Jump to content

Sony Ericsson S312


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/devices/myphonegr-img-1171.jpg[/imgalign]

 

Γενικές Πληροφορίες

Διαστάσεις: 100 x 46 x 12,5 χιλ.

Όγκος: 'Αγνωστο

Βάρος: 80 γραμμάρια

Δίκτυα: Dual-Band EGSM 900 / GSM 1800

Κεραία: Εσωτερική

Εσωτερική μνήμη: 15MB

Υποδοχή Κάρτας Μνήμης: Ναι (Memory Stick Micro - MS2)

 

Οθόνη

Έγχρωμη οθόνη TFT

Ανάλυση: 176 x 220 pixels

Χρώματα: 262.144 (18-bit)

Διαγώνιος: 2,00 ίντσες

 

Τεχνικά Στοιχεία

Ψηφιακή κάμερα ανάλυσης 2 megapixel

Ψηφιακό zoom 2,5x

Λευκό LED (photo light) για τη διευκόλυνση των νυχτερινών λήψεων

Δυνατότητα εγγραφής βίντεο

Χρόνος αναμονής: έως 400 ώρες

Χρόνος ομιλίας: έως 480 λεπτά

 

Βασικό πακέτο

Φορτιστής

Εγχειρίδιο χρήσης

 

Δυνατότητες

Αναπαραγωγή ψηφιακών αρχείων ήχου (media player)

Ισοσταθμιστής ήχου (equalizer)

Διεύρυνση στερεοφωνικού ήχου (stereo widening)

Πρόσβαση στην υπηρεσία PlayNow

Υπηρεσία TrackID για την αναγνώριση τραγουδιών

Ραδιόφωνο FM με RDS

Ασύρματη τεχνολογία Bluetooth 2.0 (υποστήριξη A2DP)

Υποστήριξη USB Mass Storage

Υποστήριξη υπηρεσιών EDGE και GPRS

Openwave Web Browser για την πλοήγηση στο Web

Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (email)

Αποστολή και λήψη SMS / MMS

Τεχνολογία Java (MIDP)

Λειτουργία ανοικτής ακρόασης

Λειτουργία αφύπνισης

Χρονόμετρο κανονικής και αντίστροφης μέτρησης

Αριθμητικός υπολογιστής

Τηλεφωνικός κατάλογος

Λίστα εκκρεμοτήτων και ημερολόγιο

Δυνατότητα ειδοποίησης με ψηφιακούς ήχους (MP3/AAC)

Πολυφωνικές μελωδίες

Παλμική ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι πολύ κακό. Φαντάζομαι στη low ίσως και mid κατηγορία. Σε συνδυασμό με μια ελκυστική τιμή πιστεύω ότι θα πάει σχετικά καλά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ κακό. Φαντάζομαι στη low ίσως και mid κατηγορία. Σε συνδυασμό με μια ελκυστική τιμή πιστεύω ότι θα πάει σχετικά καλά.

 

Ούτε καν 3G δεν είναι. Παντελώς αδιάφορο τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

γιατι στα νεα τηλεφωνα της sony ericsson λειπει αυτο εδω το κουμπακι και στο c510 και στο c902 δεν τα εχω δει ξερει κανεις με ποιο τροπο γυριζεις στο μενου

http://img8.imageshack.us/img8/1962/sonyericssonk810sw.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Μπορείς να πεις πως είναι μια πιο φτηνή αντιγραφή του Κ770.

Στα 120-130€ το κόβω να κοστίζει όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορείς να πεις πως είναι μια πιο φτηνή αντιγραφή του Κ770.

Στα 120-130€ το κόβω να κοστίζει όταν έρθει.

 

Μπα, εγώ πιστεύω στα 99Ε θα το βάλουνε, γιατί είναι αντικαταστάτης του Κ310 - Κ510..

