Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα σημερα απο το πλαισιο και το ψαχουλεψα :D

 

εντυπωσεις:

1. φοβερη οθονη πολυ φωτεινη και διαυγης με αψογη αποκριση στο πατημα, καμια σχεση με οτι εχω δει

2. ταχυτατο σε οτι του ζητηθει, καλο multitasking

3. πολλα και πολυ χρησιμα widgets

4. πληρεστατο μενου, δε μπορω να πω οτι του λειπει κατι :)

5. τρομερος browser, ταχυτατος, ζουμ με το 1 δαχτυλο :cool:

 

μου αρεσε! δεν ξερω αν εχει να μου προσφερει πολλα παραπανω απο το renoir που ηδη εχω, αλλα μου αρεσε πολυ :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κι εγώ σήμερα.

Απλά έχω μερικές απορίες ,

Στο βιντεάκι αυτό

Δείχνει τους διαφορετικούς τύπους effe αλλαγής μενού, εμένα δεν έχει παρά μόνο on off ( ενεργοποίηση απενεργοποίηση) ΕΝΩΣ στυλ εφέ! Τα άλλα που δείχνει στο βιντεάκι που είναι; ΟΕΟ;?

 

Ακόμα στο σαιτ του gsm arena που το έχει μια αναλυτική παρουσίαση , από πίσω έχει ιριδίζουσα κόκκινη επιφάνια ενώ εμένα είναι απλά μαύρο!!!

 

Ο ήχος από τα SMS πως αλλάζει;;;;

 

Τέλος, θα ήθελα να μου έλεγε κάποιος πως βλέπω την έκδοση Firmware που έχει το κινητό μου, όπως και το πια είναι αυτή τη στιγμή στην κυκλοφορία.

 

Τι γίνετε;;;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και γω σημερα πηγα και το πηρα...(χθες δηλ!!)..δεν αντεξα αλλο...

Αυτο που δειχνει στο βιντεο οντως δεν υπαρχει στο κινητο και αν διαβασεις στα σχολεια στο youtube λενε οτι μπορει να ειναι καποια αναβαθμηση για να κανει τετοια πραγματα...αλλα δεν ειμαι και σιγουρος!!

Ο ηχος στα SMS αλλαζει εκει που επιλεγεις τον ηχο κλησης!!Επανω δεξια εχει μια επιλογη που που γραφει "Εισερχο..."..με ενα βελακι να δειχνει προς τα κατω...αμα πατησεις το βελακι σου εμφανιζει και την επιλογη για τον ηχο του SMS!!!

 

Τωρα θα ηθελα να ρωτησω κατι εγω...οταν μπαινω στο google maps χρεωνομαι αμα κανω μια αναζητηση??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα.

Απλά έχω μερικές απορίες ,

Στο βιντεάκι αυτό

Δείχνει τους διαφορετικούς τύπους effe αλλαγής μενού, εμένα δεν έχει παρά μόνο on off ( ενεργοποίηση απενεργοποίηση) ΕΝΩΣ στυλ εφέ! Τα άλλα που δείχνει στο βιντεάκι που είναι; ΟΕΟ;?

 

Ακόμα στο σαιτ του gsm arena που το έχει μια αναλυτική παρουσίαση , από πίσω έχει ιριδίζουσα κόκκινη επιφάνια ενώ εμένα είναι απλά μαύρο!!!

 

Ο ήχος από τα SMS πως αλλάζει;;;;

 

Τέλος, θα ήθελα να μου έλεγε κάποιος πως βλέπω την έκδοση Firmware που έχει το κινητό μου, όπως και το πια είναι αυτή τη στιγμή στην κυκλοφορία.

 

Τι γίνετε;;;;;

Πάτα *#1234# για έκδοση λογισμικού αλλά μέχρι εκεί,για αναβαθμίσεις που είναι διαθέσιμες αλα ΝΟΚΙΑ (με το γνωστό *#0000#) δυστυχώς θα σε απογοητεύσω......δε παίζει.....

Φιλε μου και γω σημερα πηγα και το πηρα...(χθες δηλ!!)..δεν αντεξα αλλο...

Αυτο που δειχνει στο βιντεο οντως δεν υπαρχει στο κινητο και αν διαβασεις στα σχολεια στο youtube λενε οτι μπορει να ειναι καποια αναβαθμηση για να κανει τετοια πραγματα...αλλα δεν ειμαι και σιγουρος!!

