Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HTC Hero Android 2.1 update scheduled for March:lol::lol:

http://www.htcsource.com/2010/01/htc-hero-android-2-1-update-scheduled-for-march/

ολο και πιο πισω το πανε!

Βαρέθηκα να περιμένω!!!!!!! ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΤΟ ΚΟΜΠΟΛΟΙ !!!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς φίλε μου? Εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ξυπνητήρι...

Τι εννοείς δεν σου δουλεύει? Έχεις τσεκαρισμένο το ξυπνητήρι που θες να χτυπήσει? Έλεγξες τον ήχο στο συγκεκριμένο ξυπνητήρι να μην είναι στο silent????

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνητήρι;; Ααααχχ, πονεμένη ιστορία.

Υπάρχουν διάφορα thread που παρακολουθώ στα androidforums εδώ και καιρό, μπας και λυθούν έστω με walkaround κάποια προβλήματα, αλλά μάλλον πρέπει να περιμένουμε το update...

Για αρχή, τσέκαρε ότι:

1) Δεν κλείνεις το Clock μέσω κάποιας Taskiller app

2) Κάθε φορά που ρυθμίζεις το ξυπνητήρι πηγαίνεις στην επιλογή του ringtone και αυξάνεις την ένταση στο τέρμα (κάποιοι το προτείνουν, σε μένα δουλεύει με 30-40% επιτυχία!)

3) Πριν κοιμηθείς κάνεις την προσευχή σου για να λειτουργήσει!!

 

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το παλιό W810 που σαν ξυπνητήρι λειτουργεί άψογα!

Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος παρει π.χ. το Tattoo, το οποιο φοραει την εκδοση 1.5 μπορει μετα να περασει την εκδοση 2;

Δεν εχω παρει ακομα κινητο και σκεφτομαι να παρω το Magic απο τον Γερμανο που το εχει προσφορα στα 350 απο 539.

Μήπως να περιμενω να βγει η καινουρια γκαμα;

Ευχαριστω ολους σας.

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνητήρι;; Ααααχχ, πονεμένη ιστορία.

Υπάρχουν διάφορα thread που παρακολουθώ στα androidforums εδώ και καιρό, μπας και λυθούν έστω με walkaround κάποια προβλήματα, αλλά μάλλον πρέπει να περιμένουμε το update...

Για αρχή, τσέκαρε ότι:

1) Δεν κλείνεις το Clock μέσω κάποιας Taskiller app

2) Κάθε φορά που ρυθμίζεις το ξυπνητήρι πηγαίνεις στην επιλογή του ringtone και αυξάνεις την ένταση στο τέρμα (κάποιοι το προτείνουν, σε μένα δουλεύει με 30-40% επιτυχία!)

3) Πριν κοιμηθείς κάνεις την προσευχή σου για να λειτουργήσει!!

 

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το παλιό W810 που σαν ξυπνητήρι λειτουργεί άψογα!

Φίλε μου ενάμιση μήνα που χρησιμοποιούσα το hero δεν υπήρξε ούτε μια φορά που να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι...

Για αυτό μου φαίνεται παράξενο αυτό που λέτε...

Μετά από αυτά που είπατε το άνοιξα πάλι χθες το βράδυ και το πρωί χτύπησε κανονικά... Τι να πω? Είμαι τόσο τυχερος???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως λειτουργεί 101%, οπότε δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς είναι το πρόβλημα.

 

