μισω τη Samsung μετα το galaxy s και galaxy tab. Αυτο δε σημαινει πως δεν ειναι κορυφαια εταιρεια..

Ε σ εμενα, ειδικα εκεινο το tab, μου ερχοταν να το χτυπησω με σφυρι. Τοσα lags και resets, ουτε το hd2 μου με official wm rom.

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

 

Προσωπικά θέλω να δώ τα win της Nokia γιατι τα υπόλοιπα δε λένε τίποτα.

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕΕ ναι.....οκ ότι πεις!Αλήθεια το θέμα για το SL45i το διάβασες καθόλου;Αλλά και τα επόμενα δεν είχαν τόσα προβλήματα απλώς απεύθυνονταν σε άλλο κοινό!Ήταν πιο fashion κινητά...!

 

Όσον αφορά την Siemens....το βασικό της μειονέκτημα ήταν το μάρκετινγκ που ήταν τραγικό και σε κάποια μοντέλα αργούσε χωρίς λόγο ενώ τα είχε παρουσιάσει πολύ νωρίτερα!!!

 

ΥΓ:Κινητά όπως Siemens SL 10,S25,ME45,S45,SX1,SL45i κ.α. δύσκολα μπορούν να συγκριθούν με αντίστοιχα άλλων εταιρειών,ειδικά τότε!!!Α και υπόψιν.....δεν είμαι κανένας fanboy!Έχουν περάσει από τα χέρια μου κινητά από πολλές εταιρείες αλλά δεν μπορώ να ακούω διάφορες ανακρίβειες!

 

Συγγνωμη δεν μπορω να εχω μια αποψη; Πρεπει οπωσδηποτε να συναδει με τη δικη σου; Τι παει να πει "ναι ο,τι πεις;"

 

Εγραψα, "κακα τα ψεμματα ειναι και τι θα σου τυχει απο την εκαστοτε εταιρεια." Μετα απο ενα sl55 κι ενα sl65, ναι για μενα ηταν προβληματικα κι αθλια. 2 συσκευες πηρα, και τις 2 τις ετρεχα στο service καθε 3. Δεν το ηξερα οτι πρεπει να δοκιμασω ολη τη γκαμα της siemens για να σχηματισω αποψη.. Εσυ αληθεια μετα απο 2 καπακι αποτυχημενες κι αστοχες συσκευες, θα το εκανες;

 

Εγραψα για τη Samsung. Εδωσα 600€ για το tab, κι ετρωγε τουλαχιστον 6 crashαρισματα τη μερα. Καλυτερα στυλατο δισκο για τον καφε να το εκανα, παρα tab για το οποιο το πληρωσα. Επρεπε να δοκιμασω ολη τη γκαμα της Samsung να σχηματισω αποψη;

 

Ο λογος που δινω πολλα point στην Apple κι επειτα στη ΝΟΚΙΑ, ειναι γιατι Ο,ΤΙ κι αν πηρα απο τα 2 αυτα brands, ΠΟΤΕ δε με προβληματισε στη λειτουργια του.

 

Αυτο κραταω σαν καταναλωτης που τα σκαει στην τελικη. Οπως διαφωνω που πολλα παιδια ψηφησαν την Alcatel. Ο,τι εταζε η Alcatel οτι δινει, στο δινει απροβληματιστα, εν αντιθεσει με αυτα που ανεφερα.

 

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

eirhnh_k

 

Θα σου πω το εξής για να καταλάβεις τι εννοώ:

 

1.Δεν μπορείς να ακυρώνεις απόλυτα και συνολικά μια εταιρεία γιατί δεν σου έκατσε καλά μια συσκευή!Κι εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος από κάποια μοντέλα από ΟΛΕΣ τις εταιρείες αλλά δεν μπορώ να τις μηδενίσω με το παραμικρό!

 

2.Πριν αγοράσω κάτι πρώτα ρωτάω/ψάχνω και έπειτα αγοράζω(έρευνα αγοράς)!Αν κάποια "προβλήματα" κάποιου μοντέλου είχαν βγει ήδη στην επιφάνεια απλά δεν θα το αγόραζα και θα πήγαινα στο άλλο!

