Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και εντέλει δεν πήρα το Diamond2, σκέφτομαι πως τελικά αυτό είναι το επόμενο Pda μου. Ξέρει κανείς αν ο επεξεργαστής του είναι πιο καλός από το Diamond2; Το είδα πιο γρήγορο στις εναλλαγές πάντως των menu.

Επίσης αυτό που λέτε σχετικά με το ""We had a sit down with HTC execs and learned that the Hero is not a "Google Experience" device. As such, you won't find the Google logo anywhere (no big deal) but you also won't be downloading any apps over the air -- sideloading only kids. Not a deal breaker but an annoying and seemingly arbitrary limitation nonetheless."" ας το κάνει κάποιος πιο λιανά. Τι εννοούν επακριβώς;

 

Δεν βλέπω άλλο ελλάτωμα πάντως (ίσως το μόνο είναι η απουσία κάμερας μπροστά, άρα αδύνατο να κάνεις Video Conference, right?Όπως και η απουσία radio). Επειδή δεν είχα άλλη εμπειρία από HTC, τι προγράμματα παίζουν γενικά με την εταιρία; Υπάρχει ίδια μεγάλη γκάμα επιλογών όπως υπάρχει πχ με την Symbian; Παίζει να τα βρίσκεις όλα αυτά, έχμ, στο Internet;

 

Τέλος για την εμφάνιση, μια χαρά εγώ την βρίσκω. Ιδιαίτερη στο κάτω μέρος, cute.

 

ΥΓ

 

Ωραίο video Juan, ty ;)

 

ΥΓ2

 

Αν ξέρει κάποιος, το widget με το καιρό δουλεύει σωστά στην Ελλάδα; Αυτό ενημερώνετε με χρήση του Internet άρα χρέωσης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

but you also won't be downloading any apps over the air -- sideloading only kids. Not a deal breaker but an annoying and seemingly arbitrary limitation nonetheless.

Αυτό πάλι τί σημαίνει?Ότι δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε εφαρμογές από το android market μέσω του κινητού?Δεν κατάλαβα τί εννοεί:confused:

Link to comment
Share on other sites

πω πω τι έπαθα! Είμαι ανάμεσα σε hero και magic. Android δαγκωτό, αν και σκεφτόμουν και i phone. Ελληνικό μενού θα έχει, η θα είναι μόνο αγγλικό σαν το magic?
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

πω πω τι έπαθα! Είμαι ανάμεσα σε hero και magic. Android δαγκωτό, αν και σκεφτόμουν και i phone. Ελληνικό μενού θα έχει, η θα είναι μόνο αγγλικό σαν το magic?

Σημασία έχει οτι μπορείς να γράψεις ελληνικά με keyboard μέσα από το market.

Τα widget για καιρό, μετοχές, rss κτλ, χρειάζονται data που πιθανώς το ρυθμίζεις να δρομολογεί την κίνηση μέσω wifi.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

αν γράφεις έτσι ελληνικα, δε νομίζω ότι θα εχω πρόβλημα. Απλά επειδή είναι καινούρια η πλατφόρμα θα προτιμούσα και ελληνικό μενού. Το κινητό με έχει πείσει ήδη από τα βίντεο που εχω δει στο ίντερνετ. Είναι και ιδιαίτερο αισθητικα (πανέμορφο).

Α, και κατι αλλο. . στο ευρετηριο θα αναγνωριζει τα ελληνικα, η πρεπει να περαστουν ολα στα αγγλικα?

Ευχαριστω

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

 

αν το iPhone 3GS ηταν απο αλουμινιο η κατι παρομοιο τοτε οκ αλλα αυτο εδω δεν ξερω με τραβαει...

 

ειδικα σε καφε...ειναι τρελλα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

αν το iPhone 3GS ηταν απο αλουμινιο η κατι παρομοιο τοτε οκ αλλα αυτο εδω δεν ξερω με τραβαει...

 

ειδικα σε καφε...ειναι τρελλα...

