Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας κ απο εμενα.. Εχει γυρω στις 2 εβδομαδες που ειμαι κατοχος του κινητου κ ολα οκ μεχρι στιγμης... Ειδικα στον τομεα της μπαταριας που με ανησυχουσε πιο πολυ εχω μεινει ασπροπροσωπος! Με νορμαλ χρηση μου βγαζει 3μιση+ μερες.. (24ωρα)

Τωρα θελω να κανω μερικες ερωτησουλες..

1. Οταν εχω ωρα να το χρησημοποιησω κ προσπαθησω να αλλαξω desktop καθυστερει λιγο στν 1η αλλαγη.. Το ιδιο συμβαινει κ σε καποια αλλα σημεια.. Οπως π.χ. στην gallery οταν αλλαζω τις photos.. Αυτο μηπως οφειλεται στο οτι δεν εχω κανει update στο τηλεφωνο ακομη?

2. Εχει κυκοφορησει καποιο update το οποιο μπορουμε να κανουμε συνδεοντας το κινητο στο pc κ μεσω pc suite στην συενχεια να το εγκαταστησουμε? Δεν εχω internet στο σπιτι μου αυτον τον καιρο για αυτο σας ρωταω...

3. Η εφαρμογη google maps μας χρεωνει ?

Αυτα προς το παρον...

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το update που ρωτάτε παιδιά εμένα στο PC Studio βγάζει :

Εγκατεστημένη έκδοση : 1.2.0 ID8

Εχετε ήδη εγκατεστημένη την πιο πρόσφατη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

παιδες... η δονηση πως σας φαινεται?

 

ρε ****το οταν το εχω στην τσεπη και μου ερχεται μηνυμα δεν το νιωθω καν...

και σε εσας ετσι ειναι η μηπως εγω ειμαι χοντροπετσος!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λεμε οτι το κινητο ειναι μαυρο κ δεν εχει την κοκκινο καλυμα τησ μπαταριας κτλ. Αλλα κατα τυχη παρατηρησα το κινητο μου στον ηλιο καθως απο ορισμενες οπτικεσ γωνιες το πισω μερος του φαινεται βυσσινι.
no woman no cry!!!
Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις πηρα κ εγω το κινητο και φορτιζει..λοιπον λιγο που ασχοληθηκα μαζι του πολυ καλη οθονη,παρα πολυ καλη.αυτο που με ξενισε ειναι οτι η προβολη φωτογραφιων δεν γινεται σε πληρη οθονη..και γινεται με μαυρες μπαρες αριστερα και δεξια..κριμα να χαραμιζεται τετοια οθονη..κριμα..τωρα σε μεγεθος οθονης ειναι ακριβως ιδια με το ν82 μου..που εχει 2.4 ιντσες οθονη..
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις πηρα κ εγω το κινητο και φορτιζει..λοιπον λιγο που ασχοληθηκα μαζι του πολυ καλη οθονη,παρα πολυ καλη.αυτο που με ξενισε ειναι οτι η προβολη φωτογραφιων δεν γινεται σε πληρη οθονη..και γινεται με μαυρες μπαρες αριστερα και δεξια..κριμα να χαραμιζεται τετοια οθονη..κριμα..τωρα σε μεγεθος οθονης ειναι ακριβως ιδια με το ν82 μου..που εχει 2.4 ιντσες οθονη..
Δοκιμασε να ταιριαξεις την αναλυση της φωτογραφιας σου με την αναλυση της οθονης του jet, κοψε την σε αναλυση 2560x1536 κ ορισε την ως φοντο. Επισης αν 8ελεις να βαζεις φοντο τις φωτογραφιες που τραβας με το κινητο σου τοτε: Μενου> καμερα> ρυθμισεις>αναλυση κ επελεξε w4m, δηλαδη wide 4megapixel 2560x1536. Ελπιζω να βοηθησα
no woman no cry!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τν απαντηση φιλε μου..βασικα δεν λεω να για να βαλω φοντο μια φωτογραφια..αλλα στην απλη προβολη αυτης...οσο για την πρωτη φορτωση οσο να βγαλει ενδειξη πληρες το αφηνουμε?το εχω εδω κ 3 ωρες περιπου κ μου εβγαλε οτι ειναι ετοιμο..
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες στο pc suite οταν παω να επιλεξω συσκευη κινητου για να κανω ενημερωση δεν μου βγαζει το τηλεφωνο στο αντιστοιχο ΤΑΒ...για το pc suite ενταξει γραφει οτι εχει την τελευταια εκδοση...Εμενα με ενδιαφερει να κανω update to λογισμικο του τηλεφωνου ομως...Αν το εχει κανει κανεις πειτε μου..
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Αγόρασα σήμερα το samsung jet και προσπαθώ να μπω στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου αλλά μου βγάζει κι εμένα το μήνυμα "αποτυχία ελέγχου ταυτότητας". Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει παρακαλώ? Δε βρίσκομαι μακριά από το router και έβαλα κανονικά τον κωδικό πρόσβασης που έχω και στον υπολογιστή. Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει..
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει να κάνει κάποιος συγχρονισμό επαφών με outlook; Δεν μπορεί να συγχρονίσει τις εικόνες των επαφών. Τί μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το κινητό, το χτύπησα κι εγώ χθες.

