Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση! αρχεια πχ word exel τα ανοιγει?

 

(απο μενα ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που το εχουν παρει και μας βοηθουν με τις απαντησεισ τουσ!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον πας στις ρυθμισεις μετα στις ρυθμισεις δικτυου στο λειτουργια δικτυου και επιλέγεις "αυτοματα".

 

δεν υπαρχει κανενα προβλημα φιλε... αυτη ειναι η default ρυθμιση και αυτη πρεπει να ειναι...

 

το G που δειχνει πανω ειναι για το GPRS και οχι για τα GSM (2G, 3G) δικτυα και ετσι δεν πρεπει να ειναι συνεχεια ανοιχτο. δεν χρησιμοποιειται απο το κινητο παρα μονο οταν λαμβανεις MMS η συνδεεσε καπου μεσω gprs.

 

το 3G θα στο εμφανισει μονο αν το επιλεξεις απο τις ρυθμισεις δικτυου...

 

 

κανενα bug η κολλημα απο το κινητο μεχρι στιγμης, ειναι πραγματικα πολυ καλο για τα λεφτα του και πολυ πληρες πακετο εκτος ενα μειον, το gps που και αυτο θα λυθει... (ελπιζω)

Link to comment
Share on other sites

να με συγχωρέσεις φίλε αλλά δεν ισχύει ούτε το ένα ούτε το αλλο.

 

1.Οταν η μπαταρία φωρτίσει πλήρως έχει κύκλωμα που σταματάει η φώρτιση, όσο και να το αφήσεις παρπάνω δεν παθαίνει τίποτα αλλά ουτε και φωρτίζει.

 

2.Οσο για το "ποτε πλησης αποφορτιση" που λες πάλι δεν ισχύει γιατι έχουν κάνει κόλπο, το τηλέφωνο σου δείχνει ότι η μπαταρία τελείωσε και κάποια στιγμή κλείνει η συσσκευή, αλλά ουσιαστικά η μπαταρία έχει ακόμα απόθεμα 10-20% άρα πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

*1 Στις Li-Ion μπαταριες δεν κανει καλο το overcharge (δηλαδη να αφηνεις το κινητο στο φορτιστη ενω εχει φορτισει) και αυτο αποτελει γεγονος.

 

*2 Οι Li-Ion μπαταριες "γουσταρουν" να φορτιζονται αρκετα συχνα και μαλιστα το φαινομενο της "μνημης" δεν ισχυει για αυτες.. Ετσι ειναι κακο να εξουθενωνουμε την μπαταρια. Απο την αλλη καλο ειναι καθε 30 περιπου φορτισεις να αποφορτιζουμε την μπαταρια κ να την φορτιζουμε πληρως λογω του οτι με τον καιρο αποσυγχρονιζεται η ενδειξη ενεργειας της μπαταριας σε σχεση με την πραγματικη ενεργεια της.. Για παραδειγμα μας δειχνει 3 κιβακια..μιλαμε 2 λεπτα κ πεφτει στο 1 κιβακι..Με αυτο τον τροπο καταφερνουμε να συγχρονισουμε την μπαταρια.

 

Παραθετω και ενα λινκ για τυχον αποριες http://vidmar.net/weblog/archive/2004/06/11/308.aspx

 

ΥΓ - Εγω παντως παιδια τις 3 πρωτες φορες ισως να ανω πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις (ναι ισως το αφησω κ να σβησει) γιατι απο οτι εχω διαβασει ειναι ο σωστος τροπος για να εχει πληρη αποδοση μελοντικα η μπαταρια...(Παντα φορτιση με κλειστο το τηλεφωνο στην αρχη)

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενα προβλημα φιλε... αυτη ειναι η default ρυθμιση και αυτη πρεπει να ειναι...

 

το G που δειχνει πανω ειναι για το GPRS και οχι για τα GSM (2G, 3G) δικτυα και ετσι δεν πρεπει να ειναι συνεχεια ανοιχτο. δεν χρησιμοποιειται απο το κινητο παρα μονο οταν λαμβανεις MMS η συνδεεσε καπου μεσω gprs.

 

το 3G θα στο εμφανισει μονο αν το επιλεξεις απο τις ρυθμισεις δικτυου...

 

 

κανενα bug η κολλημα απο το κινητο μεχρι στιγμης, ειναι πραγματικα πολυ καλο για τα λεφτα του και πολυ πληρες πακετο εκτος ενα μειον, το gps που και αυτο θα λυθει... (ελπιζω)

 

Το ξέρω οτι το G είναι για το GPRS αλλά σε όλα τα προηγούμενα Samsung που είχα υπήρχε το εικονίδιο στην οθόνη ενώ τώρα εμφανίζεται μόνο όταν ενεργοποιώ το GPRS. Αν δηλαδή θέλω να κάνω μια βίντεο-κλήση δεν ξέρω αν είμαι σε περιοχή 2G η 3G γιατί δεν υπάρχει καμία ένδειξη στην οθόνη του κινητού!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου μαλων απο σημερα θα ειμαι και εγω στην παραια σας με αφτο το αρηστουργημα,μια ερωτηση μονο.γραφιδα απο οτι ειδα δεν διαθετει,να παρω μια εξτρα η θα με βολεψει στιν ολη χρειση και κυριος στα μηνιματα!!!!τι προτηνετε εσεισ που το εχετε?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου μαλων απο σημερα θα ειμαι και εγω στην παραια σας με αφτο το αρηστουργημα,μια ερωτηση μονο.γραφιδα απο οτι ειδα δεν διαθετει,να παρω μια εξτρα η θα με βολεψει στιν ολη χρειση και κυριος στα μηνιματα!!!!τι προτηνετε εσεισ που το εχετε?