 

3.Σύμφωνα με τα λεγόμενά/επιχειρήματά σου αν αρχίσουμε να λέμε τα προβλήματα του "μήλου" και του καινούριου και του παλιού αλλά και γενικά τις ελλείψεις τους τότε αυτόματα θα πρέπει να απορρίψουμε την εταιρεία ΠΑΝΤΕΛΩΣ από τον χάρτη των κατασκευαστών,ειδικά όταν αυτή η εταιρεία βγάζει 1 συσκευή τον χρόνο και την πληρώνεις ΧΡΥΣΗ!Αν την συνδυάσεις και με το τραγικό service εδώ στην Ελλάδα (δεν μιλάω για τα software updates αλλά για όλα τα άλλα που μπορεί να χρειαστείς την αντιπροσωπεία!)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Runner:

Το topic εχει τιτλο: "ο χειροτερος κατασκευαστης κινητων" ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. Αντικειμενικοτητα στο συγκεκριμενο ζητημα, δεν υπαρχει και ουτε θα υπαρξει ποτε.

 

Επειδη κουραστηκα να το αναλυω, εγραψα τις επιλογες μου και εβαλα στην πρωτη θεση τη Samsung. Τη siemens δεν μπηκα καν στον κοπο να την αναφερω πριν απευθυνθω στον Σουβλακι φιλικα, που γνωριζω.

 

Απο εκει κι επειτα, το πως και το γιατι μου ειναι αδιαφορα. Χειροτερο για μενα, ειναι αυτο που δεν επιτελεσε σωστα τη λειτουργια για την οποια το πληρωσα. Αν για σενα αυτο ειναι της apple ή της NOKIA, δε μου κανει αισθηση.

 

Γραψε χειροτερη η apple γιατι το πηρα και ειχε αυτο. Και τελειωσε. Το θεωρω ανουσιο να μπω στον κοπο να σου αναλυσω εγω ως ευχαριστημενος καταναλωτης, οτι "μην το λες, επειδη δε βγηκε καλο το 4s, το 3gs δεν ειναι.. Το 2g δεν ειναι; Μπλα μπλα μπλα..."

Γιατι στην τελικη χ*στηκες. Το 4s πληρωσες χρυσο, σου βγηκε μαπα, τελος. Τι σε νοιαζει ποσο αξιοπιστα ηταν τ αλλα; Το sl55, sl65, galaxy tab πληρωσα, μου βγηκαν μαπες, αδιαφορω τι ειναι τ αλλα.

 

Κατα τη ΓΝΩΜΗ μου αυτες ειναι οι χειροτερες και δεν αλλαζει. Τελος.

 

Φιλικα και διχως ιχνος παρεξηγησης.

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχεις μικρή εμπειρία από κινητά έτσι μόνο για αυτό δικαιολογώ την άποψή σου!Απλώς δεν μπορώ να δικαιολογήσω κάποιον όταν είναι ΑΠΟΛΥΤΟΣ σε κάτι και ακυρώνει πράγματα πολύ απλά και χωρίς επιχειρήματα(για να ακυρώσεις μια ολόκληρη εταιρεία πρέπει να έχεις μια μεγάλη εμπειρία από αυτή αλλά και με άλλες, αλλιώς το κράξιμο μένει στα εκάστοτε μοντέλα της!)!Ειδικά όταν αυτά που λες για επιχειρήματα στην ουσία μετά τα...προσπερνάς με κάποια άλλη αγορά σου!Πχ αν ένα μοντέλο βγάλει χ πρόβλημα και το βάλεις στην μαύρη λίστα τότε αν κάποιο άλλο βγάλει το ίδιο αν το προσπεράσεις αυτόματα φάσκεις και αντιφάσκεις!Αυτό εννοούσα εγώ!

 

Όσον αφορά τα λεγόμενά μου πιο πριν...δεν απάντησες σε κάποια άρα ΔΕΝ το αναλύω παραπάνω.

 

Φιλικά όλα αυτά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

^ φιλε , η Siemens με εξαιρεση 3-4 τηλεφωναρες (S25/35, SL45/i, SX45 και SX1) εβγαζε πολυ μετρια εως κακα (ποιοτικως) κινητα.

 

τωρα δεν ξερω γιατι επιμενεις τοσο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικοτερα τηλεφωνα των siemens της χρονιας των sl δεν εχουν ξαναβγει. :rolleyes:

 

Anyway, γουστα.. Σεβαστα...