 

Σε σχέση με το iphone που είχα υπάρχει διαφορά στο touch screen (ανώτερο το iphone) αλλά σαν τηλέφωνο μου φαίνεται καλύτερο.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την σειρά εμφάνισης των εικονιδίων στα menu και ίσως και να προσθέταμε κάποιο δικό μας...

Π.χ. θέλω ένα εικονίδιο με τα τηλέφωνα που είναι στα favorites ή τουλάχιστον όταν μπαίνω στον κατάλογο να βλέπω πρώτα τα favorites και κατόπιν να επιλέγω όλη την λίστα αν θέλω. Γίνεται κάτι τέτοιο? :wacko:

 

Συγχρονισμό με outlook έκανα κανονικά αλλά δεν έχω φωτογραφίες στις επαφές...

 

Για το wi-fi βεβαιωθείτε ότι το κινητό χρησιμοποιεί το ίδιο encryption με το wi-fi του σπιτιού σας. Μπείτε στον router και δείτε το.

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi επισης φροντιστε να εχετε σωστα τα bit του κωδικου σας. 64bit κωδικο μονο με αριθμους κ 128bit gia αλφαριθμητικους κωδικους.
no woman no cry!!!
Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό πρόσβασης τον λέει πάνω στο router έτσι δεν είναι? Αυτό τον κωδικό πρέπει να χρησιμοποιήσω? Έχω το conn-x και από πίσω από το router έχει το wpa key.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το κινητό, το χτύπησα κι εγώ χθες.

 

Σε σχέση με το iphone που είχα υπάρχει διαφορά στο touch screen (ανώτερο το iphone) αλλά σαν τηλέφωνο μου φαίνεται καλύτερο.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την σειρά εμφάνισης των εικονιδίων στα menu και ίσως και να προσθέταμε κάποιο δικό μας...

Π.χ. θέλω ένα εικονίδιο με τα τηλέφωνα που είναι στα favorites ή τουλάχιστον όταν μπαίνω στον κατάλογο να βλέπω πρώτα τα favorites και κατόπιν να επιλέγω όλη την λίστα αν θέλω. Γίνεται κάτι τέτοιο? :wacko:

 

Συγχρονισμό με outlook έκανα κανονικά αλλά δεν έχω φωτογραφίες στις επαφές...

 

Για το wi-fi βεβαιωθείτε ότι το κινητό χρησιμοποιεί το ίδιο encryption με το wi-fi του σπιτιού σας. Μπείτε στον router και δείτε το.

