Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα και εγώ hard reset.

Πάτησα απλά next στην επιλογή γλώσσας αντί για αγγλικά όπως την πρώτη φορά.

Μου έβγαλε 2 notifications, από τα οποία το ένα ήταν Greek Input Method succesfully installed.

Το επιλέγω, και με βγάζει στο market έχοντας εγκαταστήσει το ίδιο Greek Input Method που είχα βάλει από μόνος μου και πριν....

Τουλάχιστον έχω ακόμα ελληνικά :p Αν και με αυτά που διάβαζα νόμιζα ότι θα ήταν κάποιο IME της HTC

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα και εγώ hard reset.

Πάτησα απλά next στην επιλογή γλώσσας αντί για αγγλικά όπως την πρώτη φορά.

Μου έβγαλε 2 notifications, από τα οποία το ένα ήταν Greek Input Method succesfully installed.

Το επιλέγω, και με βγάζει στο market έχοντας εγκαταστήσει το ίδιο Greek Input Method που είχα βάλει από μόνος μου και πριν....

Τουλάχιστον έχω ακόμα ελληνικά :p Αν και με αυτά που διάβαζα νόμιζα ότι θα ήταν κάποιο IME της HTC

 

αυτο εγινε γιατι με το που βαζεις το gmail σου η το email σου τελος παντων εχει κρατησει logs με αποτελεσμα να μπαινουν παλι οι εφαρμογες που ειχες,αν πχ πας στα mydownloads θα δεις ολες τις εφαρμογες που ειχες κατεβασει πριν το HR

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και αυτό, αλλα κοίταξα στο my downloads και δέν υπήρχε τίποτα εκτός απο το Greek Input Method.

 

Το πληκτρολόγιο που έβγαλε εσένα είναι σαν το αγγλικό της HTC με ελληνικά?

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και αυτό, αλλα κοίταξα στο my downloads και δέν υπήρχε τίποτα εκτός απο το Greek Input Method.

 

Το πληκτρολόγιο που έβγαλε εσένα είναι σαν το αγγλικό της HTC με ελληνικά?

 

 

ναι της Htc

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Εχω καποιες ερωτησεις γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγειλω τον Ηρωα.Ποιες οι διαφορες αναμεσα στην Uk και στην ΕU version και γιατι ειναι πιο ακριβη η EU?Eπισης με το bluetooth τι παιζει?Οντως δεν μπορεις να παρεις αρχεια απο αλλα τηλεφωνα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Εχω καποιες ερωτησεις γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγειλω τον Ηρωα.Ποιες οι διαφορες αναμεσα στην Uk και στην ΕU version και γιατι ειναι πιο ακριβη η EU?Eπισης με το bluetooth τι παιζει?Οντως δεν μπορεις να παρεις αρχεια απο αλλα τηλεφωνα?

 

Ευχαριστω

Φίλε μου δυστυχώς δεν δέχεται αρχεια

μέσω bl αν δεν ανοίξει το root του...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς δεν δέχεται αρχεια

μέσω bl αν δεν ανοίξει το root του...

 

με 2 ευρω ...ολα γινονται !!!:lol::lol:

http://www.cyrket.com/package/com.alex.BluetoothFileshare

Link to comment
Share on other sites

με 2 ευρω ...ολα γινονται !!!:lol::lol:

http://www.cyrket.com/package/com.alex.BluetoothFileshare

 

 

με ροοτ ομως πρωτα ε!!!!

Link to comment
Share on other sites

με 2 ευρω ...ολα γινονται !!!:lol::lol:

http://www.cyrket.com/package/com.alex.BluetoothFileshare

 

Παλι τα ίδια θα λεμε Γιώργο?

 

RECEIVING FILES REQUIRES ROOT, SENDING WORKS WITHOUT IT

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ίδια θα λεμε Γιώργο?

 

RECEIVING FILES REQUIRES ROOT, SENDING WORKS WITHOUT IT

 

ο μονος που δεν εχει κανει root εισαι εσυ Μητσε !!!

αχχαχααχαχα...

