Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Google Play δέχεται Paypal ?

 

Tην American Express δεν την δέχεται :mad: και έμεινα ξεκρέμαστος γιατί δεν έχω Visa ή Mastercard.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

έκανα παραγγελία ένα tablet από ebellking.com στις 31/7 αλλά δεν το είχαν διαθέσιμο και μου πρότεινε άλλο (κακώς γιατί στη σελίδα τους δεν έγραφαν ότι δεν ήταν διαθέσιμο ). Εγώ δεν συμφώνησα και συμφωνήσαμε να γίνει η επιστροφή του ποσού στον λογαριασμό μου στο PayPal. Από τοτε τιποτα ακόμα. Τους έχω γράψει ίσα με 20 email και η απαντηση τους είναι ότι το θέμα προωθήθηκε στο τμήμα πωλήσεων και θα γίνει επιστροφή. Η υπομονή μου εξαντλήθηκε μετά από 20 μέρες και λέω να ανοίξω υπόθεση- dispute στο paypal. Ξέρετε λεπτομέρειες πόσες μέρες μετά και μέχρι πόσο εχω περιθωριο μετά την αγορά να την υποβάλω? Σε ποια απο τις δύο κατηγορίες θα πρέπει να την εντάξω στο σύστημα τής PayPal? Έχει 2 κατηγορίες. 1 ότι δεν έχεις ποτέ κάνει παραγγελία και δεν την αναγνωρίζει ως νόμιμη και 2 ότι δεν έχεις παραλάβει ακόμη το δέμα η δεν είναι σωστό το προϊόν. Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα επιστρέφονται απευθείας στην πιστωτική κάρτα που είναι συνδεδεμένη με το paypal. Έχεις δει μήπως σου έχουν μπει τα χρήματα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα.σας γραφω για ενα προβλημα που ειχα/εχω με το paypal ελπιζοντας σε λυση..

εκανα μια παραγγελια στο merimobiles 31 μαρτιου,μεχρι τις 5 απριλιου που περιμενα δεν μου ειχε ερθει κανενα εμαιλ που να επιβεβαιωνει την παραγγελια μου(σκεφτηκα οτι μου εχει ξανασυμβει ας περιμενω ακομα λιγο και βλεπω).μετα απο 9 μερες(δηλαδη στις 14 απριλιου)στελνω μηνυμα στο merimobiles για να δω τι συμβαινει και παραλληλα ανοιγω και dispute στο paypal για ασφαλεια..

στις 15 του μηνος μου στελνει μηνυμα το merimobiles λεγοντας μου οτι εγινε μπερδεμα μεταξυ τους και δεν πηγε ποτε το εμαιλ για να τους επιβεβαιωσει την παραγγελια μου,μου ζητησανε και συγνωμη και μου επιστρεψανε 10 δολαρια δωρο ειπανε στον λογαριασμο μου στο paypal για την αναστατωση που μου προκαλεσανε(οντως μπηκα στον λογαριασμο στο paypal και ειχα balance 10 δολαρια)

επισης μεσα στην παραγγελια στον λογαριασμο μου στο merimobiles στο order status εγραφε refunded...

και απο τοτε ξεκινησε μια περιπετεια που τελειωμο δεν εχει..

με το που ανοιξα εγω το dispute αυτοι μου στειλανε εκει μηνυμα και μου λενε κλεισε το dispute και σου στελνουμε αμεσα την παραγγελια σου..εγω ο βλακας ψαρωσα και το εκλεισα.

τους ξαναστελνω μηνυμα και τους λεω εκλεισα το dispute στειλτε μου το ταμπλετ

μου λενε σου καναμε refund πρεπει να βαλεις καινουρια παραγγελια(λεφτα στο paypal yok)

μετα πολλα και μετα απο ατελειωτα μηνυματα στο merimobiles και στο paypal φτασαμε στο σημερα που το merimobiles να μου δινει το transaction id που εγινε η επιστροφη των χρηματων..

στελνω μηνυμα στο paypal δινοντας αυτον τον αριθμο να το κοιταξουνε..και μου στελνουνε αυτο..(οποιος μπορει να καταλαβει τι λεει ας μου πει και εμενα.....)

 

 

 

I have reviewed your account and the transaction ID5UL46708Y******* that the seller has given was when the payment of $173.59 USD was on hold for the case that you have open.

The seller has not issue you are fund if the seller wants to issue you a refund now they will have to send us and email so we can manually complete the funds for you.

 

 

τους ξαναστελνω μηνυμα και τους ρωταω τι πρεπει να κανω τωρα..

και μου ξαναστελνουνε..απο την στιγμη που εκλεισες το dispute εμεις δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.εισαι στο ελεος του merimobiles με λιγα λογια...

αυτη ειναι η ιστορια,απο εδω και εμπρος τι γινετε ξερει κανενας?εχει συμβει και σε κανεναν αλλον?

