Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος ρε παιδια??

 

καλημερα!

δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6251898

ποστ #978

οπως ειπα ποιο πριν εγω το εκανα χτες και εστειλα 100 ευρω στον εαυτο μου με πιστωτικη eurobank visa κρατησε 3,75 ευρω και εκανα μια χαρα αγορα απο ebay....δες στο ποστ μου #5235

οποτε για μενα λυθηκε το θεμα, το μονο που με πειραζει ειναι οτι δεν γινονται με τιποτα αγορες απο το aliexpress....αν και στο ebay τα βρισκεις σχεδον ολα, αλλα τα πληρωνεις μερικα περισσοτερο!

Για την προμηθεια οκ δεν με πειραζει και τοσο, προκειμενου να κανουμε την δουλεια μας!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

το ποσο που εχεις στο balance δεν επαρκει για την αγορα οποτε σε πεταει στην πιστωτικη.

 

ναι γιατί από ότι είδα δεν έχει περάσει τα χρήματα ακόμα στο balance λόγω του ότι είναι καινούριο το account

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κολπάκι με το request για χρήματα σε εμένα δεν πετυχαίνει.. 4 φορές προσπάθεια με Visa alpha και δεν μου δέχεται την κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κολπάκι με το request για χρήματα σε εμένα δεν πετυχαίνει.. 4 φορές προσπάθεια με Visa alpha και δεν μου δέχεται την κάρτα

Κ γω με αλφαβανκ visa δν το εχω καταφέρει ποτε! Ειναι κάποιος απο την τράπεζα αυτή που το έχει καταφέρει?

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί από ότι είδα δεν έχει περάσει τα χρήματα ακόμα στο balance λόγω του ότι είναι καινούριο το account

 

Σίγουρα αυτό φταίει ή μήπως δεν έχεις κάνει αποδοχή την πληρωμή ? Για να καταλάβουμε λίγο πως λειτουργεί το request money, είναι ακριβώς σαν να είμαστε εμείς πωλητές και να ζητάμε από έναν τρίτο ( τον εαυτό μας στην προκειμένη περίπτωση) να μας πληρώσει για μια υπηρεσία ή αγαθό που του έχουμε προσφέρει. Όσοι το έχουν κάνει θα παρατήρησαν εξάλλου ότι υπάρχει και η επιλογή refund δηλαδή να στείλουμε τα χρήματα που πήραμε πίσω στον υποτιθέμενο αγοραστή. Και σε εκείνη την περίπτωση όπως και σε κάθε περίπτωση refund το ποσό επιστρέφεται ακέραιο στον αγοραστή και προέρχεται το 3,4% από το paypal και το υπόλοιπο 96,4% από τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η νέα μου κάρτα σημερα και πήγα να την περάσω στο PayPal. Μου τράβηξε το 1.5 ευρώ αλλα δε το βλέπω ακόμα στις κινήσεις μου στο ebanking. Δεν περνιέται αμέσως;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο εμφανίστηκε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση να κανω.Οταν κανω εικονικη παραγγελια στο ebay στο τελευταιο βημα που συνδεομαι στο paypal με βγαζει error και δεν συνδεεται.Αν κανω το κολπο με τη μεταφορα χρηματων θα μπορω να συνδεθω στο paypal για το λογο επειδη θα εχει balance?Μερικοι γραψανε οτι μπορεσαν και αγορασαν απο ebay για αυτο,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Σε περίπτωση που κάποιος/α καταφέρει να κάνει απευθείας πληρωμή μέσω paypal, αλλά χωρίς να έχει μεταφέρει τα χρήματα στον λογαριασμό του paypal, ας μας ενημερώσει παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση να κανω.Οταν κανω εικονικη παραγγελια στο ebay στο τελευταιο βημα που συνδεομαι στο paypal με βγαζει error και δεν συνδεεται.Αν κανω το κολπο με τη μεταφορα χρηματων θα μπορω να συνδεθω στο paypal για το λογο επειδη θα εχει balance?Μερικοι γραψανε οτι μπορεσαν και αγορασαν απο ebay για αυτο,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ναι αν έχεις χρήματα στο balance η αγορά απο ebay θα γίνει κανονικά.Εν τω μεταξύ πρόσθεσα στο λογαριασμό μου μια πιστωτική της alpha amex και το 1.5€ για την επιβεβαίωση της κάρτας,δε το επέστρεψε στην κάρτα αλλά το πρόσθεσε στο paypal balance.Ισως επειδή εκεί είχα ήδη 4,5€.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ πρόσθεσα στο λογαριασμό μου μια πιστωτική της alpha amex και το 1.5€ για την επιβεβαίωση της κάρτας,δε το επέστρεψε στην κάρτα αλλά το πρόσθεσε στο paypal balance.

