Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωτα εδω θα ερθει.σε κανα 2 σαιτ που διαβασα αυτο θα βγει πρωτο

HTC EU (Nordic/Greek/RUS/UKR/SA) 2010/4/2

(δεν ξερω αν θα ειναι οντως 2/4) αλλα αυτο το region θα βγει πρωτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι οπως το πανε θα εχω παρει το desire και ακομα θα περιμενουμε το update :lol::ninja::X

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αποφάσισα να κάνω root βρήκα έναν οδηγό με video και λέω να το ακολουθήσω . Άμα δεν πετύχει το root, τι γίνεται ? Θα μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση , Και με τις εφαρμογές, θα πρέπει να τις περάσω όλες από την αρχή, ή μπορώ να τις επαναφέρω με backup ? Ή θα προκαλέσουν πρόβλημα?

 

Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτές τις ερωτήσεις που έκανε το παιδί? Με αφορούν και μένα και θα ήθελα βοήθεια καθώς δεν είμαι πολύ σχετικός.

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς θα γίνει το update στο 2.1 όταν το βγάλει επίσημα η HTC? Δηλαδή το κατεβάζω, το περνάω στην SD και το τρέχω απλά? Και κάνοντας update από 1.5 σε 2.1 είναι σαν να κάνω επαναφορά εργαστασιακών ρυθμίσεων (δηλαδή χρειάζομαι backup)?

 

Και δυο άλλες ερωτήσεις. Όταν δεν τρέχει καμία εφαρμογή πέρα από τις συνήθεις στο background (gmail storage, messages, settings, calendar storage, clock κλπ), πόση μνήμη έχετε ελεύθερη? Αν τερματίσω το messages app, μετά θα μπορώ να λάβω μηνύματα κανονικά ή θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτές τις ερωτήσεις που έκανε το παιδί? Με αφορούν και μένα και θα ήθελα βοήθεια καθώς δεν είμαι πολύ σχετικός.

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς θα γίνει το update στο 2.1 όταν το βγάλει επίσημα η HTC? Δηλαδή το κατεβάζω, το περνάω στην SD και το τρέχω απλά? Και κάνοντας update από 1.5 σε 2.1 είναι σαν να κάνω επαναφορά εργαστασιακών ρυθμίσεων (δηλαδή χρειάζομαι backup)?

 

Και δυο άλλες ερωτήσεις. Όταν δεν τρέχει καμία εφαρμογή πέρα από τις συνήθεις στο background (gmail storage, messages, settings, calendar storage, clock κλπ), πόση μνήμη έχετε ελεύθερη? Αν τερματίσω το messages app, μετά θα μπορώ να λάβω μηνύματα κανονικά ή θα έχω πρόβλημα?

 

Αν το root δεν πετύχει για πιο λόγο? και εννοείς μόνο root ή και πέρασμα custom rom?

Αν πχ το flashrec δεν δουλέψει (backup failed) δεν έγινε τίποτα,βγάλε το flashrec και θα είναι σαν να μην έγινε τίποτα..Βέβαια υπάρχει λύση..

Αν αυτό γίνει οκ και θελήσεις να περάσεις custom rom, και κάτι πάει στραβά όταν φλασάρεις την καινούρια rom, δεν ξέρω..αλλά νομίζω αν περάσεις μετά την official θα φτιάξει..Οι περισσότερες πάντως θέλουν wipe, οπότε θα φύγουν όλα τα application..με backup μπορείς μετά να τις επαναφέρεις..το έχω κάνει και δεν είχα πρόβλημα! ;)

 

Το official update 2.1, όπως και όλα τα official rom update είναι exe αρχεία..

Συνδέεις τον Hero με usb, τρέχεις το exe και ακολουθείς τις οδηγίες,δεν είναι τίποτα δύσκολο πάντως! Αλλά θα χάσεις τα πάντα..θα είναι σαν όταν το αγόρασες..οπότε κράτα backup πριν το κάνεις..και contacts και ημερολόγια και applications!

