Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Οι Dslr είναι για ανθρώπους που έχουν σαν χόμπυ την φωτογραφία.

Όταν την πάρεις θα χρειαστείς κι άλλους φακούς και θα κουβαλάς βαλίτσα μαζί σου.

Τρομερό άγχος στις διακοπές. Πρέπει να έχεις την τσάντα διαρκώς κρεμασμένη στον λαιμό σου. Δεν είναι εύκολο πράγμα.

 

Δεν έχω χόμπι την φωτογραφία απλά μου αρέσει όταν πάω κάπου να παίρνω αξιοπρεπείς φώτο.

Θεωρώ λοιπόν ιδανική μια compact του Sony που χώρα στην τσέπη.

Θέλω εκτός από δυνατό optical να έχει WiFi για άμεση μεταφορά των φώτο και όσο γίνεται μεγαλύτερη οθόνη για να βλέπω τι τραβάω.

 

Συμφωνω απολυτα. Βασικα η dslr ειναι οπως ειπες για ανθρωπους που εχουν χομπυ την φωτογραφια και θελουν ενα επαγγελματικο αποτελεσμα. Για εναν μεσο χρηστη ενα αξιοπρεπες κινητο βγαζει απιστευτα καλες φωτογραφιες. Ειχα dslr και την εδωσα στον αδερφο μου γιατι δεν μπορουσα να την κουβαλαω μαζι μου και φαντασου ειχα μονο εναν φακο. Καλη χρυση τρομερο αποτελεσμα, αλλα για αλλες περιπτωσεις.

Ας μην ξεχναμε οτι τα κινητα εχουν φτασει σε πολυ ψηλο επιπεδο σε σχεση με τα παλια χρονια στο θεμα φωτογραφιας. (τωρα που μου ηρθε αν θελετε μπορω να την παρω πισω και να τραβηξω μερικα δειγματα να τα συγκρινουμε με καποιο καλο κινητο- Keras ετοιμασου :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω απολυτα. Βασικα η dslr ειναι οπως ειπες για ανθρωπους που εχουν χομπυ την φωτογραφια και θελουν ενα επαγγελματικο αποτελεσμα. Για εναν μεσο χρηστη ενα αξιοπρεπες κινητο βγαζει απιστευτα καλες φωτογραφιες. Ειχα dslr και την εδωσα στον αδερφο μου γιατι δεν μπορουσα να την κουβαλαω μαζι μου και φαντασου ειχα μονο εναν φακο. Καλη χρυση τρομερο αποτελεσμα, αλλα για αλλες περιπτωσεις.

Ας μην ξεχναμε οτι τα κινητα εχουν φτασει σε πολυ ψηλο επιπεδο σε σχεση με τα παλια χρονια στο θεμα φωτογραφιας. (τωρα που μου ηρθε αν θελετε μπορω να την παρω πισω και να τραβηξω μερικα δειγματα να τα συγκρινουμε με καποιο καλο κινητο- Keras ετοιμασου :lol:

 

Έχουμε πάει την κουβέντα αλλού. Εγώ διαφώνησα με το να κουβαλάω δυο κινητά, το ένα για φωτογραφίες.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάει την κουβέντα αλλού. Εγώ διαφώνησα με το να κουβαλάω δυο κινητά, το ένα για φωτογραφίες.....;)

 

Από την στιγμή που το πιο overall σε κάμερα τρέχει WP, όποιος θέλει καλές φώτο θα πρέπει να καταφύγει στην λύση των δύο συσκευών.

Είτε αυτές είναι smartphone και compact είτε είναι δύο smartphone των ένα εκ των οποίων φωτογραφικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το πιο overall σε κάμερα τρέχει WP, όποιος θέλει καλές φώτο θα πρέπει να καταφύγει στην λύση των δύο συσκευών.

Είτε αυτές είναι smartphone και compact είτε είναι δύο smartphone των ένα εκ των οποίων φωτογραφικό.

