Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ποια ρομ με sense προτείνετε για αντικατάσταση της πολύ καλής αλλά timebomb ρομ του raffyvito;

Eβαλα την τελευταία του arto την 2.4.5 αλλά είχα έντονο πρόβλημα με το άνοιγμα της συσκευής από την αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει και άλλη. UFE Nuts v6|Sense 2.5.2012|WM 6.5.5 23519|[WWE]

Εκτός κι αν βάλεις official και manualy το Sence 2.5.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χθες μου έσπασε η οθόνη

ξέρει κανείς από που να παραγγείλω άλλη ?

ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by enplo69
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλά το θέμα της 'σπασμένης' οθόνης έχει καταντήσει γραφικό για το συγκεκριμένο μοντέλο, τα κρούσματα γίνονται όλο και συχνότερα! Κρίμα..
Link to comment
Share on other sites

Καλά το θέμα της 'σπασμένης' οθόνης έχει καταντήσει γραφικό για το συγκεκριμένο μοντέλο, τα κρούσματα γίνονται όλο και συχνότερα! Κρίμα..

 

Άλλο το ¨είναι προβληματική η οθόνη¨ και άλλο το ¨έσπασε η οθόνη¨. Ο φίλος δεν διευκρινίζει πώς έσπασε η οθόνη του. Αν ας πούμε του έπεσε το κινητό από την βεράντα δεν είναι κρίμα για το συγκεκριμένο κινητό, είναι κρίμα για το συγκεκριμένο φίλο:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είναι γεγονός. Δεν πρέπει να γενικοποιούμε μια κατάσταση και να μην ξεχνάμε να υπολογίζουμε τον ανθρώπινο παράγοντα πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα εξερευνώ νέους κόσμους. Είμαι ένας κάτοχος Xperia X10i. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια που πήρα από όλους σας. Να 'μαστε καλά και θα συνεχίσουμε να τα λέμε.

Να χαρείτε τα Acerάκια σας γιατί είναι πολύ τίμια συσκευή.

C U arround... :-)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το έκανες τελικά το περασμα?:lol:

Και εμείς ευχαριστούμε και για το blog!

Σίγουρα θα τα πούμε και σε ανδροειδείς καταστάσεις Κωνσταντίνε..

Μέχρι τότε θα μείνω μόνος μου φαίνεται στο θρέντ, να πίνω το αίμα του πιο value for money κινητού ever..s200:D

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα εξερευνώ νέους κόσμους. Είμαι ένας κάτοχος Xperia X10i. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια που πήρα από όλους σας. Να 'μαστε καλά και θα συνεχίσουμε να τα λέμε.

Να χαρείτε τα Acerάκια σας γιατί είναι πολύ τίμια συσκευή.

C U arround... :-)

 

Και δεν έπαιρνες το Desire να κάνουμε και εκεί παρέα; :)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες τελικά το περασμα?:lol:

Και εμείς ευχαριστούμε και για το blog!

Σίγουρα θα τα πούμε και σε ανδροειδείς καταστάσεις Κωνσταντίνε..

Μέχρι τότε θα μείνω μόνος μου φαίνεται στο θρέντ, να πίνω το αίμα του πιο value for money κινητού ever..s200:D

Kαι εγώ δεν πρόκειται να το πουλήσω.Εδώ τριγύρω θα είμαι :lol: Όσο μπορώ να εκμεταλεύομαι πλήρως τις δυνατότητες του κινητού,θα το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν έπαιρνες το Desire να κάνουμε και εκεί παρέα; :)

 

To Xperia είναι πολύ όμορφο (άσπρο). Μέχρι στιγμής είμαι εντυπωσιασμένος (και λίγα λέω).

Επίσης η SE από online service σκίζει. Ρυθμίσεις κλπ κατεβαίνουν και λειτουργούν σε κλάσματα δευτερολέπτου.

Μόνο την οθόνη δεν μπορώ να συνηθίσω ακόμα. Πρέπει να πατάς λίγο πιο πάνω με το δάχτυλο και δεν έχω προσαρμοστεί ακόμα. :lol:

 

Το Acer το έχω ακόμα. Έβαλα αγγελία αλλά δεν τρελαίνομαι να το πουλήσω. Δεν ξέρω αλλά ψάχνω δικαιολογία για να το κρατήσω. Αφού είπα να το δώσω στη γυναίκα μου αλλά δεν ψήνεται. :mad:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ψήστην , ψήστην (για να χαρούμε και εμείς με την διατήρηση του blog):D

Και εμένα η δικιά μου έτσι εκανε στην αρχή με το ΟΜΝΙΑ Ι αλλά τώρα...σαίνι:lol::lol::lol: δεν το αλλάζει με τίποτα.

