Jump to content

Σκυλάδικα και Παρακμιακά Τραγούδια


john75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος γνωριζει,ας μου δωσει τα φωτα του.2 τραγουδια ψαχνω,δεν ξερω ποιος τα λεει και,το κυριοτερο,που μπορω να τα βρω,αν καποιοις ξερει...Λοιπον:

 

1ον:"Ενα ουισκι,με λιγο παγο,και cocacola..." κτλ (Αντυπας αλλα δεν ειμαι σιγουρος..)

2ον:"Ριξε στο κρυσταλλο,ριξε ουισκι" κτλ (Γλυκερια αλλα επισης δεν ειμαι σιγουρος..)

 

Τα εχει κανεις..?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος γνωριζει,ας μου δωσει τα φωτα του.2 τραγουδια ψαχνω,δεν ξερω ποιος τα λεει και,το κυριοτερο,που μπορω να τα βρω,αν καποιοις ξερει...Λοιπον:

 

1ον:"Ενα ουισκι,με λιγο παγο,και cocacola..." κτλ (Αντυπας αλλα δεν ειμαι σιγουρος..)

2ον:"Ριξε στο κρυσταλλο,ριξε ουισκι" κτλ (Γλυκερια αλλα επισης δεν ειμαι σιγουρος..)

 

Τα εχει κανεις..?

 

 

Το πρώτο που ψάχνεις είναι το "κοριτσι του μπαρ" του Φλωρινιώτη, το οποίο ο φίλτατος LordArthas έχει παραθέσει λίγο παραπάνω κατόπιν παραγγελίας μου. Μπορείς να το κατεβάσεις από εκεί

 

Το δεύτερο είναι όντως Γλυκερία

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και κάτι χρόνια μια σχετικά παλιά σουξεδάρα. Οι στίχοι πάνε έτσι:

 

Άσε τα ταμπού και τις προφάσεις

και κάνε μου ανήθικες προτάσεις,

ηρθε η ώρα ο δεσμός μας να μπεί σε ουσιώδεις φάσεις...

 

όποιος έχει την παραμικρή ιδέα για το όνομα της καλλιτέχνιδος, ή γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας βοηθήσει please...

 

Εξυπακούεται πως όποιος το έχει, το uploadάρει πάραυτα!!

 

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο της Βερας υπαρχει στο greek torrent για οποιον ενδιαφερεται...

 

Εκει επισης ανακαλυψα την ιστοσελιδα που σας προτεινω. Η αρτιστα ειναι απο τους θεμελιους λιθους της underground μουσικης σκηνης :D

 

ΕΔΩ

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Anebasa sto rapidshare to en logw binteaki ths Beras Lamprou apo thn Lampirh pou kykloforei sto blue-whitegt...

 

http://rapidshare.de/files/9481393/Bera_Lamprou_-_To_Nini_Sernei_Karabi__Super_Star_.zip.html ~ 50MB

 

Koryfaio loumpenotragoudo alla ta faltsa ths mou phran ta aytia :p :D

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Anebasa sto rapidshare to en logw binteaki ths Beras Lamprou apo thn Lampirh pou kykloforei sto blue-whitegt...

 

http://rapidshare.de/files/9481393/Bera_Lamprou_-_To_Nini_Sernei_Karabi__Super_Star_.zip.html ~ 50MB

 

Koryfaio loumpenotragoudo alla ta faltsa ths mou phran ta aytia :p :D

 

Το κατέβασα αλλά λέει σφάλμα κωδικοποιησης και μου βγάζει μόνο ήχο και όχι βίντεο!! Γιατί άραγε??

Link to comment
Share on other sites

eixa ki egw to idio problhma me allo binteaki pou katebasa apo thn selida tou blue-whitegt,mou eipane na katebasw to vlc player (http://www.videolan.org) h na balw to Xvid codec.epeidh me to Xvid codec den ebgala akrh katebasa to vlc player kai ola mia xara ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχει κανεις ενα τραγουδι απο Χαρη Κωστοπουλο που οι μισοι στιχοι ειναι ελληνικοι και οι αλλοι μισοι δεν ξερω τι γλωσσα ειναι... Πανικος!!!!!

ΑΑΑ και κανα Φωτιαδη με καις ή κατι πιο ελαφρυ Κελεκίδου γλυκα, γλυκα...

Ξερετε εσεις Χριστουγεννιατικα!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πετάς συσκευασίες μαργαρίνης , έλα να καπνίσουμε την πίπα της ειρήνης !