 

Προσπερνώ την ένστασή σου για τα wp8.1 μιας και είναι θέμα προσωπικών αναγκων/γουστου/κλπ, εφόσον η δεύτερη συσκευή προορίζεται για φωτογραφίες, ε, τι λογικότερο απο μια φωτογραφική. Γιατι να κάνεις συμβιβασμούς? Αυτό λεω. Ή γιατί δεν παίρνεις το zoom που έχει το λειτουργικό που σε καλύπτει και μια πολύ καλή κάμερα? Το HTC νομίζω πως περιττεύει.

Γνώμη μου πάντα, μη δημιουργηθούν παρεξηγήσεις. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι τι εννοώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα flame posts πλέον θα διαγράφονται χωρίς ενημέρωση. Δεν θα επαναλαμβανόμαστε κάθε τρεις και λίγο προκαλώντας τα μέλη.

Επίσης δεν είναι εδώ μέρος για chat. Αν έχετε απορίες άσχετες με το θέμα, υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

 

Αρκετά ικανοποιητικά επίπεδα θορύβου για τόσο μεγάλο iso!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές. Τουλάχιστον όπως τις βλέπω στο κινητό μου.

Θα τις δω και στο Mac σε πλήρη ανάλυση, αλλά δεν νομίζω να κάνω λάθος.

 

Γενικά οι δοκιμές σε εσωτερικούς χώρους πρέπει να γίνονται σε πλάνα που περιέχουν πρόσωπα.

Εκεί φαίνεται η αξία της κάμερας.

Το να χάνει σε λεπτομέρεια ένα έπιπλο, δεν γίνεται εύκολα αντιληπτό.

Στα πρόσωπα φαίνεται αμέσως η έλλειψη λεπτομέρειας, ο κόκκος, τα χρώματα, το λευκό τα πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω ιδεα?

 

Εφοσον υπαρχουν γνωστες εδω μηπως θα ηταν καλο το να γινει ενα συγκριτικο των διαφορων εφαρμογων που υπαρχουν για φωτογραφια? Δηλαδη ενα vs αναμεσα σε better camera, camera fv-5, camera zoom fx ή οποια αλλη παρομοια εφαρμογη θελετε. Ισως αυτο ταιριαζει περισσοτερο στην ενοτητα των εφαρμογων android αλλά μιας και εδω γινεται το μαζεμα των φωτογραφων το γραφω εδω. :O

Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω ιδεα?

 

Εφοσον υπαρχουν γνωστες εδω μηπως θα ηταν καλο το να γινει ενα συγκριτικο των διαφορων εφαρμογων που υπαρχουν για φωτογραφια? Δηλαδη ενα vs αναμεσα σε better camera, camera fv-5, camera zoom fx ή οποια αλλη παρομοια εφαρμογη θελετε. Ισως αυτο ταιριαζει περισσοτερο στην ενοτητα των εφαρμογων android αλλά μιας και εδω γινεται το μαζεμα των φωτογραφων το γραφω εδω. :O

δυσκολο αυτο. θα πρεπει να μεινει στην απεξω το 1020 το οποιο ειναι για πολλους το κορυφαιο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ο σκοπός δεν είναι οι συσκευές και βέβαια η συγκεκριμένη συσκευή , σε αυτή την πρόταση .

Γίνεται με ξεχωριστές συγκρίσεις για Android ,Windows Phone και iOS ή και διαφορετικά θέματα για να μην γίνει ανακατεμένος ο ερχόμενος ...

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Να προτεινω ιδεα?

 

Εφοσον υπαρχουν γνωστες εδω μηπως θα ηταν καλο το να γινει ενα συγκριτικο των διαφορων εφαρμογων που υπαρχουν για φωτογραφια? Δηλαδη ενα vs αναμεσα σε better camera, camera fv-5, camera zoom fx ή οποια αλλη παρομοια εφαρμογη θελετε. Ισως αυτο ταιριαζει περισσοτερο στην ενοτητα των εφαρμογων android αλλά μιας και εδω γινεται το μαζεμα των φωτογραφων το γραφω εδω. :O

 