Όσο για την 2.1, οκ δεν λέω αργούν αλλά σιγά, δεν είναι πως δεν δουλεύει το κινητό. Καλό θα ήταν να είχαμε την φωνητικές εντολές αλλά όχι ότι αλλιώς το Hero δεν παίζει. Μην τρελαθούμε κιόλας :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις επαφες και το συγχρονισμο του με το gmail θελω να ρωτησω. Συνεχιζεται το ιδιο προβλημα με τη συμπτηξη First & Last Name σε ενα (το gmail στις επαφές έχει ένα μόνο πεδίο για το όνομα (Νame) σε αντίθεση με ότι ξεραμε μεχρι τωρα, όπου πάντα υπάρχει τουλάχιστον First και Last Name. Αυτο εχει σαν αποτέλεσμα να συμβαίνουν διάφορα ... κουλά κατά το συγχρονισμό, όπου σε άλλες επαφές είναι όλα ΟΚ, σε άλλες είναι το first μπροστά, σε άλλες το last μπροστά και σε άλλες ... χάνεται κάτι !!!) ? Οι υπολοιποι που εχετε Android εδω και καιρο δεν αντιμετωπιζετε τετοιο προβλημα ? Εχει κανει καποιος συγχρονισμο με Missing Sync, και αν ναι τι εγινε με τις επαφες και το συγκεκριμενο προβλημα :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με κλειστο το κινητο, το ξυπνητηρι δεν εχει δουλεψει ποτε. Με ανοιχτο το κινητο δε το εχω δοκιμασει.

Καλα που εβαζα κι το δευτερο για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με κλειστο το κινητο, το ξυπνητηρι δεν εχει δουλεψει ποτε. Με ανοιχτο το κινητο δε το εχω δοκιμασει.

Καλα που εβαζα κι το δευτερο για σιγουρια.

γιατι σε ποιο smartphone δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό? (Πραγματική ερώτηση είναι δεν ειρωνεύομαι)

 

Στα smartphones το ξυπνητήρι είναι απλά ένα ακόμα application, το οποίο φυσικά δεν τρέχει αν η συσκευή είναι κλειστή. Αν απλά δε θες τα βράδια να εκπέμπει το τηλέφωνό σου, βάλτο σε flight mode ;)

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

εχω ενα θεματακι με ενα htc hero που εχω εδω και λιγες μερες.Ενω συνδεομαι κανονικοτατα με WIFI οταν θελω να μπω σε μια οποιαδηποτε σελιδα μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα ΄υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης.εφαρμογη αναζητησης com.android.browser΄ να συμπληρωσω οτι μπαινω κανονικα στο market.

επειδη ειναι το πρωτο android κιν που εχω δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να λυσω το προβληματακι αυτο.μπορει καποιος γνωστης να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε ποιο smartphone δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό? (Πραγματική ερώτηση είναι δεν ειρωνεύομαι)

 

Στα smartphones το ξυπνητήρι είναι απλά ένα ακόμα application, το οποίο φυσικά δεν τρέχει αν η συσκευή είναι κλειστή. Αν απλά δε θες τα βράδια να εκπέμπει το τηλέφωνό σου, βάλτο σε flight mode ;)

 

Αν ειναι ετσι, δεκτον. Ειναι το πρωτο smartphone που εχω. Καλη η ιδεα για το flight mode. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού του wifi πατάς το πλήκτρο menu και σου ανοίγουν δυο επιλογές, πατάς στο advanced και μία από τις επιλογές είναι να μην κλείνει το wifi όταν κλείνει η οθόνη.

 

 

Παω στο μενου αλλα δεν μου βγαζει καμια επιλογη ψαχνω στις ρυθμισεις και δεν βρισκω κατι σχετικο καποια πιο συγκεκριμενη βοηθεια ? :O

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω άρθρο γράφει οτι δεν θα γίνει αναβάθμιση στην 2.1 παρά μόνο την 2.0

http://androidoperatingsystem.net/2010/01/27/htc-hero-rumoured-to-be-receiving-2-0-update-in-march/

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω άρθρο γράφει οτι δεν θα γίνει αναβάθμιση στην 2.1 παρά μόνο την 2.0

http://androidoperatingsystem.net/2010/01/27/htc-hero-rumoured-to-be-receiving-2-0-update-in-march/

Λογικό μου ακούγετε...Πρέπει να πουλήσει και το Bravo... και αν το Hero φορέσει την 2.1 πολλοί μπορεί να μην ασχοληθούν με το Bravo λόγω διαφοράς στην τιμή, που πιστεύω ότι θα είναι περίπου στα 200€...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά και εικονογραφημένα. Χωρίς να είναι καν "επίσημο" leak, πετάγεται ένα "τέλος Μαρτίου", το 2.1 γίνεται 2.0.

