Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσένα σου ευχηθήκαμε τότε και περιμένουμε τα ευχάριστα νέα.

Κανένα (ευχάριστο) νεότερο?

 

Τίποτα... απλά περιμένω…

Μακροζωϊα και καρτερικότητα, η φιλοσοφική προσέγγιση.

Μ’ έχουν εγκλωβίσει…

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

 

1) Προσπαθώ να βάλω το destinator 8 & 9 και ενω φορτώνει το πρόγραμμα η οθόνη είναι παραμορφωμένη σαν ξεβαμένη δεν μπορώ να διαβάσω σχεδόν τίποτα. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

 

2) Στο miomap δεν βρίσκει δορυφόρους ενώ έχω πειράξει το miomap.ini και έβαλα αυτό: Found=com7:,4800,8N1,none.

 

3) Στο Igo8 παίζει κανονικά αλλά με δείχνει σε άλλον δρόμο από αυτόν που είμαι , έχει μεγάλη απόκλιση. Τι φταίει είναι θέμα κάποιων ρυθμίσεων?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Στο destinator 8 δεν έχω πρόβλημα απεικόνισης.Δοκίμασε και αυτό το σκιν

http://rapidshare.com/files/245323943/240_400.rar

2. Η θύρα είναι σωστή.Miomap δεν χρησιμοποιώ.Αλλά στο "αδελφάκι" του το ginius για να βρει σήμα πρέπει να βάλω στο ordinale.ini στο

[gps]

use_id_driver=1

3.Κάτι τέτοια μου κάνει και εμένα.Έχω κουραστεί να ασχολούμαι με το gps του,που κλειδώνει όποτε θέλει:( και έτσι χρησιμοποιώ bluetooth gps.Διαβάζω και το δράμα που περνάνε τα άλλα παιδιά που δεν ξέρουν πότε θα τους έρθει η συσκευή από το service και έτσι το κρατώ όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2. Η θύρα είναι σωστή.Miomap δεν χρησιμοποιώ.Αλλά στο "αδελφάκι" του το ginius για να βρει σήμα πρέπει να βάλω στο ordinale.ini στο

[gps]

use_id_driver=1

 

To ίδιο χρειάζεται και στο αντίστοιχο ini file του Miomap.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι προβλήματα έχετε με το gps, εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος !

Κλειδώνει γρήγορα, πιάνει ακόμα και από το σκιάδιο του συνοδηγού (κάτω από την σκεπή) ενώ το igo8 είναι εκπληκτικό!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ πλέον καταλήγω στο συμπέρασμα ότι οι μισές συσκευές είναι προβληματικές:worry: Σε άλλον θα τύχει η οθόνη,σε άλλον το gps...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ πλέον καταλήγω στο συμπέρασμα ότι οι μισές συσκευές είναι προβληματικές:worry: Σε άλλον θα τύχει η οθόνη,σε άλλον το gps...

 

+++

 

Σε άλλον ακουστικό και κάμερα....:D:D:D

 

Το μυρίζομαι πολύ πάντως αυτό που λες φίλε bbbb...

Καταλήγω ότι για τον περιορισμό του κόστους, επιλέχθηκαν καλά σε χαρακτηριστικά αλλά 2α σε ποιότητα και αξιοπιστία υλικά...Και όμως αυτά τα δύο συνδυάζονται και μάλιστα σε πολύ μεγάλο φάσμα συσκευών...από βραστήρες μέχρι laptop...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

1) Προσπαθώ να βάλω το destinator 8 & 9 και ενω φορτώνει το πρόγραμμα η οθόνη είναι παραμορφωμένη σαν ξεβαμένη δεν μπορώ να διαβάσω σχεδόν τίποτα. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

 

2) Στο miomap δεν βρίσκει δορυφόρους ενώ έχω πειράξει το miomap.ini και έβαλα αυτό: Found=com7:,4800,8N1,none.

 

3) Στο Igo8 παίζει κανονικά αλλά με δείχνει σε άλλον δρόμο από αυτόν που είμαι , έχει μεγάλη απόκλιση. Τι φταίει είναι θέμα κάποιων ρυθμίσεων?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Ευχαριστώ το miomap δούλεψε. denstinator τζιφος.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα "στρατόπεδο" και έχω πλέον htc hd2.Πραγματικά μετανιώνω που δεν έδωσα από την αρχή 190€(μιλώ για συσκευή αγορασμένη από εξωτερικό) παραπάνω για να πάρω αυτό αντί για το acer s200.Τα επιπλέον αυτά € τα αξίζει με το παραπάνω.Από την ποιότητα κατασκευής,μέχρι την ποιότητα των κλήσεων.Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό,βλέπω pda phone να κλειδώνει σήμα gps μέσα στο σπίτι μου.Η οθόνη μου δημιουργεί κάποια δυσκολία στην πληκτρολόγηση κειμένου,σε σχέση πάντα με αυτό που είχα συνηθίσει μέχρι τώρα.Η συσκευή είναι διαμάντι και πιστεύω ότι είναι το καλύτερο pda phone που κυκλοφόρησε μέχρι σήμερα.Αν και θεωρώ ότι τα wm στην παρούσα μορφή τους,δεν είναι έτοιμα για capacitive οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα "στρατόπεδο" και έχω πλέον htc hd2.Πραγματικά μετανιώνω που δεν έδωσα από την αρχή 190€(μιλώ για συσκευή αγορασμένη από εξωτερικό) παραπάνω για να πάρω αυτό αντί για το acer s200.Τα επιπλέον αυτά € τα αξίζει με το παραπάνω.Από την ποιότητα κατασκευής,μέχρι την ποιότητα των κλήσεων.Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό,βλέπω pda phone να κλειδώνει σήμα gps μέσα στο σπίτι μου.Η οθόνη μου δημιουργεί κάποια δυσκολία στην πληκτρολόγηση κειμένου,σε σχέση πάντα με αυτό που είχα συνηθίσει μέχρι τώρα.Η συσκευή είναι διαμάντι και πιστεύω ότι είναι το καλύτερο pda phone που κυκλοφόρησε μέχρι σήμερα.Αν και θεωρώ ότι τα wm στην παρούσα μορφή τους,δεν είναι έτοιμα για capacitive οθόνη.

