Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω ειναι !!! Για οσουν δεν θελουν να περιμενουν!

Hero 2.1 (leaked) !!!!:lol::lol::lol:

Eclair is HERE !!!!:D:D

 

http://www.zshare.net/download/6926336585a96fde/

v1.1

 

HOW-TO Install

1. Do a nandroid backup (DONT FORGET)

2. Flash this new radio 63.18.55.06HU_6.35.07.25 (link)

3. Perform a wipe (IMPORTANT)

4. Flash it

5. Have fun!

 

Thx goes to Drizzy & friends for their great work getting this ROM out

 

 

v1.1

- Sync fixed

- Added extended apns list

 

v1.0

- Rooted

- Facebook app added

- Wireless Tether added

- Amazon MP3 added

- Sync is broke atm - Working on it

 

Bravo στα παιδια απο το XDA !

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=592596

 

έχει bugs και θέλει δουλειά, ας περιμένουμε λίγο ακόμα, πάντως καλή η προσπάθεια:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή και μένα μου φάνηκε παράξενο να μην δουλεύει με class6, έστειλα μήνυμα και πήρα την εξής απάντηση όπως μου την γράψανε:

As for the memory card compatibility, kindly be informed that the following 16GB SD cards are compatible to your device if it is running on the latest ROM (2.60.751.1): ADATA, Class 6, 16GB-60-4895 Kingston, Class 2,16GB-64-4903 PQI, Class 2, 16GB-63-4901 SanDisk, Class 2, 16GB-50-4369 SILICON POWER, Class 6, 16GB-62-4899 Transecend, Class 6, 16GB-61-4897 The following 8GB SD cards are also compatible even if it is running on the older Rom version: ADATA, Class 6, 8GB-57-4573 Kingston, Class 4, 8GB-56-4571 Pretec, Class 6, 8GB-58-4575 SanDisk, Class 4, 8GB(Bundle card)-21-3231 SanDisk, Class 6, 8GB(Mopbile Ultra)-44-3714

Άρα μάλλον δεν κάνει η συγκεκριμένη που πήρα....

 

Και κάτι άλλο, από την ΗΤC.gr που πήρα τηλ. ένας υπάλληλος μου είπε ότι σε 2 βδομάδες θα βγει το update με Android 2.1 παρακαλώ....

Μου είπε βέβαια ότι έχει βγεί ήδη update στο site htc.com για Android 2.0 αλλά εγώ δεν το βλέπω πουθενά... Τι να πώ?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και μένα μου φάνηκε παράξενο να μην δουλεύει με class6, έστειλα μήνυμα και πήρα την εξής απάντηση όπως μου την γράψανε:

As for the memory card compatibility, kindly be informed that the following 16GB SD cards are compatible to your device if it is running on the latest ROM (2.60.751.1): ADATA, Class 6, 16GB-60-4895 Kingston, Class 2,16GB-64-4903 PQI, Class 2, 16GB-63-4901 SanDisk, Class 2, 16GB-50-4369 SILICON POWER, Class 6, 16GB-62-4899 Transecend, Class 6, 16GB-61-4897 The following 8GB SD cards are also compatible even if it is running on the older Rom version: ADATA, Class 6, 8GB-57-4573 Kingston, Class 4, 8GB-56-4571 Pretec, Class 6, 8GB-58-4575 SanDisk, Class 4, 8GB(Bundle card)-21-3231 SanDisk, Class 6, 8GB(Mopbile Ultra)-44-3714

Άρα μάλλον δεν κάνει η συγκεκριμένη που πήρα....

 

Και κάτι άλλο, από την ΗΤC.gr που πήρα τηλ. ένας υπάλληλος μου είπε ότι σε 2 βδομάδες θα βγει το update με Android 2.1 παρακαλώ....

 

Δοκίμασε να την φορμάρεις μήπως δεις διαφορά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την φορμάρεις μήπως δεις διαφορά.