Είναι πολύ Low End οικονομικό κινητό με καλά χαρακτηριστικά για 2ο απλό κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το είδα στα MediaMarkt Peristeri

στα 99 euros

και είναι πραγματικά πολύ όμορφο:

-οθόνη καθρεφτης

- πολύ στυλάτο keyboard.

+1 το βλέπω μπεστ σελλερ (ανώτερο του νοκια 7210 supernova)

Link to comment
Share on other sites

Aδιαφορο πιστευω εντελως..τα χαρ/κα του ειναι πολυ παλιας γενιας..176 x 220 pixels και 2αρα καμερα..:X..και ουτε καν 3g..αφου υπαρχει το s302 αυτο τι το ηθελαν..:confused:

 

Το μονο ελκυστικο που βρηκα σε αυτο το κινητο ειναι η εξωτερικη του εμφανιση..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Έχει πήξει στα low end μοντέλα η sony ,αντί να χτυπήσει τη μεσαία κατηγορία (δίνοντας στο λαό και symbian perhaps??;))...

Αδιάφορο , αλλά δεν θα την κακολογήσω άλλο τη sony γιατι θα βγει και το satio.....:lol:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ηθελα να προσθεσω οτι η SE εχει αφαιρεσει διαφορα πραγματακια απ'το 312 οπως το video dj, music dj κ.α :down:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του πάντως είναι ΦΟΒΕΡΗ για κάποιον που δεν θέλει πολλά ,πολλά και να εχει ενα όμορφο και αξιόπιστο κινητό,kai 2 megapixel για αυτή την τιμή δεν είναι λίγα!;)ΜΟΝΟ 78 ευρώ!:!:http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_3&products_id=403

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε κι εσείς το λάθος! Προσοχή!

 

Είχα τρία χρόνια το k750i, ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος ώσπου τις τελευταίες μέρες παρουσίασε ένα πρόβλημα: έσβηνε κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μεγάλο πρόβλημα... Κι έτσι κατέφυγα στη λύση "αλλαγή". Εγώ βέβαια έκανα το παν να βρω ίδιο κινητό αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.

Το βασικό που ήθελα ήταν να μην είχε πορτάκι και να είχε τα βασικά...ραδιόφωνο, κάμερα, bluetooth. Μου φέρνει ο υπάλληλος 3-4 sony ericsson που πληρούσαν όσο ζητούσα και καταλήγω στο S312. Ομολογουμένως η εξωτερική -άρτια- εικόνα του με παρέσυρε και μέτρησε υπέρ συγκριτικά με τα άλλα. Βιαζόμουν κιόλας...ήταν και φτηνό και τελικά το πήρα. Μαύρη ώρα.

Το κινητό υστερεί σε πάμπολλα θέματα σχετικά με το k750i. Υπέρυθρες δεν έχει. Η κάμερα δεν ζουμάρει (να σκεφτεί κανείς ότι για μένα η κάμερα στο κινητό είναι από τις βασικές λειτουργίες που χρησιμοποιώ), η ηχογράφηση διαρκεί μόνο 30 δεύτερα (επίσης βασική λειτουργία για μένα), το θέμα χωριτικότητας είναι από τα βασικά του προβλήματα... Ώρα & ημερομηνία χρειάζονται ρύθμιση σε κάθε βγάλσιμο μπαταρίας, στο ξυπνητήρι υπάρχει πάλι ένα θέμα (λειτουργία απαραίτητη για μένα) και σαν να μην φτάναν όλα αυτά, πρέπει να συνηθίσω συγκεκριμένο πλήκτρο για να κάνω κλήση! Να σκεφτείτε δε ότι το πήρα 95 ευρώ, δηλαδή στην πιο υψηλή του τιμή.

Το παρήγορο είναι ότι έχω κρατήσει το k750i και σκοπεύω να το φτιάξω. Αν και δεν είμαι γνώστης της κινητής τηλεφωνίας, τέτοιο τηλέφωνο δεν νομίζω να ξαναβγάλει ποτέ η Sony. Μακράν το καλύτερό της.

