Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ στην Ελλάδα είναι λίγο δύσκολο να το βρω. Αν το φέρω από εξωτερικό, ξέρει κανείς αν θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα ελληνικά ως γλώσσα γραφής; Το μενού στο αγγλικό θα το έχω ούτως ή άλλως. Επίσης, γλυτώνω και πόσα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο http://www.skroutz.gr υπαρχει διαθεσιμο το βρηκα σε 2 με 3 καταστηματα..Οποιος ενδιαφερεται να ψαξει θα το βρει συγουρα

Θα ψάξω σε καναδυό μαγαζιά ακόμα (οτεσόπ, βόνταφον) και μετά εκεί μάλλον θα καταλήξω... :down:

Αλλιώς, άντε πάλι στο ψάξιμο για κινητό. Σχεδόν 12 χρόνια το ίδιο κινητό δε λέει...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 12 χρόνια το ίδιο κινητό δε λέει...:cry:

:shock:12 χρονια;;; Ποιο εχεις καλε;;; Απο εκεινα τα πρωτα μοτορολα που εμοιαζαν με γουοκι τοκι;;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

:shock:12 χρονια;;; Ποιο εχεις καλε;;; Απο εκεινα τα πρωτα μοτορολα που εμοιαζαν με γουοκι τοκι;;;:lol:

 

Ό,τι δείχνει το άβαταρ :!: Και με την ίδια μπαταρία παρακαλώ :D ...

Link to comment
Share on other sites

Καλα φιλε μιλαμε θα παθεις πλακα με το που θα χειριστεις το Jet αν με το καλο το παρεις.. απο την οθονιτσα θα πας στην οθοναρα!:D
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι δείχνει το άβαταρ :!: Και με την ίδια μπαταρία παρακαλώ :D ...

 

οντως δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο την κινηταρα της ερικσον. αυτο και το νοκια 6310 απο αξιοπιστια οσα χρονια ασχολουμαι με κινητα ηταν μακραν τα καλυτερα. το jet θα σε αφησει αναυδο ασχετα απ το αν ειχες κινητο 10ετιας 5ετιας η 2ετιας γιατι ειναι πολυ μπροστα και κανει τα παντα σχεδον out of the box.

Link to comment
Share on other sites

:) βρε παιδια τι λετε αυτο το gadgets αξιζει? www.cellphones.gr,ειναι συμβατο με το jet παντως σιγουρα.:)A λεω για το zeemote js1 controller για παιχνιδια!
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω σε καναδυό μαγαζιά ακόμα (οτεσόπ, βόνταφον) και μετά εκεί μάλλον θα καταλήξω... :down:

Αλλιώς, άντε πάλι στο ψάξιμο για κινητό. Σχεδόν 12 χρόνια το ίδιο κινητό δε λέει...:cry:

 

http://www.plaisio.gr/Campaign/40-years-plaisio4.htm

 

δες κατω κατω στην σελιδα, 359 ευρω και δωρο κορνιζα

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Campaign/40-years-plaisio4.htm

 

δες κατω κατω στην σελιδα, 359 ευρω και δωρο κορνιζα

Στο "πλαίσιο" μου είπαν ότι έχουν "τελειώσει" τέτοιου είδους προσφορές. Άλλωστε, αν κλικάρεις πάνω στο τηλέφωνο (στη σελίδα που λες) σου λέει ότι η σελίδα δεν είναι διαθέσιμη ...( http://www.plaisio.gr/errors/PageNotFound.aspx?aspxerrorpath=/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Jet-GT-S8000-Black.htm)

Ευχαριστώ πάντως,

Link to comment
Share on other sites

...ναι οντως υπαρχει ενα θεματακι με το jet..εγω το περιμενω μεσα στην εβδομαδα...κ το ειχα κανει παραγγελια πριν ενα μηνα περιπου.. ...(10/11)..αντε να δουμε..!Ερωτηση... εχει βρει κανενας καρτα μνημης πανω απο 2gb??γιατι βρισκω μονο καποιες που λεγονται high capacity microSD.Ειναι συμβατες με αυτο το τηλεφωνο? ??
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι και χρειαζομαι μια βοηθεια.

ενω εχω επιλεξει απο το μενου "προεπιλεγμενη μνημη" να πηγαινουν ολα στην Memorycard,μετα απο καποιο χρονικο διαστημα,αλλαζουν ολα και ειναι επιλεγμενο το "μνημη τηλεφωνου".

γιατι?

 

Κάθε φορά που συνδέεις το τηλέφωνο στο Pc αλλάζει η προεπιλεγμένη μνήμη.

 

Είναι ένα από τα bug της συσκευής μαζί με το πρόβλημα του reset στην απάντηση 2ης κλήσης.