 

η διαφορα ειναι στο οτι το iphone εχει capacitative οθονη (δεν θα μπλεξω με τεχνικα θεματα - σαν τεχνολογια ειναι μακραν καλυτερη και πιο ακριβη) ενω του jet resistive (γεγονος που δειχνει οτι με υποδεεστερη τεχνολογια ανιχνευσης αφης η διαφορα ειναι μικρη).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το κινητό, το χτύπησα κι εγώ χθες.

 

Σε σχέση με το iphone που είχα υπάρχει διαφορά στο touch screen (ανώτερο το iphone) αλλά σαν τηλέφωνο μου φαίνεται καλύτερο.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την σειρά εμφάνισης των εικονιδίων στα menu και ίσως και να προσθέταμε κάποιο δικό μας...

Π.χ. θέλω ένα εικονίδιο με τα τηλέφωνα που είναι στα favorites ή τουλάχιστον όταν μπαίνω στον κατάλογο να βλέπω πρώτα τα favorites και κατόπιν να επιλέγω όλη την λίστα αν θέλω. Γίνεται κάτι τέτοιο? :wacko:

 

Συγχρονισμό με outlook έκανα κανονικά αλλά δεν έχω φωτογραφίες στις επαφές...

 

Για το wi-fi βεβαιωθείτε ότι το κινητό χρησιμοποιεί το ίδιο encryption με το wi-fi του σπιτιού σας. Μπείτε στον router και δείτε το.

φιλε μου ΟΧΙ αλλαγη στη σειρα των εικονιδιων στα μενου δεν γινεται που με ενοχλει και μενα πολυ

να φανταστεις οτι το νεο PIXON 12 που αρχισε να κυκλοφορει απο προχθες , εχει ακριβως το

ιδιο software με το jet (εκτος του κυβου) και εκει μπορεις να μετακινησεις τα εικονιδια !

(βεβαια ανα σελιδα ετσι ? για καθε μια απο τις 3 σελιδες του μενου) ...περιεργο γιατι δεν το εχει

και το JET ,...τωρα ισως με καποια αναβαθμιση γινει και αυτο αλλα εδω ειναι και το σοβαροτερο

προβλημα των samsung σχεδον ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ αναβαθμισεις , ελαχιστη υποστηριξη (βγαζουν

με ταχυτατους ρυθμους μοντελα και τα "ξεχνανε") , και ενα μυστηριο δεν υπαρχουν

κοινοτητες χρηστων στο web οπως στις αλλες συσκευες ,,,ενα παραδειγμα

το lg renoir ενα απλουστατο κινητακι εχει μεγαλη υποστηριξη και forums

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

η κινηταρα μας δεν χρειαζεται τιποτα γιατι οτι της λειπει ειναι μικροπραγματα. καπου διαβασα για android στο jet και στο omnia συντομα απο ομαδα προγραμματιστων οποτε μαλλον θα εχουμε μελλον (οχι οτι το λειτουργικο του εχει κατι - μια χαρα γρηγορο ειναι).ζηλεψα λιγο την capacitative οθονη του lg arena. ποσο πιο γρηγορο θα ηταν το jet αν ειχε τετοια οθονη... τελος ενα τιπ στην καρτα μνημης οτι αρχεια εχετε να τα βαζετε σε φακελους (πχ οχι χυμα φωτογραφιες στον φακελο images αλλα σε υποφακελους) για να πηγαινει παντα γρηγορα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

η κινηταρα μας δεν χρειαζεται τιποτα γιατι οτι της λειπει ειναι μικροπραγματα. καπου διαβασα για android στο jet και στο omnia συντομα απο ομαδα προγραμματιστων οποτε μαλλον θα εχουμε μελλον (οχι οτι το λειτουργικο του εχει κατι - μια χαρα γρηγορο ειναι).ζηλεψα λιγο την capacitative οθονη του lg arena. ποσο πιο γρηγορο θα ηταν το jet αν ειχε τετοια οθονη... τελος ενα τιπ στην καρτα μνημης οτι αρχεια εχετε να τα βαζετε σε φακελους (πχ οχι χυμα φωτογραφιες στον φακελο images αλλα σε υποφακελους) για να πηγαινει παντα γρηγορα το κινητο

