Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να στειλω 210€ σε καποιον χωρις να εχω λογαριασμο στο paypal;;;

Εχω prepaid κυπρου.

Απλος βιαζομε πολυ και δε μπορω να περιμενω τον 4ψηφιο που απο οτι καταλαβα ειναι απαρετιτος.

Υπαρχει τροπος-δυνατοτητα;;;

Η' μπορω να βαλω τη καρτα μου σε αλου λογαριασμο κ να πληροσω χωρις να περιμενω τον 4ψηφιο;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να στειλω 210€ σε καποιον χωρις να εχω λογαριασμο στο paypal;;;

Εχω prepaid κυπρου.

Απλος βιαζομε πολυ και δε μπορω να περιμενω τον 4ψηφιο που απο οτι καταλαβα ειναι απαρετιτος.

Υπαρχει τροπος-δυνατοτητα;;;

Η' μπορω να βαλω τη καρτα μου σε αλου λογαριασμο κ να πληροσω χωρις να περιμενω τον 4ψηφιο;;;;

 

Να στείλεις χρηματα σε paypal λογαριασμό χωρις να εχεις εσυ λογαριασμό δεν γίνεται. Τωρα για να στείλει χρήματα υπάρχουν πολλοί τρόποι πχ transfer bank.

 

 

Εδιτ

Εκτος αν κανεις το κλασικό να δώσεις τα χρήματα σε καποιον που εχει paypal και να τα στείλει αυτός

Link to comment
Share on other sites

Να στείλεις χρηματα σε paypal λογαριασμό χωρις να εχεις εσυ λογαριασμό δεν γίνεται. Τωρα για να στείλει χρήματα υπάρχουν πολλοί τρόποι πχ transfer bank.

Θελω να στειλω σε καποιον(μαγαζι) που εχει paypal και δε τα θελει αλιος τα λεφτα.

 

Εδιτ

Εκτος αν κανεις το κλασικό να δώσεις τα χρήματα σε καποιον που εχει paypal και να τα στείλει αυτός

Ναι το σκεφτηκα και κανενας δεν ειναι διαθεσιμος αμεσα.

 

Απλα πριν απο 2χρονια ειχα παρει κατι απο ebay 135€ κ δε ζητησε 4ψηφιο.

και δε θυμαμε τι και πως

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκεφτηκα και κανενας δεν ειναι διαθεσιμος αμεσα.

 

Απλα πριν απο 2χρονια ειχα παρει κατι απο ebay 135€ κ δε ζητησε 4ψηφιο.

και δε θυμαμε τι και πως

 

Τελικα την εκανα τη πληρομη απο οτι καταλαβα κ δε ζητησε 4ψηφιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το paypal.μου ήρθε η νέα κάρτα με το chipaki από την τραπεζα πειραιός και αντί να πατήσω edit card details,πάτησα remove bank account και μετά πάλι add bank account.τώρα όμως που βάζω τα στοιχεία μου λέει ότι ο λογαριασμός χρησιμοποιείται ήδη από έναν χρήστη paypal και ότι μόνο ένας λογαριασμός μπορει να χρησιμοποιηθεί για έναν χρήστη.μα εγώ θέλω να βάλω τον ίδιο λογαριασμό αφού είναι ο δικός μου! τι κάνω τώρα?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το paypal.μου ήρθε η νέα κάρτα με το chipaki από την τραπεζα πειραιός και αντί να πατήσω edit card details,πάτησα remove bank account και μετά πάλι add bank account.τώρα όμως που βάζω τα στοιχεία μου λέει ότι ο λογαριασμός χρησιμοποιείται ήδη από έναν χρήστη paypal και ότι μόνο ένας λογαριασμός μπορει να χρησιμοποιηθεί για έναν χρήστη.μα εγώ θέλω να βάλω τον ίδιο λογαριασμό αφού είναι ο δικός μου! τι κάνω τώρα?

 

Pωτα το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πωληση στο paypal,κ αυτο μου απαντησε οτι τα λεφτα τα εστειλε ο πωλητης αλλα δεν μπορω να τα παρω γιατι ο πρωτος λογαριασμος πρεπει να ειναι 250 ευρο..Μετα μου στειλαν αυτο το μαιλ για να παρω τα λεφτα στον λογαριασμο μου...και ο μ******ς πηγα κ εστειλα τα λεφτα νομιζοντας πως ειναι το paypal(ακομα δεν ξερω αν ειναι)..τωρα δεν μπορω να μπω να στειλω μηνυμα στην paypal με την αποδειξη για να παρω τα λεφτα μου,κ ο μ******ς εστειλα τον κωδικο με τα λεφτα στον αγοραστη..κ τα λεφτα καναν αερα..Μιλησα με τον αγοραστη κ μου ειπε οτι το Paypal εχει προβλημα με τους νεους λογαριασμους κ αν βαλω αλλα 200 ευρο θα φτιαχουν ολα..Επεσα σιγουρα θημα απατης??