 

Θα πρέπει κάθε φορά που το συνδέεις στο Pc να επαναφέρεις την προεπιλεγμένη μνήμη στην κάρτα....

 

Μετά από λίγο γίνεται ρουτίνα....!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που συνδέεις το τηλέφωνο στο Pc αλλάζει η προεπιλεγμένη μνήμη.

 

Είναι ένα από τα bug της συσκευής μαζί με το πρόβλημα του reset στην απάντηση 2ης κλήσης.

 

Θα πρέπει κάθε φορά που το συνδέεις στο Pc να επαναφέρεις την προεπιλεγμένη μνήμη στην κάρτα....

 

Μετά από λίγο γίνεται ρουτίνα....!!!

 

δεν το ειχα παρει χαμπαρι...

ευχαριστω..;)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με κάποιες ιστοσελίδες (πχ http://www.naftemporiki.gr) που τις ανοίγει με αλαμπουρνέζικα... τι έχετε να προτείνετε; Το κάνει και σε εσας...;
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με κάποιες ιστοσελίδες (πχ http://www.naftemporiki.gr) που τις ανοίγει με αλαμπουρνέζικα... τι έχετε να προτείνετε; Το κάνει και σε εσας...;

 

Σε εμένα την ανοίγει μια χαρά....όλοι οι χαρακτήρες φαίνονται κανονικά

:)
Link to comment
Share on other sites

Τότε κάποια ρύθμιση έχει αλλάξει... Μήπως ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

Thanks!

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

:) βρε παιδια τι λετε αυτο το gadgets αξιζει? www.cellphones.gr,ειναι συμβατο με το jet παντως σιγουρα.:)A λεω για το zeemote js1 controller για παιχνιδια!

:)καμια γνωμη?:)

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα το πηρα τελικα μαζι με το δωρακι απο το πλαισιο. Αλλα εχω ενα θεμα με το Wifi. Οταν εχω ενεργοποιημενο το security στο ρουτερ μου δε μπορω με τιποτα να συνδεθω. Μου λεει Αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας. Οι ρυθμισεις στο ρουτερ μου ειναι οι εξης:

Wireless Network Mode: Mixed

Security: WPA2-Personal AES encryption

Και Channel 4.

Tι πρεπει να επιλεξω στο τηλεφωνο για να συνδεθει?

και κατι αλλο μου δωσανε μια κουλη θηκη μαζι με το κινητο , δεν μοιαζει με την αλλη την κλασσικη που εχω δει σε ολα τα unboxing videos... Δειτε φωτο.

Link to comment
Share on other sites

γεια κ απο μενα.. ..σημερα πηρα κ εγω το jet...κ εχω το ιδιο προβλημα με τον "nikospot"....επισης..κατι βασικο.. ..οταν το ανοιξατε πρωτη φορα,σας εβγαλε κατι για ενεργοποιηση της οθονης?να πατας σε διαφορα σημεια εννοω.. ..γιατι κατι μου λεει οτι ειναι απο επιστροφη.. ...εμενα δεν εβγαλε τπτ.
Link to comment
Share on other sites

γεια κ απο μενα.. ..σημερα πηρα κ εγω το jet...κ εχω το ιδιο προβλημα με τον "nikospot"....επισης..κατι βασικο.. ..οταν το ανοιξατε πρωτη φορα,σας εβγαλε κατι για ενεργοποιηση της οθονης?να πατας σε διαφορα σημεια εννοω.. ..γιατι κατι μου λεει οτι ειναι απο επιστροφη.. ...εμενα δεν εβγαλε τπτ.

 

Ναι φιλε εμενα μου εβγαλε. Η συσκευασια ηταν ενταξει οταν το πηρες? Τα αυτοκολητα ηταν σκισμενα?

 

 

(Εκλεισε απο μπαταρια :( Αυριο παλι :p Αληθεια ποσες ωρες να το αφησω για πρωτη φορτιση? Να το φορτισω τις 3 πρωτες φορες απο 8 ωρες περιπου?)

Link to comment
Share on other sites

...καλα το καταλαβα.. ..εγω το αφησα απο το μεσημερι κ το ανοιξα τωρα καπου εκει.. 7-8 ωρες ..ναι ολα ηταν οκ με τα αυτοκολλητα..αλλα οταν το ανοιγω μου βγαζει το logo της cosmote..λες να παιζει κανενα ρολο αυτο?να αλλαξαν τπτ αυτοι??αα...κ κατι αλλο.....αν το κλεισεις,μετα οταν το ανοιξεις παλι δουλευει αμεσως η οθονη?η αργει λιγο?? ?? δοκιμασε το σε παρακαλω κ πες μου..
Link to comment
Share on other sites

οταν το ανοιξατε πρωτη φορα,σας εβγαλε κατι για ενεργοποιηση της οθονης?να πατας σε διαφορα σημεια εννοω.. ..γιατι κατι μου λεει οτι ειναι απο επιστροφη.. ...εμενα δεν εβγαλε τπτ.