Έτσι γίνεται πάντα με τα € της επιβεβαίωσης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα θυμάμαι με την eurobank κάρτα μου,τα είχε επιστρέψει κανονικά στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα θυμάμαι με την eurobank κάρτα μου,τα είχε επιστρέψει κανονικά στην κάρτα.

 

Σου τα κραταει για καποιες μερες δεσμευμενα και μετα στα επιστρεφει στην καρτα κανονικα. Οι μερες μπορει να ειναι απο 2-3 εργασιμες μεχρι και 30 εργασιμες οπως εγινε σ'εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό αλλά αυτή τη φορά μου τα εμφάνισε άμεσα στο paypal balance κάτι που δεν είχε γίνει παλιότερα που όμως δεν είχα χρήματα εκεί.Τελοσπάντων..Δε με χάλασε γιατί και με τα υπόλοιπα 3,5€ που είχα ήδη στο balance,κατάφερα να κάνω μια μικροαγορά απο ebay
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως με το ....κολπακι....εκανα κανονικα μεταφορα,στον εαυτο μου,και φορτωσα το palypal,με Eurobank καρτουλα.:)

Βεβαια στα 150 ευρο μεταφορα που εκανα,μου κρατησε 5,5 ευρο εαν θυμαμαι καλα........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η νέα μου κάρτα σημερα και πήγα να την περάσω στο PayPal. Μου τράβηξε το 1.5 ευρώ αλλα δε το βλέπω ακόμα στις κινήσεις μου στο ebanking. Δεν περνιέται αμέσως;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο εμφανίστηκε

 

σε 3-4 μερες περιπου θα φανει στη κινηση του λογαριασμου

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Κ γω με αλφαβανκ visa δν το εχω καταφέρει ποτε! Ειναι κάποιος απο την τράπεζα αυτή που το έχει καταφέρει?

Με Dynamic American Express της Alpha Bank δούλεψε σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσοι λέτε ότι δεν δέχτηκε την κάρτα σας τι λάθος σας βγάζει; Γιατί όταν κάνουμε την κίνηση πρέπει μέσα στο paypal μας να κάνουμε accept στην κίνηση και ανοίγει ένα άλλο παράθυρο για επιβεβαίωση, αν δεν το κάνουμε accept μην περιμένουμε να δούμε το ποσό στο balance, έτσι περιμενα και εγω χτες και μετά το προσεξα! Με κάρτα eurobank visa πιστωτική έστειλα 100 ευρώ, κράτησε 3.75 και έκανα μια χαρά αγορά από ebay ένα usb 4g modem από Μόσχα....μάλιστα σήμερα έγινε και shipped.
Link to comment
Share on other sites

στο Ali express μπούμε να αγοράσουμε με pay pall? με το κόλπο που λέτε παραπάνω

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στο Ali express μπούμε να αγοράσουμε με pay pall? με το κόλπο που λέτε παραπάνω

Δυστηχώς το Aliexpress δέν δέχεται paypal...

Link to comment
Share on other sites

το webbanking της πειραιως ποτε θα ανοιξει?

δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια βγαζει συνεχεια.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το webbanking της πειραιως ποτε θα ανοιξει?

δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια βγαζει συνεχεια.

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα και συνεχιζει να λεει προσωρινα μη διαθεσιμο.

ημαρτον :wacko:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κανενα πρόβλημα, αν εννοείς αυτο

https://www.winbank.gr/el/Pages/Home.aspx

μια χαρα δούλευε και δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως με το ....κολπακι....εκανα κανονικα μεταφορα,στον εαυτο μου,και φορτωσα το palypal,με Eurobank καρτουλα.:)

Βεβαια στα 150 ευρο μεταφορα που εκανα,μου κρατησε 5,5 ευρο εαν θυμαμαι καλα........

μεταφορα στον εαυτο σου? μα το paypal δεν το δεχεται αυτο, δηλαδη να κανεις request ή send money στο ιδιο σου το email.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...