Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O Coreplayer Snapdragon επεξεργαστες.

 

Δουλεύει τέλεια στο κινητάκι μας !!

 

+50% τουλάχιστον σε H.264 848x400 video με 6-ch audio (trailer από το site της Apple).

 

Πριν έχανε frames τώρα φυσάει !!

 

Απλά προσέξτε να βάλετε το orientation σε left/right handed και να μην γυρνάει με το g-sensor γιατί χάνει το acceleration!!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πρόβλημα που είχα με το WiFi παραμένει. Στο πόστ μου #340 με συμβουλεύσατε να κάνω Hard Reset. Eχω κάνει 3-4 και άλλες τόσες φορές έχω φλασάρει διάφορες Rom. Aν το WiFi χάσει τη σύνδεση με το δίκτυο για αρκετή ώρα, π.χ. φεύγεις από το σπίτι και πας για καφέ, χάνεται απο τον Comm. Manager η επιλογή του WiFi. Ξέρει κανείς τίποτε γι' αυτό ή έχει πρόβλημα η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Aν το WiFi χάσει τη σύνδεση με το δίκτυο για αρκετή ώρα, π.χ. φεύγεις από το σπίτι και πας για καφέ, χάνεται απο τον Comm. Manager η επιλογή του WiFi.

 

Μια φορά μου έχει τύχει και εμένα, αλλά λύθηκε με soft reset..

 

Ελπίζω να μην είναι hardwarικό πρόβλημα..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα που είχα με το WiFi παραμένει. Στο πόστ μου #340 με συμβουλεύσατε να κάνω Hard Reset. Eχω κάνει 3-4 και άλλες τόσες φορές έχω φλασάρει διάφορες Rom. Aν το WiFi χάσει τη σύνδεση με το δίκτυο για αρκετή ώρα, π.χ. φεύγεις από το σπίτι και πας για καφέ, χάνεται απο τον Comm. Manager η επιλογή του WiFi. Ξέρει κανείς τίποτε γι' αυτό ή έχει πρόβλημα η συσκευή;

 

γενικά με διάφορες windows mobile συσκευές που είχα μου συνέβαινε μια δυο φορές κάθε τόσο...Αν δεν επανέρχεται με soft reset καταλαβαίνω ότι είναι πρόβλημα, αλλά αν με το soft reset επανέρχεται, ίσως να πρέπει να συμφιλιωθείς μαζί του ;) γιατί δεν είναι κάτι σπάνιο...π.χ και εγώ το έχω πάθει αλλά μετρημένες 1-2 φορές...

απλά σκέφτομαι ότι είναι πάρα πολλές οι φορές που το pc μου το κάνω reboot επειδή έτσι του κάπνισε...το κινητό δεν θα θέλει;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο το pach που λεει οτι φτιαχνει την οριζοντια προβολη?

 

EDIT:

Εγω παντως δεν ειδα καποια διαφορα..

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο το pach που λεει οτι φτιαχνει την οριζοντια προβολη?

 

EDIT:

Εγω παντως δεν ειδα καποια διαφορα..

 

soft reset έκανες?

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

soft reset έκανες?

 

Eκανα soft reset αλλα με την δευτερη επιασε!

Τωρα θα το εγραφα, ειναι σαφως πιο γρηγορο τωρα σε οριζοντια προβολη, μονο που μου φαινεται προβληματικο ειναι οτι δν εχω clear type.

κατα τα αλλα οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Η διαθεσιμότητα αυτού του προϊόντος έχει πάψει οριστικά. Τα παρακάτω στοιχεία παραθέτονται απλώς και μόνον πληροφοριακά.

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188535&partner=banner&se=s3614

 

Κάτι δεν πάει καλά... το δικό μου (έσκασε η οθόνη από μόνη της, μέσα στην θήκη) βρίσκεται στην Acer εδώ και μια εβδομάδα. Δεν έχω κάποια ειδοποίηση. Από την Expansys μου είπαν ότι θα μου χρεώσουν την επισκευή...

Σε αναμονή...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μου,χρόνια πολλά.....