 

Την έχω φορμάρει 5 φορές και σε FAT32 και σε exFAT αλλά τα ίδια συνέχεια. Παράγγειλα αυτή εδώ να δούμε αν κάνω δουλειά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω φορμάρει 5 φορές και σε FAT32 και σε exFAT αλλά τα ίδια συνέχεια. Παράγγειλα αυτή εδώ να δούμε αν κάνω δουλειά...

 

εχω βαλει την ιδια σε 16αρα και παίζει μια χαρά

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

έχει bugs και θέλει δουλειά, ας περιμένουμε λίγο ακόμα, πάντως καλή η προσπάθεια:)

 

Τρομερή προσπάθεια είναι από όσο διαβάζω. Ειδικά αν ο τύπος βάλει και την app2sd από την αρχή.

Σκέφτομαι να το κάνω, αλλά ως τώρα δεν έχω βρει να πω την αλήθεια σαφής οδηγίες για το Rooting και με κολλάει λίγο μην καταστρέψω το τηλέφωνο.

Καλό θα ήταν από έναν έμπειρο χρήστη από εδώ στο myphone να έβγαινε ένας οδηγός, θα βοήθαγε πολλούς από εμάς.

Κάτι προσπάθησα να βρω άκρη παλιότερα με Geovass αλλά δεν το έκανα τότε :cool:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς για πόσο καιρό κρατάει το ιστορικό κλήσεων?

Επ' άπειρον μέχρι να το σβήσεις μόνος σου?

 

Τρομερή προσπάθεια είναι από όσο διαβάζω. Ειδικά αν ο τύπος βάλει και την app2sd από την αρχή.

Σκέφτομαι να το κάνω, αλλά ως τώρα δεν έχω βρει να πω την αλήθεια σαφής οδηγίες για το Rooting και με κολλάει λίγο μην καταστρέψω το τηλέφωνο.

Καλό θα ήταν από έναν έμπειρο χρήστη από εδώ στο myphone να έβγαινε ένας οδηγός, θα βοήθαγε πολλούς από εμάς.

Κάτι προσπάθησα να βρω άκρη παλιότερα με Geovass αλλά δεν το έκανα τότε :cool:

 

Και εγώ έχω διαβάσει πολλά για rooted και έχω μπερδευτεί... Δεν είναι και κάτι απλό.

Γνώμη μου είναι να περιμένουμε Οfficial αναβαθμήσεις. Και ο λόγος είναι ότι μου φαίνεται πολύ παράξενο η Google να μην έχει σωστό feedback, ώστε να βλέπει προβλήματα και να τα διορθώνει. Όπως η μεταφορά δεδομένων μέσω bluetooth θα φτιάξει με το Android 2.0, έτσι πιστεύω ότι θα φτιάξουν και πολλά άλλα σημαντικά προβλήματα όπως το να έχουμε επιλογή που θα κάνουμε install μια εφαρμογή...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι, επειδή εγώ δεν το έχω σβήσει ποτέ αλλά δεν έχει όλα τα τηλ από την αρχή :)

 

Ένα πρόβλημα που έχω με το ιστορικό κλήσεων πάντως, είναι το εξής:

 

Αν θες να δεις, ένα call που είχες ας πούμε εχθές, τι ώρα ακριβώς έγινε και πόσο κράτησε....εχμ δεν μπορείς να το δεις. Τρελό δεν είναι; Εκτός και αν το βλέπεις από κάπου αλλού, το οποίο δεν ξέρω !

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι, επειδή εγώ δεν το έχω σβήσει ποτέ αλλά δεν έχει όλα τα τηλ από την αρχή :)

 

Ένα πρόβλημα που έχω με το ιστορικό κλήσεων πάντως, είναι το εξής:

 

Αν θες να δεις, ένα call που είχες ας πούμε εχθές, τι ώρα ακριβώς έγινε και πόσο κράτησε....εχμ δεν μπορείς να το δεις. Τρελό δεν είναι; Εκτός και αν το βλέπεις από κάπου αλλού, το οποίο δεν ξέρω !

