Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω βάλει το πρόγραμμα άλλα μόλις το ανοίξω μου βγάζει damage voice files. τι πρέπει να κάνω; έχω βάλει και την Ελληνική φωνή matina gr. μήπως δεν την έχω βάλει σωστά; εσεις τι κάνατε;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει το πρόγραμμα άλλα μόλις το ανοίξω μου βγάζει damage voice files. τι πρέπει να κάνω; έχω βάλει και την Ελληνική φωνή matina gr. μήπως δεν την έχω βάλει σωστά; εσεις τι κάνατε;

 

Πιο καλά βαλε το να ξεκινήσει με τα αγγλικά και ξεκλείδωσε των χάρτη. Στα ελληνικά έχει πρόβλημα βγάζει ερωτηματικά

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα κι εγω...Αψογο..Γρηγορο...Πρεπει να βρω τροπο να περασω και τα POI...Με τα ελληνικα προσεχτε να κατεβασετε την φωνη που ειναι για symbian..Μονο Petros,,,ΔΟυλευει κανονικα και με ελληνικα και με Ελληνικη πλοηγηγη...N95 8gb v31 Hacked...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Υσχυουν τα ιδια και για αυτο το θεμα. Παρακαλω διαβαστε: :!:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2788418#post2788418

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αλλη λυση για τα ????? οταν βαζεις ελληνικα υπαρχει ?

Η φωνη πετρος που λεει καποιος φιλος ?

Που τη βρισκουμε ?

Το προγραμμα παντως φαινεται αρκετα γρηγορο αν και δε το δοκιμασα ακομα σε πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ στο N82 και δείχνει πολλά υποσχόμενο

 

Μόνο ένα πρόβλημα έχω από το λίγο που το είδα, δε μπορώ να γράψω ελληνικά στην αναζήτηση:wacko:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ στο N82 και δείχνει πολλά υποσχόμενο

 

Μόνο ένα πρόβλημα έχω από το λίγο που το είδα, δε μπορώ να γράψω ελληνικά στην αναζήτηση:wacko:

Αύτό είναι άλήθεια ,όμως ξεκινώντας την πληκτρολόγηση με λατινικούς χαρακτήρες έμφανιζονται με έλληνικούς χαρακτήρες οι όνομασίες!

Link to comment
Share on other sites

Αύτό είναι άλήθεια ,όμως ξεκινώντας την πληκτρολόγηση με λατινικούς χαρακτήρες έμφανιζονται με έλληνικούς χαρακτήρες οι όνομασίες!

 

το καλαμπουρει :lol:ειναι οτι στο Ν95 δεν γραφει Ελληνικα και στο 5800 ολα καλα :X

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν τούς χάρτες με τις πόλεις της ΕλλάδαςΕλλαδα περιπου 4,4 gb(google)'τρισδιαστατη απεικόνηση κτιρίων

κατέβάζουμε την πολη που θέλουμε ή ολη την Έλλάδα και χύμα τα στοιχεια σε ένα φάκελλο με το ονομα RasterData,ολο αύτο μετά στον φάκελλο NDrive.Είναι εντυπωσιακό!!!

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη ταχύτητας εύρεσης σήματος το Garmin τα πάει καλύτερα, όχι ότι το NDrive αργεί αλλά το Garmin κλειδώνει ακαριαία στο N82 ακόμα και μέσα στο σπίτι
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα έλεγα και για το NDrive. Πρώτη φορά που το άνοιξα σήμερα πολύ μακριά παο το σπίτι μου, οπου είχε λοκάρει τελευταία φορά, και μέσα σε δωμάτιο μακριά από παράθυρο, λόκαρε αμέσως. Με άφησε έκπληκτο. Εϊναι θέμα κινητού και όχι εφαρμογής. Απλά, φαίνεται, οτι και το NDrive αξιοποιεί στο έπακρο το υποβοηθούμενο gps.
Link to comment
Share on other sites

ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟ NDRIVE!

 

Ανεβασα στις "βιτρινες" τα link για τους χαρτες της ελλαδας ανα περιοχη!

 

Η διαδικασια ειναι πολυ απλη!

 

Δημιουργειτε ενα φακελο μεσα στο /Ndrive με το ονομα "RasterData" και μεσα εκει βαζετε τα περιεχομενα του φακελου της περιοχης που κατεβασατε!

 

Αυτο ηταν ολο! Τωρα αν πατε στην περιοχη που βαλατε θα βλεπετε δορυφορικες εικονες!

 

Η πλοηγηση που δοκιμασα ηταν τρελα! Καμια σχεση!

Καλη πλοηγηση!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περιορίσουμε κάπως τα 2.34GB του Google χάρτη της Αθήνας για να χωρέσει στην 2GB κάρτα μου?