Δεν μπορούμε να ξέρουμε εάν δεν υπάρξει σοβαρή ενημέρωση, ή μία κατευθυνόμενη φήμη.

Τέτοιες δήθεν ανακοινώσεις θα βγαίνουν μία φορά το μήνα για να καθησυχάζουν τους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά και εικονογραφημένα. Χωρίς να είναι καν "επίσημο" leak, πετάγεται ένα "τέλος Μαρτίου", το 2.1 γίνεται 2.0.

Δεν μπορούμε να ξέρουμε εάν δεν υπάρξει σοβαρή ενημέρωση, ή μία κατευθυνόμενη φήμη.

Τέτοιες δήθεν ανακοινώσεις θα βγαίνουν μία φορά το μήνα για να καθησυχάζουν τους χρήστες.

 

μακαρι να ειναι ετσι... αλλα οπου υπαρχει καπνος ...υπαρχει και φωτια!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την 3.1 απο Modaco αλλα δεν μπορω να την εγκαταστησω.. πατωντας on-home μου βγαζει ενα απαγορευτικο εικονακι με το κινητο ξαπλα.. τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... εχω ψηθει παρα πολυ να παρω το κινητο....αλλα λογω του οτι ειναι ανοιχτο το λειτουργικο, φοβαμαι μην εχω τα προβληματα που ειχα με το 5530 μου, λογω του symbian s60.....δεν θα ηθελα να ξαναποκτησω ενα κινητο που κλεινει μονο του, κολλαει συνεχως, χρειαζεται καθε τοσο επανεκιννηση και τετοια...θελω ενα κινητο που απλα να δουλευει, περιπου ετσι οπως υποσχεται η διαφημιση του:happy::p:wacko: ειστε ευχαριστημενοι απ'αυτο?? η χρειαστηκε να κανετε modifications σε λογισμικο κτλ για να δειτε φως (ειλικρινα δεν εχω καμια διαθεση για φλασαρισματα) κι επισης, απο καμερα λεει τιποτα??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... εχω ψηθει παρα πολυ να παρω το κινητο....αλλα λογω του οτι ειναι ανοιχτο το λειτουργικο, φοβαμαι μην εχω τα προβληματα που ειχα με το 5530 μου, λογω του symbian s60.....δεν θα ηθελα να ξαναποκτησω ενα κινητο που κλεινει μονο του, κολλαει συνεχως, χρειαζεται καθε τοσο επανεκιννηση και τετοια...θελω ενα κινητο που απλα να δουλευει, περιπου ετσι οπως υποσχεται η διαφημιση του:happy::p:wacko: ειστε ευχαριστημενοι απ'αυτο?? η χρειαστηκε να κανετε modifications σε λογισμικο κτλ για να δειτε φως (ειλικρινα δεν εχω καμια διαθεση για φλασαρισματα) κι επισης, απο καμερα λεει τιποτα??

 

φιλε μου καμια σχεση με symbian.δεν κλεινει μονο του δεν κολλαει δεν χρειαζεται επανεκιννηση κτλ κτλ κτλ.πολυ σταθερο.απολυτα ευχαριστημενος απο android και ειδικα απο το hero λογω του senseui που κατα την γνωμη μου προσθετει πολυ σε ευκολια κτλ κτλ κτλ.τωρα απο θεμα φλασαρισματων(παλι προσωπικη γνωμη) ειχα πολλες συσκευες(wm,symbian,iphone)και σε ολες λιγο πολυ εως παρα πολυ :p τις ειχα κανει αγνωριστες.σε αυτο δεν εχω πειραξει τπτ ακομα δεν υπαρχει λογος και δεν νομιζω να υπαρξει προς το παρων το λογισμικο οπως ειναι δουλευει απροβληματιστα.ισως η ελλειψη του " παρε-δωσε" με ΒΤ να ηταν λογος αλλα εχω συνιθισει απο το iphone και εχω κ αλλη συσκευη και δεν μπαινω στην ολη διαδικασια γιατι τα αρνητικα του rooting μου φαινοντε πιο πολλα απο το να εχω σωστο ΒΤ.Απο καμερα τωρα τα βασικα.αρκετα καλες φωτος την ημερα(ελλειψη φλας) και μεχρι εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από μένα.