 

Μπορείς. Αν πας στο ιστορικό κλήσεων (πατήσεις δηλαδή τηλέφωνο, μετα το κουμπί menu και μετά ιστορικό κλήσεων) στο δεξιό μέρος κάθε κλήσης έχει ένα μικρό κουτάκι, το πατάς και vouala και η ώρα και η διαρκεια. Προσοχή μην πατήσεις σε όλη την γραμμή της κλήσης, αλλά στο κουτάκι δεξιά.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, σωστός, δεν το ξερα :)

 

Ευχαριστώ !!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή προσπάθεια είναι από όσο διαβάζω. Ειδικά αν ο τύπος βάλει και την app2sd από την αρχή.

Σκέφτομαι να το κάνω, αλλά ως τώρα δεν έχω βρει να πω την αλήθεια σαφής οδηγίες για το Rooting και με κολλάει λίγο μην καταστρέψω το τηλέφωνο.

Καλό θα ήταν από έναν έμπειρο χρήστη από εδώ στο myphone να έβγαινε ένας οδηγός, θα βοήθαγε πολλούς από εμάς.

Κάτι προσπάθησα να βρω άκρη παλιότερα με Geovass αλλά δεν το έκανα τότε :cool:

 

υπομονη για την 2.1:D Εχει καποια θεματακια ακομα. Την εβαλα το μεσημερι και ...την εβγαλα στο 10λεπτο! Οταν θα τελειωσει θα ειναι καταπληκτική! Λιγο υπομονη ακομα...:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πώς έβαλες μια άλλη rom και γενικά πως βάζεις την rom που θέλεις μπορείς να μας το εξηγήσεις? Εννοώ αν δεν σου είναι κόπος (που θα σου είναι) να γράψεις βήμα-βήμα τι πρέπει να κανουμε και τι αρχεία-προγράμματα θα χρειαστούμε?

Ένας οδηγός στα ελληνικά από κάποιον που το έχει κάνει και το έχει δοκιμασει και ξέρει πως δεν έπαθε τίποτα το τηλέφωνο, θα ήταν ότι καλύτερο....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες προς τους ναυτιλλομένους...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ... ΑΣ ΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

 

Θεωρώ οτι έχουμε ολοι κατεβάσει το τελευταίο SDK απο εδω... http://developer.android.com/sdk/index.html και εχουμε βαλει τους σωστούς drivers για να "δει" ο υπολογιστής το android. Drivers πρέπει να εγκαταστήσουν μόνο όσοι έχουν ακόμα το απαρχαιωμένο λειτουργικό που λέγετε Windows:D

Όσοι έχουν OS X και Linux απλα συνδέουν το USB!

 

1. Οι ROM του Hero (και γενικά του android) είναι συνήθως zip αρχεία με το όνομα update.zip

2. Αυτές πρέπει να περαστούν στη SD (χύμα ή αλλιώς όπως λέγεται root)

3. Για να μπορεσει το τηλεφωνο να "διαβασει και να καταλαβει" οτι πρέπει να διαβάσει νέα ROM θα πρέπει να bootαρουμε το τηλέφωνο με ενα "patched recovery image"

4. Για να πετυχουμε αυτο κανουμε τα παρακατω:

 

a. Κατεβαζουμε το παρακάτω αρχειο http://content.modaco.net/hero/1.1-hero-recovery.zip

b. Το κανουμε unzip το αρχειο μεσα στο /SKD/.../Tools/*

c. Ανοίγουμε command prompt στο συγκεκριμένο φάκελο και γράφουμε τα παρακάτω

 

adb shell reboot bootloader (περιμενουμε κανει reboot η συσκευή)

fastboot boot cm-hero-recovery.img

adb shell mount /sdcard

adb push cm-hero-recovery.img /sdcard/cm-hero-recovery.img

adb shell flash_image recovery /sdcard/cm-hero-recovery.img

 

Λογικά μετα απο αυτο το μικρο φλασαρισμα του patched recovery image το τηλέφωνο θα κανει επανεκκίνηση.

 

Με κρατημένο το HOME και το ΟΝ/OFF - έχοντας το τηλέφωνο κλειστό θα μας βαλει σε ενα μενού για να μπορέσουμε να βάλουμε νέα ROM.

