Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

@Saleako

 

Πες μας να χαρείς μα το θεό... οι 2 πρώτες, που είναι τραβηγμένες? Δεν κρατιέμαι.... θέλω να έρθω... εδώ στο νότο, μόνο σε φωτό βλέπουμε τόσο πράσινο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω παιδια... fouskmech ειναι η διαδρομη προς βορεια ευβοια...σε ολη την διάρκεια της διαδρομης ετσι ειναι
Link to comment
Share on other sites

Saleakos, φίλε ήσουνα στα μέρη μου βλέπω, χαίρομαι που σου άρεσε η διαδρομή, όντως είναι φοβερή και η περιοχή της Λίμνης αλλά και βορειότερα προς Ιστιαία.

Οι φωτό σου είναι πολύ καλές, μπράβο...:)

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και παλι απο μενα...Ομορφες οι φωτο που ειδα στα πεταχτα! (montoya πηγαινε για ελεγχο το 1020 κατι δεν παει καλα).

Εξακολουθει να με πιεζει ο χρονος, αλλα σας ανεβαζω 2 χτεσινες.

Ειναι απο τις φορες που λεω οτι αν δεν ειχα xenon, δεν ξερω τι θα επιανα στις παρακατω φωτο...

Σε αρκετα σκοτεινο σημειο, tap to focus. Οι φωτο βγηκαν ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ και να τονισω οτι ο παπαγαλος κουνιοταν αρκετα λογω του φακου (focus light-πριν το xenon). Παρολα αυτα οπως ειναι λογικο, τον επιασε παγωμενο.(αν και πρεπει να τα ειδε ολα ο καημενος...!) :p

 

Lumia 1020, 5mpx, all auto εκτος απο iso 100

 

21220589048_379b350153_k.jpgWP_20150913_15_39_00_Pro by George Drizos, on Flickr

21220591078_be247e2747_k.jpgWP_20150913_15_32_58_Pro by George Drizos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο νεαρός. Δικός σου; Τρώτε μαζί καναβούρι; :p

 

Οχι δεν ειναι δικος μου, ειναι φιλου. Δεν τρωω καναβουρι το εχω κοψει γιατι με πειραζει στο στομαχι. :p Η φωτογραφια σας αρεσει κυριε Κωστα??

Και μιας που σχολιασες, καλο θα ηταν να ενημερωσεις το νημα για αυτο που εχουμε διασταυρωσει σε οτι αφορα την ποιοτητα φωτογραφιας στα 650 διαφορετικα lumia 1020 που εχουν περασει απο τα χερια σου. ;) Πιστευω θα βοηθησει οσους σκεφτονται να το παρουν η το εχουν ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία σου είναι πολύ ωραία, όπως όλες που ανεβάζεις άλλωστε! Είσαι γνώστης και η τεχνική σου είναι αδιαμφισβήτητη, όπως έχω αναγνωρίσει και παλαιότερα (αφού θες να τ' ακούσεις). :D :up: :respect:

Για το θέμα του 1020, περιμένω να δω τι θα γίνει αύριο με το service και την αλλαγή κάμερας κλπ, διότι απο οτι είδα στη συσκευή μου, έχει θέμα και το ois, δεν παίζει σωστά και βγαίνουν σχετικά κουνημένες οι φωτο, πράγμα εντελώς παράδοξο για το 1020...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

αυτοματο, iso=900

21343090706_93e14f96a0_c.jpg20150913_014223 by foxy4270, on Flickr

 

Εξαιρετική απόδοση!!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία σου είναι πολύ ωραία, όπως όλες που ανεβάζεις άλλωστε! Είσαι γνώστης και η τεχνική σου είναι αδιαμφισβήτητη, όπως έχω αναγνωρίσει και παλαιότερα (αφού θες να τ' ακούσεις). :D :up: :respect:

Για το θέμα του 1020, περιμένω να δω τι θα γίνει αύριο με το service και την αλλαγή κάμερας κλπ, διότι απο οτι είδα στη συσκευή μου, έχει θέμα και το ois, δεν παίζει σωστά και βγαίνουν σχετικά κουνημένες οι φωτο, πράγμα εντελώς παράδοξο για το 1020...

 

Με τιμα ιδιαιτερα το σχολιο σου! θυμησε μου να σου δωσω τα 100 ευρω που ειχαμε συμφωνησει... :lol::p

 

Ερχεται ΜΙΝΙ συγκριτικο G4 VS 1020........!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια... fouskmech ειναι η διαδρομη προς βορεια ευβοια...σε ολη την διάρκεια της διαδρομης ετσι ειναι

 

Όποιο κόμμα μου υποσχεθεί ότι θα αυξηθούν οι βροχές στα Χανιά και θα έχουμε τόσο πράσινο..... θα το ψηφίσω.

