Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οι απορίες συνεχίζονται.οκ έκανα τον συγχρονισμό με το google mail για τις επαφές. Το pc studio έκανε ένα update και πλέον μου διαβάζει την συσκευή. Μόλις λοιπόν την αναγνωρίζει μου βγάζει παράθυρο στο οποίο λέει ότι υποστηρίζει μόνο update device. Όταν πάω να κάνω update μου λέει γι ακόμα μία φορά ότι δεν υποστηρίζει τη συσκευή. Μάλλον θα πρέπει να το κάνω με άλλο τρόπο ε; Κινητό με άπειρες δυνατότητες και παρόλα αυτά το pc studio να μην βοηθάει καθόλου.

 

Και οι απορίες συνεχίζονται.οκ έκανα τον συγχρονισμό με το google mail για τις επαφές. Το pc studio έκανε ένα update και πλέον μου διαβάζει την συσκευή. Μόλις λοιπόν την αναγνωρίζει μου βγάζει παράθυρο στο οποίο λέει ότι υποστηρίζει μόνο update device. Όταν πάω να κάνω update μου λέει γι ακόμα μία φορά ότι δεν υποστηρίζει τη συσκευή. Μάλλον θα πρέπει να το κάνω με άλλο τρόπο ε; Κινητό με άπειρες δυνατότητες και παρόλα αυτά το pc studio να μην βοηθάει καθόλου.

ok την πήρα την απάντησή μου πιο πάνω, απλά δεν το χα δει νωρίτερα. thanks truckman

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok την πήρα την απάντησή μου πιο πάνω, απλά δεν το χα δει νωρίτερα. thanks truckman

 

Μην ασχολεισαι καθολου με το NPS δεν λεει και δεν σε βοηθαει σε τιποτα,για updates μονο με το odin,αν θελεις να βαλεις η να βγαλεις κατι στις καρτες η να δεις φωτο κανεις mount και τελειωνεις!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα να διαβαζει e-books, οπως π.χ. το isilo για τα windows ?

 

Το RepliGo Reader ειναι ενα απο τα προγραμματα για αυτη την δουλεια,υπαρχουν κι αλλα αν ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

εχω εδω και λιγο καιρο το galaxy κ αντιμετωπιζω τα εξης θεματα:

1.δεν μπορω να κανω sign in σε καμια google εφαρμογη(android market,google talk,gmail) με συνεπεια να μην μπορω να κατεβασω τπτ απο το market...γενικοτερα σερφαρω κανονικα μεσω browser

2.δεν μπορω να δω κανενα video (στο web ή στο utube)

 

απ'οτι διαβαζω οι περισσοτεροι εχετε κανει update μεσω odin και εχετε λύσει αρκετα προβλήματα...η λύση αυτη ειναι?

 

ευχαριστώ

 

version 1.5

IG8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

εχω εδω και λιγο καιρο το galaxy κ αντιμετωπιζω τα εξης θεματα:

1.δεν μπορω να κανω sign in σε καμια google εφαρμογη(android market,google talk,gmail) με συνεπεια να μην μπορω να κατεβασω τπτ απο το market...γενικοτερα σερφαρω κανονικα μεσω browser

2.δεν μπορω να δω κανενα video (στο web ή στο utube)

 

απ'οτι διαβαζω οι περισσοτεροι εχετε κανει update μεσω odin και εχετε λύσει αρκετα προβλήματα...η λύση αυτη ειναι?

 

ευχαριστώ

 

version 1.5

IG8

 

Φιλε μου το σιγουρο ειναι οτι η ρομ που εχεις θελει αναβαθμιση.πολλοι απο εδω εχουμε προχωρησει πλεον στην 1.6,τωρα για το sign που λες..εχεις ανοιξει λογαριασμο στο gmail?χωρις λογαριασμο εκει δεν γινετε τιποτα.για τα βιντεο στο youtube κλπ με την 1.5 που εχεις δεν υπαρχει περιπτωση να δεις κατι,αυτο διορθωθηκε στην 1.6 οπου βλεπεις τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανονικα account στο google και μεσω browser μπαίνω κανονικά....τωρα όταν προσπαθω να συνδεθώ μεσω market,google talk κλπ τότε παίρνω το ακόλουθο μήνυμα:"cannot establish a reliable data connection to the server...your sim card may not be provisioned for data services..."

μου φαινεται κουλο!πως γίνεται να μπαινει στο νετ μεσω browser κανονικα και να βγαζει μήνυμα οτι δεν υποστηρίζει (η sim) υπηρεσιες δεδομενων???

 

Προτεινεις αναβαθμιση στην 1.6?αυτο γινεται με odin?σχετικα με την ρομ διαβαζω οτι οι περισσοτεροι εχουν την ΙΙ5 κ ΙΚ5...λες να βοηθησει?

υποθετω θα φτιαξει και το θεμα της μπαταριας που κραταει 1 μερα (με πολυ τηλεφωνικη κυριως) χρηση

 

ευχαριστώ για το χρόνο σου truckman...

Link to comment
Share on other sites

εχω κανονικα account στο google και μεσω browser μπαίνω κανονικά....τωρα όταν προσπαθω να συνδεθώ μεσω market,google talk κλπ τότε παίρνω το ακόλουθο μήνυμα:"cannot establish a reliable data connection to the server...your sim card may not be provisioned for data services..."

μου φαινεται κουλο!πως γίνεται να μπαινει στο νετ μεσω browser κανονικα και να βγαζει μήνυμα οτι δεν υποστηρίζει (η sim) υπηρεσιες δεδομενων???

 

Προτεινεις αναβαθμιση στην 1.6?αυτο γινεται με odin?σχετικα με την ρομ διαβαζω οτι οι περισσοτεροι εχουν την ΙΙ5 κ ΙΚ5...λες να βοηθησει?