 

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ:

 

 

Dear Subscriber,

 

All you need to do now is to go ahead and send the total sum of €132.00 to the buyer's shipping address as via Western Union Money Transfer follows :

 

Name : Nasiru Aminu

Address : No 12 trinity street sabo Ojoo

City : Ibadan

State : Oyo state

Country : Nigeria

Postcode : +23402

 

And all you need to do is to get back to us with the payment scanned receipt or the following details :

 

Sender's First and Last Name :

Sender's Address :

MTCN :

Text Question and Answer :

 

As soon as you send us the above information, the total sum of €250.00 will be credited to your paypal account (mixalhsxalk@hotmail.com).

 

 

Thank you for using PayPal!

The PayPal Team

........................................................................................................................................................

Copyright © 1999-2008 PayPal All rights reserved. PayPal(Europe) Limited is authorized and regulated by the Financial Services Authority in the United Kingdom as an electronic money institution. PayPal FSA Register Number: 226056. PayPal Email ID PP753

 

Το πρωτο μυνημα που ελαβα κ ολα αυτα ξεκινησαν ειναι :

 

 

 

Dear Subscriber,

 

We are using this medium to congratulate you on the shipment verification which was successful, your account will be credited asap.

 

Note : We tried to credit your account but due to your account is a new account for the first payment the sum of €118.00 EUR cannot be credited to your account, so we can only credit the total sum of €250.00 EUR to your account, so we will want you to reach an agreement with your payee which is Brooks Alex, so that we can Deduct the total sum of €250.00 EUR from his account (brksbrooksalex01@aol.com).

So you are to refund the total sum of €132.00 Euro to him.

 

Thank you for using PayPal!

The PayPal Team

 

φιλε ελαβα παρομοιο μηνυμα σημερα μετα απο μια αγγελια που εβαλα σε ελληνικο site..

 

Hello,

 

thanks for your email, actaully i am currently in the united states, in Haiti, i will

 

want you to know that i'm buying this item for my son who travel abroad for schooling

 

and i will be paying you for the shipment cost to him.

here is the shipment address to him :

 

Name : Nasiru Aminu

Address : No 12 trinity street sabo Ojoo

City : Ibadan

State : Oyo state

Country : Nigeria

Postcode : +23402

Phone : +2348050882392

 

I will offer you 100 for the shipment cost to him and i will want you to get back to

 

me with your full payment details so that i can proceed to make payment.

 

Alex.

 

απατεωνια λοιπον

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

φιλε ελαβα παρομοιο μηνυμα σημερα μετα απο μια αγγελια που εβαλα σε ελληνικο site..

 

απατεωνια λοιπον

 

Δηλαδη για να καταλάβουμε απευθύνομαι και στους δυο φιλους, @mixalhsxalk & @azio στείλατε χρηματα μεσώ paypal σε καποα διεύθυνσή email που σας ειπε κάποιος που σας φαινόταν οτι ειναι το paypal??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλάβουμε απευθύνομαι και στους δυο φιλους, @mixalhsxalk & @azio στείλατε χρηματα μεσώ paypal σε καποα διεύθυνσή email που σας ειπε κάποιος που σας φαινόταν οτι ειναι το paypal??

 

οχι φυσικα..ειναι δυνατον να κανω κατι τετοιο? απλως googlara τα στοιχεια του τυπου γιατι το μυριστικα και βρηκα το thread. ειχα βαλει αγελια για ενα λαπτοπ στο αγγελιοπολιs.gr

απορω και σε ελληνικα ste μπαινουν?

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

οχι φυσικα..ειναι δυνατον να κανω κατι τετοιο? απλως googlara τα στοιχεια του τυπου γιατι το μυριστικα και βρηκα το thread. ειχα βαλει αγελια για ενα λαπτοπ στο αγγελιοπολιs.gr

απορω και σε ελληνικα ste μπαινουν?