 

Το έχω 1 εβδομάδα το εργαλείο και είναι κορυφαίο.

 

Να προσθέσω 2-3 αξιόλογα.

Σε μένα τουλάχιστον με την x.66 δεν λειτουργεί η Ενημέρωση Κλήσεων (το μνμα που έρχεται όταν σε καλούν και εσύ μιλάς ή είσαι εκτός δικτύου) με τις ρυθμίσεις σωστές. Παρά την ομιλία με την Wind φαίνεται ότι υπάρχει μια προώθηση που παρακάμπτει την λειτουργία.

 

Αν το παρατήρησε κι άλλος ας ενημερώσει. Η λύση η οποία δεν δούλεψε και πρότινε η Wind ήταν να καλέσω το ##002# να στείλω μνμα ΟΧΙ στο 1265 και μετα πάλι στο 1265 ΝΑΙ

 

Όσον αφορά τις επαφές και το back up εγώ έχω βολευτεί με την εφαρμογή Export Contacts η οποία δημιουργεί ένα αρχειάκι το οποίο το ανέβασα στο http://www.google.com/contacts και μετά με συγχρονισμό έχει ενημέρωση. Βέβαια το γνωστό με τα διπλά ονόματα υπάρχει κι εδώ το οποίο όμως λύνεται με την καταχώρηση ως google όταν περνάτε ένα νέο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@maximillian:

Καλό είναι να διαβάσεις πιο πίσω για σχόλια και reviews χρηστών. Έτσι θα αποκομίσεις μια πιο πλήρη εικόνα που θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@maximillian:

Καλό είναι να διαβάσεις πιο πίσω για σχόλια και reviews χρηστών. Έτσι θα αποκομίσεις μια πιο πλήρη εικόνα που θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

διαβασα αρκετα αλλα τα σχολια αφορουν κυριως αλλα πραγματα...ηθελα να σιγουρεψω την σταθερη λειτουργια της συσκευης, οχι τοσο τα διαφορα αλλα θεματα...(ξερω οτι δεν πρεπει να κανω ερωτησεις που υπερθεματιζουν στο thread)

 

@nikolis2000 ευχαριστω για την αμεση απαντηση...ολα καλα...αλλα αυτο με το bluetooth δεν το ηξερα και ομολογω με ενοχλει....δλδ δεν στελνει/λαμβανει αρχεια με κινητα η υπολογιστη??

Link to comment
Share on other sites

Για σας,

έχω εδώ και λίγο καιρό το hero..

 

Εγκατέστησα καινούριο radio και modaco rom:

63.18.55.06JU_6.35.09.26 και 2.73.405.66 CL#83173

 

Τώρα μερικές απορίες:

1. Δεν έχω δει κάποια διαφορά με το radio..ούτε σε σήμα ούτε σε μπαταρία αλλά μάλλον είναι νωρίς ακόμα..εσείς έχετε δει διάφορα?

2. Υποτίθεται όπως διάβασε και σε άλλα post ότι τα application αν κάνω partition και convert σε ext3 θα τα εγκαθιστά στην SD...τα έκανα..πώς το επαληθεύω?

3. Με τους 70 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms υπάρχει κάτι να το διορθώσω?

4. Έβαλα το Handcent που διάβασα ότι είναι πιο καλό..αλλά στέλνω mms και δίπλα από το μήνυμα όταν παραδίδετε το mms το εικονίδιο παραμένει κίτρινο με θαυμαστικό, αλλά αν δω την αναφορά μου λέει ότι παραδόθηκε! Στα sms δουλεύει κανονικά!(εννοείτε έχω βάλει να έρχονται αναφορές παράδοσης!)

5. Γιατί στις επαφές όταν κάνω scroll από το κουμπί, δεξιά στην οθόνη που σε πηγαίνει αυτόματα στο αντίστοιχο γράμμα, δεν έχει καθόλου ελληνικά και πρέπει να πάω στο Z και από εκεί να κάνω scroll μέχρι να το βρω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων αυτούς που θα βοηθήσουν!

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...