 

Καλορίζικο, λυπόμαστε που θα σε 'χάσουμε'.

Η αλήθεια είναι ότι το HD2 τα αξίζει τα παραπάνω €, αλλά για εμένα τόσα πολλά λεφτά είναι υπερβολικά για τηλέφωνο. Θεωρώ ότι το ACER είναι ένας καλός συμβιβασμός.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το ACER είναι ένας καλός συμβιβασμός.

Εχεις δίκιο.Αρκει να είσαι τυχερός να μη πέσεις σε προβληματική συσκευή,γιατί μετά θα τρέχεις και δε θα φτάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο.Αρκει να είσαι τυχερός να μη πέσεις σε προβληματική συσκευή,γιατί μετά θα τρέχεις και δε θα φτάνεις.

 

Τρέχω...Τρέχω....Τρέχω....Τρέχω... :)

Δεν φτάνω...Δεν φτάνω...Δεν φτάνω...Δεν φτάνω...;)

 

Παιδιά το htc δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου...μπορεί όντως είναι είναι κάτι εντελώς ανώτερο...

Αλλά συμφωνώ, είναι αρκετά τα 200 ευρώ παραπάνω...

 

Ωστόσω τελικά είναι αρκετά και τα 450 ευρώ για να έχεις ένα τηλέφωνο

αρκετά γρήγορο μεν, με μέτρια ποιότητα κατασκευής δε, αρκετά προβλήματα λογισμικού, πιθανότητα σφάλματος κάπως μεγάλη και κυρίως μηδενική υποστήριξη...:mad:

 

To lg που είχα(και έχω :lol:) το άλλαξα δύο φορές...

Μία δεν δούλευε το μικρόφωνο...

Μία είχε κάτι κιτρινίλες η οθόνη...

Ξενέρωμα, ωστόσο σε 3 μέρες έπαιρνα το άλλο...

Εδώ θα κάνω 1 μήνα απλά να μάθω...

 

Τελικά δημιουργώ νέο κριτήριο για τις επόμενες αγορές...Service στην Ελλάδα και μάλιστα καλό...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα εχω λιγο μπερδεμενα, μπορει καποιος να μου πει αν εχει βγει καποια rom χωρις της φαμφαρες τις htc με τα τελευταια ασιατικα drivers?

αν εχει βγει, τι προβληματα εχει?

 

EDIT:

βρηκα την Rafyvitto_Acer_s200_LEO/Vanilla_BlacK_NeO_v.2.7 based on 2.004 OEM drivers και εχει 2 εκδοσεις 21889 και 23518.

ποια απο τις 2 ειναι ποιο σταθερη?

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω βάλει το 23518 και το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το κλείδωμα της οθόνης.Πάτησα την κλειδαριά στο κάτω μέρος και μετά δε μπορούσα να το ξεκλειδώσω,με αποτέλεσμα να κάνω hard reset.Το htc sense δεν είναι τίποτε περισσότερο από ένα today plugin,οπότε μπορείς να το αφαιρέσεις.Βέβαια επειδή στηρίζεται στα 6.5.3 το start και το χ είναι στο κάτω μέρος Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω βάλει το 23518 και το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το κλείδωμα της οθόνης.

 

Eιναι μονιμο το προβλημα, δηλαδη καθε φορα που πατας την κλειδαρια συμβαινει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την μαμίσια 2.004 singapure. Οι custom μου έκαναν διαφορα μικροπροβληματάκια, αλλά δεν δοκίμασα την 2.7 vanila (το sense και πολύ βαρύ είναι και δεν μου αρέσει ιδιαίτερα..).

 

Με όλες μα όλες είχα τα εξής προβλήματα :

 

-- > wake up lock : μερικές φορές όταν πάω να ξεκλειδώσω το κιν. κολλάει και δεν βγαίνει από standby.. διάβασα ότι μετριάζεται αν καθαρίσεις τα notifications (πχ με sktools).. το δοκιμάζω σήμερα.