 

Οκ υποψιάζομαι ομως οτι τελικά αυτο έκανε ο @mixalhsxalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Prepaid κάρτα της Τράπεζας Κύπρου και είναι Verified στο PayPal. Αν αλλάξω στοιχεία της κάρτας, π.χ. διεύθυνση θα πρέπει να τη κάνω πάλι Verified στο PayPal?
Link to comment
Share on other sites

εγω την πατησα... αλλα τι να κανεις???δεν ειχα ιδεα δεν ηξερε κ κανενα φιλαρακι κ την πατησα... τες πα..περασε καιρος κ το ξεχασα...τωρα πια ξερω.. Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εστειλες χρήματα απο το paypal στο εμαιλ που σου είπαν μεσω ηλ. ταχυδρομείου? Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Prepaid κάρτα της Τράπεζας Κύπρου και είναι Verified στο PayPal. Αν αλλάξω στοιχεία της κάρτας, π.χ. διεύθυνση θα πρέπει να τη κάνω πάλι Verified στο PayPal?

 

Κανείς.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Prepaid κάρτα της Τράπεζας Κύπρου και είναι Verified στο PayPal. Αν αλλάξω στοιχεία της κάρτας, π.χ. διεύθυνση θα πρέπει να τη κάνω πάλι Verified στο PayPal?

 

Οχι δεν υπάρχει πρόβλημα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Once more, άλλο το υπόλοιπο του paypal άλλο το υπόλοιπο της κάρτας. Είναι συνδεδεμένα μεν, αλλά μόνο για να μπορεί το paypal να χρεώνει την κάρτα. Ως εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Εκει που σου ζηταει να γραψεις state/province τι βαζουμε??

Οποιος μπορει ας βοηθησει.Thanks : )

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Εκει που σου ζηταει να γραψεις state/province τι βαζουμε??

Οποιος μπορει ας βοηθησει.Thanks : )

 

State / Province / Region

Πολιτεία / Επαρχία / Περιοχή

 

Ελλάδα/Αθήνα/Εξάρχεια

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Οι παραγγελιες στελνονται κατευθειαν στο σπιτι ή πρεπει να παω στο ταχυδρομειο να τις παραλαβω?Εχουν περασει 14 εργασιμες μερες και ακομα περιμενω.Συνηθως σε ποσες μερες στελνονται?Καποιος εμπειρος ας με βοηθησει,please.Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με ποιό τρόπο το στέλνει ο πωλητής.Στείλε του email και ρώτα τον με ποιά υπηρεσία το έστειλε και αν έχει tracking number,ώστε να δεις πού είναι τώρα το δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Εκει που σου ζηταει να γραψεις state/province τι βαζουμε??

Οποιος μπορει ας βοηθησει.Thanks : )

 

βαζεις το νομο....Δλδ Αττικη για Αθηνα και προαστεια,Αχαια για Πατρα κτλ...Εαν εχει state ξεχωριστα απο το province δεν βαζεις τπτ.Αφορα την Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Λογο λαθους του πωλητη στο χρωμα ενος αντικειμενου που αγορασα απο το ebay, μου εδωσε πισω 10$. Στο paypal φαινεται οντως αυτη η επιστροφη χρηματων και λεει οτι θα μπουνε στην καρτα μου. Εχουν περασει τρεις ωρες και στην καρτα μου δεν φαινεται ακομα αυτη η επιστροφη.

Επειδη χρησιμοποιω προπληρωμενη webbuy της τραπεζας Πειραιως εχω την εντυπωση οτι δεν μπαινουν χρηματα σε αυτες τις καρτες. Ισχυει κατι τετοιο?

Αν τελικα δεν μπει στην καρτα πρεπει να κανω κατι για να μπουν στο balance του paypal?

Link to comment
Share on other sites

Λογο λαθους του πωλητη στο χρωμα ενος αντικειμενου που αγορασα απο το ebay, μου εδωσε πισω 10$. Στο paypal φαινεται οντως αυτη η επιστροφη χρηματων και λεει οτι θα μπουνε στην καρτα μου. Εχουν περασει τρεις ωρες και στην καρτα μου δεν φαινεται ακομα αυτη η επιστροφη.

Επειδη χρησιμοποιω προπληρωμενη webbuy της τραπεζας Πειραιως εχω την εντυπωση οτι δεν μπαινουν χρηματα σε αυτες τις καρτες. Ισχυει κατι τετοιο?

Αν τελικα δεν μπει στην καρτα πρεπει να κανω κατι για να μπουν στο balance του paypal?

 

Τι 3 ώρες περίμενε 3 μερες περίπου και μετα τα λεμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eιχα κανει ποιο παλια λογαριασμο στην paypal αλλα δεν ειχα δηλωσει τα πραγματικα μου στοιχεια.Θα υπαρξει κανενα προβλημα στις αγορες που θελω να κανω απο το ebay(που εχω βαλει τα κανονικα στοιχεια)???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...