 

Εγώ αυτή τη στιγμή τρέχω..Ρολόι,συγχρονισμός PC,μηνύματα,κουτί java,google partner setup,ημερολόγιο, touch input,gmail,fring,Handcent SMS, ρυθμίσεις, wifi Status, com.htc.provider,E-mail,call meter NG,HTC Sense,Taskiller και έχω 66MB ελεύθερα

Αν σε εμένα πχ τερματίσω το Handcent SMS θα λάβω μηνύματα..αλλά αν τερματίσω το μηνύματα δεν θα λάβω..Νομίζω το ίδιο είναι και με το gmail και το e-mail.

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

εκανα συνχρονισμο με το outlook στο κινητο και μου βγαζει σε πολλα ως προεπιλογη να καλεσω το σταθερο και πρεπει να παω σε καθε επαφη να το διορθωσω. ξερει κανεις στο outlook πως μπορω να δηλωσω να παιρνει ως προεπιλογη το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή τρέχω..Ρολόι,συγχρονισμός PC,μηνύματα,κουτί java,google partner setup,ημερολόγιο, touch input,gmail,fring,Handcent SMS, ρυθμίσεις, wifi Status, com.htc.provider,E-mail,call meter NG,HTC Sense,Taskiller και έχω 66MB ελεύθερα

Αν σε εμένα πχ τερματίσω το Handcent SMS θα λάβω μηνύματα..αλλά αν τερματίσω το μηνύματα δεν θα λάβω..Νομίζω το ίδιο είναι και με το gmail και το e-mail.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ τρέχω:

- Messages

- AddProgramActivity

- Clock

- Settings

- DRM Protected Content Storage

- Calendar Storage

- Gmail Storage

 

και έχω μόνο 47M available...

 

Τι στο καλό? Από τα παραπάνω υπάρχει πρόβλημα αν τερματίσω κάποιο? Πχ τα 4 τελευταία..? Τα settings γιατί να τρέχουν? Ή όσα λένε storage, αν τα τερματίσω τι χάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ τρέχω:

- Messages

- AddProgramActivity

- Clock

- Settings

- DRM Protected Content Storage

- Calendar Storage

- Gmail Storage

 

και έχω μόνο 47M available...

 

Τι στο καλό? Από τα παραπάνω υπάρχει πρόβλημα αν τερματίσω κάποιο? Πχ τα 4 τελευταία..? Τα settings γιατί να τρέχουν? Ή όσα λένε storage, αν τα τερματίσω τι χάνω?

 

Με τι πρόγραμμα βλέπεις πια applications τρέχουν?

πχ στο taskiller έχει και ignore list και επιλογή να μην στη δείχνει..

χώρο πάντως από τη μνήμη τρώει και ο browser..

κάνε restart και μετά από 2-3 λεπτά που θα ησυχάσει το σύστημα τρέξε το taskiller και δες όλα τα apps που τρέχουν..

Αν και αν διαβάσεις, κάπου που δε θυμάμαι, για το πως το android διαχειρίζεται τη μνήμη θα δεις ότι θεωρητικά δε πειράζει να έχει λίγη ελεύθερη μνήμη..

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ τρέχω:

- Messages

- AddProgramActivity

- Clock

- Settings

- DRM Protected Content Storage

- Calendar Storage

- Gmail Storage

 

και έχω μόνο 47M available...

 

Τι στο καλό? Από τα παραπάνω υπάρχει πρόβλημα αν τερματίσω κάποιο? Πχ τα 4 τελευταία..? Τα settings γιατί να τρέχουν? Ή όσα λένε storage, αν τα τερματίσω τι χάνω?

 

Η χρήση task manager γενικά δεν ενδείκνυται στο Android παρά μόνο μόνο για κακογραμμένες εφαρμογές που προκαλούν προβλήματα. Έχουν γίνει αρκετές συζητήσεις σχετικά με αυτό το θέμα στο thread του Magic και πιο πρόσφατα στο thread του Nexus. Δεν ισχύει αυτό που ισχύει στα WM ότι όσα πιο πολλά ΜΒ έχεις ελεύθερα τόσο καλύτερα. Ίσα ίσα που αν κλείσεις εφαρμογές ή διεργασίες συστήματος, όπως αυτές που αναφέρεις, θα προκαλέσεις αστάθεια στο σύστημα και δε θα αποφύγεις το reboot.

Link to comment
Share on other sites

Με τι πρόγραμμα βλέπεις πια applications τρέχουν?

πχ στο taskiller έχει και ignore list και επιλογή να μην στη δείχνει..