Να τις γνωρίσουμε να κάνoυν το "Myphone/Girl edition":lol::lol::lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ψήστην , ψήστην (για να χαρούμε και εμείς με την διατήρηση του blog):D

Να τις γνωρίσουμε να κάνoυν το "Myphone/Girl edition":lol::lol::lol:

 

Το blog θα παραμεινει. Αν βρισκω τιποτα καλο θα το ανεβαζω.

Οσο για τα κοριτσια μας καλα θα ηταν αλλα δεν το βλεπω.

Απο αλλη αποψη, ασε μην καλομαθει και μου τα παιρνει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουμε βγει εδώ τόσο off-topic που αναγκάζομαι να επέμβω. Πείτε τα δικά σας αλλά τουλάχιστον προσθέστε κάτι και για το ACER για να έχω έναν λόγο να μην αφαιρέσω τα μηνύματα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Γιάννη:)

Στον Resco Explorer αλλά και σε αυτόν τον ενσωματωμένο,δεν μου διαβάζει κάποια avi >500 mb, και κολλάει το κινητό..

Αντίθετα αν τα ανοίξω απο τον Core/TCMP όλα παίζουν κανονικά..

Να φορμάρω εκ νέου την κάρτα?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως του έχεις βάλει (του Resco) να δείχνει thumbnails και σκαλώνει επειδή είναι μεγάλο?
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Οχι Κωνσταντίνε,

σε λίστα τα έχω, και μου το κάνει και με τον ενσωματωμένο.

Αλλά παίζουν κανονικά:wacko:

 

Anyway, κάτι άλλο

εδώ και λίγο καιρό κάθε μήνα κατεβαίνω Κύπρο για δουλειά.

ΚΑΘΕ φορά λοιπόν μου "κόλλαγε" ο δέκτης του gps, και έκανα και hard reset μια φορά.

Ειχα εκνευριστεί πολύ, γιατί Ελλάδα,Αυστρία,Γερμανία,Ιταλία ποτέ δεν είχα πρόβλημα και χωρίς την πατέντα.

Σήμερα βρήκα το γιατί:D

Οταν ερχόμουν εδώ,έκλεινα το τηλέφωνο GSM γιατί χρησιμοποιώ την σύνδεση της δουλειάς στο P1i.

Δεν απενεργοποιούσα όμως το A-gps με συνέπεια να μου κάνει αυτά τα κουφά και να ψάχνομαι στους ανάποδους δρόμους της Κύπρου με προσομοιώσεις:cry:

Εχθές μου ήρθε επιφοιτηση και το έκλεισα, και όλα ΟΚ.

Εντωμεταξύ Ελλάδα, και ένα μήνα να έχω να ανανεώσω την "εφημερίδα", και κλειστό να το έχω το A-gps όλα καλά.

Πάλι καλά δεν το έστειλα Ιταλία:lol::lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

H acer κυκλοφόρησε patch που λέει πως διορθώνει ένα πρόβλημα του gps με 2g σιμ κάρτες που χάνει το σήμα.

http://www.acer.co.uk/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=en&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3734&sp=page15e&ctx2.c2att1=17&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3734&CountryISOCtxParam=UK&ctx1.att21k=1&CRC=3713735360

Link to comment
Share on other sites

H acer κυκλοφόρησε patch που λέει πως διορθώνει ένα πρόβλημα του gps με 2g σιμ κάρτες που χάνει το σήμα.

http://www.acer.co.uk/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=en&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3734&sp=page15e&ctx2.c2att1=17&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3734&CountryISOCtxParam=UK&ctx1.att21k=1&CRC=3713735360

Τι είναι τούτο πάλι?

Το πέρασε κανείς?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι ρόλο παίζει.Οι δικές μας κάρτες 3g δεν είναι;αλλά μου κάνει εντύπωση ότι το αρχείο είναι amf δηλαδή σαν το αρχείο της rom
Link to comment
Share on other sites

3g 99% είναι..

Επίσης σου λέει ότι όλα θα διαγραφούν:confused:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι περίεργος :lol: το πέρασα για να δω τι θα κάνει.Αλλάζει το gsm κομμάτι σε 3.004 οπότε ίσως δούμε σε λίγο καιρό και ρομ με drivers 3.004.Επέστρεψα στην κανονική 3.003
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...