Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει περίπτωση να μην στείλει μήνυμα το paypal σε αγορά;;;

στον λογαριασμό μου φαίνεται ότι η συναλλαγή έχει γίνει κανονικά αλλά δεν έχω λάβει μήνυμα επιβεβαίωσης με τον αριθμό συναλλαγής.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την δεχετε τη συγκεκριμενη καρτα το paypal...

 

Την τριτη που μας περασε εκανα link μια καρτα με το λογαριασμο paypal.Και ενω περιμενα τον 4ψηφιο για να κανω verify δεν ειχε ερθει μεχρι και σημερα...Αποφασισα και πατησα να μου ξαναστειλει τον κωδικο με ξαναχρεωσε για να δει αν ειναι δικος μου ο λογαριασμος και μου εβγαλε το ιδιο μυνημα παλι...Ο 4ψηφιος θα μου ερθει στο email που εχω δωσει στην paypal η θα πρεπει να τον παρω απο την τραπεζα?Και τωρα με αυτο που εκανα παλι φτου και απο την αρχη ολη η διαδικασια και η αναμονη?

 

:p οχι email.Θα καλεσεις στην τραπεζα και αφου ταυτοποιηθεις θα ζητησεις αυτον τον 4ψηφιο κωδικο και θα τον βαλεις στο σαιτ της Paypal.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει περίπτωση να μην στείλει μήνυμα το paypal σε αγορά;;;

στον λογαριασμό μου φαίνεται ότι η συναλλαγή έχει γίνει κανονικά αλλά δεν έχω λάβει μήνυμα επιβεβαίωσης με τον αριθμό συναλλαγής.

Καμιά φορά καθυστερεί λίγο αλλά πάντα στέλνει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά καθυστερεί λίγο αλλά πάντα στέλνει

 

έκανα παραγγελία μέσο eBay ο πωλητής με ευχαρίστησε κιόλας, το eBay λέει ότι το έστειλε, στο λογαριασμό μου Paypal φαίνεται η συναλλαγή, αλλά δεν μου στείλανε μνμ και όλα αυτά από παρασκευή

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το διέγραψες κατά λάθος. Αφού φαινειται στο paypal η συναλλαγή δε θα ανησυχούσα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

έκανα παραγγελία μέσο eBay ο πωλητής με ευχαρίστησε κιόλας, το eBay λέει ότι το έστειλε, στο λογαριασμό μου Paypal φαίνεται η συναλλαγή, αλλά δεν μου στείλανε μνμ και όλα αυτά από παρασκευή

 

Π ,Σ, Κ = αργια και για τους εξω > μαλλον Δευτερα -Τριτη θα το δεις .

Ανεξήγητα κι εμενα άλλες φορες ερχεται στο ... φτερο

άλλες με ... σαλιγκαρι ....

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω κανει καρτα paypal και την εχω χρησιμοποιησει στο ebay μια φορα πριν ενα χρονο.πριν καποιες μερες πηγα στην τραπεζα και εβαλα χρηματα στην καρτα ,μπηκα στο εβαυ να ψωνισω και μ εμφανιζει ενα μηνυμα We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal send documents..πηγα στην τραπεζα και μ ειπαν οτι τα χρηματα μ υπαρχουν κανονικα στην καρτα και οτι δεν υπαρχει τηεμα με την τραπεζα ,αλλα με την εταιρια..γνωριζει κατι καποιος,>?την χρειαζομαι αμμεσα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω κανει καρτα paypal και την εχω χρησιμοποιησει στο ebay μια φορα πριν ενα χρονο.πριν καποιες μερες πηγα στην τραπεζα και εβαλα χρηματα στην καρτα ,μπηκα στο εβαυ να ψωνισω και μ εμφανιζει ενα μηνυμα We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal send documents..πηγα στην τραπεζα και μ ειπαν οτι τα χρηματα μ υπαρχουν κανονικα στην καρτα και οτι δεν υπαρχει τηεμα με την τραπεζα ,αλλα με την εταιρια..γνωριζει κατι καποιος,>?την χρειαζομαι αμμεσα

