Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα να κάνω αγορά στις 14 του μήνα και έφαγα άκυρο. Το προϊόν στο eBay λέει paid. Η κίνηση στο PayPal λέει denied πως γίνεται αυτό;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάνει διάφορες προσπαθειες διάφορες ώρες με Εθνική.πορτα συνέχεια.παντού

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια αγορά από sportsdirect (Αγγλία) μέσω PayPal..το θέμα μου είναι ότι το PayPal μου έστειλε email συγχαρητήρια για τη παραγγελία σας παρόλο που στο τέλος της κίνησης μου έβγαλε ότι δεν είναι επιτρεπτή από τη τράπεζα μου.. Και στο PayPal δείχνει ότι έχει γίνει ή κίνηση απλά στη χρέωση είναι pending γιατί αυτοί παίρνουν τα λεφτά μόλις στείλουν τη παραγγελία. Τώρα το γίνεται θα περάσει ή παραγγελία ξέρει κανείς; Όχι τίποτα άλλο έχω πάρει παπούτσια για τα παιδιά και το περίεργο είναι ότι ενώ το site σε αφήνει απευθείας μέσω χρεωστικης ή τράπεζα μου ακύρωνε τη συναλλαγή

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έλα Αλέξη τελειωνε. Ο κόσμος θέλει να αγοράσει. Άιντε :p :D.

 

Τώρα 12 + και με νέα μέρα νέα όρια και όλα μέσα και και πάλι τπτ το Humble bundle.

 

Edit :πιστωτική MC Alpha πρώην citi, Visa debit Πειραιώς, MC eurobank τα άκυρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια αγορά από sportsdirect (Αγγλία) μέσω PayPal..το θέμα μου είναι ότι το PayPal μου έστειλε email συγχαρητήρια για τη παραγγελία σας παρόλο που στο τέλος της κίνησης μου έβγαλε ότι δεν είναι επιτρεπτή από τη τράπεζα μου.. Και στο PayPal δείχνει ότι έχει γίνει ή κίνηση απλά στη χρέωση είναι pending γιατί αυτοί παίρνουν τα λεφτά μόλις στείλουν τη παραγγελία. Τώρα το γίνεται θα περάσει ή παραγγελία ξέρει κανείς; Όχι τίποτα άλλο έχω πάρει παπούτσια για τα παιδιά και το περίεργο είναι ότι ενώ το site σε αφήνει απευθείας μέσω χρεωστικης ή τράπεζα μου ακύρωνε τη συναλλαγή

 

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα από eBay. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή να ακυρώσει την αγορά. Στο ebayλέει paid στο PayPal denied. Άντε βρες άκρη.

 

Μακάρι να έρθει στα κανονικά της η κατάσταση και να φάνε ξανά οι τράπεζες αλλά δεν το βλέπω έτσι να μας μείνει ένα τάλιρο να πάρουμε καμία θήκη

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα από eBay. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή να ακυρώσει την αγορά. Στο ebayλέει paid στο PayPal denied. Άντε βρες άκρη.

 

Μακάρι να έρθει στα κανονικά της η κατάσταση και να φάνε ξανά οι τράπεζες αλλά δεν το βλέπω έτσι να μας μείνει ένα τάλιρο να πάρουμε καμία θήκη

Στο PayPal εμένα λέει pending αν και από το sportsdirect δεν μου έχει δώσει κανένα order number.. Μάλλον δεν έχει προχωρήσει έτσι ή αγορα; Πως θα σιγουρευτω όμως για να δοκίμασω εκ νεου με άλλο τρόπο;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

προσπαθεια για αγορα απο banggood 54$ μεσω PP και χρηση eurobank visa, ακυρο!!!!