Ελα Αθηνα να στο φτιαξω! Πλέον κάνω root σε hero και απο windows 7 και απο osx:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλοριζικο σε ολους.

Χαιρομαι την παρεα σας γιατι αποτελειται απο ορεξατους και γνωστες.

Οχι οτι καποιος που μπαινει τωρα ειναι κακό, απλα εδω ΔΕΝ θα βρει κανεις ατομα που αρνουνται να διαβασουν μιση σελιδα για να μάθουν.

 

Εγω ειμαι χωρις συσκευη απο τις 20/7. Το μηλοφωνο καθως και ενα ΡΝΑ που εχω παρει, βρισκονται στην Αθηνα και τα πέρνω την παρασκευη ξημερωματα.

Πω πω αμα συνηθίσεις, ειναι φρικη να μενεις χωρις γκατζετ.

Δεν αντεξα και πριν κατι μερες αγορασα ενα λαπτοπακι Notebook Lenovo.

Την βρηκα μαζι του, το εστησα περασα και το iTunes, εβαλα την μουσικη μου, αγορασα τις εφαρμογες μου και ειμαι ετοιμος για συχρονισμο, Jailbreak κ.λ.π.

Το λαπτοπακι με τα XP του, το εχω μονο για υποστηριξη αλλα κανει τα πάντα 1600ΜΗΖ 1γιγα ραμ 160HHD. Ιδανικο για ιντερνετ on the road με USB που εδω πλέον κοστιζει 16 ευρω τον μηνα unlimited.

 

Σορρυ για το off topic αλλα μια παρεα ειμαστε και το οτι αλλαξαμε συσκευες δεν σημαινει οτι θα πρεπει να χαθουμε.

Τον Οκτωβρη θα βρισκομαι Ελλαδα για κανα 20ημερο, οποτε κανονιζουμε καμια συναντιση αμα θελετε. Να δουμε και τι συσκευες θα εχουμε μεχρι τοτε:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλοριζικο σε ολους.

Χαιρομαι την παρεα σας γιατι αποτελειται απο ορεξατους και γνωστες.

Οχι οτι καποιος που μπαινει τωρα ειναι κακό, απλα εδω ΔΕΝ θα βρει κανεις ατομα που αρνουνται να διαβασουν μιση σελιδα για να μάθουν.

 

Εγω ειμαι χωρις συσκευη απο τις 20/7. Το μηλοφωνο καθως και ενα ΡΝΑ που εχω παρει, βρισκονται στην Αθηνα και τα πέρνω την παρασκευη ξημερωματα.

Πω πω αμα συνηθίσεις, ειναι φρικη να μενεις χωρις γκατζετ.

Δεν αντεξα και πριν κατι μερες αγορασα ενα λαπτοπακι Notebook Lenovo.

Την βρηκα μαζι του, το εστησα περασα και το iTunes, εβαλα την μουσικη μου, αγορασα τις εφαρμογες μου και ειμαι ετοιμος για συχρονισμο, Jailbreak κ.λ.π.

Το λαπτοπακι με τα XP του, το εχω μονο για υποστηριξη αλλα κανει τα πάντα 1600ΜΗΖ 1γιγα ραμ 160HHD. Ιδανικο για ιντερνετ on the road με USB που εδω πλέον κοστιζει 16 ευρω τον μηνα unlimited.

 

Σορρυ για το off topic αλλα μια παρεα ειμαστε και το οτι αλλαξαμε συσκευες δεν σημαινει οτι θα πρεπει να χαθουμε.

Τον Οκτωβρη θα βρισκομαι Ελλαδα για κανα 20ημερο, οποτε κανονιζουμε καμια συναντιση αμα θελετε. Να δουμε και τι συσκευες θα εχουμε μεχρι τοτε:lol:

 

Κωστή οι παρέες δεν στηρίζονται σε τι συσκευή έχει ο καθένας!

Μακάρι να τα πούμε από κοντά!

 

 

ο μονος που δεν εχει κανει root εισαι εσυ Μητσε !!!

αχχαχααχαχα...