Link to comment
Share on other sites

MHN συγκρίνεις μήλα με αχλάδια!

 

ΑΛΛΗ είναι η σειρά S της Σονυ ericsson και άλλη η σειρά Κ !ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μοιάζουν!

Το Κ-750 όταν πρωτοκυκλοφόρησε ειχε γύρω στα 300 ευρώ,πως πας τωρα εσυ να το συγκρίνεις με ενα κινητό που κανει μόλις 78 ευρώ?Μονο και μονο επειδή εχει 2 μέγαπίξελ κάμερα?

Για να εχεις αντίστοιχο νέο κινητό θάπρεπε να πάρεις ενα κ-850ι ή το πολύ πολύ να θες κάτι πιο φτηνό ενα Κ-770i κι όχι ενα κινητό αυτής της σειρας!

Αμέσως επόμενη επιλογή θα ηταν να παρεις ενα κινητό της σειρας w.

ΠΑΝΤΑ επίσης υπάρχει η περίπωση να αγορασεις ενα καλομεταχειρισμένο κινητό Κ750 αν σου αρεσει τόσο.Φαντασου ότι μεταχειρισμένα αυτα κυμαίνονται ίδια τιμή όσο το καινουργιο το S-312.

Οπότε το κινητάκι μην το αδικείς!Για τα χρήματα του,οι δυνατότητες και η αυτονομία είναι ΤΕΛΕΙΕΣ!;)

 

Επίσης ΑΚΡΙΒΩΣ από πάνωσ ου εδωσα λινκ που το κινητό κάνει 78 ευρω,σχεδόν 20 ευρώ φτηνότερο από την τιμή που αναφέρεις!Καλό είναι να μάθουμε να ψωνίζουμε από τα ηλεκτρονικά καταστήματ που λόγω μειωμένης κόστου διαχείρισης κα δυνατότητας πολυ χαμηλού στοκ,δίνουν τρελα χαμηλότερες τιμές και δεν ενισχύουμε και τις τσέπες των πολυεθνικών!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

MHN συγκρίνεις μήλα με αχλάδια!

 

Φρόντισα να προειδοποιήσω ότι δεν είμαι γνώστης των κινητών τηλεφώνων. Σύγκρινα ό,τι είχα με ό,τι έχω. Θα κρατήσω αυτό που λες, ότι είναι λάθος να απαιτώ από ένα κινητό των 95 ευρώ. Το αν ή όχι είναι μια χαρά, είναι υποκειμενικό θέμα για τα γούστα του καθενός. Για σένα μπορεί να είναι η αποθέωση της Sony, για μένα ένα μοντέλο-παγίδα...που ξεγελάει με την χαμηλή τιμή και την εξωτερική του εικόνα. Γι αυτό και παροτρύνω τους μελλοντικούς αγοραστές να το ψάξουν περισσότερο πριν βρεθούν προ εκπλήξεων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν μπορουμε να το συγκρινουμε με το Κ750.

 

Για μενα απο τα πιο αξιοπιστα κινητα της εταιριας. Ειχε αφησει ιστορια και ενα κινητο αυτης της σειρας δεν μπορει να ναι ισαξιο του παροτι ειναι πολυ πιο καινουριο απο εκεινο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα προστέθηκε στο myPhone preview της συσκευής.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω αγορασα αθτο το κινητο πριν απο μερικες μερες

και θα σας πω ΤΗΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

1.δεν περνει θεματα

2. δεν εχει photodj δεν εχει music dj

3. δεν εχει φωνητικες εντολες

4. δεν μπορεις να κανεις minimize μια java εφαρμογη

5 .δεν μπορει να διαβασει αρχεια πανω απο 1 mbyte μεσω απο java εφαρμογη

οπως το glass player

6 .υποστηριζει μονο bluetooth handset και streaming ηχου απο οτι βλεπω μεσω

υπολογιστη

7. δεν κανει περιστροφη στης εικονες

8.ΑΥτο το ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΥΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΧΕ οποτε βλεπεις μια εικονα λεει

απο πανω το ονομα τους και αμα εχεις μια φωτογραφια ας πουμε ενως μοντελου θα εχεις τα γραματα πανω στο κεφαλι της!

