Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα τα άλλα είναι ενα κινητό - σκυλί... Δε κολλάει, δε κάνει restart, ακούγεται πάρα πολύ καλά, ταχύτατο μενού, φοβερές φωτό και βίντεο την ημέρα...

 

Μην είμαστε και υπερβλικοί...όποτε προσπαθείς να απαντήσεις σε 2η κλήση το κινητό κάνει Reset.....

 

Η ταχύτητά του είναι αρκετά μέτρια...!!!!..Άλλαξα κάποια στιγμή την ταχύτητα του επεξεργαστή από δυναμική...στα 800 και εκεί κατάλαβα τι θα πει ταχύτατο μενού...και γρήγορη πλοήγηση σε φωτό κλπ. Δυστυχώς αυτή η ρύθμιση επανέρχεται στο προεπιλεγμένο μετά από επανεκκίνηση του κινητού

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην είμαστε και υπερβλικοί...όποτε προσπαθείς να απαντήσεις σε 2η κλήση το κινητό κάνει Reset.....

 

Η ταχύτητά του είναι αρκετά μέτρια...!!!!..Άλλαξα κάποια στιγμή την ταχύτητα του επεξεργαστή από δυναμική...στα 800 και εκεί κατάλαβα τι θα πει ταχύτατο μενού...και γρήγορη πλοήγηση σε φωτό κλπ. Δυστυχώς αυτή η ρύθμιση επανέρχεται στο προεπιλεγμένο μετά από επανεκκίνηση του κινητού

 

Λογικο ακουγεται απο τη στιγμη που η ROM ειναι κλειδωμενη !!

Reset παρατηρησα οτι κανει και στο browsing οταν τα βρει μπαστουνια σε σελιδες με cgi scripts..

Παντως για την μπαταρια εχετε δικιο , θελει καιρο μεχρι να στρωσει, μετα την τεταρτη φορτιση παρατηρω οτι εκει που ειχα 2 σκαλες στη 1.5 μερα , τωρα εχει περασει 1.5+ μερα και ειμαι στις 4 σκαλες.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μην είμαστε και υπερβλικοί...

 

Η ταχύτητά του είναι αρκετά μέτρια...!!!!σε βρισκω πολυ ρεαλιστικη:)

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε με το τ9 τελικα; πιανει αυτο που σας ειπα να κανετε;

 

Το δοκιμασα το λεω πιο πανω. Οντως δεν κραταει τις λεξεις...

 

Πως απενεργοποιουμε τελειως το 3G ρε παιδια? Δεν βλεπω καποια σχετικη επιλογη στο μενου..

 

Ρυθμισεις > Ρυθμισεις δικτυου > Λειτουργια δικτυου απο αυτοματο καντο GSM 900/1800

 

Εμενα δεν κανει restart στην δευτερη κληση. Μια φορα μου ειχε κανει ρεσταρτ δε θυμαμαι γιατι ομως κατι του ειχα φορτωσει να κανει :p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν κανει restart στην δευτερη κληση. Μια φορα μου ειχε κανει ρεσταρτ δε θυμαμαι γιατι ομως κατι του ειχα φορτωσει να κανει :p

 

Θέλεις να πεις ότι όταν πας να απαντήσεις 2η κληση ενώ έχεις βάλει σε αναμονή την 1η....σου δουλεύει κανονικά...?

:)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα το λεω πιο πανω. Οντως δεν κραταει τις λεξεις...

 

 

 

Ρυθμισεις > Ρυθμισεις δικτυου > Λειτουργια δικτυου απο αυτοματο καντο GSM 900/1800

 

Α ηταν πολυ απλο τελικα! thanks a lot :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα το λεω πιο πανω. Οντως δεν κραταει τις λεξεις

τι να πω βρε παιδια εμενα τις κραταει κανονικοτατα.να ρωτησω,εγραψες την λεξη(ας πουμε κινητο) πατησες τελος και ξαναγραψες διπλα την λεξη δηλ.κινητο κινητο με τ9 ενεργο αυτη τη φορα και δεν...

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για εμένα προσωπικά όταν γράφω sms είναι να γυρίζω στο πλάι το κινητό στο οποιο αλλάζει πλήρως και δείχνει ολοκληρωμένο το πληκτρολόγιο.

Στο οποιο γράφω τέλεια και γρήγορα και ούτε T9 ούτε τίποτα...

Καθόμουν κ εγώ κ αποθήκευα λεξεις στο Τ9 σαν τον χαζό χωρις λόγο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, τα πράγματα είναι απλά.