χώρο πάντως από τη μνήμη τρώει και ο browser..

κάνε restart και μετά από 2-3 λεπτά που θα ησυχάσει το σύστημα τρέξε το taskiller και δες όλα τα apps που τρέχουν..

Αν και αν διαβάσεις, κάπου που δε θυμάμαι, για το πως το android διαχειρίζεται τη μνήμη θα δεις ότι θεωρητικά δε πειράζει να έχει λίγη ελεύθερη μνήμη..

 

ES Task Manager κυρίως και Advanced Task Killer Free. Για την ignore list μιλάω... Α, φαίνεται με το restart να έστρωσε. 84Μ available. Είναι normal επίπεδο, ε?

 

Η χρήση task manager γενικά δεν ενδείκνυται στο Android παρά μόνο μόνο για κακογραμμένες εφαρμογές που προκαλούν προβλήματα. Έχουν γίνει αρκετές συζητήσεις σχετικά με αυτό το θέμα στο thread του Magic και πιο πρόσφατα στο thread του Nexus. Δεν ισχύει αυτό που ισχύει στα WM ότι όσα πιο πολλά ΜΒ έχεις ελεύθερα τόσο καλύτερα. Ίσα ίσα που αν κλείσεις εφαρμογές ή διεργασίες συστήματος, όπως αυτές που αναφέρεις, θα προκαλέσεις αστάθεια στο σύστημα και δε θα αποφύγεις το reboot.

 

Έχεις δίκιο. Το είχα διαβάσει σε αυτό το άρθρο. Απλά μου δίνεται η εντύπωση ότι όντως υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα όταν χρησιμοποιώ task killer.

 

Θα μπορούσε επίσης κάποιος να μου πει την διαφορά Clear Data - Clear Cache στις εφαρμογές? Πχ για το gmail τι πάει στην Cache και τι στα Data?

 

Συγγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων (πιστεύω θα ακολουθήσουν κι άλλες :P ) αλλά είμαι νέος και περίεργος :/

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε επίσης κάποιος να μου πει την διαφορά Clear Data - Clear Cache στις εφαρμογές? Πχ για το gmail τι πάει στην Cache και τι στα Data?

 

Στο data είναι τα email σου και στο cache είναι τα αρχεία που φτιάχνει η εφαρμογή κατά τη λειτουργία της (sic). Εάν σβήσεις τα data, προφανώς θα χάσεις τα email σου. Εάν σβήσεις την cache, θα υποχρεώσεις την εφαρμογή να ξαναφτιάξει τα αρχεία που ανέφερα παραπάνω και κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να ξαναεισάγεις τα στοιχεία του λογαριασμού Google.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Μια άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει πρόγραμμα Mobile Internet και να χρησιμοποιεί το Hero? Σε ποια εταιρεία και πόσο? Σκέφτομαι να βάλω ή Vodafone ή Cosmote. Συγκεκριμένα για την Vodafone, σκέφτομαι για το Mobile Internet Unlimited με Πολιτκή Ορθής Χρήσης στα 3 GB. Πιστεύετε αξίζει?

Το θέλω κυρίως κατά τους θερινούς μήνες όπου θα βρίσκομαι στο εξοχικό. Κάνοντας λογική χρήση, δηλαδή κατεβάζοντας μόνo updates από facebook, twitter, emails και τα σχετικά και σερφάροντας σε λίγες σελίδες την μέρα (τύπου in.gr, contra.gr κλπ - δεν μιλάω για youtube και υπερβολικά downloads), τα 3 GB είναι αρκετά ή θα περάσω το όριο προτού το καταλάβω? Ρωτάω γιατί το Hero κάνει συνεχώς updates από τις ανωτέρω υπηρεσίες (συνεπώς κατεβάζει data συνεχώς) και λέω μπας και την πατήσω και ξεπεράσω το όριο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Μια άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει πρόγραμμα Mobile Internet και να χρησιμοποιεί το Hero? Σε ποια εταιρεία και πόσο? Σκέφτομαι να βάλω ή Vodafone ή Cosmote. Συγκεκριμένα για την Vodafone, σκέφτομαι για το Mobile Internet Unlimited με Πολιτκή Ορθής Χρήσης στα 3 GB. Πιστεύετε αξίζει?

