Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν προσπαθώ να κατεβάσω on line ένα αρχείο γύρω στα 10mb μου γράφει "Requested entity too large"... Γιατί έτσι...;;; Με μικρότερα αρχεία δεν μου το κάνει αυτό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό το πρόβλημα....;
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αρκεί το αρχείο .jar, θέλει και το .jad

Το φτιάχνει μόνος σου με κατάλληλο πρόγραμμα. Εύκολο είναι. Ψάξε για jadmaker και θα βρεις.

 

Ωραια αλλα εγω στην συγκεκριμενη περιπτωση εχω το jad αλλα δεν τα αναγνωριζει... Αναγκαστικα με το TK Explorer θα τα περασω? Και μετα αν δεν κανω λαθος πρεπει να πληκτρολογησω κατι κωδικους... Ποιοι ειναι αυτοι? Γιατι οταν γκουγκλαρα για αυτο εβρισκα πολλα και διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αλλα εγω στην συγκεκριμενη περιπτωση εχω το jad αλλα δεν τα αναγνωριζει... Αναγκαστικα με το TK Explorer θα τα περασω? Και μετα αν δεν κανω λαθος πρεπει να πληκτρολογησω κατι κωδικους... Ποιοι ειναι αυτοι? Γιατι οταν γκουγκλαρα για αυτο εβρισκα πολλα και διαφορα..

 

Δες πιο πίσω, στην σελίδα 44.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Δες πιο πίσω, στην σελίδα 44.

 

Ευχαριστω. Μαλλον ομως στο λογισμικο που εχω δεν κανει με αυτο τον τροπο. Δοκιμασα το *#7412359# που βρηκα σε μια ιστοσελιδα, αλλα απο κει και περα δεν ξερω τι αλλο να κανω. Μου εμφανιζει κατω κατω ενα περιεργο πληκτρολογιο και πανω πανω περιμενει να πληκτρολογησω. Οταν πληκτρολογησω # λιγες φορες, μου βγαζει κατι επιλογες αλλα πουθενα κατι για java που θελω.

 

Πληκτρολογησα *#1234#.

Λεει

(SW VER) S8000XXIG3

(CSC VER) S8000oXCIG1(ED006)

(FFS VER) DEF

 

Καλα ειναι αυτα τωρα ή οχι? :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Μαλλον ομως στο λογισμικο που εχω δεν κανει με αυτο τον τροπο. Δοκιμασα το *#7412359# που βρηκα σε μια ιστοσελιδα, αλλα απο κει και περα δεν ξερω τι αλλο να κανω. Μου εμφανιζει κατω κατω ενα περιεργο πληκτρολογιο και πανω πανω περιμενει να πληκτρολογησω. Οταν πληκτρολογησω # λιγες φορες, μου βγαζει κατι επιλογες αλλα πουθενα κατι για java που θελω.

 

Πληκτρολογησα *#1234#.

Λεει

(SW VER) S8000XXIG3

(CSC VER) S8000oXCIG1(ED006)

(FFS VER) DEF

 

Καλα ειναι αυτα τωρα ή οχι? :p

 

Έχει ελληνικά αυτή η version;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα S8000 Jet εχθές (18/12/09), αλλά δε μου ταιριάζει :cry:

 

Μην απογοητευεσαι, γιατι δε σου ταιριαζει? Μηπως ειναι θεμα συνηθειας? Δεν το εχεις ουτε μια μερα, αν ειναι το πρωτο σου αφης θα σου φανει λιγο περιεργο στην αρχη. (και μενα μου φανηκε καπως) Θα νομιζεις οτι δεν μπορεις να κανεις αυτα που θες δεν μπορεις να το χειριστεις. Αλλα σε λιγες μερες θα εισαι μια χαρα.

 

Έχει ελληνικά αυτή η version;

 

Ναι Ελληνικα ειναι. Και πηρα στην Samsung και εδωσα το ΙΜΕΙ για να μου πουν αν ειναι Ελληνικης προελευσης και μου ειπαν οτι ειναι ολα μια χαρα. Γιατι ειναι καινουρια version??

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητευεσαι, γιατι δε σου ταιριαζει? Μηπως ειναι θεμα συνηθειας? Δεν το εχεις ουτε μια μερα, αν ειναι το πρωτο σου αφης θα σου φανει λιγο περιεργο στην αρχη. (και μενα μου φανηκε καπως) Θα νομιζεις οτι δεν μπορεις να κανεις αυτα που θες δεν μπορεις να το χειριστεις. Αλλα σε λιγες μερες θα εισαι μια χαρα.

 

Φίλε μου, είπα να αλλάξω το Nokia N95, αλλά με απογοήτευσε πολύ! :cry:

 

 

Πουλήθηκε

Σας ευχαριστώ όλους :)

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω σχεδόν καταλήξει στο S8000.