 

το κινητό είναι αρκετά καλό. και η οθόνη αφής και σαν συσκευή όμορφη. Τώρα εμένα μου κάνει επανεκιννήσεις sto browsing, αλλά όχι με την 2η κλήση, δεν κρατάει λέξεις στο Τ9, όταν βλέπω photos καμιά φορά τρελένεται και τις γυρνάει μόνο του και η μπαταρία έχει στρώσει και αντέχει κανα΄3 ημερο με νορμάλ χρήση.

 

να τονίσω ότι το έχω πάει και για αλλαγή πλακέτας...(έσβησε και τέλος...)

 

να είμαι ειλικρινής, επειδή είναι εταιρικό, για 100Ε που έδωσα είναι super. Αν το χα πάρει 400 ή 350 δεν ξέρω. Σηκώνει κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις ότι όταν πας να απαντήσεις 2η κληση ενώ έχεις βάλει σε αναμονή την 1η....σου δουλεύει κανονικά...?

 

Ναι ακριβως. Το δοκιμασα και πριν για να το σιγουρεψω. Εκανα και εναλλαγη κλησεων κανονικοτατα χωρις επανεκκινηση...

 

Το δοκιμασα το λεω πιο πανω. Οντως δεν κραταει τις λεξεις

τι να πω βρε παιδια εμενα τις κραταει κανονικοτατα.να ρωτησω,εγραψες την λεξη(ας πουμε κινητο) πατησες τελος και ξαναγραψες διπλα την λεξη δηλ.κινητο κινητο με τ9 ενεργο αυτη τη φορα και δεν...

 

Ναι, παρολο που πατησα προσθηκη λεξης αμεσως μετα δεν την αναγνωριζε το Τ9... Στα Αγγλικα τις αποθηκευει μολις το δοκιμασα.

 

Η καλύτερη λύση για εμένα προσωπικά όταν γράφω sms είναι να γυρίζω στο πλάι το κινητό στο οποιο αλλάζει πλήρως και δείχνει ολοκληρωμένο το πληκτρολόγιο.

Στο οποιο γράφω τέλεια και γρήγορα και ούτε T9 ούτε τίποτα...

Καθόμουν κ εγώ κ αποθήκευα λεξεις στο Τ9 σαν τον χαζό χωρις λόγο τελικά.

 

Οντως στο πλάι ειναι πολυ βολικο και γρηγορο. Ουτε εγω χρησιμοποιοω το Τ9 στο συγκεκριμενο κινητο, αλλα γιατι να μην ηταν καλυτερο??? Θα πρεπε να ηταν καλυτερο και οχι τοσο αθλιο.

Ακομα και στο πλάι αν γυρισεις το κινητο και ανοιξεις το Τ9 θα δεις οτι κανει τα δικα του... Δηλαδη τι κι αν εσυ γραψεις ολα τα γραμματα που θες, αυτο θα βγαλει αλλη λεξη. Και επαναλαμβανω στο πλαι που σημαινει οτι γραφεις ακριβως οτι θες οπως το θες και δεν περιμενεις απο το λεξικο να σου προτινει λεξη.

 

Ενα λιγο ασχετο προβλημα που παρατηρησα δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις, ειχα το κινητο στο αθορυβο και ακουγα μουσικη απο τα ακουστικα. Χωρις να σταματησω την μουσικη εβγαλα τα ακουστικα αφου λογικα θα σταματαγε μονο του. Σταματησε μονο του και εγω πατησα οχι στο να συνεχισει την αναπαραγωγη απο το ηχειο. Αργοτερα ομως οταν ξανα εβαλα τα ακουστικα η μουσικη ακουγοταν υπερβολικα χαμηλα κι ας ηταν στο 14 η ενταση. Αφου το εκλεισα και το ξανα ανοιξα επανηλθε. Αυτο μου το εκανε αλλη μια φορα αλλα χωρις να κανω αυτα που ανεφερα παραπανω οποτε υποθετω πως ηταν τυχαιο και τελικα το οτι εβγαλα τα ακουσικα την ωρα που επαιζε δεν ηταν η αιτια του προβληματος...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το Forum. Καινούριος, με 2 απορίες.

1.Κατα κάποιο τρόπο, ενεργοποίησα το κινητό σε λειτουργία φακού. Μετά δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

2. Ταχεία κλήση χρησιμοποιώντας αριθμούς?