Ο ηχος στα SMS αλλαζει εκει που επιλεγεις τον ηχο κλησης!!Επανω δεξια εχει μια επιλογη που που γραφει "Εισερχο..."..με ενα βελακι να δειχνει προς τα κατω...αμα πατησεις το βελακι σου εμφανιζει και την επιλογη για τον ηχο του SMS!!!

 

Τωρα θα ηθελα να ρωτησω κατι εγω...οταν μπαινω στο google maps χρεωνομαι αμα κανω μια αναζητηση??

Μπορείς στις ρυθμίσεις εφαρμογής να επιλέξεις το GoogleMaps να χρησιμοποιεί και Wifi αλλά συνήθως αυτά δεν βρίσκονται πολλά ανοιχτά οπότε πας για GPRS/3G αν θες και πιο γρήγορα με τις ανάλογες χρεώσεις βέβαια,υπολόγισε για αρχή 2-3 MB....;) και έπεται συνέχεια.....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα.

Απλά έχω μερικές απορίες ,

Στο βιντεάκι αυτό

Δείχνει τους διαφορετικούς τύπους effe αλλαγής μενού, εμένα δεν έχει παρά μόνο on off ( ενεργοποίηση απενεργοποίηση) ΕΝΩΣ στυλ εφέ! Τα άλλα που δείχνει στο βιντεάκι που είναι; ΟΕΟ;?

 

Ακόμα στο σαιτ του gsm arena που το έχει μια αναλυτική παρουσίαση , από πίσω έχει ιριδίζουσα κόκκινη επιφάνια ενώ εμένα είναι απλά μαύρο!!!

 

Τι γίνετε;;;;;

 

Τα ίδια ισχύουν και στο δικό μου δεν είναι σημαντικά αλλά γιατί ;

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο πλαισιο στο συνταγμα που πηγαν να μου δωσουν και καλα τελευταιο κομματι με αλλοιωμενο το αυτοκολλητο της συσκεασιας (-σκιστηκε στην μεταφορα μου ειπαν αν και ηταν επιμελως ξανακολλημενο), μετα απο παρακληση μου να ανοιξει το κουτι παρατηρησα οτι τα μισα εξαρτηματα στο κουτι δεν ηταν σε σακουλακι και ατακτα τοποθετημενα και ο πωλητης αρνηθηκε να βαλει την μπαταρια να δω αν δουλευει... και παλι μπραβο.
Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο πλαισιο στο συνταγμα που πηγαν να μου δωσουν και καλα τελευταιο κομματι με αλλοιωμενο το αυτοκολλητο της συσκεασιας (-σκιστηκε στην μεταφορα μου ειπαν αν και ηταν επιμελως ξανακολλημενο), μετα απο παρακληση μου να ανοιξει το κουτι παρατηρησα οτι τα μισα εξαρτηματα στο κουτι δεν ηταν σε σακουλακι και ατακτα τοποθετημενα και ο πωλητης αρνηθηκε να βαλει την μπαταρια να δω αν δουλευει... και παλι μπραβο.

 

ελπιζω να μην το πηρες.μια παροιμια λεει οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος.επειδη εχει καποιο ονομα το μαγαζι,δεν σημαινει οτι ειναι και τελειο.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο πλαισιο στο συνταγμα που πηγαν να μου δωσουν και καλα τελευταιο κομματι με αλλοιωμενο το αυτοκολλητο της συσκεασιας (-σκιστηκε στην μεταφορα μου ειπαν αν και ηταν επιμελως ξανακολλημενο), μετα απο παρακληση μου να ανοιξει το κουτι παρατηρησα οτι τα μισα εξαρτηματα στο κουτι δεν ηταν σε σακουλακι και ατακτα τοποθετημενα και ο πωλητης αρνηθηκε να βαλει την μπαταρια να δω αν δουλευει... και παλι μπραβο.

 

Ο Γερμανός το έχει????

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν το πηρα και η συσκευασια που πηρα δεν ειχε καμμια σχεση με αυτη που μου δειξαν στο πλαισιο. ο γερμανος το εχει στα 413 ευρω. ολα τα λεφτα ειναι η λειτουργια fake call που και καλα χτυπαει σαν να σε καλουν και ακουγεται μια φωνη απο το ακουστικο για να ναι και πιο πειστικο (μπορεις να ηχογραφησεις οτι θες) ...
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν το πηρα και η συσκευασια που πηρα δεν ειχε καμμια σχεση με αυτη που μου δειξαν στο πλαισιο. ο γερμανος το εχει στα 413 ευρω. ολα τα λεφτα ειναι η λειτουργια fake call που και καλα χτυπαει σαν να σε καλουν και ακουγεται μια φωνη απο το ακουστικο για να ναι και πιο πειστικο (μπορεις να ηχογραφησεις οτι θες) ...