 

-- > χωρις το acer customization η κάμερα τραβάει μόνο 1280χ960. αν το βάλεις εκ τον υστέρων σε κάποιες ρομ, δεν ξαναμπουτάρει το κιν... => hard reset

 

-- > διάφορα θέματα με το bluetooth. δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει απροβλημάτιστα με 3-4 handsfree που έχω.

 

-- > σε μερικές, δεν το έχω δοκιμάσει σε όλες, αν θέλω να κλειδώσω τη συσκευή με κωδικό, ότι αριθμητικό κωδικό και να του βάλω δεν το δέχεται στο ξεκλείδωμα.. => hard reset

 

Γενικά το έχω φορμάρει - φλασάρει το κιν. περισσότερες φορές απ'όσες τα 3 λαπτοπ μου (το ένα το έχω 6 χρόνια...) μαζί...

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@p4n0z

δηλαδη με την 2.004 singapure δουλευει απροβληματιστα η συσκευη σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται αυτοί οι drivers έχουν κάποιο θέμα με το κλείδωμα.:(

Eιναι μονιμο το προβλημα, δηλαδη καθε φορα που πατας την κλειδαρια συμβαινει?

Mια φορά συνέβη που δε ξεκλείδωνε ότι και να πατούσα και μια ακόμη λειτουργούσε κανονικά το κινητό αλλά στο πάνω μέρος στις εργασίες του wk task ήταν το κόκκινο χ του κλειδώματος και δεν έφευγε ούτε με soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια θα χρειαστω..

Κατεβασα το hacked ACER_EUU.exe και τις rom

1.Rafyvitto_Acer_s200_LEO_23518_BlacK_NeO_v.2.7

2.EUU_Acer_S200_2.003.00_EN_01_02.03.00_2.003.00-20091109

 

Αποσυμπιεσα την δευτερη και αντικατεστησα το ACER_EUU.exe με το hacked και τα extrom.bin, flash.bin απο την custom.

Εχω κανει κατι λαθος?

μου βγαζει το παρακατω μηνυμα λαθους

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

@demolition

 

σε γενικές γραμμές ναι μου δουλεύει απροβληματιστα..

 

κατέβασε καλύτερα την 2.0 που έχει όλα τα αρχεία μέσα και αντικατέστησε εκεί τα .bin

 

επίσης το acer_euu πρέπει να το τρέξεις σαν admin.. (run as admin)

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@demolition

 

σε γενικές γραμμές ναι μου δουλεύει απροβληματιστα..

 

κατέβασε καλύτερα την 2.0 που έχει όλα τα αρχεία μέσα και αντικατέστησε εκεί τα .bin

 

επίσης το acer_euu πρέπει να το τρέξεις σαν admin.. (run as admin)

 

κατεβασα την 2.0 οπως μου ειπες και ολα πανε καλα μεχρι τωρα.

Περναω την leo 2.7 να την δοκιμασω αλλα μαλλον θα καταληξω στη vanilla εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή.

Αν θέλετε την πιο σταθερή ρομ που κυκλοφορεί βάλτε την Σιγκαπούρης.

Οι υπόλοιπες (custom) έχουν και θα έχουν τα προβληματάκια τους. Αν συμβιβάζεστε με αυτά ΟΚ.

'Εχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις rom (1-2 μου ξέφυγαν). Για την συσκευή μου (πρώτη παρτίδα)

Νο1 Οfficial Σιγκαπούρης

Νο2 Rafyvitto_Acer_s200_LEO_BlacK_NeO_v.2.7 Latest OEM drivers 2.004 (23518)

Καλά φλασαρίσματα.

 

ΥΓ και προσεχώς bual boot με WM & Android ;)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ και προσεχώς bual boot με WM & Android ;)

 

freco, τόλμα να το κάνεις και να βγάλεις κανέναν οδηγό στο blog πρίν έρθει το κινητό πάλι στα χέρια μου...:p:p

βέβαια ο συγκεκριμένος loader κάνει και για qvga που είναι το lg που έχω τώρα...

αλήθεια...που μπορούμε να βρούμε android και πως μπορούμε να τα εγκαταστήσουμε ώστε μετά να κάνουμε το dual boot???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω να μάθω. Έχει ρωτήσει κάποιος άλλος. Περιμένω απάντηση και βουρρρρρ...

Παλιότερα είχα δοκιμάσει μια έκδοση Android στο Touch Pro αλλά ήταν για γέλια.

Για να δούμε τώρα...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορείς να βρεις ολοκληρωμένο android εκτός αν υπάρχει κάποια παρόμοια συσκευή που να τρέχει android (έχει η acer άραγε ;)) και να το βγάλει κάποιος από τη ρομ για να το βάλουμε στην κάρτα και με το προγρμματάκι που βγήκε να τρέχουμε από εκεί.. Ούτε φλασαρίσματα ούτε τίποτα..

 

Ο άλλος τρόπος είναι να κατεβάσεις source και να το κάνεις compile εξ αρχής! χαχαχαχαχα καλό εε?? :lol::lol::lol:

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...