 

Αυτο θα πει στιχος με νοημα... Το εχεις κανεις το ασμα;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ ezra.

 

Για το φιλο mmihales: Κελεκίδου

 

Και επειδη αυριο πρωι φευγω για Ελλαδα και δε θα ειμαι νετ μεχρι την επιστριφη μου στην Ιταλια, ευχομαι ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και να μαζεψετε πλουσιο υλικο με τους αγαπημενους μας καλλιτεχνες :p

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ezra.

 

Για το φιλο mmihales: Κελεκίδου

 

Και επειδη αυριο πρωι φευγω για Ελλαδα και δε θα ειμαι νετ μεχρι την επιστριφη μου στην Ιταλια, ευχομαι ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και να μαζεψετε πλουσιο υλικο με τους αγαπημενους μας καλλιτεχνες :p

 

 

Ευχαριστω πολυ Lord καλο ταξιδι και καλα Χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia to tragoudi Ο Ήλιος Ο Πράσινος pasok to exei kanenas ? einai epeigon to 8elw !! ;) thanks
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω επειγοντως το σιντι της χαρας βερας με τα

 

"Αλητόπαιδο",

Κι΄αν καμμια φορά σε λέω αλητόπαιδο, να χεις χάρη πουσ' ωραίος βρε πα΄λιόπαιδο...

 

"Σαν το τσιγάρο"

 

Σαν το τσιγάρο μ' αγαπάς σαν το τσιγάρο, που το καπνίζεις και μετά ανάβεις αλλο και την καρδια μου εχεις για σταχτοδοχείο να ριχνεις στάχτη και να καις πριν πεις αντίο...

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,2 τραγουδια ψαχνω...

1) Γλυκερια-Ριξε στο κρυσταλλο,ριξε ουισκι

2)Παρακαλω παρακαλω μη με περνατε για τρελο.Δεν θυμαμαι ποιος το λεει αλλα ΔΕΝ το λεει ο Κιαμος.

 

Αν καποιος τα εχει...!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και Καλή Χρονιά....

 

Ο νέος χρόνος μας έφερε το νινί που σέρνει το καράβι...

 

Το μοιράζομαι μαζί σας (το νινί, όχι το καράβι...)

 

Ειναι TV RIP, αλλά είναι σε καλή ποιότητα, μόνο που στα 3 τελευταία δευτερόλεπτα, μετά το τέλος του άσματος ακούγεται το σήμα της εκπομπής της Λαμπίρη...

 

Βέρα Λάμπρου - Το νινί σέρνει καράβι

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα πλήθη!

 

Ψάχνω απεγνωσμένα δυο τραγούδια:

α) Μάλλον του Κηλαϊδόνη, αλλά δεν είμαι σίγουρος... Μιλάμε για δεκαετία του 80, με στίχο «πάνω που άρχισε το πάρτυ με τα ούζα, η μια κοτούλα έβγαλε την μπλούζα». Επίσης, υπάρχει ρεφρέν «Κο κοκό κοκοκοκό κοκό...»

 

β) Κηλαϊδόνης και Απούριμακ «Αν ήτανε μαύρος ο Θεός» στον δίσκο «Εκεί στις Μπραχάμες» το 1983. Ψάχνω το τραγούδι του δίσκου και όχι το λάιβ που κυκλοφορεί στις «Απροσδόκητες συναντήσεις». Όποις το έχει, θα είχε την ευγενή καλοσύνη να... Αν υπάρχει ολόκληρος ο δίσκος, δεν θα πω όχι!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το Φορουμ και εύχομαι καλή χρονιά.

 

Ψάχνω να βρω τραγούδια του Χρήστου Δρακούλη (τα φθινοπωρινά κ.α) και του Νίκου Βασιλάκου (Λογαριασμό παρακαλώ, Συστησέ με στον κύριο, Ουζάκι ουζάκι και μάλμπορο τσιγαράκι).

 

Ξέρει κανείς τίποτα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

άκουσα χτες το κορυφαιο ασμα: Βενζινα γεμισε μου το ρεζερβουαρ γιατί μου είπε ορεβουάρ. το έχει κανείς ; ψάχνω επίσης το τολμη και γοητεία και τραγούδια του Θάνου Αλεξανδρή καθώς και το βίβα λάρισα
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τον Βενζινα εχω την εντυπωση οτι ειναι καρουσακης...αλλα δεν ξερω τιτλο!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου βρείτε ένα τραγούδι που λέει "το νινί σέρνει καράβι" και το "ήμουν άγγελος του Τσάρλυ" ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...