Ευχές σε όλους για το 2010!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το Forum. Καινούριος, με 2 απορίες.

1.Κατα κάποιο τρόπο, ενεργοποίησα το κινητό σε λειτουργία φακού. Μετά δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

2. Ταχεία κλήση χρησιμοποιώντας αριθμούς?

Ευχές σε όλους για το 2010!!

 

Για το 1ο : πατας *#0*# και επιλεγεις το mega cam

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το Forum. Καινούριος, με 2 απορίες.

1.Κατα κάποιο τρόπο, ενεργοποίησα το κινητό σε λειτουργία φακού. Μετά δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

2. Ταχεία κλήση χρησιμοποιώντας αριθμούς?

Ευχές σε όλους για το 2010!!

 

Για το δευτερο δεν εχω βρει καποια ρυθμιση αποκλειστικα για ταχεια κληση... Αλλα αν πας ρυθμισεις > Εξυπνο ξεκλειδωμα > Ταχεια κληση μπορεις να ορισεις ταχειες κλησεις και να τις αντιστοιχισεις κιολας με γραμματα που θα σχεδιαζεις την ωρα που ειναι κλειδωμενο για να ξεκλειδωνει και να παιρνει αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το Forum. Καινούριος, με 2 απορίες.

1.Κατα κάποιο τρόπο, ενεργοποίησα το κινητό σε λειτουργία φακού. Μετά δεν μπορώ να το ξαναβρώ...

2. Ταχεία κλήση χρησιμοποιώντας αριθμούς?

Ευχές σε όλους για το 2010!!

 

Για το 2ο πας στο ευρετηριο και μετα πανω αριστερα εκει που λεει επαφες πατας και πας αγαπημενα. Εκει μπορεις να βαλεις ταχειες κλησεις για το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο : πατας *#0*# και επιλεγεις το mega cam

 

Ευχαριστώ...Πώς το χα βρεί δεν θυμάμαι...

 

Για το δευτερο δεν εχω βρει καποια ρυθμιση αποκλειστικα για ταχεια κληση... Αλλα αν πας ρυθμισεις > Εξυπνο ξεκλειδωμα > Ταχεια κληση μπορεις να ορισεις ταχειες κλησεις και να τις αντιστοιχισεις κιολας με γραμματα που θα σχεδιαζεις την ωρα που ειναι κλειδωμενο για να ξεκλειδωνει και να παιρνει αυτοματα.

 

Για το 2ο πας στο ευρετηριο και μετα πανω αριστερα εκει που λεει επαφες πατας και πας αγαπημενα. Εκει μπορεις να βαλεις ταχειες κλησεις για το πληκτρολογιο.

 

Ευχαριστώ παιδιά, κ οι δύο τρόποι ειναι σωστοί...

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τις ρυθμίσεις κατά τον συγχρονισμό με το PC, ώστε να ενημερώνεται μόνο απο το τηλέφωνο προς το new PC Studio ( για back up) κ όχι να μου περνάει κ επαφές που έχω σβήσει στο τηλέφωνο?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο πας στο ευρετηριο και μετα πανω αριστερα εκει που λεει επαφες πατας και πας αγαπημενα. Εκει μπορεις να βαλεις ταχειες κλησεις για το πληκτρολογιο.

 

Ευχαριστω δεν το ειχα δει αυτο. :)

 

.

Ξέρει κανείς πως να αλλάξω τις ρυθμίσεις κατά τον συγχρονισμό με το PC, ώστε να ενημερώνεται μόνο απο το τηλέφωνο προς το new PC Studio ( για back up) κ όχι να μου περνάει κ επαφές που έχω σβήσει στο τηλέφωνο?

 

Δεν το εχω δοκιμασει βεβαια αλλα υποθετω πως αυτο θα ειναι. Αν πας εκει που ειναι ο τηλεφωνικος καταλογος μεσα στο προγραμμα και πας στο παραθυρακι που εχει πανω αριστερα Μενου > Export to PC ?

 

Να αναφερω κατι γελείο... Απο περιεργια και μονο πηγα να κανο register για το DivX. Εκανα account εβαλα τον κωδικο της συσκευης και μου κατεβασε ενα βιντεο τυπου .divx το οποιο υποτηθετε πως πρεπει να το παιξεις στην συσκευη στην οποια ανοικει ο κωδικος VOD που εβαλες, ωστε να γινει registerd η συσκευη. Απλα να πω πως το βιντεο δεν το υποστιριζει το κινητο.... Τι!? Ναι δεν παιζει στο κινητο... Τελικα πως κανουμε register? (οχι πως το χρειαζομαι αλλα απο περιεργια και μονο)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανει καμια προοδο με το θεμα του gps ? κ το route 66 το εχει στο cd? ετσι μου λεει το κινητο οταν παταω το κουμπι του navigation..θα ηθελα μια βοηθεια απο οποιον το εχει κανει..