 

Γεια σου Εύβοια με τα ωραία σου... όντως έχω ακούσει ότι η βόρεια Εύβοια είναι κάπως έτσι. Μέχρι την Κύμη έχω φτάσει...

 

Γεια σου Ελλάδα .....

Link to comment
Share on other sites

Όποιο κόμμα μου υποσχεθεί ότι θα αυξηθούν οι βροχές στα Χανιά και θα έχουμε τόσο πράσινο..... θα το ψηφίσω.

 

Γεια σου Εύβοια με τα ωραία σου... όντως έχω ακούσει ότι η βόρεια Εύβοια είναι κάπως έτσι. Μέχρι την Κύμη έχω φτάσει...

 

Γεια σου Ελλάδα .....

Παραπονιέσαι για πράσινο στα Χανιά????Εμείς δηλαδή στο Ηράκλειο τι να λέμε????:p:p:confused::p:p

Link to comment
Share on other sites

Περάστε και απο δω Σητεία να δείτε πράσινο . πιο ψηλό δέντρο ο μαϊντανός!
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες θα ανεβάσω φώτο από το Note 5 που αγόρασα σήμερα.

Βελτιωμένο σε σχέση με τα S6 που κυκλοφόρησαν τον Μάρτιο λόγο manual.

Δεν είναι πάντως G4 σε καμία περίπτωση.

Θα πρέπει να βρω μέρος για βραδινές αλλά δύσκολο.

Οι κήποι εμπρός από το σπίτι μου είναι πολύ σκοτεινοί για κλείστρο κάτω από 10" και δεν λέει.

 

Το σίγουρο είναι ότι σε σχέση με το Note 4 έχει λυθεί το θέμα των φώτο σε εσωτερικούς χώρους που είχαν θόρυβο, χάρη στο f1.9

Επίσης σε χώρους όπως η πλατεία που βγάζει ο Κώστας δεν θα έχει πρόβλημα με manual.

Βέβαια θέλει καλό χέρι όταν πας κάτω από 1/5 .

Καμία σχέση με την ευκολία που τραβά το G4 στο αυτόματο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες θα ανεβάσω φώτο από το Note 5 που αγόρασα σήμερα.

Βελτιωμένο σε σχέση με τα S6 που κυκλοφόρησαν τον Μάρτιο λόγο manual.

Δεν είναι πάντως G4 σε καμία περίπτωση.

Θα πρέπει να βρω μέρος για βραδινές αλλά δύσκολο.

Οι κήποι εμπρός από το σπίτι μου είναι πολύ σκοτεινοί για κλείστρο κάτω από 10" και δεν λέει.

 

Το σίγουρο είναι ότι σε σχέση με το Note 4 έχει λυθεί το θέμα των φώτο σε εσωτερικούς χώρους που είχαν θόρυβο, χάρη στο f1.9

Επίσης σε χώρους όπως η πλατεία που βγάζει ο Κώστας δεν θα έχει πρόβλημα με manual.

Βέβαια θέλει καλό χέρι όταν πας κάτω από 1/5 .

Καμία σχέση με την ευκολία που τραβά το G4 στο αυτόματο.

 

Καλοριζικο...αναμενουμε κυριως βραδυνες και προσωπα σε περιεργες low light καταστασεις.

21236261218_0522e8b325_c.jpg20150914_234440 by foxy4270, on Flickr

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κώστα μεγεια! :)

Κώστα, το g4 έχει καλό led από ότι βλέπω και ακούω..

 

Edit: Νόμιζα οτι ο φωτισμός είναι απο το led :X

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Πραγματικά εκμεταλλεύεσαι το 100%! Συγχαρητήρια! Light painting με φακό κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω κάποια βιαστικά δείγματα που τραβηξα στα πεταχτά. Είναι εντελώς ενδεικτικά και δεν αντέχουν σε κριτική. Είχα να στησω την συσκευή.

Και φυσικά πρέπει να την μάθω και να βρω μερη που μπορούν να φωτογραφιθούν, ωστε να μπορέσω να αναδείξω την κάμερα.

 

1. Εντελως στο χέρι με 1/6 iso 250.

