Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Μπορεί αυτό που θα ακολουθήσει στο ποστ μου να είναι κάπως προσβλητικό, αλλά λόγω υψηλής επιδότησης σκέφτομαι να πάρω καινούρια συσκευή (έχω εδώ και μερικούς μήνες το HTC Touch2).

Είμαι ανάμεσα στο iPhone και στο Hero. Κλίνω περισσότερο προς το Hero, αλλά δεν έχω πειστεί ακόμα ολοκληρωτικά! Υπάρχει κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει και τα δύο;;;

Αντικειμενικά τι προτείνετε;

Ευχαριστώ!

 

PS1: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σύνδεση του κινητού στα ασύρματα δίκτυα, γιατί μια τέτοια εντύπωση μου έχει δημιουργηθεί από την έρευνά μου. Δεν το διάβασα κάπου ξεκάθαρα όμως!

PS2: Με το bluetooth μπορείς να στείλεις αρχεία, γιατί σε ένα Magic που έχει ένας φίλος δε γίνεται!

Edited by kosgal

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@kosgal:

Τέτοιες συζητήσεις... αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

 

Καταλαβαίνω...

Για τις άλλες ερωτήσεις, κάποια απάντηση υπάρχει;

Σε κάποιο νήμα διάβασα ότι αναφέρεις "Καλύτερα να περιμένεις την άφιξη του Desire". Μήπως έχεις κάποια πληροφόρηση για το πότε να το περιμένουμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μολις πήρα το Motorola Milestone όπως κι ο φίλος μου από εδώ:

http://www.mrmobi.gr

Τα είχαν και τα 2 κινητά αλλά δεν ξέρω άμα έχουν άλλα κομμάτια............

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε κάποιο νήμα διάβασα ότι αναφέρεις "Καλύτερα να περιμένεις την άφιξη του Desire". Μήπως έχεις κάποια πληροφόρηση για το πότε να το περιμένουμε;

 

Έχει κυκλοφορήσει ήδη...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

 

Αλλά εδώ ας επικεντρωθούμε σε ότι έχει να κάνει με το Hero και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

PS1: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σύνδεση του κινητού στα ασύρματα δίκτυα, γιατί μια τέτοια εντύπωση μου έχει δημιουργηθεί από την έρευνά μου. Δεν το διάβασα κάπου ξεκάθαρα όμως!

PS2: Με το bluetooth μπορείς να στείλεις αρχεία, γιατί σε ένα Magic που έχει ένας φίλος δε γίνεται!

 

φιλε μου δεν έχει κανένα πρόβλημα με το wifi

 

με το bluetooth δεν μπορείς να ανταλλάξεις αρχεία αλλα φταίει η έκδοση 1.5 του android, με την 2.1 (αυτη που υπάρχει στο desire/legend και που έχει προγραμματιστεί να γίνει στο hero τον Ιούνιο πρώτα ο θεός) θα μπορείς..

 

οσον αφορά ποιό είναι καλύτερο στους διαξιφισμούς.. :D

Link to comment
Share on other sites

αν ψάχνετε για το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα πλοήγησης για το Android κινητό σας,

απλά κάντε στο google την αναζήτηση: android gps roufianos (γιατί δεν επιτρέπετε στο myphone να βάζουμε λινκς και καλά κάνουμε να το κρατάμε καθαρό... είναι παρεάκη πολλά χρόνια). Στο 1ο που θα σας βγάλει μπείτε και θα βρείτε 3 απο τα καλύτερα προγράμματα gps για την συσκευή σας.

 

Έχω 2 εβδομάδες που ψάχνω για το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης...

με σειρά προτίμησης λοιπόν για εμένα: (αν ψάξετε λίγο στο roufianos θα τα βρείτε και τα 3... για να τα βρείτε όμως δυστυχώς χρειάζεται πρώτα να κάνετε εγγραφή)

 

1 CoPilot

2 iGo

3 Navigon (αυτό όμως έχει τον καλύτερο χάρτη)

 

Παρακαλώ προωθήστε το σε όλα τα android threads του myphone γιατί δεν επιτρέπεται να κάνουμε double posts.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Πως θα μεταφερω τις επαφες απο το Hero στον υπολογιση?Δεν θυμαμαι την διαδικασια με gmail,μπορει καποιος να μου την θυμισει?