επισης απο που κατεβαζετε παιχνιδια κ τι αναλυσης?οστε να παιζει σε ολη την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανει καμια προοδο με το θεμα του gps ? κ το route 66 το εχει στο cd? ετσι μου λεει το κινητο οταν παταω το κουμπι του navigation..θα ηθελα μια βοηθεια απο οποιον το εχει κανει..

επισης απο που κατεβαζετε παιχνιδια κ τι αναλυσης?οστε να παιζει σε ολη την οθονη?

 

Φιλε το gps αν θες το route66 μπορεις να πας εδω http://www.66.com/samsung/index.php?cid=US&act=1 κανε επιλογη το κινητο που εχεις και κατεβασε το προγραμμα εχει και οδηγιες ειναι πολυ απλο!

 

 

Μια ερωτηση ρε παιδια.Το flash player που εχει η συσκευη πως μπορουμε να δουμε αν δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταρχήν καλώς σας βρίσκω καθως είμαι κ εγώ κάτοχος του JET και πολυ ικανοποιημένος.

 

θα ήθελα να με βοηθήσει όποιος μπορεί σε κάποιες απορίες/προβληματάκια

 

1ον .Κανω εγκατάσταση το πρόγραμμα για το pc και μου κάνει κ το update αλλα οταν πάω να βάλω τον driver μου βγάζει μηνύματα λάθος για όλες τις com πορτες και αν και μου λεει οτι εγκαταστάθηκε χωρις πρόβλημα το αποτέλεσμα ειναι να μην μπορώ να συνδέσω το κινητο με το suite.

Εχω windos 7 δεν ξέρω μήπως δε το υποστηρίζει το λειτουργικό γιατι η αλήθεια είναι οτι πάνω στο cd δε λεει υποστήριξη για 7.Υπάρχει κάποιο fix για αυτο το θέμα?

 

2ο. Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος, το παραδέχομαι, αλλα αν κ μετα απο πολλες που έψαξα έχω μπερδευτεί με το θέμα navigation.

Βασικά έχω βγάλει το εικονιδιο της πλοήγησης στο μενού απλα επειδη δεν εχω πάρει ακομα SD δε το εχω δουλέψει.

Ουσιαστικά αυτο είναι το route66?Με αυτό μονο έχω navigation η πρεπει να κατεβάσω κ το πρόγραμμα που δίνει στι σελιδα του route66 και να κατεβάσω χάρτες κ να πληρώσω για το navigation?

Αλλιώς αν δε δουλευει αυτο μπορώ να εγκαταστήσω το wetravel με σπασμένους χάρτες π.χ garmin?

 

Μια απλή βοήθεια απο όποιον εχει βρεί τι παίζει θα ήταν πολύ χρήσιμη.

Απλα μια καθοδήγηση π.χ τι ειναι πιο εύχρηστο ,τα υπόλοιπα θα τα παλέψω!!!:D

 

Ευχαριστώ πολύ σορυ για την έκταση και καλώς σας βρήκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταρχήν καλώς σας βρίσκω καθως είμαι κ εγώ κάτοχος του JET και πολυ ικανοποιημένος.

 

θα ήθελα να με βοηθήσει όποιος μπορεί σε κάποιες απορίες/προβληματάκια

 

1ον .Κανω εγκατάσταση το πρόγραμμα για το pc και μου κάνει κ το update αλλα οταν πάω να βάλω τον driver μου βγάζει μηνύματα λάθος για όλες τις com πορτες και αν και μου λεει οτι εγκαταστάθηκε χωρις πρόβλημα το αποτέλεσμα ειναι να μην μπορώ να συνδέσω το κινητο με το suite.

Εχω windos 7 δεν ξέρω μήπως δε το υποστηρίζει το λειτουργικό γιατι η αλήθεια είναι οτι πάνω στο cd δε λεει υποστήριξη για 7.Υπάρχει κάποιο fix για αυτο το θέμα?