Δοκιμασες οχι με PP αλλα απευθειας απο την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα αγορα σημερα το μεσημερι ενα κινητο απο minideal μεσω paypal , 175 ευρω χωρις balance με καρτα visa πειραιως και περασε κανονικα. Το μονο που θελει προσοχη οπως ανεφεραν πιο πριν μερικοι ειναι οτι με χρεωσε για την μετατροπη το paypal γιατι ειχε αλλαξει την ρυθμιση απο μονο του.
Link to comment
Share on other sites

Πας paypal--->profile--->my money--->my preapproved

payments--->update--->set availiable founding

sources--->conversion options--->bill me in the currency

listed--->submit και είσαι οκ

 

σε ευχαριστω πολυ

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Στο PayPal υπάρχει μια πληρωμή μου ως pending αλλά η τράπεζα μου δεν την έχει εγκρίνει και το site που παρηγγειλα δεν την είδε την κίνηση. Πως μπορώ να το βγάλω από το PayPal να μη φαίνεται καθόλου;

Γίνεται μόνο του denied μετά;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παντα paypal, με την καρτα ποτε, μονο με την prepaid εχω δοκιμασει απευθειας και οκ περναει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SOS

 

Παραγγελια απο vickmall

Nl η Singapore post?

 

ειναι offtopic αλλα....... NL φυσικα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Nl η Singapore post?

ειναι offtopic αλλα....... NL φυσικα.

Βρε πως αλλάζουν τα πράγματα...πριν ένα χρόνο η απάντηση θα ήταν αντίστροφη επειδή τότε η NL αργούσε και δεν έδινε πληροφορίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

παντα paypal, με την καρτα ποτε, μονο με την prepaid εχω δοκιμασει απευθειας και οκ περναει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι offtopic αλλα....... NL φυσικα.

Ευχαριστώ!!!!

Sorry για το off-topic!!!

Link to comment
Share on other sites

παντα paypal, με την καρτα ποτε, μονο με την prepaid εχω δοκιμασει απευθειας και οκ περναει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι offtopic αλλα....... NL φυσικα.

Αν και ειμαι εκτος θεματος........:)

Αναλογα ειναι φιλε μου,π.χ. με s.p. παραδοση σε 7-10 μερες απο την αγορα προιοντων(εννοειται οτι ειναι ετοιμοπαραδοτα),με πολυ γνωστο και αξοιπιστο καταστημα εδω μεσα.

Και το γραφω αυτο εχοντας κανεις εκατονταδες αγορες συσκευων πλεον,απο ολα τα γνωστα καταστηματα.

Εχω και πολλα αντιθετα βεβαια παραδειγματα,αλλα δεν ειναι επι του παροντως.

 

Στο θεμα μας λοιπον..........παλι πορτα ειδα μολις τωρα με καρτουλα Eurobank,και το ποσο αστειο.....6.50$,εχθες βεβαια το βραδυ εκανα κανονικα αγορα αξιας 400$......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας λοιπον..........παλι πορτα ειδα μολις τωρα με καρτουλα Eurobank,και το ποσο αστειο.....6.50$,εχθες βεβαια το βραδυ εκανα κανονικα αγορα αξιας 400$......

 

Δεν υπάρχει όριο €500 το μήνα; Μήπως το τερμάτισες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όριο €500 το μήνα; Μήπως το τερμάτισες;

Θα σου πω φιλε μου σημερα το βραδυ.........:lol:

Θα φορτωσω παλι το balance,το βλεπω.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παντα paypal, με την καρτα ποτε, μονο με την prepaid εχω δοκιμασει απευθειας και οκ περναει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι offtopic αλλα....... NL φυσικα.

Γιατί nl? Με sg ήρθε σε 8 μέρες... Υπάρχει άλλος λόγος;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί nl? Με sg ήρθε σε 8 μέρες... Υπάρχει άλλος λόγος;;

Πλέον και sg και.nl έχουν παρόμοιους χρόνους αποστολής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με Mastercard-Eurobank ενώ με το request όλα καλά και μεταφορά χρημάτων επιτυχής, με την απευθείας αγορά τρώω πόρτα
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει κάρτα της Εθνικής για αγορά μέσω paypal? Είδα σε προηγούμενα ποστ ότι άλλες τράπεζες αφήνουν και μεγάλα ποσά. Προσπαθώ από χθες να αγοράσω ένα Xiaomi και δεν μπορώ με τίποτα και η φάση send money δεν με ψήνει λόγω εξόδων.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω ακόμα καμια συναλλαγή. δοκίμασα με κάρτες πειραιώς, eurobank και εθνικής χωρίς καμια τύχη

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...