 

καλοριζικο.αν θες πες μας και αλλα καλα που εχει.επισης θα ηθελα να μαθω,αν απο το handsfree μπορεις να ανοιξεις και να κλεισεις την μουσικη ή το ραδιο.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη. οποιος παει σε ενα μαγαζι ας περιεργαστει ολα τα κινητα και στο τελος το jet. θα παθει πλακα με την διαφορα. hands free ακομα δεν δοκιμασα. για τα λεφτα του ειναι απλα κορυφη. το αντιθετο απο τα υπερεκτιμημενα νοκια
Link to comment
Share on other sites

η οθονη. οποιος παει σε ενα μαγαζι ας περιεργαστει ολα τα κινητα και στο τελος το jet. θα παθει πλακα με την διαφορα. hands free ακομα δεν δοκιμασα. για τα λεφτα του ειναι απλα κορυφη. το αντιθετο απο τα υπερεκτιμημενα νοκια

 

οντως φαινεται οτι ειναι πολυ καλο και μαλιστα εχει φοβερη ανταποκριση στη οθονη.θα περιμενουμε και αλλες εντυπωσεις σου για τα συν του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα του ηχου και η ληψη video και το πολυ καλο προγραμμα επεξεργασιας των βιντεο. α και το πολυ καλο πληκτρολογιο σε landscape που λογω οθονης ειναι αμεσο ακομα και αν εχεις μεγαλα δαχτυλα. επισης τα 3 desktop οπως στο linux που μπορεις να τα χρησιμοποιεις για διαφορετικες λειτουργιες. να δουμε τι θα κανουμε και με το gps
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι για νυχτερινες ληψεις αλλα οχι και τελειο. μετα απο 24 ωρες χρησης εχω να πω οτι απλα δεν υπαρχει. το λειτουργικο που φοραει ειναι εκπληκτικο (ποσο μαλλον που δεν ειναι android η windows) κατασκευασμενο με γνωμονα την ευκολια και την ταχυτητα. παρολο που το χω σκισει δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα (μονο μια φορα καθυστερησε για 4 δευτερολεπτα αλλα ειχα ανοιξει τα παντα ολα) η αυτονομια εκπληκτικη (οτι κινητο ειχα πανω απο 8 ωρες την πρωτη φορα που το ζοριζα για να δω ολες τις λειτουργιες δεν εβγαζε - αυτο απλα δεν εχει πεσει γραμμη η μπαταρια- με χρηση βιντεο ραδιο mp3 wifi bluetooth και divx). το μονο κακο ειναι οτι οταν συνδεεται με υπολογιστη μονο στην λειτουργια media player δεν φορτιζει μεσω usb, με τις αλλες λειτουργιες φορτιζει χωρις να εχει επιλογη να αλλαζει αυτο. αυτα μεχρι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι για νυχτερινες ληψεις αλλα οχι και τελειο. μετα απο 24 ωρες χρησης εχω να πω οτι απλα δεν υπαρχει. το λειτουργικο που φοραει ειναι εκπληκτικο (ποσο μαλλον που δεν ειναι android η windows) κατασκευασμενο με γνωμονα την ευκολια και την ταχυτητα. παρολο που το χω σκισει δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα (μονο μια φορα καθυστερησε για 4 δευτερολεπτα αλλα ειχα ανοιξει τα παντα ολα) η αυτονομια εκπληκτικη (οτι κινητο ειχα πανω απο 8 ωρες την πρωτη φορα που το ζοριζα για να δω ολες τις λειτουργιες δεν εβγαζε - αυτο απλα δεν εχει πεσει γραμμη η μπαταρια- με χρηση βιντεο ραδιο mp3 wifi bluetooth και divx). το μονο κακο ειναι οτι οταν συνδεεται με υπολογιστη μονο στην λειτουργια media player δεν φορτιζει μεσω usb, με τις αλλες λειτουργιες φορτιζει χωρις να εχει επιλογη να αλλαζει αυτο. αυτα μεχρι τωρα.