Φίλε μου, αυτο που ζητάς (και είναι λογικό) δεν αφορά την παρούσα ενότητα. Υπάρχουν άλλες ενότητες γι αυτό....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αυτο που ζητάς (και είναι λογικό) δεν αφορά την παρούσα ενότητα. Υπάρχουν άλλες ενότητες γι αυτό....;)

Συμφωνούμε. Η ενότητα αφορά όλες τις συσκευές με κάμερα, όχι μόνο τα ανδροειδή. Αποκλείεις έτσι συσκευές όπως τον "βασιλιά" Nokia 808 Pureview με Symbian Belle, τον "πρίγκηπα" Nokia Lumia 1020 με Windows Phone 8, καθώς και πολλές άλλες συσκευές χωρίς ανδροειδές. (Οι χαρακτηρισμοί είναι δικοί μου φυσικά, αλλά σαν σύνολο αντιπροσωπεύουν θα έλεγα τα δύο καλύτερα καμεροτηλέφωνα έως τώρα).

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω ότι πρέπει να γίνει ένα νέο θέμα με τίτλο "Ποιό κινητό βγάζει τις καλύτερες φώτο εκτός Nokia" :)
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε. Η ενότητα αφορά όλες τις συσκευές με κάμερα, όχι μόνο τα ανδροειδή. Αποκλείεις έτσι συσκευές όπως τον "βασιλιά" Nokia 808 Pureview με Symbian Belle, τον "πρίγκηπα" Nokia Lumia 1020 με Windows Phone 8, καθώς και πολλές άλλες συσκευές χωρίς ανδροειδές. (Οι χαρακτηρισμοί είναι δικοί μου φυσικά, αλλά σαν σύνολο αντιπροσωπεύουν θα έλεγα τα δύο καλύτερα καμεροτηλέφωνα έως τώρα).

 

ξεχασες το oppo. το πριγκιποπουλο...:lol:

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω ότι πρέπει να γίνει ένα νέο θέμα με τίτλο "Ποιό κινητό βγάζει τις καλύτερες φώτο εκτός Nokia" :)

 

Σε λίγο θα μας στείλεις στη Σπιναλόγκα......:lol:

Πλάκα κάνω βέβαια...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω ότι πρέπει να γίνει ένα νέο θέμα με τίτλο "Ποιό κινητό βγάζει τις καλύτερες φώτο εκτός Nokia" :)

 

συμφωνω οσο δεν παει!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε. Η ενότητα αφορά όλες τις συσκευές με κάμερα, όχι μόνο τα ανδροειδή. Αποκλείεις έτσι συσκευές όπως τον "βασιλιά" Nokia 808 Pureview με Symbian Belle, τον "πρίγκηπα" Nokia Lumia 1020 με Windows Phone 8, καθώς και πολλές άλλες συσκευές χωρίς ανδροειδές. (Οι χαρακτηρισμοί είναι δικοί μου φυσικά, αλλά σαν σύνολο αντιπροσωπεύουν θα έλεγα τα δύο καλύτερα καμεροτηλέφωνα έως τώρα).

 

Όπως καταλαβαίνεις, έστω και αργά, έχουμε την γενική "ομολογία" της ανωτερότητας των Nokia και αρχίζουμε να ψάχνουμε τον δεύτερο.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω ότι πρέπει να γίνει ένα νέο θέμα με τίτλο "Ποιό κινητό βγάζει τις καλύτερες φώτο εκτός Nokia" :)

 

Όπως καταλαβαίνεις, έστω και αργά, έχουμε την γενική "ομολογία" της ανωτερότητας των Nokia και αρχίζουμε να ψάχνουμε τον δεύτερο.....;)

 

Η κορυφή είναι κατειλημμένη... :)

Τουλάχιστον μέχρι στιγμής...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω ότι πρέπει να γίνει ένα νέο θέμα με τίτλο "Ποιό κινητό βγάζει τις καλύτερες φώτο εκτός Nokia" :)

 

Η ακομα καλυτερα κατα την γνωμη μου πιο android κινητο βγαζει τις καλύτερες φωτογραφίες.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...