 

Mε την διαφορα οτι τα κινητα που αναφερεις μονο στα πιο "υγρα" τους ονειρα θα ειχαν μια AMOLED οθονη σαν την δικη μας... Για μενα δεν τιθεται θεμα συγκρισης... Ανωτερη σαν συνολο η οθονη του jet αφου αποτελει την επομενη γενια των TFT οθονων κ μαλιστα με πολυ λιγοτερη καταναλωση απο αυτες που κυκλοφορουν.. :)

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω με αυτα που λες ειναι πραγματικα απολαυση να βλεπεις ταινια και να απολαμβανεις τις φωτογραφιες.
Link to comment
Share on other sites

η κινηταρα μας δεν χρειαζεται τιποτα γιατι οτι της λειπει ειναι μικροπραγματα. καπου διαβασα για android στο jet και στο omnia συντομα απο ομαδα προγραμματιστων οποτε μαλλον θα εχουμε μελλον (οχι οτι το λειτουργικο του εχει κατι - μια χαρα γρηγορο ειναι).ζηλεψα λιγο την capacitative οθονη του lg arena. ποσο πιο γρηγορο θα ηταν το jet αν ειχε τετοια οθονη... τελος ενα τιπ στην καρτα μνημης οτι αρχεια εχετε να τα βαζετε σε φακελους (πχ οχι χυμα φωτογραφιες στον φακελο images αλλα σε υποφακελους) για να πηγαινει παντα γρηγορα το κινητο

ευχαριστουμε για το tip! φιλε μου

και μερικα Links

 

http://darkforestgroup.com/forum/index.php?board=34.0

 

http://www.samsungflash.tk/

 

http://samsungflash.mybb3.org/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 2 μερες μαζι του τα Συναισθηματα ειναι αναμικτα.ΠΟΛΥ καλη οθονη ωραια ζωντανα χρωματα και ευκρινεια.ΜΙΚΡΗ ομως για να δεις ολοκληρη ταινια..δοκιμασα αρκετες και ολα καλα απα πλευρα ικανοτητας του κινητου να τις παιξει.

Το Touch του πολυ καλο και ακριβης.

Ειναι αρκετα γρηγορο και δεν εχω συναντησει πουθενα κολληματα.Οι φωτο και τα παντα ολα (οπως λεει και ο Αλεφας) ανοιγουν και παιζουν αμεσως.Ραδιοφωνο πολυ καλο και η εγγραφη αριστη. .Ο ηχος με τα ακουστικα σε sαround μορφη πολυ καλος.Το Touch του πολυ καλο και ακριβης.Gps δεν το εψαξα και πολυ το θεμα.

Ερχομαστε λοιπον στο θεμα με με ξενισε λιγακι,Οι φωτο του.ΝΑ δεχτω οτι σε χαμηλο φως λογω της ελλειψης xenon δεν ειναι και τοσο καλες.Αλλα και με περισσοτερο φως οι φωτο του βγενουν σχετικα θολες.ΒαΣικα λειπει η ευκρινεια.ΕΚανα ενα συκγριτικο τεστ με το Ν82 μου μερα μεσημερι, και περασα τις φωτο στο pc apla gia na δω τι ψαρια πιανει το jet.ΤΟ αποτελεσμα δεν ηταν καλο.Οι φωτο δεν εχουν αυτην την ευκρινεια και την καθαροτητα του Ν82.Αρκετος θορυβος στο jet (και οχι δεν εχειπροβλημα η συσκευη).Περασα τις παλιες μου φωτο απο το ν82 στο jet,ΕΚΕΙ ειναι που επαθα πλακα, οι φωτο(τραβηγμενες απο Ν82) λογω της οθονης του jet ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΕΚΠΛΗΚΤΗΚΕΣ .Επαναλαμβανω λοιπον ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΘΟΝΗ.

