Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα αναλήψεως που έβγαλες δεν ειναι χρεωστικη;

 

Είναι Visa και γράφει με μικρά "enter". Νομίζω είναι και χρεωστική. Αλλά το

Paypal την βλέπει άδεια.

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Είναι Visa και γράφει με μικρά "enter". Νομίζω είναι και χρεωστική. Αλλά το

 

Paypal την βλέπει άδεια.

 

 

Δεν έχω συνδέσει χρεωστικη στο PayPal αλλα πολλοί έχουν αναφέρει οτι το έχουν κάνει χωρίς προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ναι, και εγώ την έχω συνδέσει. Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να δει τα λεφτά που είναι στον τραπεζικό μου λογαριασμό ώστε να κάνω αγορές έστω κι αν έχω 0 υπόλοιπο στο paypal μου. Δώρο άδωρο.

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ναι, και εγώ την έχω συνδέσει. Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να δει τα λεφτά που είναι στον τραπεζικό μου λογαριασμό ώστε να κάνω αγορές έστω κι αν έχω 0 υπόλοιπο στο paypal μου. Δώρο άδωρο.

 

 

Κανονικά θα έπρεπε να τα βλέπει .Καποιος που έχει συνδέσει χρεωστικη στο PayPal θα σου πει ποιο αναλυτικά .

Link to comment
Share on other sites

έχω συνδεμένη χρεωστική από Πειραιώς και δεν έχω καμιά επιπλέον χρέωση. όταν θέλω να αγοράσω κάνω μια απλή κατάθεση στην τράπεζα και μετά κάνω την αγορά μεσώ paypal χωρίς καμιά επιπλέον χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

έχω συνδεμένη χρεωστική από Πειραιώς και δεν έχω καμιά επιπλέον χρέωση. όταν θέλω να αγοράσω κάνω μια απλή κατάθεση στην τράπεζα και μετά κάνω την αγορά μεσώ paypal χωρίς καμιά επιπλέον χρέωση.

 

Δηλαδή έχεις 0,00 υπόλοιπο και στο paypal και στον τραπεζικό σου λογαριασμό και όταν θες να κάνεις αγορά καταθέτεις τα αντίστοιχα χρήματα στον τραπεζικό σου λογαριασμο (όχι στο paypal ) ? Όταν μπάινεις μετά στο paypal βλέπεις ως balance το ποσό που κατέθεσες?

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις 0,00 υπόλοιπο και στο paypal και στον τραπεζικό σου λογαριασμό και όταν θες να κάνεις αγορά καταθέτεις τα αντίστοιχα χρήματα στον τραπεζικό σου λογαριασμο (όχι στο paypal ) ? Όταν μπάινεις μετά στο paypal βλέπεις ως balance το ποσό που κατέθεσες?

 

 

Αυτο εννοείς δεν φαίνεται στο PayPal ; Δεν χρειάζεται να κανεις καμία μεταφορά .Βαζεις τα λεφτά στον λογαριασμό σου στην τράπεζα και πληρώνεις με PayPal .

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά τα φορτώνεις στην κάρτα (είτε σε λογ/μό), το balance μέσα στο paypal παραμένει μηδέν.

Απλά κατά την πληρωμή, πρώτα τσεκάρεται πάντα το paypal balance και αν δε βρει εκεί, μετά κοιτάει την κάρτα (ή τον λογ/μό) κι αφού αυτά έχουν μέσα, τα τραβαει απο εκεί. Η' αν το balance έχει κάποιο ποσό αλλά δεν είναι αρκετό, τραβάει πρώτα από εκεί όσα έχει και μετά τα υπόλοιπα τα τραβάει/συμπληρώνει από την κάρτα (λογ/μο).

 

Αν θέλεις για τον οποιοδήποτε λόγο να φορτώσεις λεφτά στην κάρτα σου ή στον λογ/μό σου και μετά να τα πας μέσα στο pp balance, υπάρχει διαδικασία μεταφοράς (προσωπικά δεν βρήκα λόγο να την κάνω ποτέ, οπότε οι λεπτομέρειες σε αυτή την περίπτωση για την διαδικασία μου διαφεύγουν).

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανει να βγαλει αποφαση το PayPal σε περιπτωση που δεν εχει ερθει το δεμα(φαινετε να εχει ξεκινησει αλλα εχει κολησει εδω και 2 μηνες)?

Εχει γινει claim και εχει περασει το δεκαημερο(εχει απαντησει το καταστημα με το τρακινγκ και το σαιτ του ταχυδρομιου)και στο mail του paypal λεει οτι θα διερευνησει τα στοιχεια απο την πεμπτη και οτι δεν χρειαζεται να κανω κατι εγω.

Edit:Ok μολις μου απαντησε το paypal full refund και τα 2,5 δολαρια απο τα μεταφορικα!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά τα φορτώνεις στην κάρτα (είτε σε λογ/μό), το balance μέσα στο paypal παραμένει μηδέν.

Απλά κατά την πληρωμή, πρώτα τσεκάρεται πάντα το paypal balance και αν δε βρει εκεί, μετά κοιτάει την κάρτα (ή τον λογ/μό) κι αφού αυτά έχουν μέσα, τα τραβαει απο εκεί. Η' αν το balance έχει κάποιο ποσό αλλά δεν είναι αρκετό, τραβάει πρώτα από εκεί όσα έχει και μετά τα υπόλοιπα τα τραβάει/συμπληρώνει από την κάρτα (λογ/μο).