 

to be continued...:X

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες προς τους ναυτιλλομένους...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ... ΑΣ ΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

 

Θεωρώ οτι έχουμε ολοι κατεβάσει το τελευταίο SDK απο εδω... http://developer.android.com/sdk/index.html και εχουμε βαλει τους σωστούς drivers για να "δει" ο υπολογιστής το android. Drivers πρέπει να εγκαταστήσουν μόνο όσοι έχουν ακόμα το απαρχαιωμένο λειτουργικό που λέγετε Windows:D

Όσοι έχουν OS X και Linux απλα συνδέουν το USB!

 

1. Οι ROM του Hero (και γενικά του android) είναι συνήθως zip αρχεία με το όνομα update.zip

2. Αυτές πρέπει να περαστούν στη SD (χύμα ή αλλιώς όπως λέγεται root)

3. Για να μπορεσει το τηλεφωνο να "διαβασει και να καταλαβει" οτι πρέπει να διαβάσει νέα ROM θα πρέπει να bootαρουμε το τηλέφωνο με ενα "patched recovery image"

4. Για να πετυχουμε αυτο κανουμε τα παρακατω:

 

a. Κατεβαζουμε το παρακάτω αρχειο http://content.modaco.net/hero/1.1-hero-recovery.zip

b. Το κανουμε unzip το αρχειο μεσα στο /SKD/.../Tools/*

c. Ανοίγουμε command prompt στο συγκεκριμένο φάκελο και γράφουμε τα παρακάτω

 

adb shell reboot bootloader (περιμενουμε κανει reboot η συσκευή)

fastboot boot cm-hero-recovery.img

adb shell mount /sdcard

adb push cm-hero-recovery.img /sdcard/cm-hero-recovery.img

adb shell flash_image recovery /sdcard/cm-hero-recovery.img

 

Λογικά μετα απο αυτο το μικρο φλασαρισμα του patched recovery image το τηλέφωνο θα κανει επανεκκίνηση.

 

Με κρατημένο το HOME και το ΟΝ/OFF - έχοντας το τηλέφωνο κλειστό θα μας βαλει σε ενα μενού για να μπορέσουμε να βάλουμε νέα ROM.

 

to be continued...:X

 

πολύ καλός οδηγός όμως δεν θα δουλέψει σε αυτούς που πέρασαν την τελευταία original rom RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.* διότι η htc έχει αλλάξει το boot και δεν μπορεί να γίνει fastboot boot το recovery image

 

όσοι λοιπόν πρόλαβαν και έκαναν αναβάθμιση στην τελευταία original rom μπορούν να χρησιμοποιήσουν τη μέθοδο flashrec

αναλυτικά οι οδηγίες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559613

 

εγώ αυτήν την μέθοδο χρησιμοποίησα με απόλυτη επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

και η συνέχεια...:D

 

Με το "custom patched recovery image" που έχουμε περάσει στο κινητό μπορούμε πλέον να περάσουμε όποια ROM θελήσουμε, εφόσον ειναι σε ZIP αρχειο και signed.

 

Τωρα, αφού εχουμε κατεβάσει την ROM που θέλουμε και την έχουμε βάλει στο root της κάρτας SD, με κρατημένα το HOME και το ΟΝ/OFF - έχοντας το τηλέφωνο κλειστό θα μας βαλει σε ενα μενού που θα πρέπει να κάνουμε τα παρακάτω.

 

1. Nandroid v2.2 backup

2. Wipe data/Factory reset

3. Apply ANY zip from SD (εδω επιλέγουμε το ZIP αρχείο που θέλουμε να εγκαταστήσουμε)

 

Wipe data/Factory reset κάνουμε ΠΑΝΤΑ όταν περνάμε ΝΕΑ ROM Και οχι κάποιο update - πχ. απο την modaco 2.8 σε 2.9.

 

Συγχαρητήρια. Το τηλέφωνο σας έχει πλέον την νέα ROM!