Δεν ξερω αν εγω ειμαι πολυ απαιτητικος εχοντας περασει απο κατεξοχην cameraphones (k800,k850,N82) αλλα το jet δεν με ικανοποιησε.Βασικα ειχα μια επιδοτοση στα 500 ευρω και δεν πηρα το OMNIA hd λογω του οτι δεν μ αρεσε εμφανισιακα και ειναι και οτι ειναι αρκετα μεγαλο.Και αυτο μετανιωνω τωρα,και οχι το οτι το κινητο δεν ειναι καλο.Σκευφτομαι να δωσω το jet και να παω για το hd αλλα δεν ξερω ακομη.Αυτα...Αν ξεχασα κατι θα επανελθω!

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία και καλά αλλά απογοητεύθηκα από τις ικανότητες συγχρονισμού του με το outlook. Το Pc Studio είναι για τα μπάζα. Παρουσιάζει πολλά κολλήματα και δεν σε βοηθά καθόλου. Πρέπει να αποσυνδεέις και να επανασυνδέεις το κινητό μπας και πετύχεις συγχρονισμό επαφών. Δεν σου δίνει επιλογή τι να συγχρονίσεις με τι και δεν υποστηρίζει την ενσωμάτωση φωτο στις επαφές του κινητού. Πρέπει ΄μέσα στο κινητό να αντιστοιχίσεις μια εικόνα με μιά επαφή αλλά αν ασβήσεις την εικόνα χάνεται και από την επαφή.... ΦΩΝΗΤΙΚΗ κλήση και εντολές που είναι οεο;;; Βέβαια πολύ καλή μπαταρία, οθόνη, σύστημα touch αλλά από άποψη αισθητικής δεν φθάνει το i phone. Μήπως έπρεπε να είχα πάρει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

αν ηθελες μονο αισθητικη τοτε πασο παρε το iphone. αν ηθελες ολα τα αλλα καλα εκανες και πηρες το jet.

 

@droper 05

επρεπε να παρεις εξαρχης το HD μονο και μονο λογω symbian και γιατι ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχουν βγει ποτε.

το jet ειναι πολυ καλο κινητο στα λεφτα του αλλα μεχρι εκει. αν θες να κανει τα παντα ολα τελεια αυτο μαλλον δεν γινεται. δοκιμασε να παιξεις με τις ρυθμισεις της καμερας γιατι στο αυτοματο ειναι λιγο μπλιαχ τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 2 μερες μαζι του τα Συναισθηματα ειναι αναμικτα.ΠΟΛΥ καλη οθονη ωραια ζωντανα χρωματα και ευκρινεια.ΜΙΚΡΗ ομως για να δεις ολοκληρη ταινια..δοκιμασα αρκετες και ολα καλα απα πλευρα ικανοτητας του κινητου να τις παιξει.

 

Μήπως δοκίμασας το TV out ? Να μας πεις πως δείχνει σε μια απλή TV (CRT).

 

Και μια ερώτηση επί αυτού ακόμη: έχει μαζί καλώδιο και να όχι τι καλώδιο θέλει;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του κινητού κι εγώ.

 

Όλα όσα έχω διαβάσει με έχουν ικανοποιήσει μέχρι τώρα. Απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Κάποιος το ανέφερε και παραπάνω. Υπάρχει ένα βίντεο στο Youtube που δείχνει τα transition effects του τηλεφώνου. Τελικά αυτά υπάρχουν στις συσκευές που πουλάνε τα καταστήματα ή όχι; Όχι ότι παίζει σημαντικό ρολο απλά είναι κάτι αρκετά εντυπωσιακό και θα μου άρεσε.

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε νοιαζει να ειναι symbian η windows mobile τοτε παρτο ασυζητητη στην τιμη του δεν εχει ανταγωνισμο. τα transition effects ειναι λιγο βλακεια γιατι δεν ειναι οπως στο youtube γιατι στην συσκευη που κυκλοφορει στην αγορα δεν εχεις την δυνατοτητα να επιλεξεις ποια effects θα παιζουν. απλα βαζεις αν θα παιζουν η οχι και τα εμφανιζει οταν εξερευνας το μενου με τυχαια σειρα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...