υποθετω θα φτιαξει και το θεμα της μπαταριας που κραταει 1 μερα (με πολυ τηλεφωνικη κυριως) χρηση

 

ευχαριστώ για το χρόνο σου truckman...

 

 

 

με την ΙΙ5 θα σου κραταει γυρω στις τρεις μερες και θα λυθουν πολλα προβληματα,εγω ομως θα σου προτεινα να πας στην 1.6,εχει παρα πολλες βελτιωσεις!!προς το παρον με αυτην που εχεις δοκιμασε να το σβησεις,βγαλε την μπαταρια για λιγα δευτερολεπτα ξαναβαλτην και ανοιξετο,πιθανοτατα να σου λυθει το προβλημα με το sign.

Link to comment
Share on other sites

μολις το ξανανοιξα...παιρνω το ακολουθο:

"Sorry!

process android.process.acore is not responding." και εχω τις ακολουθες επιλογες:

Force close και Wait

 

Το μην αυτο το εχει ξαναβγαλει...οτι και να επιλεξω το τηλ λειτουργει κανονικα....

το προβλημα με το sign καλα κρατεί...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

κανενας ευκολος τροπος να κανω root το galaxy υπαρχει ;

γιατι το εχω 2 μερες τωρα και τα εχω βρει μπαστουνια λιγο.:)

Link to comment
Share on other sites

μολις το ξανανοιξα...παιρνω το ακολουθο:

"Sorry!

process android.process.acore is not responding." και εχω τις ακολουθες επιλογες:

Force close και Wait

 

Το μην αυτο το εχει ξαναβγαλει...οτι και να επιλεξω το τηλ λειτουργει κανονικα....

το προβλημα με το sign καλα κρατεί...

 

κανε update,βαλε καλυτερα την 1.6 με odin,τα προβληματα σου θα λυθουν.πηγαινε εδω http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungandroidi7500.htm (εσυ θα κατεβασεις την τελευταια απο τον καταλογο την 7500XEFJB2) και κατεβασε την rom και το odin,θα χρειαστεις να κανεις ενα register πρωτα.για να κανεις update odin πηγαινε εδω http://androidforums.com/samsung-i7500/13692-how-odin-galexo-rom-s.html και για οτι χρειαστεις βοηθεια βαλε φωνη,ειμαστε ολοι εδω για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.

 

καλησπερα παιδια

κανενας ευκολος τροπος να κανω root το galaxy υπαρχει ;

γιατι το εχω 2 μερες τωρα και τα εχω βρει μπαστουνια λιγο.:)

 

πηγαινε εδω,εχει τον πιο ευκολο τροπο. http://omniacs.net/showthread.php?4410-Root-Στο-Galaxy

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω truckman.θα κανω το update και θα σου πω....(ελπιζω να τα καταφερω,οταν αξιωθω και ασχοληθω!)

σχετικα με το root που αναφερεται πιο πανω τι ειναι και τι ακριβως προσφερει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εκανα και εγω αναβαθμιση στο 1.6 και μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημα,δεν εχω αναγνωριση κλησεων παρατηρησα οτι τα τηλεφωνα εχουν μπροστα το +30 και ισως αυτο να ειναι ο λογος,εχει κανενας να προτεινει κατι,ευχαριστω εκ το προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εκανα και εγω αναβαθμιση στο 1.6 και μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημα,δεν εχω αναγνωριση κλησεων παρατηρησα οτι τα τηλεφωνα εχουν μπροστα το +30 και ισως αυτο να ειναι ο λογος,εχει κανενας να προτεινει κατι,ευχαριστω εκ το προτερων

 

Ναι,υπαρχει αυτο το προβλημα ακομη στην 1.6,θα διορθωθει ομως ,τι στο καλο.ποια ρομ εβαλες?εχουν βγει 3 εως τωρα,η τελευταια η JC4 ειναι η πιο γρηγορη και η καλυτερη απο τις προηγουμενες

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντωσ αυτο το κινητακο τησ samsung δεν μοθ αρεσει !!! δεν μοθ λεει τιποτα

και τι σου αρεσει?αυτο με τα windows mobile που εχεις???:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι απο ομορφια τα σπαει το jet και απο χαρακτηριστικα !!!!! μποροθσαν να εχοθν βγαλει ενα πιο στυλατο κιν !!!http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/tongue.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι απο ομορφια τα σπαει το jet και απο χαρακτηριστικα !!!!! μποροθσαν να εχοθν βγαλει ενα πιο στυλατο κιν !!!http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/tongue.gif

 

ε καλα μην το αγαραζεις τοτε.το κιν θου ειναι κοθκλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,υπαρχει αυτο το προβλημα ακομη στην 1.6,θα διορθωθει ομως ,τι στο καλο.ποια ρομ εβαλες?εχουν βγει 3 εως τωρα,η τελευταια η JC4 ειναι η πιο γρηγορη και η καλυτερη απο τις προηγουμενες

 

 

Η JC4 που κατέβασα από το http://samsung-firmware.webs.com/ είναι στα ρώσικα....

Μπορείς να δώσεις λίνκ για αγγλική έκδοση; ...

Link to comment
Share on other sites

ok, άλλαξα στα αγγλικά....

ειναι η καλυτερη εως τωρα,πιο σταθερη,πιο γρηγορη και απ οτι βλεπω η μπαταρια κραταει ακομη περισσοτερο.δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα δοκιμαζοντας την καμερα οσες φωτο τραβηξα ηταν φανταστικες!!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,βγηκε η 2.1 για το κινητο?γιατι αν βγηκε τοτε θα εχουμε και κανονικα ελληνικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...