21443698731_64f7d0f054_c.jpg20150914_193327 by Photos presentation, on Flickr

 

2. Πολύ σκοτάδι παιδιά AUTO

21409087806_709ff530ce_c.jpg20150914_201836 by Photos presentation, on Flickr

 

3. Manual long exposure ακουμπισμένο καθως δεν έχω τριποδο. Τα δενδρα κουνιούνται απο τον αέρα.

21435457055_69aecbf4cc_c.jpg20150914_232213 by Photos presentation, on Flickr

 

4. Σουρουπο manual

20814304373_2a07cdc8bc_c.jpg20150914_180032 by Photos presentation, on Flickr

 

5. Σουρουπο AUTO HDR

21443880531_24aa796f12_c.jpg20150914_180105 by Photos presentation, on Flickr

Edited by impreza_sti
Δεν επιτρέπονται φωτογραφίες με παιδιά, ούτε ως απλά link
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω κάποια βιαστικά δείγματα που τραβηξα στα πεταχτά. Είναι εντελώς ενδεικτικά και δεν αντέχουν σε κριτική. Είχα να στησω την συσκευή.

Και φυσικά πρέπει να την μάθω και να βρω μερη που μπορούν να φωτογραφιθούν, ωστε να μπορέσω να αναδείξω την κάμερα.

 

1. Εντελως στο χέρι με 1/6 iso 250.

21443698731_64f7d0f054_c.jpg20150914_193327 by Photos presentation, on Flickr

 

2. Πολύ σκοτάδι παιδιά AUTO

21409087806_709ff530ce_c.jpg20150914_201836 by Photos presentation, on Flickr

 

3. Manual long exposure ακουμπισμένο καθως δεν έχω τριποδο. Τα δενδρα κουνιούνται απο τον αέρα.

21435457055_69aecbf4cc_c.jpg20150914_232213 by Photos presentation, on Flickr

 

4. Σουρουπο manual

20814304373_2a07cdc8bc_c.jpg20150914_180032 by Photos presentation, on Flickr

 

5. Σουρουπο AUTO HDR

21443880531_24aa796f12_c.jpg20150914_180105 by Photos presentation, on Flickr

 

 

Κατά πρώτον η μικρή μεγάλωσε πολύ : )

Κατά δεύτερον, έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ μεγάλη η βελτίωση για indoor σκηνικό. Τις βλέπω όμως από κινητό, δεν ξέρω αν υπάρχει πολύ θόρυβος σε μεγέθυνση, αν και δεν το νομίζω.

Επίσης πολύ καλή δουλειά φαίνεται να έχει κάνει στο hdr. Περιμένουμε κι άλλα δείγματα όταν το στήσεις πιο μελετημένα όπως πάντα. :-D

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κατά πρώτον η μικρή μεγάλωσε πολύ : )

Κατά δεύτερον, έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ μεγάλη η βελτίωση για indoor σκηνικό. Τις βλέπω όμως από κινητό, δεν ξέρω αν υπάρχει πολύ θόρυβος σε μεγέθυνση, αν και δεν το νομίζω.

Επίσης πολύ καλή δουλειά φαίνεται να έχει κάνει στο hdr. Περιμένουμε κι άλλα δείγματα όταν το στήσεις πιο μελετημένα όπως πάντα. :-D

 

Γιάννη ευχαριστώ.

Το πρόβλημα εδώ είναι οτι δεν μπορείς να βγάζεις φωτογραφίες οπου να ναι. Τους κακοφαίνεται και σε κοιτούν σαν τρελλό. Μόνο σε αξιοθεατα η mall μπορώ ανετα. Οπότε μολις βρω χρονο θα προσπαθησω η θα το στείλω στον ΠΑΟΚ :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@tesalat απο τα δειγματα που βλεπω..στην πρωτη βραδινη βλεπω μια θολουρα..θελω να πιστευω οτι σου εχει κουνηθει λιγο γιατι για 1/6 και 250 iso περιμενα περισσοτερη λεπτομερεια, στην δευτερη σε θεμα θορυβου εχει γινει βελτιωση σε σχεση με το note 4 αλλα και παλι δεν με ικανοποιει η λεπτομερεια..βεβαια ειναι νωρις ακομα να το κρινουμε...περιμενω περισσοτερα δειγματα...οι εσωτερικου χωρου παντως ειναι ικανοποιητικες

 

edit: και καλοδουλευτο κιολας...πηρα φορα και ξεχαστηκα :P

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Πραγματικά εκμεταλλεύεσαι το 100%! Συγχαρητήρια! Light painting με φακό κάνεις;

 

ευχαριστω...ναι με ειδικο φακο που κανει εστιαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

@Te_salat: Πολύ καλό φαίνεται το Ν5... Βέβαια με τα μέχρι τώρα δείγματα θεωρώ καλλίτερο το G4.

@demon: Πραγματικά ζωγράφισε εδώ το 1020, φοβερή απόδοση χρωμάτων!

@paok: Οι long exposure δεν παίζονται...:)

 

Εμένα συνεχίζει να με εκπλήσει το 640...

21101872418_41bd8c6f9e_c.jpgWP_20150909_22_33_01_Pro by Dimitris Karachalios, on Flickr

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...