 

κατα τα αλλα ειναι πολυ ωραιο κινητο εχει και ραδιο και επεκτασημη μνημη εως 4gb

 

 

*ΥΓ τα παραπανω που αναφερα τα εχει το k320i μοντελο του 2006

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω αγορασα αθτο το κινητο πριν απο μερικες μερες

και θα σας πω ΤΗΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

1.δεν περνει θεματα

2. δεν εχει photodj δεν εχει music dj

3. δεν εχει φωνητικες εντολες

4. δεν μπορεις να κανεις minimize μια java εφαρμογη

5 .δεν μπορει να διαβασει αρχεια πανω απο 1 mbyte μεσω απο java εφαρμογη

οπως το glass player

6 .υποστηριζει μονο bluetooth handset και streaming ηχου απο οτι βλεπω μεσω

υπολογιστη

7. δεν κανει περιστροφη στης εικονες

8.ΑΥτο το ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΥΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΙΧΕ οποτε βλεπεις μια εικονα λεει

απο πανω το ονομα τους και αμα εχεις μια φωτογραφια ας πουμε ενως μοντελου θα εχεις τα γραματα πανω στο κεφαλι της!

 

κατα τα αλλα ειναι πολυ ωραιο κινητο εχει και ραδιο και επεκτασημη μνημη εως 4gb

 

 

*ΥΓ τα παραπανω που αναφερα τα εχει το k320i μοντελο του 2006

 

Εντάξει, καλά το έθαψες το κινητό και προσωπική σου άποψη είναι που γίνεται απολύτως δεκτή.

Να πούμε όμως και μερικά που έχει, έτσι;

 

1) 2mp κάμερα. Πολλά κινητά του ανταγωνισμού σ' αυτήν την κατηγορία, δεν έχουν ούτε τη μισή ανάλυση.

 

2) Led φωτισμού για την κάμερα. Κάποια κινητά του ανταγωνισμού δεν έχουν καν!

 

3) Bluetooth™ stereo (A2DP). Επίσης άλλα κινητά της ίδιας κατηγορίας δεν γνωρίζουν καν τι διάολο είναι αυτό το A2DP!

 

4) Τιμή λίγο πάνω, λίγο κάτω από 100€.

 

Όπως βλέπεις, είναι πολύ εύκολο ο καθένας να βρίσκει θετικά που ο άλλος τα περνάει για αρνητικά. Αλοίμονο αν με 100€ περιμέναμε το κινητό να έχει και 8mp κάμερα!

Λογικό είναι σε κάποιους να αρέσει, σε κάποιους άλλους πάλι, όχι.

Εγώ αν και το έχω πει άπειρες φορές, είμαι φανατίλας της SE, το συγκεκριμένο πάντως δεν θα το αγόραζα. Αυτό όμως δεν αλλάζει τη γνώμη μου για την εταιρία, παρόλο που κι εγω διαπιστώνω πως σε κάποια μοντέλα λείπει η καινοτομία.

Αλλά ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, καλά το έθαψες το κινητό και προσωπική σου άποψη είναι που γίνεται απολύτως δεκτή.

Να πούμε όμως και μερικά που έχει, έτσι;

 

1) 2mp κάμερα. Πολλά κινητά του ανταγωνισμού σ' αυτήν την κατηγορία, δεν έχουν ούτε τη μισή ανάλυση.

 

2) Led φωτισμού για την κάμερα. Κάποια κινητά του ανταγωνισμού δεν έχουν καν!