Και εννοώ πως μέσα στον φάκελο RasterData υπάρχουν κάποια αρχεία ".owr". Μπορώ να αφαιρέσω κάποια από αυτά? Θα δουλέψει έτσι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω λιγη βοηθεια... με το που ανοιγω το προγραμμα το μονο που βλεπω ειναι ερρωτηματικα! δεν μπορω να επιλεξω ουτε γλωσσα ουτε καν να βαλω serial κλπ :S:(:(

 

edit:τελικα μετα παο πολυ προσπαθεια στα τυφλα εβαλα serial και καταφερα να "χαζεψω" λιγο το χαρτη!

τα ερωτηματικα ομως παραμενουν στα μενου... και επισης τις αεροφωτογραφειες απο που τις καταβαζουμε? συγνωμη ειναι τοσο δυσκολο να φτιαχτει ενας οδηγος? ελεος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν και εμενα δεν μου εκανε κανενα προβλημα με την γλωσσα και τα ερωτηματικα, μερικα παιδια αναφερουν οτι πρεπει να εχεις και την αγγλικη γλωσσα μεσα..Εσενα υπαρχει?

 

καλυτερα να κατεβασεις παλι το προγραμμα απο το μαγαζακι και να το περασεις οπως ειναι. Εγω που το εβαλα απο εκει και στο 5800 και στο Ν95-2 τα ελληνικα ειναι μια χαρα!

 

Τωρα για τις αερογωτογραφιες κοιτα 3 post πιο πανω!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

αν και εμενα δεν μου εκανε κανενα προβλημα με την γλωσσα και τα ερωτηματικα, μερικα παιδια αναφερουν οτι πρεπει να εχεις και την αγγλικη γλωσσα μεσα..Εσενα υπαρχει?

οπως το κατεβασα απο το μαγαζι το περασα! λογικα αγγλικα θα εχει... δεν μπορω να δω το μενου να καταλαβω τι γλωσσα εχει! αν εννοεις τα αγγλικα voices, ναι υπαρχει :)

 

Ανεβασα στις "βιτρινες" τα link για τους χαρτες της ελλαδας ανα περιοχη!

βιτρινες? εννοεις τα γνωστα μαγαζακια να υποθεσω? εκανα ενα search αλλα δεν βρηκα κατι. ως τι να ψαξω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δ μπορω να καταλαβω γιατι..Κανω το εξης να δουμε μηπως φταιει η επιλογη της γλωσσας.

Πηγαινε στο μενου και πατα το γραναζι.Μετα την 2η επιλογη(με το σημαιακι) κανε ενα κλικ κατω και ανοιξε το. Λογικα θα σου εχει2 ελληνικες σημαιες και μια αγγλικη..Πατα την 3η επιλογη..(την 2η δλδ ελληνικη σημαια..)

 

Ναι το μαγαζακι εννοω..Κοιτα στο θεμα το Ndrive στη 10η σελιδα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Δ μπορω να καταλαβω γιατι..Κανω το εξης να δουμε μηπως φταιει η επιλογη της γλωσσας.

Πηγαινε στο μενου και πατα το γραναζι.Μετα την 2η επιλογη(με το σημαιακι) κανε ενα κλικ κατω και ανοιξε το. Λογικα θα σου εχει2 ελληνικες σημαιες και μια αγγλικη..Πατα την 3η επιλογη..(την 2η δλδ ελληνικη σημαια..)

 

Ναι το μαγαζακι εννοω..Κοιτα στο θεμα το Ndrive στη 10η σελιδα..

 

ok εισαι θεος! :) komple παω να τσεκαρω τα maps! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλλιτερα δεν ειναι να παρεις μια καρτα 4γιγα που δεν κοστιζει πλεον ουτε 10 ευρω ?

 

Δεν ξέρω αν υποστηρίζεται από το Ν73 μου κάρτα 4GB. Από ότι ψιλοείδα, δυστυχώς όχι. Και έχω και το τελευταίο firmware. :(

Link to comment
Share on other sites

ok εισαι θεος! :) komple παω να τσεκαρω τα maps! :)

Σοβαρά δούλεψε; πολύ ωραία, χαίρομαι!!

Δεν ξέρω αν υποστηρίζεται από το Ν73 μου κάρτα 4GB. Από ότι ψιλοείδα, δυστυχώς όχι. Και έχω και το τελευταίο firmware. :(

Πιστεύω να την υποστηρίζει..πολλά κινητά λένε ότι υποστηρίζουν κάρτες μέχρι τόσα gb αλλά όταν τους βάζεις παραπάνω την σηκώνουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το NDRIVE. Πολυ απλο στην χρηση γρηγορο...και ευκολο στην εγκατασταση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...