Ελα Αθηνα να στο φτιαξω! Πλέον κάνω root σε hero και απο windows 7 και απο osx:lol::lol::lol:

Την τετάρτη θα μαι κάτω......

εβαλες xp Μητσο?

 

Όχι ρε τρελλε! Με τα vista είμαι..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα... :)

 

Θα ήθελα παρακαλώ να μου λύσετε μια πολύ συγκεκριμμένη απορία, μιας και είμαι κι εγώ ένα μέλος της παρέας του Hero (λευκό, από Clove.co.uk):D . Μάλιστα να σημειώσω πως μέχρι τώρα είχα iPhone 3G (και το 2G παλιότερα) και μιας και το iPhone 3GS μάλλον με απογοήτευσε ως αναβάθμιση από πλευράς Αpple, είπα να δοκιμάσω το πολλά υποσχόμενο Android και μέχρι τώρα, μπορώ να πω πως έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος. Αν πια το επόμενο iPhone έχει να πει κάτι ουσιαστικότερο, τότε το ξανασκέφτομαι, αν τελικά το Android δεν έχει καταφέρει να με κάνει φανατικό του... ;) Το δε Hero -μιας και είμαι απαιτητικός στα της μουσικής απόδοσης- έχει καλύτερο ήχο από το iPhone 3G (με δικά μου, καλά ακουστικά) κι αυτός είναι ένας λόγος ικανοποίησης παραπάνω. Συν τοις άλλοις, ακόμη και με τις δωρεάν εφαρμογές, έχω ήδη βρει αυτά που χρησημοποιούσα πιο συχνά στο iPhone και φυσικά έχω βρει και ακόμη πιο εντυπωσιακές εφαρμογές, που στη συσκευή της Apple μένει ακόμη να δούμε.

Επι της απορίας μου τώρα: Πέρασα λοιπόν κι εγώ τη μουσική μου και τις φωτογραφίες μου στον Ήρωα, αλλά έχω το εξής θέμα. Σε σχέση λοιπόν με το iPhone, το οποίο και οργάνωνε τα φωτογραφικά άλμπουμ κατά όνομα και αντίστοιχα τα μουσικά άλμπουμ ένα-ένα, όταν έριξα στη microSD του Ήρωα τα μουσικά μου αρχεία και τις φωτό, δεν μπορώ να τα δω κατηγοριοποιημένα στο τηλέφωνο όπως τα θέλω. Είναι δηλαδή ανακατεμένα (όλες οι φωτό σε ένα συνολικό άλμπουμ, παρά το ότι είναι σε ξεχωριστούς υποφακέλους στο /dcim) και αντίστοιχα για τη μουσική, παρά το ότι βλέπω ένα-ένα τα άλμπουμ στην επιλογή "album" της λίστας, θεωρώ πως θα ήταν φυσικό να μπορώ να έχω "coverflow" στα εξώφυλλα κι όταν παίζει ένα άλμπουμ, να μπορώ να περάσω σε άλλο. Αντίθετα το coverflow εμφανίζεται μόνο στην επιλογή ακρόασης κατα "Songs". (Σημειώστε εδώ πως έχω φτιάξει φάκελο music και μέσα σε αυτόν τα άλμπουμ βρίσκονται σε ξεχωριστά directories).

Αν βέβαια έτσι έχει σχεδιαστεί τελικά το λογισμικό τότε πάω πάσο ως προς τα άλμπουμ, αλλά με τα φωτογραφικά άλμπουμ τι γίνεται; Ουσιαστικά λοιπόν, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποια συγκεκριμμένη δομή των directories στην SD card ώστε το τηλέφωνο να τα βλέπει όπως πρέπει. :)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Βασίλης.

www.valdesign.gr

Home Cinema | web | graphics | photography

 

http://el-gr.facebook.com/vassilis.valimitis | Facebook:bow:

Link to comment
Share on other sites

Wait, δηλαδή έβαλες εικόνες μέσα σε ένα φάκελο?? Νομίζω με αυτό το τρόπο δεν γίνεται όπως θα διαβάσεις λίγες σελίδες πιο πίσω και νομίζω πρέπει να αλλάξεις τα ID3 Tag (κάτι τέτοιο, εγώ βάζω artwork από iTunes αλλά δεν γίνεται να συγχρονίσεις τον ήρωα με iTunes.) Edit2: Ψάξε στο google για ID3 Tag Editor και κάτι θα βρεις! ;)

 

Mε τα albums τώρα έχεις πάλι ξεχωριστούς φακέλους?? Δηλαδή στον φάκελο Μιχάλης Χατζηγιάννης έχεις ένα άλλο φάκελο με το όνομα του album και δεν σου το βρίσκει σωστά? Μάλλον είναι επειδή δεν παίρνει από το όνομα του album αλλά από τις "ιδιότητες" (δεν ξέρω πως να το πω) του τραγουδιού. Δηλαδή αν επιλέξεις όλα τα τραγούδια σε εκείνο το φάκελο και τα πατήσεις δεξί και μετά properties σε μια καρτέλα που κάνει edit τον τραγουδιστή και τέτοια βάζεις τα στοιχεία του τραγουδιστή και το album του έτσι όλα θα έχουν το ίδιο album. Θα βγάλω screenshot να δεις.

 

Εντύπωση μου έκανε όταν είπες πως στην αναπαραγωγή τραγουδιών στα ακουστικά το Hero είναι καλύτερο από iPhone άρα και από iPod Touch (σωστά?). Είναι σίγουρο αυτό? Γιατί αν είναι έτσι το παίρνω αύριο κιόλας. :p :lol: Είναι πολύ σημαντικό αυτό και θέλω και άλλες γνώμες επί του θέματος. Το εξωτερικό ηχείο δεν με ενδιαφέρει πολύ όσο η ένταση και η ποιότητα στα ακουστικά. Ελπίζω αυτό που λες να αληθεύει!

 

P.S. Zaharaki να ζήσεις και να τα εκατοστήσεις βρε!!! Άντε μεγάλωσες και εσύ... :lol: http://www.bhuz.com/forum/images/smilies/party2.gif http://www.bhuz.com/forum/images/smilies/birthdaycakesmilie.gif

 

EDIT: Εδώ είσαι φίλε! Ελπίζω να σε βοήθησα :)

http://img190.imageshack.us/img190/6347/78862051.jpg

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Αντρέα!ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Να το παρεις...είναι δυνατό..

Όποιος το δουλέψει κ έχει δουλέψει κ iPhone...

ΔΕΝ ξανασχολειται με τα μηλοφωνα!

Σε πολλα είναι καλύτερο κ σε αλλά απλα δεν συγκρινεται καν!

 

Κ κάτι βασικό...

Είναι πολλά υποσχόμενο...

 

Ps

Εχω παθει πλάκα με την μπαταρία του.......

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μην μου λες τέτοια και με κάνεις να το θέλω ακόμα πιο πολύ. Σίγουρα πάντως θα κάνει τέλεια παρέα με το iPod Touch. Όπως και να το κάνουμε χρειαζόμαστε και λίγο μήλο στην ζωή μας δεν μας σώζει πάντα ο ήρωας! Αλήθεια αυτό που λεει ο φίλος πιο πάνω για τον ήχο στα ακουστικά αληθεύει?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μην μου λες τέτοια και με κάνεις να το θέλω ακόμα πιο πολύ. Σίγουρα πάντως θα κάνει τέλεια παρέα με το iPod Touch. Όπως και να το κάνουμε χρειαζόμαστε και λίγο μήλο στην ζωή μας δεν μας σώζει πάντα ο ήρωας! Αλήθεια αυτό που λεει ο φίλος πιο πάνω για τον ήχο στα ακουστικά αληθεύει?

 

Εγώ ακούω μουσική πάντα από το itech bl radio !

Και από εκει επιτελούς ένα τηλ που μπορεί να παίξει μουσική άψογα!

Δεμ ξερω αν το παρατηρησε κανείς αλλά γραφω με τονους!

Το ελληνικο πληκτρολόγιο του τηλ έχει T9 κ με τόνους!