Το λίνκ που παραθέτεις είναι λάθος,το σωστό είναι αυτό http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=192640

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να το παραλάβεις σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μου,χρόνια πολλά.....

Το λίνκ που παραθέτεις είναι λάθος,το σωστό είναι αυτό http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=192640

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να το παραλάβεις σύντομα...

 

Δημήτρη χρόνια πολλά και ευχαριστώ. Φαίνεται έπεσα πάνω σε κάποια αλλαγή.

Συγγνώμη από όλους.

Και εγώ το ελπίζω. Εκκρεμεί η συνάντηση...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νεότερα σχετικά με την συσκευή σου.

 

 

...ουδέν νεότερον...

βρίσκεται στην Acer κάπου στην Ευρώπη, η οποία κάποια στιγμή θα αποφανθεί....

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπόν...

Οι Κασσάνδρες επιβεβαιώθηκαν ότι acer(κινητό)=(πολλά)προβλήματα...

Εκτός απο το πρόβλημα με την κάμερα που έχω,

η συσκευή μου από σήμερα αποφάσισε να μην παίζει ήχους...

Βέβαια με ένα ιδιαίτερο τρόπο...

 

Ναι έκανα και hard reset και flashing με άλλη ROM...

Αλλά τίποτα...

Συγκεκριμένα κυρίως δεν δουλεύει το μικρό μπροστά ηχείο(δεν ακούω συνομιλία), αλλά αυτό δεν είναι αποκλειστικό...

Το κουλό είναι ότι ενώ η ανοιχτή συνομιλία δουλεύει, δεν παίζει από το μεγάφωνο το media player...

An βάλω ακουστικά είναι όλα κομπλέ...

Επίσης τα μπιπ μπιπ για αύξηση έντασης πάλι ακούγονται μόνο από τα ακουστικά...

 

Έλα θεέ και κύριε...

Επίσημο service να μαντέχω δεν υπάρχει ε;;

Οπότε το πάω εκεί που το πήρα;;;

:(:(:(:(:(:(:(:(

 

Κρίμα γιατί με το laptop της είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπόν...

Έλα θεέ και κύριε...

Επίσημο service να μαντέχω δεν υπάρχει ε;;

Οπότε το πάω εκεί που το πήρα;;;

:(:(:(:(:(:(:(:(

 

Κρίμα γιατί με το laptop της είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Να έρθεις σε επαφή με το επίσημο σέρβις της Acer στην Ελλάδα, προκειμένου να σε καθοδηγήσουν να το στείλεις εσύ από μόνος σου σε σέρβις του εξωτερικού, νομίζω Μιλάνο είναι προτιμότερο, με τα ΕΛΤΑ (συμφέρει). Αν το πήρες από Expansys σε καμιά περίπτωση μην το στείλεις σε αυτούς, θα σε καθυστερήσουν αφάνταστα και θα σε ταλαιπωρήσουν, αυτοί είναι μόνον να πουλάνε.....

 

Δεν θέλω να σε δεσμεύσω, είναι καθαρά προσωπική προσέγγιση.

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατορθώσει κανείς να έχει το αγγλικό και ελληνικό IMEI engine (text prediction T9) του Ezinput και να δουλεύει το κουμπί της κάμερας στο να τραβά φωτογραφίες και να εστιάζει;

Τί ελληνικό text prediction χρησιμοποιείτε; Είναι η μόνη μου 'σοβαρή' έλλειψη που ακόμα έχω στο κινητό αυτό.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το blimkeys.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Για πληκτρολόγιο με βολεύει το EZkeyboard της HTC και το FingerKeyboard για SMS με 160 χαραχτήρες.

Τα παιδιά στο xda-developers έχουν κατά καιρούς φτιάξει διάφορα cabs με το EZkeyboard, μερικά έχουν ενσωματωμένο το ελληνικό IMEI engine (δηλ. το T9 ή text prediction) της HTC και άλλα όχι. Υπάρχουν και μερικά cabs με σκέτο το IMEI engine.