Συνδεω το hero με καλωδιο με τον υπολογιστη αλλα δεν συγχρονιζει οπως ενα HD που εχω.Μπορει καποιος να με βοηθησει για να μεταφερω τις επαφες απο τηλεφωνο στον υπολογιστη?

 

Settings > Data Synchronization > Google > Gmail

 

Έτσι συγχρονίζω εγώ Google Contacts.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε themes σε unrooted τηλέφωνο?(htc hero Ελληνικό με Sense φυσικά)

 

Επειδή έτυχε να ψαχτώ αυτό το σ/κ για ακριβώς αυτό το θέμα, έχω να πω οτι το Open Home είναι το καλύτερο skin app, με άπειρα free themes στο appstore. Επίσης, υποστηρίζει και όλα τα skins τύπου aHome, πάλι απ' το appstore. Όλα έρχονται κομπλέ με custom icons, 7 οθόνες, skinned widgets κτλ. και φοβερά wallpapers. Αλλά το έβγαλα, επειδή τα official htc widgets είναι μέρος του sense, και έπρεπε να κατεβάσω το weather widget, beautiful widgets, hero clocks κτλ, με αποτέλεσμα να μείνω χωρίς χώρο στη συσκευή! Επίσης, χωρίς τα htc widgets, οι 7 οθόνες είναι σπατάλη, και το κινητό γίνεται ισάξιο ενός G1 σε αίσθηση. Άρα, προτείνω για skinning να rootάρεις, να περάσεις apps2sd και μετά να το φορτώσεις με widgets. Ελπίζω να είχες υπομονή να διαβάσεις ως εδώ:lol:

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να ψαχτώ αυτό το σ/κ για ακριβώς αυτό το θέμα, έχω να πω οτι το Open Home είναι το καλύτερο skin app, με άπειρα free themes στο appstore. Επίσης, υποστηρίζει και όλα τα skins τύπου aHome, πάλι απ' το appstore. Όλα έρχονται κομπλέ με custom icons, 7 οθόνες, skinned widgets κτλ. και φοβερά wallpapers. Αλλά το έβγαλα, επειδή τα official htc widgets είναι μέρος του sense, και έπρεπε να κατεβάσω το weather widget, beautiful widgets, hero clocks κτλ, με αποτέλεσμα να μείνω χωρίς χώρο στη συσκευή! Επίσης, χωρίς τα htc widgets, οι 7 οθόνες είναι σπατάλη, και το κινητό γίνεται ισάξιο ενός G1 σε αίσθηση. Άρα, προτείνω για skinning να rootάρεις, να περάσεις apps2sd και μετά να το φορτώσεις με widgets. Ελπίζω να είχες υπομονή να διαβάσεις ως εδώ:lol:

 

καθαρα φιλικα σε πληροφορω οτι η αισθηση ενος g1 με τη ρομ του cyanogen(ο οποιος παρεπιπτοντως ετοιμαζει πληρως λειτουργικη ρομ 2.1),ειναι πολυ καλυτερη απο του hero

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

eχω κακα νεα παιδια...

 

http://www.htcsource.com/2010/04/european-hero-wont-get-2-1-update-until-june/

European Hero won’t get 2.1 update until June

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη, μεταφέρω αυτό που διάβασα εδώ, δηλαδή ότι θα έχουμε κι άλλη καθυστέρηση μέχρι την κυκλοφορία της 2.1, που θα αρχίσει τον Ιούνιο... Μήπως να πάμε για iPhone 4G?!

 

 

 

eχω κακα νεα παιδια...

 

http://www.htcsource.com/2010/04/european-hero-wont-get-2-1-update-until-june/

European Hero won’t get 2.1 update until June

 

Μας τά 'παν κι άλλοι!!:p

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

καθαρα φιλικα σε πληροφορω οτι η αισθηση ενος g1 με τη ρομ του cyanogen(ο οποιος παρεπιπτοντως ετοιμαζει πληρως λειτουργικη ρομ 2.1),ειναι πολυ καλυτερη απο του hero

 

Φίλε μου είμαι 100% σίγουρος γι' αυτό που λες. Αλλά μιλάμε πάντα για unrooted με το παιδί που ρώτησε. Κατά τα άλλα, skin μπορεί να θεωρηθούν και τα N1 roms, τα legendroid κτλ., αλλά εγώ το παίζω ακόμα "φλώρος" όσον αφορά το rooting & flashing. Στο μέλλον βλέπουμε & ευχαριστώ για το σχόλιο.:)