Το θέλω κυρίως κατά τους θερινούς μήνες όπου θα βρίσκομαι στο εξοχικό. Κάνοντας λογική χρήση, δηλαδή κατεβάζοντας μόνo updates από facebook, twitter, emails και τα σχετικά και σερφάροντας σε λίγες σελίδες την μέρα (τύπου in.gr, contra.gr κλπ - δεν μιλάω για youtube και υπερβολικά downloads), τα 3 GB είναι αρκετά ή θα περάσω το όριο προτού το καταλάβω? Ρωτάω γιατί το Hero κάνει συνεχώς updates από τις ανωτέρω υπηρεσίες (συνεπώς κατεβάζει data συνεχώς) και λέω μπας και την πατήσω και ξεπεράσω το όριο.

 

φιλε μου απο την δική μου εμπειρία για απλό συγχρονισμό email/fb/twitter/weather κλπ και χαλαρή πλόηγηση φτάνουν γύρω στα 500ΜΒ..

 

αρα τα 3GB είναι superαρκετα και για βαρία χρήση!!

 

προτείνω το "3g watchdog" απο το market (μετρητής δεδομένων ακριβείας) για να είσαι ήσυχος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Με το Hero έχεις εμπειρία? Ρωτάω γιατί το συγκεκριμένο είναι όλο updates στα social networks...

Το 3g watchdog το γνωρίζω, μου φάνηκε καλό και θα το χρησιμοποιήσω λογικά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Με το Hero έχεις εμπειρία? Ρωτάω γιατί το συγκεκριμένο είναι όλο updates στα social networks...

Το 3g watchdog το γνωρίζω, μου φάνηκε καλό και θα το χρησιμοποιήσω λογικά. Ευχαριστώ.

 

με Hero και Cosmote

ναι ρουφάει αρκετά το άτιμο!

βέβαια μπορείς να κάνεις logout απο fb κλπ ή να το βάλεις να τσεκάρει με λιγότερη συχνότητα email κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τα pms σου λίγο αν θες, skatedancer.

 

Επίσης κάτι που δεν νομίζω να γίνεται: από το phone αναζήτηση με ελληνικούς χαρακτήρες? Μπα ε? Μόνο από το People γίνεται εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Μια άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιος που να έχει πρόγραμμα Mobile Internet και να χρησιμοποιεί το Hero? Σε ποια εταιρεία και πόσο? Σκέφτομαι να βάλω ή Vodafone ή Cosmote. Συγκεκριμένα για την Vodafone, σκέφτομαι για το Mobile Internet Unlimited με Πολιτκή Ορθής Χρήσης στα 3 GB. Πιστεύετε αξίζει?

Το θέλω κυρίως κατά τους θερινούς μήνες όπου θα βρίσκομαι στο εξοχικό. Κάνοντας λογική χρήση, δηλαδή κατεβάζοντας μόνo updates από facebook, twitter, emails και τα σχετικά και σερφάροντας σε λίγες σελίδες την μέρα (τύπου in.gr, contra.gr κλπ - δεν μιλάω για youtube και υπερβολικά downloads), τα 3 GB είναι αρκετά ή θα περάσω το όριο προτού το καταλάβω? Ρωτάω γιατί το Hero κάνει συνεχώς updates από τις ανωτέρω υπηρεσίες (συνεπώς κατεβάζει data συνεχώς) και λέω μπας και την πατήσω και ξεπεράσω το όριο.

 

Υπαρχει και η λογικη του access point wireless το κινητο και να μοιραζεις αυτα τα data στο εξοχικο σου σε αλλα pc,κινητα κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Εϊμαι νέος στο σάιτ και το φόρουμ.:)

 

Συγκεκριμένα βρήκα το φόρουμ καθώς έψαχνα πληροφορίες για το(μέλλον) νέο μου κινητό.Μου προσφέρεται το Hero σε καταπληκτική τιμή(100Ε) από την Cosmote.Είπα έτσι να κάνω το άλμα και από τα παραδοσιακά ΝΟΚΙΑ να πάω σε ένα smartphone.

 

Αφού βέβαια μελέτησα όσο μπορούσα τις σελίδες,αποφάσισα να εγγραφώ για να ρωτήσω 2 πράγματα απευθείας.