Με αυτόματη αποθήκευση κάθε νεας λέξης στο παρασκηνιο!

 

Αξίζει καθε υπομονη για ότι του λείπει ακόμη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω μουσική πάντα από το itech bl radio

Και από εκει επιτελούς ένα τηλ που μπορεί να παίξε μουσική άψογα!

Αυτό να το πάρω δηλαδή ως καλό ε; Ευχαριστώ για την απαντηση όμως περιμένω και άλλες γνώμες περι του θέματος. Το πρόβλημα όμως που με εμποδίζει να το πάρω είναι τα άλλα κινητά που υπάρχουν στην μέση όπως το Χ3 της SE που αναμένεται να ανακοινωθεί σε λίγο καιρό αλλά και το omnia 2 με τα καταπληκτικα χαρακτηριστικά του αλλά το άθλιο λειτουργικό του... :p pff! Μεγάλη ιστορία! Enigma περιμένω και την δική σου άποψη και ελπίζω να σε βοήθησα με τα πιο πάνω
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, χρόνια σου πολλά φίλε! Εύχομαι τα καλύτερα για σένα και την οικογένεια σου! Πάντα ευτυχισμένος και χαρούμενος και πάνω απ' όλα υγεία (και καλά γκάτζετ)! :):clap::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε andreas_ku990,

 

Η δομή των άλμπουμ στο φάκελο music είναι: music/φάκελος καλλιτέχνη/φάκελος άλμπουμ. Έτσι, αν π.χ. ένας καλλιτέχνης έχει περισσότερα από ένα άλμπουμ, μέσα στο φάκελό του, περιέχονται π.χ. τρία sub-directories που είναι από ένα άλμπουμ το καθένα. Έχω Mac και άρα τη δουλειά που λες με τα ID3 tags την έχω κάνει ήδη ή εν μέρει έχει γίνει και αυτόματα από το iTunes. Έχω και το αντίστοιχο screen capture εδώ. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να έχω coverflow στα Album, αλλά μόνο στα Songs. Εσύ μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι έχεις coverflow και όταν επιλέγεις να ακούσεις άλμπουμ; Και με τις φωτογραφίες τελικά τι γίνεται; Υπάρχει κάποιος από εδώ που μπορεί να δει μεμονομένα άλμπουμ με τίτλο στη λίστα των φωτογραφιών του; Εμένα ο Ήρωας μου εμφανίζει μόνο το All photos και τα έχει εκεί όλα μαζί, αν και σε σειρά (δηλαδή δεν μπλέκει τα άλμπουμ μεταξύ τους, αν και κατάλαβα ότι αυτό οφείλεται στη διαφορετική ημερομηνία των φωτογραφιών και έτσι τα έχει σορτάρει). Αν μπορεί κάποιος που ο Ήρωάς του βλέπει σωστά τα ονόματα σε άλμπουμ φωτογραφιών π.χ., ας μας ποστάρει εδώ τη δομή των directories που βλέπει στην κάρτα microSD του παρακαλώ :).

Ως προς τη μουσική απόδοση του Ήρωα με ακουστικά, andreas_ku990, μπορώ να σου πω οτι και λόγω επαγγελματικής εμπειρίας (δούλεψα πέντε χρόνια στο HiTECH κι αν μη τι άλλο έχω απαιτήσεις ;)) επιβεβαιώνω ότι πρόκειται για ένα εντυπωσιακό τηλέφωνο. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά σε σχέση με το iPhone (το οποίο γενικότερα θεωρείται κατώτερο ηχητικά ακόμη και από το iPod Touch), ο Ήρωας έχει πιο ζεστό, πιο λεπτομερή ήχο στις υψηλές και περισσότερο "σώμα" ειδικά στις μεσοχαμηλές συχνότητες. Κι όλα αυτά χωρίς να έχει ρυθμίσεις ήχου. Όπως είναι flat από τη μαμά HTC! Έχω μείνει κι εγώ πολύ εντυπωσιασμένος, μιας και δεν περίμενα κάτι ανώτερο από το Μηλόφωνο... :rolleyes: Φυσικά δεν αναφέρομαι σε ακρόαση με τα ακουστικά που έχει στο κουτί του, τα οποία -όπως συνηθίζεται- είναι πολύ μέτρια. Πάρτε καλά ακουστικά και αν θέλετε Stereo Bluetooth, σας προτείνω τα Sennheiser MM 200, που μπορείτε να βρείτε στο Νάκα, στα 99 ευρώ. Είναι πολύ πρακτικά, τύπου lanyard και διαθέτουν πλήρες χειρηστήριο για τα controls του player. Θα τα αγοράσω κι εγώ μάλλον αύριο το πρωι και θα σας πω εντυπώσεις! :D Αυτά... Περιμένω απάντηση αν κάποιος έχει ανακαλύψει το σωστό τρόπο δόμισης των directories στη microSD.