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι 100% σίγουρος γι' αυτό που λες. Αλλά μιλάμε πάντα για unrooted με το παιδί που ρώτησε. Κατά τα άλλα, skin μπορεί να θεωρηθούν και τα N1 roms, τα legendroid κτλ., αλλά εγώ το παίζω ακόμα "φλώρος" όσον αφορά το rooting & flashing. Στο μέλλον βλέπουμε & ευχαριστώ για το σχόλιο.:)

 

οκ σορρυ φιλε δεν καταλαβα οτι μιλατε για unrooted τηλεφωνα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα Hero από e-bay το οποίο είναι Sim Lock στην 3Network(Εταιρια κινητής).

Έχω διαβάσει για την FastGsm που παρέχει ξεκλειδωμα βάση Imei.

 

Βάζεις λέει την δικιά σου Sim , σου ζητάει το κινητό unlock code , και βάζεις αυτόν που σου δίνει η FastGsm και ξεκλειδώνει. Ισχύει αυτό για Cosmote ? Επίσης , με κάποια μη - επίσημη Rom , γίνεται να ξεκλειδώσει χωρίς κωδικούς ;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν υπάρχει free τρόπος για να κάνεις sim unlock τη συσκευή σου. Πρέπει να δώσεις ένα μικρό χρηματικό ποσό στα σχετικά sites. Εάν το κάνεις δέχεται τις sim από όλες τις εταιρίες.

 

http://hero.unlock-now.com/sim-unlock-HTC-Hero/

http://www.fastgsm.com/en/htc/htc/htc-hero/unlock-code

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και μια εβδομαδα το htc hero, οταν παω να στειλω ενα μεγαλο sms μου λεει ¨(the application messagers process.com.android.mms has stopped unexpectedly). εχω τηλ στην htc 3 φορες κ δεν ξερουν τι γινετε.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία μια απορία που την είχα καιρό!

 

δεν μπορώ να έχω αγγλικο μενού με ελληνικο keyboard?

με το morelocale μπορώ να επιλέξω οτι γλώσσα θέλω αλλα ακομα και english (greece) να διαλέξω δεν εχει greek keyboard

 

μόνο αν επιλέξω greek ενεργοποιείται το πληκτρολογιο.. αλλα δεν μου αρέσουν τα ελληνικα στο μενου.. :(

Edited by skatedancer
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει, αλλά μπορείς να κάνεις το παρακάτω με την προϋπόθεση ότι το κινητό σου είναι rooted.

 

Φτιάξε ένα αρχείο με το όνομα "com.htc.android.htcime_preferences.xml" στο φάκελο tools του AndroidSDK και επικόλλησε τα παρακάτω:

 

<?xml version='1.0' encoding='utf-8' standalone='yes' ?>
<map>
<boolean name="customized_kb_type" value="true" />
<string name="keyboard_types">2</string>
<string name="keyboard_language">17</string>
<boolean name="predict_qwerty" value="true" />
<boolean name="predict_1220" value="true" />
<int name="MODIFIED" value="0" />
</map>

 

Στη συνέχεια άνοιξε ένα command prompt στο φάκελο tools του AndroidSDK και γράψε την εντολή:

adb push com.htc.android.htcime_preferences.xml /data/data/com.htc.android.htcime/shared_prefs/com.htc.android.htcime_preferences.xml

 

Θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση του κινητού, για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα mms..

Συνθέτω το mms είτε με το default app είτε με το handcent sms αλλά άλλες φορές πάει και άλλες όχι..δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει όταν δεν πάει και τι κάνω σωστά όταν πάει!

Επίσης στο Handcent το πράσινο εικονίδιο με το τικ δεν εμφανίζεται όταν παραδοθεί!

Είναι κάτι που πρέπει να κάνω ή κάτι που δεν πρέπει να κάνω?

Cosmote myway 50 εχω..

ΑΑΑ κάποια στιγμή που είχα τσαντιστεί, επικοινώνησα με έναν τεχνικό της cosmote και με έβαλε να του στήλω ένα mms..και ρε ****το του πήγε ΑΜΕΣΩΣ...μετά τι να του πω..έτυχε!!

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...