 

Εμπειρία από smartphones δεν έχω,εκτός από τα iPhone 3G και HTC Diamond 2(και λιγότερο το Diamond I),τα οποία έχουν φίλοι μου και απλά τα έχω χρησιμοποιήσει λίγο,δεν τα έχω δουλέψει αρκετά ώστε να ξέρω από αυτά.

 

Απορίες λοιπόν,και συχωρήστε με αν είναι γελοίες για εσάς.

 

-Αληθεύει πως οι εφαρμογές μπορουν να αποθηκευτούν μόνο στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην καρτα μνήμης,και αν ναι είναι αρκετή η μνήμη του τηλεφώνου ώστε να έχεις αρκετές εφαρμογές?

 

-Το touch του Ήρωα με ποιο απο τα παραπάνω συγκρίνεται?Ελπίζω με του iphone :p

 

-"Κολλάει" το κινητό?

 

-Είναι εύκολο στη χρήση?Δηλαδή θα δυσκολευτώ με τη μετάβαση από το ΝΟΚΙΑ(6300)?

 

-Είναι βολικό?πχ χωράει σε τσέπη παντελονιού?

 

-Γενικότερα έχει το Hero ότι χρειάζεσαι από ένα smartphone και που υστερεί(ξέρω για Bluetooth και Ράδιο)?

Εγώ θεωρώ μεινέκτημα και τα λίγα χρώματα,αλλά ελπίζω να αρκεί παραπάνω η μπαταρία.

 

-Πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση?

 

-Σχετικά με το GPS τι γίνεται?Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα για να λειτουργήσει?Δεν ξέρω καθόλου τι παιζει

 

-Αυτές τις ενημερώσεις(εκδόσεις καλύτερα) λειτουργικού(πχ η πολυκροτη 2.1) μπορώ να τις εγκαταστήσω κι εγώ όταν χρειαστεί,και πως?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν...

 

Γενικότερα θα ήθελα να μου πείτε ότι πρέπει να ξέρω πριν το πάρω,αν είστε πλήρως ικανοποιημένοι,και αν θα με συνέφερε να πάρω μια άλλη συσκευή από άποψη τιμης-απόδοσης.

Μη μου πείτε ότι τα 3Gs & HD2 είναι καλύτερα,το ξέρω και μόνος μου(:p) αλλά δε μου τα προσφέρουν από την εταιρεία..

 

Δεν το συζητώ ότι περιμένω να με βοηθήσετε τρομερά όταν το αποκτήσω,μέχρι να εξοικειωθώ τουλάχιστον.Αλλιώς δεν παίζει να τα καταφέρω,βλέπω κάποια πράγματα που γράφετε και δεν καταλαβαίνω τίποτα,μου φαίνονται κινέζικα. :p

 

Λέω να πάρω το καφέ Hero,πιο ωραίο από τα άλλα δεν είναι?

 

ΥΓ Στην πορεία θα εκφράσω κι άλλες απορίες.Δεν μου ήρθαν όλες τωρα.

 

ΥΓ2 Όσο πιο γρήγορα απαντήσετε,τόσο πιο καλά.Αύριο-μεθαύριο πρέπει να έχω αποφασίσει.

Edited by ceidmaster
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτά που ρωτάς έχουν απαντηθεί ήδη σε αυτό το θέμα. Καλύτερα να ρίξεις μια ματιά προς τα πίσω μιας και δεν είναι ότι καλύτερο να επαναλαμβανόμαστε.

 

Καλώς ήρθες και καλό διάβασμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η λογικη του access point wireless το κινητο και να μοιραζεις αυτα τα data στο εξοχικο σου σε αλλα pc,κινητα κλπ

 

Με συγχωρείς αλλά δεν το κατάλαβα.

 

 

 

Απαντώ στο παιδί από ceid.

 

-"Κολλάει" το κινητό?

 

Ελάχιστα, όταν έχεις πολλές εφαρμογές ανοικτές. Τις κλείνεις και είσαι οκ. Ίσως κάποιοι να διαφωνούν βέβαια, απλα παρατηρώ ότι όταν έχω πολλές διεργασίες να τρέχουν δεν αποκρίνεται το ίδιο γρήγορα. Αλλά κολλήματα με την έννοια να μην ξεκολλάει με τίποτα, δύσκολα θα δεις.