 

A! :!: Μιας και αναφέρω microSD, μην ξεχάσω να σας δώσω μια καλή συμβουλή, μιας και ένας συν-φορουμίτης μου έστειλε σχετικό PM. Αν πρόκειται να επενδύσετε σε μεγάλη κάρτα (microSDHC 16GB ή 32GB δηλαδή) φροντίστε να πρόκειται για microSDHC class 6. Η class 6 είναι η γρηγορότερη κάρτα που υπάρχει σε microSD και η διαφορά στον Ήρωα είναι άμεση, ενώ είναι και αστραπιαία η ταχύτητα μεταφοράς από το PC στον Ήρωα μέσω USB.

 

Ευχαριστώ!

 

Βασίλης :D.

www.valdesign.gr

Home Cinema | web | graphics | photography

 

http://el-gr.facebook.com/vassilis.valimitis | Facebook:bow:

Link to comment
Share on other sites

Ο συν-φορουμίτης που έστειλε το PM στον φίλο μας Βασίλη ήμουν εγώ ^^. Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα μια κάρτα μνήμης SDHC 16GB class 6 της Toshiba και μάλλον για αυτήν οδεύω να αγοράσω.. Όποιος ενδιαφέρεται για την ίδια μνήμη ας μου ρίξει ένα PM ή ένα reply εδώ :P . Η τιμή είναι 35 ευρώ απο e-shop.
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Αντρέα!ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Να το παρεις...είναι δυνατό..

Όποιος το δουλέψει κ έχει δουλέψει κ iPhone...

ΔΕΝ ξανασχολειται με τα μηλοφωνα!

Σε πολλα είναι καλύτερο κ σε αλλά απλα δεν συγκρινεται καν!

 

Κ κάτι βασικό...

Είναι πολλά υποσχόμενο...

 

Ps

Εχω παθει πλάκα με την μπαταρία του.......

 

Μην το κάνουμε διαξιφισμοί, αλλά τα ίδια ισχύουν και τούμπαλιν...

 

Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Η δομή των άλμπουμ στο φάκελο music είναι: music/φάκελος καλλιτέχνη/φάκελος άλμπουμ. Έτσι, αν π.χ. ένας καλλιτέχνης έχει περισσότερα από ένα άλμπουμ, μέσα στο φάκελό του, περιέχονται π.χ. τρία sub-directories που είναι από ένα άλμπουμ το καθένα. Έχω Mac και άρα τη δουλειά που λες με τα ID3 tags την έχω κάνει ήδη ή εν μέρει έχει γίνει και αυτόματα από το iTunes. Έχω και το αντίστοιχο screen capture εδώ. Κατά τα άλλα δεν μπορώ να έχω coverflow στα Album, αλλά μόνο στα Songs. Εσύ μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι έχεις coverflow και όταν επιλέγεις να ακούσεις άλμπουμ; Και με τις φωτογραφίες τελικά τι γίνεται; Υπάρχει κάποιος από εδώ που μπορεί να δει μεμονομένα άλμπουμ με τίτλο στη λίστα των φωτογραφιών του; Εμένα ο Ήρωας μου εμφανίζει μόνο το All photos και τα έχει εκεί όλα μαζί, αν και σε σειρά (δηλαδή δεν μπλέκει τα άλμπουμ μεταξύ τους, αν και κατάλαβα ότι αυτό οφείλεται στη διαφορετική ημερομηνία των φωτογραφιών και έτσι τα έχει σορτάρει). Αν μπορεί κάποιος που ο Ήρωάς του βλέπει σωστά τα ονόματα σε άλμπουμ φωτογραφιών π.χ., ας μας ποστάρει εδώ τη δομή των directories που βλέπει στην κάρτα microSD του παρακαλώ .