Αν εγκαταστήσεις κάποια από αυτά, θα διαπιστώσεις ότι, αποκτάς το ελληνικό ΙΜΕΙ engine της HTC (ακόμα και αν έχεις την μαμίσια ROM), και μάλιστα το χρησιμοποιεί και το finger keyboard!, αλλά χάνεις την λειτουργία της κάμερας. Συγκεκριμένα πατώντας το κουμπί της κάμερας φορτώνεται κανονικά το λογισμικό της αλλά δεν μπορείς ούτε να εστιάσεις ούτε να τραβήξεις φωτογραφίες (όσο και να πατάς το κουμπί δεν ανταποκρίνεται το πρόγραμμα). Εγκαθιστώντας και το μαμίσιο EasyKeyboard δεν είδα βελτίωση.

 

Αναζητώ λύση, ώστε να έχω IMEI engine και να δουλεύει η κάμερα, αλλά ακόμα δεν έχω βρει.

Edited by plin
update
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ το blimkeys.Δεν έχει πρόβλεψη κειμένου αλλά μπορώ και γράφω γρήγορα με το layout του φίλου katerini

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832&highlight=blimkeys

Eπειδή ήταν μικρό το πληκτρολόγιο για την wvga ανάλυση άνοιξα το blimkeys.txt και στο boardHeight=140--->έβαλα 280 και fcolWidth=60-->120 και για τις δικές μου απαιτήσεις είμαι υπερ-ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αλλαξω τα εικονιδια της title bar?

Εχω την μαμα rom.

 

ΑΑ! κ κατι αλλα\ο να ρωτησω, αν κανω 2 partition στην microSD θα βλεπει 2 καρτες ή κατι??

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα skin Acer S200 για το MyMobiler.

 

http://4.bp.blogspot.com/_Aofo-c67rYw/S1N2l-6rdaI/AAAAAAAAAJo/0Zolh__WclQ/s320/MyMob.jpg

 

Όποιος θέλει το κατεβάζει από το blog που έχω γράψει και οδηγίες εγκατάστασης. ;)

Δυστυχώς η ασπρίλα γύρω γύρω δεν μπορεί να φύγει γιατί το MyMobiler υποστηρίζει στα skin μόνο bitmap που δεν παίρνει transparency.

 

Αν έχετε καμιά καλύτερη φωτό του S200 στείλτε ένα PM. Η καλύτερη που βρήκα είναι αυτή στο skin και δεν με ικανοποιεί απόλυτα. Για βοηθάτε. :D

 

@demolition22. Για εικονίδια αυτά σου κάνουν? http://my-acer-f1.blogspot.com/2009/10/ahen-6c-taskbar-for-wm65.html

Αλλιώς στους XDA έχει πολλά. Προσοχή μόνο να είναι για την έκδοση των Windows Mobile που έχεις. Δεν κάνουν όλα παντού.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΑ! κ κατι αλλα\ο να ρωτησω, αν κανω 2 partition στην microSD θα βλεπει 2 καρτες ή κατι??

Μην κάνεις κάτι τέτοιο, θα έχεις πρόβλημα

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάει παιδιά το έδωσα εκεί που το πήρα για να φύγει........Αγγλία!!!!!!

 

Όλοι μαζί μια προσευχή να έρθει πίσω (αυτό ή καινούργιο) πριν πάρω καινούργιο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου δώσουν καινούργιο θα έλεγα.

Καλά ξεμπερδέματα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πάει παιδιά το έδωσα εκεί που το πήρα για να φύγει........Αγγλία!!!!!!

 

Όλοι μαζί μια προσευχή να έρθει πίσω (αυτό ή καινούργιο) πριν πάρω καινούργιο κινητό...

 

Να πάνε όλα καλά και να λάβεις γρήγορα το τηλέφωνό σου πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου δώσουν καινούργιο θα έλεγα.

Καλά ξεμπερδέματα.

 

Ευχηθείτε και σε κανέναν άλλον....

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Ευχηθείτε και σε κανέναν άλλον....

 

Εσένα σου ευχηθήκαμε τότε και περιμένουμε τα ευχάριστα νέα.

Κανένα (ευχάριστο) νεότερο?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...