Ας έρθει και δεν θα τα χαλάσουμε στο χρώμα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι αλλο. . στο ευρετηριο θα αναγνωριζει τα ελληνικα, η πρεπει να περαστουν ολα στα αγγλικα?

Ευχαριστω

 

κανονικα αναγνωριζει ελληνικα στις επαφες, τις εχω περασει ολες απο το outlook και ειναι μια χαρα, αμα θες μοορεις να κανεις και ευρεση γραφωντας κανονικα στα ελληνικα το ονομα και θα σου το εμφανισει!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικο ειναι πανεμορφο και με κανει μεγαλη εκπληξη η καθαροτητα της οθονης παρολου που δεν εχει αλλαξει τιποτα απο τις προδιαγραφες του ΜΑζGIC φαινεται τοσο καθαρη λες και ειναι amoled ειναι παντως παραξενο τι εκαναν και εχει τετοια διαφορα
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχουν βαλει γυαλι...;;;;;

 

ρικ κάπου διαβασα πως κάνανε μια πατέντα ώστε να μην αφήνει δαχτυλίες και αλλα τέτοια

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ισχυει ομως ρωτησα και μου παν πως αυτην την επεξεργασια μπορει να την δεχτει μονο το γυαλι...

 

αν εχει γυαλακι...ειμαστε κοντα... :p

 

εννοειται αν δεν το δω απο κοντα δεν κανω κινηση...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει magic ή το πρώτο android phone, από προγράμματα πλοήγησης τι γίνεται; Φαντάζομαι Destinator δεν υπάρχει άρα τι μπαίνει αντί αυτού; Παίζει τπτ με αντίστοιχες δυνατότητες όπως το Talk and Drive; (πολλά ζητάω η άτιμη, ξέρω !!)
Link to comment
Share on other sites

φαντασου εγω θελω μονο να μαθω αν υποστηριζει voipwise sms και αν εχει γυαλι αντιχαρακτικο...

 

αν τα εχει αυτα το στελνω το iPhone μου...

 

διαβαζω καποιους ιστοτοπους στα Ιταλικα για τις εφαρμογες σχετικα με το android και εχω παθει πλακα...

εχουν τα ιδια με το iPhone τα περισσοτερα δωρεαν και μαλιστα αυτα που στο iPhone ειναι μονο μεσω jailbreak εκει ειναι ηδη διαθεσιμα...

 

τσσσσσσσσσσσ..

(ηχος που κανω ενω ψηνομαι αγρια...)

 

edit. μαλλον επιβεβαιωνεται πως εχει γυαλι η οθονη του...YOOHOOOO

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φαντασου εγω θελω μονο να μαθω αν υποστηριζει voipwise sms και αν εχει γυαλι αντιχαρακτικο...

 

αν τα εχει αυτα το στελνω το iPhone μου...

 

διαβαζω καποιους ιστοτοπους στα Ιταλικα για τις εφαρμογες σχετικα με το android και εχω παθει πλακα...

εχουν τα ιδια με το iPhone τα περισσοτερα δωρεαν και μαλιστα αυτα που στο iPhone ειναι μονο μεσω jailbreak εκει ειναι ηδη διαθεσιμα...

 

τσσσσσσσσσσσ..

(ηχος που κανω ενω ψηνομαι αγρια...)

 

edit. μαλλον επιβεβαιωνεται πως εχει γυαλι η οθονη του...YOOHOOOO

 

Καλώς τον! Από δωρεάν εφαρμογές υπάρχουν ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ, αρκετές για να ικανοποιήσουν και τους πιο απαιτητικούς!! Γενικότερα μου αρέσει πιο πολύ αυτή η open-source φιλοσοφία συγκριτικά με το hacking που πρέπει να πέσει στο iphone.... (βλ. υπέυθυνος για τα ελληνικά στο iphone v2.x)

Link to comment
Share on other sites

που εισαι προδοτη;;; :D

και εγω ετοιμος ειμαι να περασω στους jedi και να αφησω την αυτοκρατορια iphone...