Μετά όμως είδα και το S5600 preston. Και το Preston είναι στη μισή τιμή από το Jet.

1) Εκτός από την έλλειψη Wi-fi και GPS, τη μικρότερης ανάλυσης οθόνη και κάμερα, δε βλέπω κάποια άλλη μεγάλη διαφορά. Βλέπετε εσείς?

2) Ξέρει κανείς αν έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην αίσθηση της οθόνης και στην απόκριση των μενου?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα απο πλαισιο το jet με δωρο μια ψηφιακη κορνιζα 7'' samsung(αξιας 49€) 359€ τελικη τιμη, νομιζω πολυ καλη τιμη για οποιον ενδιαφερεται

 

Παιδια μια ερωτηση εφοσον εχω διαγραψει το προφιλ συνδεσης wind internet ,wind wap(για το samsung jet μιλαω) και μπαινω μεσω ιντερνετ μεσω wifi αλλα με οπερα μινι χρεωνομαι ?

Θα ηθελα μια απαντηση γιατι χρησιμοποιησα τον οπερα αρκετη ωρα please....

 

αν δεν αναβει το σηματακι αριστερα με την υδρογειο και το G ειναι οκ μπαινω με wifi?

 

Επισης θελω να ρωτησω εαν το μοντελο ειναι για καταργηση?

Στα περισσοτερα μαγαζια αυτο λενε και απο οτι ειδα πχ στο καταλογο της wind δεν παιζει πλεον...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα απο πλαισιο το jet με δωρο μια ψηφιακη κορνιζα 7'' samsung(αξιας 49€) 359€ τελικη τιμη, νομιζω πολυ καλη τιμη για οποιον ενδιαφερεται

 

Παιδια μια ερωτηση εφοσον εχω διαγραψει το προφιλ συνδεσης wind internet ,wind wap(για το samsung jet μιλαω) και μπαινω μεσω ιντερνετ μεσω wifi αλλα με οπερα μινι χρεωνομαι ?

Θα ηθελα μια απαντηση γιατι χρησιμοποιησα τον οπερα αρκετη ωρα please....

 

αν δεν αναβει το σηματακι αριστερα με την υδρογειο και το G ειναι οκ μπαινω με wifi?

 

Επισης θελω να ρωτησω εαν το μοντελο ειναι για καταργηση?

Στα περισσοτερα μαγαζια αυτο λενε και απο οτι ειδα πχ στο καταλογο της wind δεν παιζει πλεον...

 

Για το ιντερνετ που λες αν δεν δειχνει G και υδρογειο που σημαινει οτι εισαι με GPRS (χρεωνεσαι) τοτε εισαι ενταξει. Ασε που οταν μπαινεις με WiFi λογικα το σημα του WiFi θα πρασινιζει. Παντως στην οπερα οταν την ανοιγεις για πρωτη φορα νομιζω σε ρωταει με πιο προφιλ θες να συνδεετε. Αν επιλεξεις το προφιλ του wifi σου δεν εχει καμια σχεση το GPRS και δεν χρεωνεις την καρτα. Και λογικα καπου στις ρυθμισεις της οπερα θα μπορεις να το αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ναρωτήσω

1 Όποιος έχει κατεβάσει το ROUTE 66 στην ουσία το έχει μόνο για τους χάρτες;;; Ξέρω ότι για να κατεβάσεις και την πλοήγηση πρέπει να πληρώσεις.

2 Επίσης έχει σχέση η θέση που σου δίνει το τηλέφωνο δορυφορικά με το ROUTE 66;

 

Ένα ακόμα αρνητικό του τηλ. είναι ότι το ραδιόφωνο είναι μονοφωνικό :down:...

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το ραδιοφωνο ;!;!;!;!; Αντε καλα,το ακουσα κι αυτο. Καλα Χριστουγεννα !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω καθε φορα που βαζω το ραδιοφωνο να παιξει μετα απο 5 λεπτα περιπου σταματαει απο μονο του και πρεπει να ξαναπατησω το play για να ξαναξεκινησει...συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω καθε φορα που βαζω το ραδιοφωνο να παιξει μετα απο 5 λεπτα περιπου σταματαει απο μονο του και πρεπει να ξαναπατησω το play για να ξαναξεκινησει...συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο;

 

Μου έχει συμβεί κανά 2 φορές...γιατί χάνουν επαφή ή κουνιούνται τα ακουστικά. Κατά τα άλλα είναι ΟΚ και σε καμμιά περίπτωση δεν γίνεται κάθε φορά...... ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

ωραια... αρχιζω να ψηνομαι...