 

-Είναι εύκολο στη χρήση?Δηλαδή θα δυσκολευτώ με τη μετάβαση από το ΝΟΚΙΑ(6300)?

 

Πολύ εύκολο. Κι εμένα το πρώτο μου smartphone ήταν και δεν δυσκολεύτηκα καθόλου. Στην τελική, κατεβάζεις και το manual και σου λύνει τις απορίες. Link στο site της HTC ή google it.

 

-Είναι βολικό?πχ χωράει σε τσέπη παντελονιού?

 

Χωράει άνετα. Το μόνο που μου σπάει τα νεύρα είναι ότι επειδή το βάζω με την θήκη του στην τσέπη, όταν το βγάζω, μου βγάζει και το ύφασμα της τσέπης έξω :P

 

-Γενικότερα έχει το Hero ότι χρειάζεσαι από ένα smartphone και που υστερεί(ξέρω για Bluetooth και Ράδιο)? Εγώ θεωρώ μειονέκτημα και τα λίγα χρώματα,αλλά ελπίζω να αρκεί παραπάνω η μπαταρία.

 

Ναι. Υστερεί σε ράδιο, Bluetooth και φλας μηχανής. Αν και με το 2.1 που θα έρθει official το Bluetooth θα διορθωθεί (κάτι άκουσα και για το φλας, αλλά αυτό δεν είναι θέμα hardware?? :s )

 

 

-Πόσο κρατάει η μπαταρία με νορμάλ χρήση?

 

2 μέρες με normal. Μια χαρά.

 

-Σχετικά με το GPS τι γίνεται?Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα για να λειτουργήσει?Δεν ξέρω καθόλου τι παιζει

 

Εδώ θα σε γελάσω. Είχα ήδη εγκατεστημένο, αφού το πήρα μεταχειρισμένο. Αρκετές σελίδες πιο πίσω γίνεται μια συζήτηση πάνω σε αυτό. Μπορεί και να μπερδευτείς περισσότερο, μπορεί και να βοηθηθείς.

 

-Αυτές τις ενημερώσεις(εκδόσεις καλύτερα) λειτουργικού(πχ η πολυκροτη 2.1) μπορώ να τις εγκαταστήσω κι εγώ όταν χρειαστεί,και πως?

 

Μου απάντησε ένα μέλος μια σελίδα πιο πίσω. Ψάξε δες.

 

Γενικότερα θα ήθελα να μου πείτε ό,τι πρέπει να ξέρω πριν το πάρω,αν είστε πλήρως ικανοποιημένοι,και αν θα με συνέφερε να πάρω μια άλλη συσκευή από άποψη τιμης-απόδοσης.

Μη μου πείτε ότι τα 3Gs & HD2 είναι καλύτερα,το ξέρω και μόνος μου(:p) αλλά δε μου τα προσφέρουν από την εταιρεία..

 

Εγώ θα σου έλεγα πάρ'το με κλειστά μάτια. Εγώ 300€ έδωσα για μεταχειρισμένο ένα μήνα και με full εξοπλισμό και εγγύηση και τα συναφή και θεωρώ ότι έκανα καλό deal (αλλιώς θα το έπαιρνα με 450+ από expansys μαζί με τον full εξοπλισμό...). Τρέχει android που προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτερο από W.Μ., οπότε μην το υποτιμάς το κινητό σε σχέση με το HD2.

 

Δεν το συζητώ ότι περιμένω να με βοηθήσετε τρομερά όταν το αποκτήσω,μέχρι να εξοικειωθώ τουλάχιστον.Αλλιώς δεν παίζει να τα καταφέρω,βλέπω κάποια πράγματα που γράφετε και δεν καταλαβαίνω τίποτα,μου φαίνονται κινέζικα. :p

 

Welcome to the club. Κι εγώ στα ίδια βρίσκομαι. Με λίγο ψάξιμο μαθαίνουμε. Πάντως ακόμα που δεν έχω καμιά τρελή εξοικείωση, δεν ασχολούμαι με άλλες rom πέραν των official και θα σου πρότεινα το ίδιο κι εσύ.

 

Λέω να πάρω το καφέ Hero, πιο ωραίο από τα άλλα δεν είναι?