 

Καλησπέρα.

 

Δεν νομίζω να χρειαστείς γραφίδα… η πλοήγηση στα μενού της συσκευής είναι αρκετά εύκολη με το δάχτυλο.

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σχετικά με το GPS. Υπάρχει συγκεκριμένη επιλογή γι αυτό (ή για την ρύθμιση του) κάπου μέσα στο μενού γιατί όσο και εάν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δεν νομίζω να χρειαστείς γραφίδα… η πλοήγηση στα μενού της συσκευής είναι αρκετά εύκολη με το δάχτυλο.

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σχετικά με το GPS. Υπάρχει συγκεκριμένη επιλογή γι αυτό (ή για την ρύθμιση του) κάπου μέσα στο μενού γιατί όσο και εάν έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

 

Ευχαριστώ

 

πρεπει να πας ρυθμισεις-->ρυθμισεις τηλεφωνου-->περιηγηση και να πατησεις ενεργοποιηση

 

το τηλεφωνο θα κανει επανεκινηση και μετα θα δεις ενα καινουργιο εικονιδιο στο μενου...

 

ελπιζω να καταλαβα σωστα την ερωτηση σου...

Link to comment
Share on other sites

paidia to pira kai se ligo tha do tin axia tou.mia erotisi akoma.anoixa tin siskeuasia kai apo oti eida den exei karta mnimeis mesa prepei na tin paro extra h leipei na xero na enimeroso to katastima.

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia to pira kai se ligo tha do tin axia tou.mia erotisi akoma.anoixa tin siskeuasia kai apo oti eida den exei karta mnimeis mesa prepei na tin paro extra h leipei na xero na enimeroso to katastima.

 

καλοριζικο και περιμενουμε εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

se euxaristo poli fle.telika exei karta mnimeis vre paidia?

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την καλωσύνη να μας πεις τι ακριβως περιλαμβάνει η συσκευασία του?

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

se emena exei mesa,to hansfree,tin mpataria,to fortisti,to cd me tou til. kai to til. den vrika kati allo.

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οχι ερχεται χωρις καρτα μνημης

 

Unboxing the Jet

 

The Samsung S8000 is a high-end multimedia handset, but comes with an almost standard package. There is the mandatory charger, microUSB cable, 2GB microSD card and a two-piece headset. Its remote ends on a 3.5 mm jack so you have quite a choice of alternative headphones to use with the phone. A bunch of leaflets and a CD with the latest Samsung PC Studio are also supplied.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_s8000_jet-review-374p2.php

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν περιλαμβάνεται κάρτα μνήμης στην συσκευασία.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

se emena exei mesa,to hansfree,tin mpataria,to fortisti,to cd me tou til. kai to til. den vrika kati allo.

 

απο οτι λεει στο site το e-shop, εχει εσωτερικη μνημη 2 giga, και οχι καρτα μνημης.για ελεγξε το.

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα ειναι το να δεις ταινια στο κινητο. απιστευτη ποιοτητα για κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιδει σκεφτομαι να παρω το κινητο θα μπορω να βαλω καμια εφαρμογη java πανω στο κινητο;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πας ρυθμισεις-->ρυθμισεις τηλεφωνου-->περιηγηση και να πατησεις ενεργοποιηση

 

το τηλεφωνο θα κανει επανεκινηση και μετα θα δεις ενα καινουργιο εικονιδιο στο μενου...

 

ελπιζω να καταλαβα σωστα την ερωτηση σου...

 

Ty αυτό ήθελα!! :happy:

 

edit:

 

OK, τώρα όμως έχω άλλο πρόβλημα…2 pc δεν θέλουν με την καμία να δουν το κινητο…αρχικά μου ζητάνε drivers για modem που δεν έχω (δεν έχω το CD και δεν μπορώ να βρω στο Internet) και μετά το suite δεν μπορεί να δει το κινητό με USB.

Any ideas?!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το εχω ξετηναξει το τηλ. πολυ καλο και μεχρι τωρα πολυ ευχαριστημενος.μονο ενα πραγμα δεν μπορω να βρω και πεδευομαι ποση ωρα.μπορω να φτιαξω φακελο?και αν ναι πως! δεν βρησκω πουθενα!

 

το βρηκα,πηγενα σε λαθος φακελο τοση ωρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το απεκτησα κ εγω σημερα και το κινητο μεχρι στιγμης ειναι Α Ψ Ο Γ Ο !

 

Ασχετη ερωτηση... Ολοι σε Absolute Black το εχετε το κινητο? Το πισω καπακι δηλαδη δεν εχει το ιριδιζον κοκκινο χρωμα ? Μηπως δεν ερχεται καθολου ελλαδα αυτο το χρωμα? Στο πλαισιο αυτο που ειχα χρησιμοποιησει ομως ηταν κοκκινο απο πισω.. Τι συμβαινει τελικα?

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

se emena exei mesa,to hansfree,tin mpataria,to fortisti,to cd me tou til. kai to til. den vrika kati allo.

 

Μην χρησιμοποιείς greeklish. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

 

Δερμάτινη θήκη δεν είχε το δικό σου μεσα;;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση....έχω φτιάξει μια λίστα αναπαραγωγής με τραγούδια....μπορώ να κάνω αναδιάταξη -δηλαδη να αλλάξω την σειρά των τραγουδιών- και αν ναι ..πώς ???
Link to comment
Share on other sites

Δερμάτινη θήκη δεν είχε το δικό σου μεσα;;;;[/QUOναι εχει θηκη μεσα αλλα ξεηασα να την αναφερω.τη καρτα μνημεισ πηστευετε πωσ θα ειναι πιο καλη?λεω να παρω μια 8αρα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...