εσυ εισαι αξιος που με τοσα που περασες και χρονο και κοπο για τα ελληνικα το αφησες..

σημαινει πως δεν εισαι κολλημενος... ;)

 

αυτο δε που λες εννοειται.

πχ οριστε τωρα εχω το 3GS και δεν μπορω να βαλω μια ταπετσαρια η κατι αλλο ρε αδερφε...

ακομα και τα στοιχειωδη!!! :(

και μαλιστα θα πρεπει να περιμενω και αλλο μια και πανε για την 3.0.1 το jailbreak...

 

απο εκει και περα για να συνεχισω ον τοπικ ο Ηρωας μου αρεσει παρα πολυ και θα τον αγορασω αν τον βρω στο καφε και μονο.

 

για χαρτη εκτος συνδεσης ιντερνετ εχουμε κατι Lionheart?

γενικα σε android

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ενα με κραταει βασικα απο το να το πουλησω...

 

εχει τελειο iPod...

 

το Hero ακουγεται στα 500Ε περιπου σωστα;;;;;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν απατωμαι,το Magic εχει 262.000 χρωματα,ενω το hero 65.000.

 

Ευσταθει?

 

Ειναι μειονεκτημα αυτο?

 

Τελικα το hero τι φοραει?

Αndroid 1.5 ή 2.0?

 

Παντως,κατω απο 540 ευρω δεν το βρισκεις...

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=184572

 

510 € και υπάρχει και το γνωστό κόλπο με το ΦΠΑ οπότε το βρίσκεις στα 426 €. Μια χαρά, αν φέρουν και το καφέ !!

Link to comment
Share on other sites

Από δωρεάν εφαρμογές υπάρχουν ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ, αρκετές για να ικανοποιήσουν και τους πιο απαιτητικούς!!

 

Πού τις βρήκες? :p

 

Το android.com/market δεν είναι το επίσημο? Από μια γρήγορη ματιά δεν νομίζω να υπάρχουν πάνω από 100 εφαρμογές εκεί μέσα :p Κάνω λάθος υποθέτω, αλλά που?

Explain :p

Link to comment
Share on other sites

Πού τις βρήκες? :p

 

Το android.com/market δεν είναι το επίσημο? Από μια γρήγορη ματιά δεν νομίζω να υπάρχουν πάνω από 100 εφαρμογές εκεί μέσα :p Κάνω λάθος υποθέτω, αλλά που?

Explain :p

 

αγαπητε εν iPhone αδελφε...

 

ενας νεος κοσμος απλωνεται μπροστα μας...

 

ελα και εσυ... :D

o Saurik σκεφτεται οχι μονο για τα iphones.....

 

χαμος γινεται...ακομα και εφαρμογη για τρεξιμο που χρησιμοποιει το gps εχουν να σου λεει χρονο και ποσο τρεχεις....

επισης βγηκε και νεος χαρτης οφλαιν Copilot 8 30E/country 65E/Europe...

χμμμμ....αγριευει ο ανταγωνισμος βλεπω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι μου γυάλισε το μάτι με το hero :D

 

Κοίτα να δεις ο saurik..παντού έχει απλώσει τα χέρια του :p

 

Θα περιμένω να το πάρεις πρώτος το hero και να πεις εντυπώσεις :D

Link to comment
Share on other sites

Παντως,κατω απο 540 ευρω δεν το βρισκεις...

 

Το βρίσκεις.

 

Handtec, Clove, Expansys(η ελληνική σελίδα δεν λειτουργεί προς το παρόν) διαλέξτε και πάρτε :)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

http://www.cyrket.com/package/com.google.android.apps.maps

 

Μάλιστα, πάει και αυτή η απορία μου, πλέον απλά περιμένω λίγες μέρες ώστε να βγει, με την ελπίδα να κυκλοφορήσει σε καφέ από Expansys :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...