 

Ούτε σε μένα έβγαλε όταν το πρωτοάνοιξα (το έχω δυο μέρες κι εγώ). Όταν το ανοίγεις, μήπως γράφει κάτι σχετικό με το δίκτυό σου; Εμένα κάτι έγραφε για κοσμοτέ. Το πήρα βλέπεις από γερμανό. Λογικά το άνοιξαν, πέρασαν τα της κοσμοτέ και το ξανάκλεισαν ωραία ωραία...:mad: Ναι είχε χαρτάκια, αυτοκολητάκια κλπ...:mad:Μπροστά μου με μαχαιράκι έσκισαν τα αυτοκόλλητα γιατί ήθελα να δω μπροστά τους τα περιεχόμενα. Η θήκη μου καλη είναι αλλά αν μπεί μέσα το κινητό, βγαίνει πολυυυυυύ δύσκολα...:mad:

Θα εγκαταστήσω και το πσ στουντιο και θα πω νεώτερα. Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια για gps και χάρτες.

Γενικά πάντως, δεν τα αξίζει 400τόσα ευρώ...:( Ίσως όταν γνωρίσω όλες τις δυνατότητές του αλλάξω γνώμη... Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως συμβαινουν κ σε εμενα....!!κ απο το ιδιο καταστημα το πηρα. ολα οπως τα λες..δες λιγο σε παρακαλω αυτο με την οθονη που λεω ποιο πανω κ πες μου.....οσο για τα χρηματα..ειχα επιδοτηση συσκευης...δεν εδωσα κ πολλα.. ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε εμενα μου εβγαλε. Η συσκευασια ηταν ενταξει οταν το πηρες? Τα αυτοκολητα ηταν σκισμενα?

 

 

(Εκλεισε απο μπαταρια :( Αυριο παλι :p Αληθεια ποσες ωρες να το αφησω για πρωτη φορτιση? Να το φορτισω τις 3 πρωτες φορες απο 8 ωρες περιπου?)

 

Δεν χρειαζεται 3 φορες 8ωρη φορτιση. Μονο την πρωτη φορα ασ'το 8 ωρες, στις επομενες φορτισεις ασ'το μεχρι να σου πει οτι η φορτιση ολοκληρωθηκε.Επισης καλο θα ηταν για τη διαρκεια ζωης της μπαταριας τις πρωτες 4 μ 5 φορτισεις να τις κανεις οταν το κινητο αδειασει τελειως, να κανεις δλδ πληρεις φορτισεις. Αυτα, ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο πλαισιο δεν παρατηρησα τιποτα τετοιο με την οθονη τωρα δεν μπορω να το δω το εχω κλειστο στην φορτιση καλυτερα να μην το πειραξω μεχρι το πρωι. Και εγω επειδοτηση δεν πληρωσα πολλα αλλα αξιζει πιστευω κανει παπαδες. Τωρα αν η καθε κοσμοτε πειραζει τα λογισμικα δεν φταιει η Samsung... Σε μενα πιστευω ειναι απο Samsung επισημο το λογισμικο απο οτι φαινεται. Το μονο που πεταει ειναι μηνυμα καλως ηρθατε στην Vodafone, το οποιο μηνυμα ειναι απο την καρτα SIM και το πεταει σε οποιο κινητο βαλω την SIM :p

 

Αυτο που με ξενερωσε αρκετα ειναι το γεγονος οτι οταν δεν εχει πολυ μπαταρια δε σε αφηνει να ακουσεις μουσικη και να κανεις καποια πραγματακια...

 

Οσο για την θηκη ειχα δει που λεγανε μερικοι οτι δεν εβγαινε με τιποτα απο μεσα. Μηπως για αυτο σε μενα εχει αλλη θηκη? Μηπως αν ειναι νεα παρτιδα να αλλαξανε την θηκη για αυτο τον λογο? :S

 

Δεν χρειαζεται 3 φορες 8ωρη φορτιση. Μονο την πρωτη φορα ασ'το 8 ωρες, στις επομενες φορτισεις ασ'το μεχρι να σου πει οτι η φορτιση ολοκληρωθηκε.Επισης καλο θα ηταν για τη διαρκεια ζωης της μπαταριας τις πρωτες 4 μ 5 φορτισεις να τις κανεις οταν το κινητο αδειασει τελειως, να κανεις δλδ πληρεις φορτισεις. Αυτα, ελπιζω να βοηθησα.

 

Eυχαριστω πολυ. Εννοειτε οτι τις πρωτες φορες θα ξεφορτιζει εντελως πριν το βαλω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...