μπες στο λογαριασμό σου και δήλωσε την κάρτα στο paypal ίσος λόγο του χρόνου που έχεις να τη χρησιμοποιήσεις την απενεργοποίησαν.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?δεν καταλαβα.μπαινω,επιλεγω ν αγορασω κατι κ οτν παω πληρωμη με paypal και βαζω τ στοiχεια της καρτας μ εμφανιζει παλι αυτο το μηνυμα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?δεν καταλαβα.μπαινω,επιλεγω ν αγορασω κατι κ οτν παω πληρωμη με paypal και βαζω τ στοiχεια της καρτας μ εμφανιζει παλι αυτο το μηνυμα:wacko:

 

λέω να μπεις στον λογαργιασμό σου στο paypal από εδώ https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/home

και να δηλώσεις την κάρτα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

μπηκα..δηλωσα την καρτα κ τα ιδια..εμφανιζεται αυτο<<We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents.>>
Link to comment
Share on other sites

μπηκα..δηλωσα την καρτα κ τα ιδια..εμφανιζεται αυτο<<We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents.>>

 

μπες ξανά στο λογαριασμό πάνω δεξιά είναι το help από εκεί μπορείς να επικοινωνησεις μαζί τους να δεις γιατί την ακύρωσαν και τι πρέπει να κάνεις τώρα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας...Πως αλλαζω την χρεωση στο paypal ωστε να μου την κανει σε δολαρια γιατι εκανα μια παραγγελια και νομιζω με χρεωνει σε ευρω?Τωρα που εκανα την παραγγελια και ζητησω να αλλαξει γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας...Πως αλλαζω την χρεωση στο paypal ωστε να μου την κανει σε δολαρια γιατι εκανα μια παραγγελια και νομιζω με χρεωνει σε ευρω?Τωρα που εκανα την παραγγελια και ζητησω να αλλαξει γινετε?

 

Επειδή γινονται αυτοματοποιημένα - νομιζω ότι εγινε - εγινε ,

Για μελλοντικες χρεωσεις > Manage Currencies > make primary νομισμα που θες ...

ΣΟΣ > στο Paypal OXI στον εκάστοτε λογαριασμο πωλητη ...

ThL W7S, ThL W100S, Elephone P10C, Jiayu S3 advance
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...να ρωτήσω κατι και εγώ..

Αν έχεις ανοίξει dispute σε μια υπόθεση δεν μπορείς να κανείς αλλες συναλλάγες με την ιδια κάρτα;

Γιατί πάω να παραγγείλω κάτι άλλο και μου βγάζει άρνηση:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γινονται αυτοματοποιημένα - νομιζω ότι εγινε - εγινε ,

Για μελλοντικες χρεωσεις > Manage Currencies > make primary νομισμα που θες ...

ΣΟΣ > στο Paypal OXI στον εκάστοτε λογαριασμο πωλητη ...

 

Να το εχουμε σε ευρω η δολλαρια καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Να το εχουμε σε ευρω η δολλαρια καλυτερα?

 

Δολαρια γιατι η ισοτιμια που εχει η paypal απλα ειναι κατα πολυ χειροτερη απο αυτη της τραπεζας...Παντα να ζητας την ισοτιμια απο την τραπεζα..Εμενα πιστευω καμια 7-8 ευρω σιγουρα τα εχασα που αφησα το paypal να κανει την αλλαγη του νομισματος..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα μια βοηθεια θελω,ακυρωσα μια παραγγελια από paypal γιατι δεν ολοκληρωθηκε ,εκανα dispute δηλαδή επειδή πρωτη φορα μου συμβαινει ,τι γινεται για να επιστραφουν τα χρηματα περιμενω καποιες μερες η πρεπει να στειλω καποιο μαιλ παλι και που.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα μια βοηθεια θελω,ακυρωσα μια παραγγελια από paypal γιατι δεν ολοκληρωθηκε ,εκανα dispute δηλαδή επειδή πρωτη φορα μου συμβαινει ,τι γινεται για να επιστραφουν τα χρηματα περιμενω καποιες μερες η πρεπει να στειλω καποιο μαιλ παλι και που.ευχαριστω

 

http://www.mybike.gr/topic/63349-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%83-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%89%CE%BD%CE%B5%CF%83ebay-paypal-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82/

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβε ο nico4gr. Εγώ δεν είχα τον ιδιο αλλά εκανα αλλαγή για καλό και για κακό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...