 

Αν θέλεις για τον οποιοδήποτε λόγο να φορτώσεις λεφτά στην κάρτα σου ή στον λογ/μό σου και μετά να τα πας μέσα στο pp balance, υπάρχει διαδικασία μεταφοράς (προσωπικά δεν βρήκα λόγο να την κάνω ποτέ, οπότε οι λεπτομέρειες σε αυτή την περίπτωση για την διαδικασία μου διαφεύγουν).

 

Έκανα μια εικονική αγορά και όντως "είδε" λεφτά στην κάρτα αν και το balance ήταν 0,00.

 

Η διαδικασία μεταφοράς στο balance του paypal είναι απλά μεταφορά χρημάτων στον λογαριασμό του paypal στην Αθήνα. Απλά σε χρεώνει 12 ευρώ και πρέπει να πας ταμείο με τα στοιχεία γραμμένα σε χαρτάκι για να κάνεις την συναλλαγή. Οι οδηγίες βρίσκονται εκεί που λέει "Top up".

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Ήσουν κατατοπιστικότατος.

Edited by koliri

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να συνοψίσουμε γιατί διάβασα πολλές σελίδες.

 

Μας συμφέρει να κάνει την αλλαγή συναλλάγματος το Paypal όταν είναι λιγότερο από $150 και η τράπεζα όταν είναι περισσότερο από $150;

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να φορτώσω χρήματα από την pre paid που έχω συνδέσει με το PayPal στο λογαριασμό μου στο PayPal και αν ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου η μεταφορά...?

 

Ευχαριστώ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως μπορω να κανω την αλλαγη την μετατροπη συναλλαγματος να γινεται απο τραπεζα κ οχι το PayPal
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να φορτώσω χρήματα από την pre paid που έχω συνδέσει με το PayPal στο λογαριασμό μου στο PayPal και αν ξέρετε πόσο κοστίζει περίπου η μεταφορά...?

 

 

 

Ευχαριστώ...

 

 

Την pre paid θα φορτίσεις και θα πληρώσεις με PayPal .Αυτο σημενει οτι την έχεις συνδέσει .Τραβαει κατευθείαν απο την κάρτα ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κάνω...

 

Απλά δεν ήξερα αν μπορώ να μεταφέρω λεφτά από την prepaid στο PayPal...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κάνω...

 

Απλά δεν ήξερα αν μπορώ να μεταφέρω λεφτά από την prepaid στο PayPal...

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς. Έχω την εντύπωση πως γίνεται μόνο από τραπεζικό λογαριασμό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα να είσαι καλά. :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς. Έχω την εντύπωση πως γίνεται μόνο από τραπεζικό λογαριασμό.

 

 

Για να μεταφέρεις χρήματα στο paypal σου (στο balance/υπόλοιπο) πρέπει να κάνεις τραπεζική μεταφορά χρημάτων από το λογαριασμό σου στο λογαριασμό του paypal στην Bank of Amerika στην Αθήνα.

Αν πατήσεις εκεί που λέει Top Up στο paypal σου, θα σου βγάλει όλα τα στοιχεία που χρειάζεσαι να έχεις μαζί σου στο ταμείο (iban, όνομα εντολής κλπ).

 

Α, και χρεώνεται περίπου 12 ευρώ η συναλλαγή....(τριπλοτσεκαρισμένο για Αλφα μπανκ)

koliri84.blogspot.com

Cycling Routes and more

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.... αν και ισως έχει ερωτηθεί ήδη (μου είναι πολύ δύσκολο να διαβάσω και τις 224 προηγούμενες σελίδες), θα ήθελα να θέσω μια απορία......

θέλω να ανοιξω λογαριασμό paypall κυριώς για αποδοχή δωρεών (donations) για κάποιες δημιουργίες μου, και λιγότερο για αγορές. Αυτό σημαίνει ότι θα επιθυμούσα να έχω την ευχέρεια της είσπραξης σε ρευστό του οποιουδήποτε ποσού μπαίνει στο λογαριασμό μου.

1. τι είδους λογαριασμό πρέπει να ανοίξω? (δεν είμαι επαγγελματίας που πουλάει)

2. μπορώ να χρησιμοποιήσω λογαριασμό αντί για πιστωτική κάρτα? (να υποθέσω πως "ναι" και ότι η μεταφορά από τον paypall λογαριασμό στον τραπεζικό χρεώνεται με 12€ όπως διαβάζω?)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε μπορω να ολοκληρωσω συναλλαγη. Στο στατους γραφει denied.

Ποιος ο λογος? Δεν εληξε, εχει χρηματα μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help. Δεν με αφήνει να κανω παραγγελία το PayPal, μου εμφανίζει αυτό ενω έχει μεσα χρήματα ο λογαριασμός.

 

 

PayPal gateway has rejected request. This transaction cannot be processed at this time. Please try again later (#10445: This transaction cannot be processed at this time. Please try again later).

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την τράπεζα σου και ρώτα μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την τράπεζα σου και ρώτα μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστω, την πηρα και τελικα ηταν προβλημα του διακομιστη μου ειπανε. Ξαναπροσπαθησα και ολα πηγαν καλα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...