 

3) Bluetooth™ stereo (A2DP). Επίσης άλλα κινητά της ίδιας κατηγορίας δεν γνωρίζουν καν τι διάολο είναι αυτό το A2DP!

 

4) Τιμή λίγο πάνω, λίγο κάτω από 100€.

 

Όπως βλέπεις, είναι πολύ εύκολο ο καθένας να βρίσκει θετικά που ο άλλος τα περνάει για αρνητικά. Αλοίμονο αν με 100€ περιμέναμε το κινητό να έχει και 8mp κάμερα!

Λογικό είναι σε κάποιους να αρέσει, σε κάποιους άλλους πάλι, όχι.

Εγώ αν και το έχω πει άπειρες φορές, είμαι φανατίλας της SE, το συγκεκριμένο πάντως δεν θα το αγόραζα. Αυτό όμως δεν αλλάζει τη γνώμη μου για την εταιρία, παρόλο που κι εγω διαπιστώνω πως σε κάποια μοντέλα λείπει η καινοτομία.

Αλλά ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

 

Βασικα ειναι το ποιο ωραιο κινητο που εχω παρει μεχρι στιγμης παρολο που δεν εχει αυτα που ανεφαιρα παραπανω καταρχας ειναι τρελα ομορφο κινιτο ιδιως το ασημενιο, το μπλε λιγο μαπα ειναι. και επισης οσο αναφορα την τιη εγω το πηρα 79 ευρω το εχω δει και σε αλλα μαγαζια πιο κατω 78 ευρω (πσσ διαφορα 1 ευρω)

βασικα ειναι δυσκολο να βρεις κινητο σε τετοια τιμη με επεκταση μνημης 4gb και

αναλυση 176χ220 και με ραδιο κιολας καλα μην μιλησω για την καμερα βγαζει πολυ ωραιες φωτογραφιες δεν μου φενεται οτι υπαρχει κανενα κινιτο "μαρκας" οχι τα κινεζικα που να εχει 2 megapixels camera στην τιμη τον 79 ευρω :D

 

βασικα οπως τα πες ενα πραμα :D

Link to comment
Share on other sites

δεν μου φενεται οτι υπαρχει κανενα κινιτο "μαρκας" οχι τα κινεζικα που να εχει 2 megapixels camera στην τιμη τον 79 ευρω

 

Μιας και ανέφερες τα Κινέζικα, έχω να σου πω πως κι αυτά ακόμα τα έχουν υπερεκτιμήσει κάποιοι, σε τέτοιο βαθμό μάλιστα που να μην βρίσκεις με κάτω από 100-150€, άσε που μερικοί εκμεταλεύονται το γεγονός πως παίρνουν 2 sim και βαράνε αντάρα τις τιμές, που δεν τίθεται καν θέμα ανταγωνισμού.

Εκτός αυτού, στην καλύτερη περίπτωση, αυτά έχουν 1.3 κάμερα που ο Θεός να την κάνει κάμερα, οπότε...τι να λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα ειδα απο κοντα το τηλεφωνο! το κινητο ειναι μαπα..μεγαλη μ@**** που το μπροστινο μερος της προσοψης το κανανε καθρεφτη :down:

 

το S302 ειναι κλασης ανωτερο απο αυτο το κινητο.εμενα μου φανηκε σαν ψευτικο..

http://img13.imageshack.us/img13/9751/dsc00150nmn.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το ωραιο σκας και σπυρακια οταν εισαι στο δρομο :lol:

 

υγ καλε τη δαχτυλεσ ειναι αυτες το δικο μου ειναι γυαλιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το έχει δοκιμάσει κανείς με μνήμη 4 Gb? Γιατί στο επίσημο site της SE λέει μέχρι 2 Gb

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/topics/s312/memorystickmicrom2?lc=el&cc=gr# και κλικ στο δείτε τον πλήρη πίνακα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S312

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...