 

2ο. Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος, το παραδέχομαι, αλλα αν κ μετα απο πολλες που έψαξα έχω μπερδευτεί με το θέμα navigation.

Βασικά έχω βγάλει το εικονιδιο της πλοήγησης στο μενού απλα επειδη δεν εχω πάρει ακομα SD δε το εχω δουλέψει.

Ουσιαστικά αυτο είναι το route66?Με αυτό μονο έχω navigation η πρεπει να κατεβάσω κ το πρόγραμμα που δίνει στι σελιδα του route66 και να κατεβάσω χάρτες κ να πληρώσω για το navigation?

Αλλιώς αν δε δουλευει αυτο μπορώ να εγκαταστήσω το wetravel με σπασμένους χάρτες π.χ garmin?

 

Μια απλή βοήθεια απο όποιον εχει βρεί τι παίζει θα ήταν πολύ χρήσιμη.

Απλα μια καθοδήγηση π.χ τι ειναι πιο εύχρηστο ,τα υπόλοιπα θα τα παλέψω!!!:D

 

Ευχαριστώ πολύ σορυ για την έκταση και καλώς σας βρήκα!!!

 

1) Εγω που εχω Windows 7 μου δουλευει το προγραμμα αλλα δεν εβαλα αυτο που εχει το cd. Εβαλα αυτο που δινουν στην ιστοσελιδα. Δεν ξερω αν ειναι διαφορετικη εκδοση.

 

2) Κοιτα απο οτι εχω καταλαβει κι εγω οταν βαλεις καρτα μνημης βεβαια και ανοιξει το προγραμμα της Περιηγησης, κατεβαζει τους χαρτες απο το ιντερνετ μεσω του κινητου. Αυτο που κανει το route66 ειναι να περναει τους χαρτες στο κινητο σου ωστε να βρισκονται εκει αποθηκευμενοι για να μην τους κατεβαζει οταν τους χρειαζεται. Για πλοηγηση θελει να πληρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια;Εμενα το flash για τις σελιδες ιντερνετ δεν το εχω δει να δουλευει κανονικα!

 

Οταν μπαινω στο ιντερνετ μεσω gprs (δεν το εχω κοιταξει με wifi) μου βγαζει κατω και πανω απο καθε σελιδα δυο κοκκινες οριζοντιες μπαρες και αυτες γραφουν : εργαλεια,συμβουλες,πισω,αρχικη.

 

Αυτες οι επιλογες πατιουνται και οταν παταω πχ στα εργαλεια εχει μεσα εμφανιση σελιδας οπως στο web,ρυθμισεις κλπ. Οταν πατησω κανονικη εμφαλιση web μου βγαζει τις σελιδες κανονικα αλλιως μονο τα γραμματα!Καπου διαβασα 'σχετικα' και το πατησα και μου εβγαλε οτι ειναι ενα λογισμικο που αναπτυχθηκε απο την bytemobile.

Τωρα ποιο ειναι αυτο το λογισμικο που βρεθηκε δεν ξερω.Παντωςδεν το εχω πειραξει το κινητο μπαινω με ρυθμισεις της vodafone και μου εμφανιζει τις σελιδες με πολλες ελλειψεις!Επισης εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις του κινητου και τιποτα.Οποιος ξερει ας βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μεγάλη χαρη,

 

Εσβησα κατα λάθος 3 αρχεία που ήταν μέσα στο φάκελο /user/mass/java

είχα μπει με τον tkfile explorer

 

αν και δε βλέπω να έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα θα μπορέσει κάποιος να τα τραβήξει απο το κινητό του και να μου τα στείλει?

 

όποιος μπορεί ας μου στείλει ενα pm να του δώσω το mail μου.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κ απο εμενα εχω το corby ισως οχι κ την καλυτερη επιλογή αλλά για ενα οικονομικο κινητο νομιζω ειναι καλη λυση ...θελω λοιπον να εγκαταστησω καποιες μικροεφαρμογες widgets οπως αυτη του νεου μηνύματος που βλεπω ότι εχει σε αλλα κινητα καλυτερης σειρας αλλα οχι στο corby κ διευκολυνει αρκετα απο την στιγμη που δεν διαθετει συντομευσεις. Που μπορω να την βρω κ πως να την εγκαταστησω καθως κ αλλες παρομοιες εφαρμογες....

Σας ευχαριστω εκ των προτερων............

σε λαθος σημειο δημοσιευσα το ερωτημα το μεταφερω στο σωστο.................

Edited by Lik
http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...