 

Κι εγώ στην αρχή είχα ξενερώσει που έλεγα θα πάρω το καφέ αλλά μάλλον είναι το καλύτερο. Είναι πολύ πιο όμορφο από αυτό που δείχνει στις φώτο. Γούστα βέβαια... Το άσπρο φοβάμαι ότι θα λερώνει εύκολα υποθέτω.

 

 

Άλλες απορίες? (τώρα που γυρίζει :P)

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι τα 3Gs & HD2 είναι καλύτερα,το ξέρω και μόνος μου(:p) αλλά δε μου τα προσφέρουν από την εταιρεία...

 

αυτο παλι απο που προκυπτει?γουστα ειναι αυτα.Παντως αν εχεις εμπειρια απο τα 2 παραπανω και τα θεωρεις καλυτερα τοτε μην παρεις android γενικοτερα.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ να σας πω και κατι αστειο εβαλα το ndrive απο ενα αλλο post οπου εξηγουν κατι παιδια πως γινεται, δουλευει μια χαρα αλλα καμια φορα,νομιζω οταν ειναι σε δικτυο, μου πεταει και κανα στριψτε αριστερα στο ασχετο χωρις να εχω ανοιξει καν το ndrive. την αλλη φορα κοιμομουν με τη δικια μου και ακουγεται η φωνη της ματινας απο τα voices του ndrive "στα 200 μετρα στριψτε αριστερα" :blink:

 

Ε συγγνώμη, αλλά δεν κρατιέμαι, θα το πω (σε χιουμοριστικό πλαίσιο πάντα).

 

Φαντάζεσαι την ώρα της συνεύρεσης να σου πετάξει «Προσοχή! Αδιέξοδο!» :lol::lol::lol:

 

Μπορώ να ρυθμίσω με κάποιον τρόπο τα προγράμματα να εγκαθίστανται μόνο στην SD και όχι στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι απο που προκυπτει?γουστα ειναι αυτα.Παντως αν εχεις εμπειρια απο τα 2 παραπανω και τα θεωρεις καλυτερα τοτε μην παρεις android γενικοτερα.

 

μόνο το 3Gs έχω δει λίγο..

Νομίζω όμως πως από άποψη χαρακτηριστικών αυτά τα 2 είναι ανώτερα ή κάνω τόσο λάθος?Ή μήπως τα έχουν 200Ε πιο ακριβά τυχαία?Αν ναι,πες το μου,να χαρω πως τους έπιασα κότσους.:p

 

athanaso77 Καλώς σας βρήκα και ελπίζω να ενσωματωθώ στην παρέα σας.

Από την άλλη ξέρεις είναι λίγο δύσκολο να μπεις και να διαβάσεις 160 σελίδες μονοκοπανιά,όταν μάλιστα δεν ξέρεις τι ακριβώς ψάχνεις,απαντούνται απορίες που δεν ξέρεις ακριβώς τι σημαίνουν,και οι απαντήσεις σου μοιάζουν επίσης περίεργες.

 

Η αλήθεια είναι πως οποισδήποτε,δύσκολα θα μπορέσει να τα διαβάσει όλα για να βρει απάντηση.Καλό θα ήταν να είχες έναν οδηγό στο πρώτο ποστ.;)

 

Πάντως αν είναι τόσο κακό για το τόπικ να ρωτώ πραγματα που έχουν επαναληφθεί,θα εκτιμούσα αν κάποιο μέλος προθυμοποιούταν να μου απαντήσει εν συντομία με πμ.

 

Όπως θα πάρω το θάρρος να στείλω στον ZedBlue(:D) που φαίνεται διατεθειμένος να με βοηθήσει.Ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Το ceidmaster παραπλανητικό είναι,χάλια φοιτητής είμαι,αλλά μου έμεινε από το 1ο έτος που ήμουν καλός.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά δεν το κατάλαβα.

 

τι δεν καταλαβες ...κανεις το κινητο router ασυρματο

αντι να παιρνει wifi ....δινει

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα δώσει? Δηλαδή μου λες ότι θα έχω mobile Internet στο κινητό και θα το δίνω στο laptop, ας πούμε. Ε, και γι'αυτό δεν χρεώνομαι? Δεν κατεβάζει στο κινητό έτσι? Edited by ZedBlue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...