Η αλήθεια είναι ότι όπως σου είπα και πριν δεν έχω Hero (ίσως αποκτήσω, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά) αλλά iPod Touch και είπα τι συμβαίνει τις περισσότερες φορές με την κατανομή των τραγουδιών και το CoverFlow. Με την απάντηση που μου έδωσες τώρα δεν βγάζω άκρη τι ακριβώς γίνεται με τις φωτογραφίες και τα τραγούδια και το CoverFlow. Αν μπορείς κάνε ένα edit και εξήγησε λίγο καλύτερα γιατί έχω λίγο μπερδευτεί και δεν ξέρω καν πως δουλεύει το CoverFlow στο Hero (αυτό που λες για το coverflow δεν το ήξερα, είναι σαν αυτό περίπου που έχει το iPhone/iPod όταν το γυρίσεις; ). Αυτό όμως που κατάλαβα εδώ είναι ότι αν επιλέξεις να ακούσεις τραγούδια έχεις coverflow αν επιλέξεις όμως Album όχι. Θα σε παρακαλέσω να βγάλεις 3-4 screenshots για να καταλάβω και εγώ τι παίζει.

 

Λοιπόν ας τα πάρουμε από την αρχή. Έχεις iTunes άρα τα album και τα Artworks* είναι οργανωμένα μια χαρά στον υπολογιστή. Εσύ αυτά τα τραγούδια τα έχεις σε ένα φάκελο (με τάξη και εκεί δηλαδή ο φάκελος "Τραγούδια" έχει μέσα φακέλους κάποιων τραγουδιστών όπως Μιχάλης Χατζηγιάννης και μέσα 1-2-3 ή και περισσότερα Album). Εσύ λοιπόν τον φάκελο τραγούδια που έχεις στον υπολογιστή τον κάνεις αντιγραφή στην κάρτα μνήμης του Hero. Μετά εσύ από το Hero (δεν το λειτούργησα και δεν ξέρω πως γίνεται) μπαίνεις στο πρόγραμμα αναπαραγωγής τραγουδιών και βρίσκει τα τραγούδια και τα παίζει ( ή μπαίνεις στην κάρτα μνήμης με explorer και πατάς κάποιο να παίξει, λογικά το πρώτο κάνεις). Οκ ως εδώ; Το κάθε τραγούδι τώρα έχει και το Artwork του, αυτό όμως φαίνεται ή όχι όταν αναπαράγεις το τραγούδι? Αν φαίνεται και το Artwork δεν έχεις πρόβλημα ως εδώ σώστα; Το πρόβλημα είναι με το Coverflow που εδώ πραγματικά τα μπέρδεψα αρκετά για αυτό και θα με βοηθούσε εμένα αλλά και τους υπόλοιπους συμφορουμήτες που γνωρίζουν να σου απαντήσουν, αν γνωρίζουν. Επίσης δεν κατάλαβα αυτό που λες για τις φωτογραφίες. Περιμένω την απάντηση σου με λίγα screenshots για να δω τι γίνεται!

 

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά σε σχέση με το iPhone (το οποίο γενικότερα θεωρείται κατώτερο ηχητικά ακόμη και από το iPod Touch), ο Ήρωας έχει πιο ζεστό, πιο λεπτομερή ήχο στις υψηλές και περισσότερο "σώμα" ειδικά στις μεσοχαμηλές συχνότητες.

Μια χαρά δηλαδή! :):);) Ευχαριστώ για την πληροφορία

 

*Artwork=ID3 Tag (για όσους δεν γνωρίζουν)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...