 

 

απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

 

Ειρήνη, έχεις δίκιο.

Runner, έχει δίκιο το κορίτσι!:)

Το sl45, καλό χρυσό και άγιο, πανέμορφο και πρωτοπόρο, αλλά είχε ένα κάρο προβλήματα στο λογισμικό του, τα οποία δεν λύθηκαν ποτέ.

 

Είμαι παλιός οπαδός της siemens, στη συλλογή μου έχω πάνω από 7 νοσταλγικές συσκευές της, αλλά η αλήθεια είναι οτι το χόμπυ των ζιμενάκιδων ήταν να ανακαλύπτουν τα bugs των κινητών της....

Τα είχα γράψει και στο νοσταλγικό για το sl45.

 

Πάντως, σήμερα όλα αυτά δεν έχουν νόημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

απλα τα πραγματα, αν η Siemens εβγαζε ως επι το πλειστον ποιοτικα, ενδιαφεροντα και σχετικα bug-less κινητα...δεν θα ειχε κλεισει αδοξα.

 

*επισης, αν ηταν και λιγο πιο συνεπης.

το 6600 ειχε τσακισει την αγορα και το (ανωτερο) SX1 ακομα εβγαινε. εκει πιστευω χαθηκε μεγαλο μερος του παιχνιδιου στα smartphones για τους Γερμανους

 

 

***ακομα θεωρω το SX1 απο τα πιο cool, ομορφα και πρωτοποριακα smartphones ever

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

DDR2, ξεχνάς όμως ότι τα Siemens και τα Moto ήταν τα μόνα τηλέφωνα στα οποία ο χρήστης μπορούσε να επέμβει στο λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

DDR2, ξεχνάς όμως ότι τα Siemens και τα Moto ήταν τα μόνα τηλέφωνα στα οποία ο χρήστης μπορούσε να επέμβει στο λειτουργικό.

Ξεχνιουνται αυτά? :p

Όχι παιδιά, δεν τα ξεχνάω, αλλά τα προβλήματα ήταν προβλήματα.

Ήμουν κάτοχος s45, me45, s55 που ήταν αξιόπιστα και χωρίς πολλά bugs, αλλά το sl45 ήταν τίγκα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλα το S55 το ειχα και εγω... ειχε αρκετες δυνατοτητες αλλα σαν συσκευη ηταν τρελη σαβουρα

 

το S25 oμως πεταγε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνιουνται αυτά? :p

Όχι παιδιά, δεν τα ξεχνάω, αλλά τα προβλήματα ήταν προβλήματα.

Ήμουν κάτοχος s45, me45, s55 που ήταν αξιόπιστα και χωρίς πολλά bugs, αλλά το sl45 ήταν τίγκα....

Ναι αλλά έτσι έμαθες να αγαπάς την τεχνολογία, προσπαθώντας να τα φτιάξεις μόνος σου.

Να προσθέσω και το γεγονός ότι είχαν GPRS και είχαμε όλη μέρα internet με 5000 δρχ όταν δεν υπήρχε adsl...η είχε χρονοχρέωση ή ογκοχρέωση...

 

 

Και ένα μήνυμα από τα παλιά...

Debranding πόσα κινητά κάνανε τότε;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

καλα το S55 το ειχα και εγω... ειχε αρκετες δυνατοτητες αλλα σαν συσκευη ηταν τρελη σαβουρα

Γιατί σαβούρα ρε Βασίλη? (εκτός από τα πλήκτρα που έσπαγαν, δεν ξέρω αν το είχες και εσύ αυτό).

 

Ναι αλλά έτσι έμαθες να αγαπάς την τεχνολογία, προσπαθώντας να τα φτιάξεις μόνος σου.

:lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οθονη ΧΑΛΙΑ, πληκτρα σαπια και αργο

 

γενικα η σειρα 55 της Siemens ηταν η χειροτερη νομιζω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

οθονη ΧΑΛΙΑ, πληκτρα σαπια και αργο

 

γενικα η σειρα 55 της Siemens ηταν η χειροτερη νομιζω

 

Ναι, συμφωνώ. Γι αυτό και δεν ξαναγόρασα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...