να παρω ενα jet κι ενα omnia ( απο 2 νοκια που εχω τωρα)

ακουστικα λογω 3.5mm jack καποιοι περνουν αλλα γιατι συνηθως της μαμας ντεν ειναι καλα... αλλα αφου τα εχει ολα μεσα οκ :)

εχω free2go & whats'up μπορω με καποιο προγραμμα της εκαστοτε εταιριας να εχω internet ? το εχει δοκιμασει-λειτουργησει ετσι? ή μονο μεσω wifi ?

ευχαριστω και παλι

xaxa..κ εγω φιλε μου ακριβως τα ιδια..μονο που διαβαζω το κειμενο σου 4 μηνες αργοτερα!

νομιζω πως το jet ειναι πολυ μπροστα ακομα..εχει στοιχεια πολυ δυνατα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η φουσκα που λενε ολοι ειναι ενα πραγμα στη μεση της οθονης που οταν ειναι κλειστο φαινεται σαν να ιριδιζει λιγο και οταν ακουμπας την οθονη η εξαφανιζεται η οταν το ακουμπας κοντα στο σημειο εκεινο ειναι σαν να μεταβαλλεται το σχημα του?Γιατι στο κινητο της κοπελας μου το κανει αυτο.Λετε να το παω για αλλαγη οθονης η δεν αξιζει?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ναρωτήσω

1 Όποιος έχει κατεβάσει το ROUTE 66 στην ουσία το έχει μόνο για τους χάρτες;;; Ξέρω ότι για να κατεβάσεις και την πλοήγηση πρέπει να πληρώσεις.

2 Επίσης έχει σχέση η θέση που σου δίνει το τηλέφωνο δορυφορικά με το ROUTE 66;

 

Ένα ακόμα αρνητικό του τηλ. είναι ότι το ραδιόφωνο είναι μονοφωνικό :down:...

 

Εχω περασει το ρουτ 66 και η θεση που μου εδειξε ηταν ακριβιας με απωλεια ουτε 3-4 μετρων. Ναι για πληγηση θελει ενεργοποιηση αλλα και με το δωρεαν σου εμφανιζει κανονικα το σημειο που εισαι, προχωραει μαζι σου κλπ :p φαση εχει

 

Ρε παιδια η φουσκα που λενε ολοι ειναι ενα πραγμα στη μεση της οθονης που οταν ειναι κλειστο φαινεται σαν να ιριδιζει λιγο και οταν ακουμπας την οθονη η εξαφανιζεται η οταν το ακουμπας κοντα στο σημειο εκεινο ειναι σαν να μεταβαλλεται το σχημα του?Γιατι στο κινητο της κοπελας μου το κανει αυτο.Λετε να το παω για αλλαγη οθονης η δεν αξιζει?

 

Απο οτι ειχα διαβασει σε προηγουμενα ποστ αυτο ειναι η λεγομενη φουσκα. Εννοειται να το πας αφου ειναι υποχρεωμενοι να αλλαξουν την οθονη. Ειναι γνωστο το συγκεκριμενο ελλατωμα δε θα σε αμφισβητησει κανεις λογικα.

 

 

Α κατι ασχετο σχετικα με τις εφαρμογες Java. Τι TK file explorer και χαζομαρες :p

Εγω σηκωσα εναν HTTP server στο PC μου και απλα βαζω στον φακελο οτι θελω να περασω στο κινητο. Μπαινω απο το κινητο και τα κατεβαζω απο τον σερβερ μου και γινονται αμεσως install :D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους :)

 

έχω καιρό να γράψω για το jet :P

 

αλλα τις αυτές τις μέρες όταν πέφτει η δεύτερη κλίση

κάνει restart το κινητό από μονο του,

ξέρω ότι σε μερικούς συμβαίνει από παλιά αν θυμάμαι καλά. τελικά κάνατε κάτι για αυτό? βάλατε μήπως κάνα update και έφτιαξε η το έχετε αφήσει τελείως το θέμα με το restart?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει το ρουτ 66 και η θεση που μου εδειξε ηταν ακριβιας με απωλεια ουτε 3-4 μετρων. Ναι για πληγηση θελει ενεργοποιηση αλλα και με το δωρεαν σου εμφανιζει κανονικα το σημειο που εισαι, προχωραει μαζι σου κλπ :p φαση εχει

 

 

 

 

Δεν το έχω δοκιμάσει όταν προχωράω, αλλά ναι, θά' χει φάση :)

Πώς ενεργοποιώ την αυτόματη εναλλαγή 2D - 3D στους χάρτες; Πήγα στο μενού, πάτησα ναι στην ενεργοποίηση, αλλά τίποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα αναβάθμιση το firmware βάζοντας το S8000XEIK1 και το κινητό πάει γρηγορότερα. Τα εικονίδια στο menu πλέον μπορούν να αλλάξουν θέση και η εγκατάσταση προγραμμάτων java γίνεται εύκολα με απλό c/p στη κάρτα μνήμης.