 

Αν ειναι ευκολο πες μας για την πρωτη φορτιση..Το αφησες μεχρι να φορτισει πληρως η το αφησες για κανενα 10ωρο? Επειδη απο οτι εχω διαβασει δεν χρειαζεται overcharge στις Li-Ion μπαταριες...Κ υστερα ισως να χρειαζεται γυρω στις 3 πληρεις φορτισεις κ αποφορτισεις..

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

μην το αφησεις τοση ωρα θα το κλαις στο μελλον. οσο λεει η συσκευη. και ποτε πλησης αποφορτιση (μεχρι να σβησει το κινητο) με το που λεει αδεια μπαταρια στον φορτιστη γιατι καταστρεφεται η μπαταρια. η λιθιου θελουν γυρω στον ένα μήνα να πιάσουν απόδοση. ολα τα αλλα ειναι απο εποχης μπαταριων νικελιου που ειχαν ενα καρο περιορισμους στην φορτιση
Link to comment
Share on other sites

Φιλε goldeneye θα μπορουσες να σχολιασεις την ποιοτητα και την ενταση του ηχειου ως προς την αναπαραγωγη ραδιο και mp3? Χρησιμοποιω πολυ το εξωτερικο ηχειο για ακροαση ραδιο και ειναι σημαντικος παραγοντας αυτος για εμενα.

 

Για την αποκριση της οθονης λετε ολοι οτι ειναι αψογη οποτε δεν μενει παρα να παω σε κανενα πλαισιο να το δοκιμασω και εγω ;)

Link to comment
Share on other sites

μην το αφησεις τοση ωρα θα το κλαις στο μελλον. οσο λεει η συσκευη. και ποτε πλησης αποφορτιση (μεχρι να σβησει το κινητο) με το που λεει αδεια μπαταρια στον φορτιστη γιατι καταστρεφεται η μπαταρια. η λιθιου θελουν γυρω στον ένα μήνα να πιάσουν απόδοση. ολα τα αλλα ειναι απο εποχης μπαταριων νικελιου που ειχαν ενα καρο περιορισμους στην φορτιση

 

να με συγχωρέσεις φίλε αλλά δεν ισχύει ούτε το ένα ούτε το αλλο.

 

1.Οταν η μπαταρία φωρτίσει πλήρως έχει κύκλωμα που σταματάει η φώρτιση, όσο και να το αφήσεις παρπάνω δεν παθαίνει τίποτα αλλά ουτε και φωρτίζει.

 

2.Οσο για το "ποτε πλησης αποφορτιση" που λες πάλι δεν ισχύει γιατι έχουν κάνει κόλπο, το τηλέφωνο σου δείχνει ότι η μπαταρία τελείωσε και κάποια στιγμή κλείνει η συσσκευή, αλλά ουσιαστικά η μπαταρία έχει ακόμα απόθεμα 10-20% άρα πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το θελω :( απο την πρωτη στιγμη που το ειδα μαρεσε,μακαρι να παιζαν και λεφτα...για την ωρα μενω με το 5800 :/
Link to comment
Share on other sites

καθαρος και δυνατος ηχος πολυ καλη ποιοτητα αλλα οχι πολυ εντονο μπασο (μην σε επηρεασω ομως γιατι εχω περιεργη αντιληψη για τα μπασα μετα τα w950 και 960). το καλυτερο ραδιο μακραν σε τηλεφωνο. σημερα επαιζα με το gps στο google maps και ετρεχε το ραδιο χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια χαρά σε όλα το S8000 αλλά έχω ένα περίεργο πρόβλημα, δεν μου εμφανίζει Το εικονίδιο G η 3G στην οθόνη παρά μόνο όταν ανοίξω το broswer για να μπω στο internet! μολις κλείσω το broswer το εικονιδιο παραμένει στην οθόνη για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά σβήνει πάλι! Δεν ξέρω τη να κάνω, λέτε να είναι πρόβλημα της κάρτας SIM;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πας στις ρυθμισεις μετα στις ρυθμισεις δικτυου στο λειτουργια δικτυου και επιλέγεις "αυτοματα".
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πας στις ρυθμισεις μετα στις ρυθμισεις δικτυου στο λειτουργια δικτυου και επιλέγεις "αυτοματα".

 

Στο αυτόματα είναι.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

περιεργο. θα το ξαναδω και θα σου πω. αλλα δεν πρεπει να ναι προβλημα αυτο μην ανησυχεις. καλα νεα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248690
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...