Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Το δοκιμάζω τώρα... Έχει περίπου 1+ λεπτό που έμεινε στο "Τurning On". Δοκίμασα και αυτό:

 

που βρήκα εδώ αλλά και πάλι τίποτα...

 

Edit: Τελικά κατάφερα με την παραπάνω μέθοδο να το ενεργοποιήσω. Τώρα έχω άλλη απορία/βολιδοσκόπηση:

Χρησιμοποιείτε ένα APN για internet και άλλο για MMS ή το ίδιο και για τα δύο;

 

Δεν νομίζω πως είναι το ίδιο! Στην Wind ας πούμε που είμαι εγώ, για το internet έχω το gint.b-online.gr ενώ για τα mms το mnet.b-online.gr

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 διαφορετικά είναι σε όλα τα δίκτυα...

Όσον αφορα στο internet μέσω GPRS μπορείς να βγάλεις και widget στην homescreen πατώντας το + και μετα Στοιχεία ελέγχου ΗΤC-Ρυθμίσεις-Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Έτσι σου βγάζει ένα widget που μπορείς να ανοιγοκλείνεις εύκολα το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Όπως δηλαδή και το Wifi ή το bluetooth.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το widget tip, το έχω ήδη κάνει. :)

Όσον αφορά τα APN, ενεργοποιείτε αυτό του MMS χειροκίνητα όταν θέλετε να στείλετε MMS;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ευχαριστώ για το widget tip, το έχω ήδη κάνει. :)

Όσον αφορά τα APN, ενεργοποιείτε αυτό του MMS χειροκίνητα όταν θέλετε να στείλετε MMS;

 

Αν και δεν χρειάστηκε να στείλω mms μέχρι τώρα, συνήθως ενεργοποιείται μόνο του αυτόματα όταν πας να στείλεις ένα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Πως έβαλες την .5 σε ελληνικό? Αφού δεν δέχετε τα SN το διεθνές σάιτ?
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Πως έβαλες την .5 σε ελληνικό? Αφού δεν δέχετε τα SN το διεθνές σάιτ?

 

Και γω αυτό περιμένω να μάθω!

:)

 

τι επεισοδιο εχασα ρε παιδια?? :blink::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πως έβαλες την .5 σε ελληνικό? Αφού δεν δέχετε τα SN το διεθνές σάιτ?

υπάρχει στο xda εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622 αλλα την ειχα κατεβάσει από οταν είχα το άσπρο.

 

και να πω την αλήθεια παιδιά και γω πιο πολύ στην πλάκα πηγα να την περάσω και τελικά την δεχτηκε,πάντως δεν μου παρουσίασε ξανά πρόβλημα με την .5 και έχω αυτήν πανω τωρα ,η μόνη φανερή διαφορα είναι το widget με τις επαφές στην .38 ειναι πιο μεγάλες οι φωτογραφίες.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
και να πω την αλήθεια παιδιά και γω πιο πολύ στην πλάκα πηγα να την περάσω και τελικά την δεχτηκε,πάντως δεν μου παρουσίασε ξανά πρόβλημα με την .5 και έχω αυτήν πανω τωρα ,η μόνη φανερή διαφορα είναι το widget με τις επαφές στην .38 ειναι πιο μεγάλες οι φωτογραφίες.

 

Η .66 που έχει επίσης εκεί τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
και να πω την αλήθεια παιδιά και γω πιο πολύ στην πλάκα πηγα να την περάσω και τελικά την δεχτηκε,πάντως δεν μου παρουσίασε ξανά πρόβλημα με την .5 και έχω αυτήν πανω τωρα ,η μόνη φανερή διαφορα είναι το widget με τις επαφές στην .38 ειναι πιο μεγάλες οι φωτογραφίες.

 

Έχεις κανονικό Ελληνικό πληκτρολόγιο με την 5?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησε κανεις του κολάει η .38 ,συνήθως μου κολούσε οταν από λειτουργία πτησης το γύριζα σε κανονική .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για κάντε το πιο λιανά και για μας τους νεόφερτους... αυτές οι ROM είναι της μαμάς HTC του εξωτερικού; Να υποθέσω ότι δεν έχουν ελληνικά μενού και ελληνική ΕΣΤΩ υποστήριξη (πληκτρολόγιο/sms);

 

Έχει κανείς δοκιμάσει την πιο τελευταία RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.66_WWE_test_signed_NoDriver και τι σόι αναβάθμιση κάνει στο radio/hboot που λέει ο αρχικός poster;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Αν βάλουμε μια τέτοια ROM, εμείς με αυθεντικό Ace Hellas κινητό, θα μπορέσουμε να βάλουμε τυχόν δική τους αναβάθμιση αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Εγώ πάντως μόλις το αναβάθμισα στην .5 χωρίς πρόβλημα! Η όλη διαδικασία πήρε 5 λεπτά! Τα Ελληνικά παίζουν σωστά όπως και πριν (μενού και πληκτρολόγιο).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε Ελληνικά κανονικά και μενού και πληκτρολόγιο,η .66 νομίζω είναι για Νοργηγία ,Σουηδία δεν θυμάμαι καλά,για τυχόν αναβάθμηση κανονικά δεν θα έχουμε κανενα πρόβλημα δεν πειράζουμε τιποτα στο τηλεφωνο.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κανονικά Ελληνικα όπως στην .38, αρχειο exe ειναι συνδέεις το τηλεφωνο και τελείωσε.

 

Γιωργο ανεβασε την καπου και δωσε λινκ σε παρακαλω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις το αναβάθμισα στην .5 χωρίς πρόβλημα! Η όλη διαδικασία πήρε 5 λεπτά! Τα Ελληνικά παίζουν σωστά όπως και πριν (μενού και πληκτρολόγιο).

:)

Bill πες μας πλήρως τι έβαλες, ποια ROM και αν είναι από το xda forum... Θες να πεις ότι η επίσημη μαμίσια HTC ROM έχει τα Ελληνικά κανονικά, όπως αυτά που διαθέτει η ACE Hellas; Θα μπορέσεις μετά, αν το θες, να βάλεις τη ROM της ACE Hellas όταν φιλοτιμήσουνε και την διαθέσουν;

Τρώγομαι να κάνω κλικ και να την κατεβάσω! Πες μας περισσότερα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω ζαλιστεί απ'την πολλή βροχή... το πήρα το Hero πριν 3-4 μέρες μέσω Wind, και ήδη φοράω την 2.73.405.38 απ' ότι είδα στο μενού... εσείς είχατε παλαιότερη ROM και φοράτε τώρα αυτή; Sorry για το μπέρδεμα...
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την .66 την δεχτηκε κανονικά,τι να πω με το άσπρο hero απο expansys δεν τις επαιρνε .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

με λαχτάρησε λίγο γιατι έκανε λίγο παραπάνω να ανοίξει αλλά όλα καλά και Ελληνικά.

Έκανε την πρώτη φορά παραπάνω χρόνο να ανοίξει; Και τι βελτιώσεις πιστεύετε πως θα έχει η 2.73.405.66_WWE από την στιγμή που είναι το ίδιο βασικό build 2.73.405; Τελικώς δεν είναι για Σουηδία, έχει κομπλέ Ελληνικά, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...