Το μειονέκτημα η έλλειψη ελληνικών αλλά αυτό το ήξερα από πρίν όταν αποφάσισα να κάνω το update.

 

Για το γνωστό πλέον θέμα της "φουσκας" σε εμένα υπήρχε όσο διάστημα χρησιμοποιούσα την θήκη γιατί προφανώς πίεζε την οθόνη. Από τότε που την πέταξα δεν έχει εμφανιστεί κηλίδα στο jetάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα αναβάθμιση το firmware βάζοντας το S8000XEIK1 και το κινητό πάει γρηγορότερα. Τα εικονίδια στο menu πλέον μπορούν να αλλάξουν θέση και η εγκατάσταση προγραμμάτων java γίνεται εύκολα με απλό c/p στη κάρτα μνήμης.

Το μειονέκτημα η έλλειψη ελληνικών αλλά αυτό το ήξερα από πρίν όταν αποφάσισα να κάνω το update.

 

Για το γνωστό πλέον θέμα της "φουσκας" σε εμένα υπήρχε όσο διάστημα χρησιμοποιούσα την θήκη γιατί προφανώς πίεζε την οθόνη. Από τότε που την πέταξα δεν έχει εμφανιστεί κηλίδα στο jetάκι μου.

το κινητο περα απο το πολυ χρησιμο της αλλαγης των εικονιδιων ειναι αισθητα βελτιωμενο?

δηλαδη αξιζει να "θυσιασεις" τα Ελληνικα ?

 

εχει βγαλει εκατονταδες συνδυασμους γλωσσων η Samsung και πηγε και εβαλε Ελλαδα και Κυπρο μονο σε ενα πακετο γλωσσας που σημαινει δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει Ελληνικο firmware

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το κινητο περα απο το πολυ χρησιμο της αλλαγης των εικονιδιων ειναι αισθητα βελτιωμενο?

δηλαδη αξιζει να "θυσιασεις" τα Ελληνικα ?

 

εχει βγαλει εκατονταδες συνδυασμους γλωσσων η Samsung και πηγε και εβαλε Ελλαδα και Κυπρο μονο σε ενα πακετο γλωσσας που σημαινει δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει Ελληνικο firmware

 

Αν χρησιμοποιείς έστω και λίγο τα ελληνικά όχι δεν αξίζει την αναβάθμιση. Ειναι πιο γρήγορο αλλά έτσι και αλλιώς για κινητό σφαίρα πάει με όλα τα firmwares. Το customizable menu δεν είναι λόγος να θυσιάσεις τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγεγα καλες απλα,οριστε και μια που εβγαλα σημερα με αρκετο φωτισμο ημερας

 

http://img225.imageshack.us/img225/3116/0039k.th.jpg

 

και μια χθεσινη βραδινη

 

http://img197.imageshack.us/img197/809/0038p.th.jpg

1ον καπνιζεις πολυ χαχαχα

2ον η φωτο ειναι πραγματικα τελεια με τρομερη ευκρινεια..δεν ξερω τι μπορει να σε χαλασε

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν είδα εδώ και είναι αρκετά καλό είναι το παρακάτω αντιγραμμένο από το dark forest. h**p://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=618.15 και το credit πάει στον Ernet

Αλλάζει την ταχύτητα του επεξεργαστή από δυναμική προσαρμογή σε μόνιμη ταχύτητα στα 800MHz. Η διαφορά που θα δείτε ειδικά στο browse φωτογραφιών είναι μεγάλη.

Here we go:
Open up the keypad and type down exactly like this:
*#6984125*#
A menu will pop up if u entered the keys correctly. U dont need to press the dial key or anything.
Now chose option number 4 (Internals)
Type down the password exactly like this:
*#9072641*#
Press confirm
If everything went well, you should have menu with different options.
Select option number 3 (Test Mode)
Now select option number 8 (Common)
Select option number 8 again (DVFS Configuration)
On the pad, press number 1
Press number 1 again
Press the "#" key
Press the back key
Now press the Cube button and you should be back to the interface.
U don't have to reset the phone. If you reset it, the speed will be back to dynamic.

 

Αν δεν παίζουν οι πρώτοι κωδικοί τότε δοκιμάστε

*#5239870*# αντί *#6984125*#

*#7092463*# αντί *#9072641*#

 

Εξαρτάται από το firmware που έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερώτηση.

 

Εμφανίζεται ένα μπλε εικονίδιο 3G+ στην αρχική οθόνη. Αυτό σημαίνει ότι είμαι συνδέδεμένος με 3G ή είναι φυσιολογικό (πχ σημαίνει ότι καλύπτεται η περιοχή από 3G)?

Όταν πάω να μπω πχ στο google μου λέει να διαλέξω σύνδεση (που σημαίνει ότι μάλλον δεν είμαι συνδεδεμένος), απλά θέλω να το επιβεβαιώσω...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...