 

** Σε περίπτωση που θέλετε να επαναφέρετε το backup απο κάνατε με το Nandroid, θα πρέπει να bootαρετε παλι με το custom image και μέσα από το μενού να επιλέξετε την αντίστοιχη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι σε περίπτωση που θέλουμε να επαναφέρουμε την γνήσια rom απλά το κάνουμε πατώντας διπλό κλικ στην γνήσια rom (το .exe αρχείο εννοώ) και γίνονται όλα κανονικά ετσι?

ευχαριστούμε και πάλι. Εγώ βέβαια έχω περάσει την τελευταία γνήσια rom και μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσω τη μέθοδο flashrec σωστά?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι σε περίπτωση που θέλουμε να επαναφέρουμε την γνήσια rom απλά το κάνουμε πατώντας διπλό κλικ στην γνήσια rom (το .exe αρχείο εννοώ) και γίνονται όλα κανονικά ετσι?

ευχαριστούμε και πάλι. Εγώ βέβαια έχω περάσει την τελευταία γνήσια rom και μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσω τη μέθοδο flashrec σωστά?

 

Μαλλον ναι. Εγω εχω απο τα πρωτα HERO και ακολουθώ τα παραπανω!:D

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ναι. Εγω εχω απο τα πρωτα HERO και ακολουθώ τα παραπανω!:D

 

Υπάρχει κάπου η παλιά rom (αυτή που έχεις εσύ) ανεβασμένη για να την κατεβάσουμε? Δηλαδή να κάνουμε dawngrade πρώτα και μετά να ακολουθήσουμε τον 1ο οδηγό...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η παλιά rom (αυτή που έχεις εσύ) ανεβασμένη για να την κατεβάσουμε? Δηλαδή να κάνουμε dawngrade πρώτα και μετά να ακολουθήσουμε τον 1ο οδηγό...

 

Δεν νομίζω οτι μπορεί να γίνει αυτό που λες. Εαν έχει αλλάξει το bootloader δεν νομίζω οτι μπορεί να αλλάξει...

 

ωπα edit! Ισως να μπορεις να το κανεις με αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=572683

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Ξέρεις κανείς αν μπορούμε να κάνουμε τον Ήρωα μας δίκτυο με το PC μας?

Εννοώ να γίνει δίκτυο τοπικά μέσω του rooter μας και να μπορούμε να βλέπουμε την sdcard του από ένα ftp client (πχ filezzila) από το PC μας?

 

Σας παραθέτω και την συνομιλία μου με την HTC για 3 θέματα που με απασχολούν πολυ:

 

Η ερώτηση μου:

Hello again...

Can you please inform me:

1)When the realease of Android 2.0 ROM will be availiable for download?

2)This release solves the problem for send/receive files using Bluetooth?

3)This release solve the problem of installing applications only in phone memory, so let us (users of HTC Hero i mean) to install apllications in sdcard?

 

Και η απάντηση:

Regarding the date of release of the Android 2.0 (Éclair) upgrade, for the time being the HTC engineers are working on it but there is no information regarding the date of its release. As for transferring files via Bluetooth, this issue will be solved by 3rd party applications on the Android market as was solved for other Android devices such as the HTC Magic. When it comes to installing software on the phone memory not on the SD card, unfortunately this is the way the device was originally designed, it will probably be the same with the new software though for the time being there are no information about the specifications of the Éclair, however there might be any software on the Android market to help with this issue.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του gsmarena.com το android 2.1 θα κάνει την επίσημη εμφάνιση στις 10.11.2009. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του gsmarena.com το android 2.1 θα κάνει την επίσημη εμφάνιση στις 10.11.2009. Για να δούμε.

 

Good news...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του gsmarena.com το android 2.1 θα κάνει την επίσημη εμφάνιση στις 10.11.2009. Για να δούμε.

 

10.11?

 

Άρα έχει βγει ήδη :X

 

Μήπως εννοείς 10/12?

 

ΥΓ

 

Geovass gz για τον οδηγό, κάνε έναν νέο και για την νέα έκδοση που τρέχουμε ή άστο και κάνεις ένα για την 2.1 :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...