Καλά που έγραψες το πρόβλημα σου.έχω κάνει πάρα πολλές αγορές από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα επιστρέφονται απευθείας στην πιστωτική κάρτα που είναι συνδεδεμένη με το paypal. Έχεις δει μήπως σου έχουν μπει τα χρήματα;

 

Όχι στην πιστωτική αλλά σε τραπεζικό λογαριασμό που δηλώνεις... Αρχικά μπαίνουν στο PayPal για μελλοντικές αγορές και στη συνέχεια εσύ αν θέλεις τα μεταφέρεις σε κάποιο τραπεζικό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως μπορω να βαζω στο pay pal λεφτα με καταθεση χρηματων; και να μην χρησιμοποιω χρεωστικη καρτα; για να γλυτωσω τα χρηματα τις προμηθειας για το γεμισμα της καρτας για αυτο το λεω ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως μπορω να βαζω στο pay pal λεφτα με καταθεση χρηματων; και να μην χρησιμοποιω χρεωστικη καρτα; για να γλυτωσω τα χρηματα τις προμηθειας για το γεμισμα της καρτας για αυτο το λεω ..

 

Μπορείς απλά να χρησιμοποιείς μία χρεωστική η οποία δεν έχει προμήθεια

Ο δεύτερος τρόπος είναι με έμβασμα από τον λογαριασμό σου προς την Τράπεζα του PAYPAL , Bank of America στην Αθήνα

Προσοχή το Paypal δεν δέχεται κατάθεση , Μόνο έμβασμα δέχεται .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. στις 15/7 παρηγγειλα αυτο απο γερμανια http://www.airbrushdesign4you.de/product_info.php/artisticlife-mh365-profi-schneideplotter-inkl-artcut-p-1602?osCsid=174a6ee7a3689bd4cc37b2c4dd18d35f

το θεμα ειναι το εξης, το μηχανημα δεν δουλευει σωστα, τους ενημερωσα και μου λενε οτι δεν γινεται να μην δουλευει και οτι ειναι ελεγμενο πως δουλευει σωστα και να τους στειλω ενα βιντεακι για το τι παει λαθος, τωρα περιμενω απαντηση τους,

το θεμα ειναι οτι στις 30 του μηνα τελειωνει η προθεσμια απο την paypal και αν μου πουνε να το στειλω πισω για επισκευη ποιος θα πληρωσει τα ταχυδρομικα? τα εχω πληρωσει ηδη μια φορα εγω..

παιδια τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, τι ακριβως να κανω?

 

τους εκανα dispute, τωρα τι αλλο μπορω να κανω, να τους στειλω τα mail που εχουμε ανταλαξει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να χρησιμοποιείς μία χρεωστική η οποία δεν έχει προμήθεια

 

μπορεις μεσω πμ να προτεινεις κάτι,εγώ με κυπρου ειμαι και πληρωνω την κάθε φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω Eurobank και χρεωνει και αυτη καθε φορτιση.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. επειδη το τοπικ ειναι τεραστιο και η αναζητηση δε βοηθαει θα μπορουσε καποιος να μου πει πως γινετε η αλλαγη στο paypal να κανει τη αλλαγη της ισοτιμιας η τραπεζα μου και οχι το paypal?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις μεσω πμ να προτεινεις κάτι,εγώ με κυπρου ειμαι και πληρωνω την κάθε φόρτιση.

 

Χρεωστική λέει.Όχι προπληρωμένη.Η χρεωστική δεν φορτίζεται,τραβάει από τον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. επειδη το τοπικ ειναι τεραστιο και η αναζητηση δε βοηθαει θα μπορουσε καποιος να μου πει πως γινετε η αλλαγη στο paypal να κανει τη αλλαγη της ισοτιμιας η τραπεζα μου και οχι το paypal?

 

 

τσεκαρε εδώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... μολις εφτιαξε λογαριασμο paypal η ξαδερφη μου και θελω να του βαλει λεφτα... δεν θελει μεσω πιστωτικη ή χρεωστικης αλλα απο τον λογαριασμο της... πης γινετε αυτο γτ εγω ειμαι μικρος και δεν εχω λογαριασμο οποτε δεν ξερω... αυτη ειναι λιγο ασχετη οποτε ουτε αυτη ξερει... ρωταει αν μπορει να κανει καταθεση στον λογαριασμο της στο πειπαλ κατευθειαν...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... μολις εφτιαξε λογαριασμο paypal η ξαδερφη μου και θελω να του βαλει λεφτα... δεν θελει μεσω πιστωτικη ή χρεωστικης αλλα απο τον λογαριασμο της... πης γινετε αυτο γτ εγω ειμαι μικρος και δεν εχω λογαριασμο οποτε δεν ξερω... αυτη ειναι λιγο ασχετη οποτε ουτε αυτη ξερει... ρωταει αν μπορει να κανει καταθεση στον λογαριασμο της στο πειπαλ κατευθειαν...

Για τον Θεό, μόλις μια σελίδα πίσω, post #2662. Λεπτομέρειες και διαδικαστικά θα βρεις την επιλογή top up στο πάνω μενού του PayPal, αφού κάνεις login.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.!Ειμαι καινουργιος στο φορουμ οπως και στις ηλεκτρονικες αγορες ,συνεπως εχω καποιες αποριες γιατι θελω να παρω ενα κινητο απο το minideal.

α) Οταν φτιαξω το λογαριασμο στο paypal θα βαλω τα στοιχεια μου με ελληνικους η με λατινικους χαρακτηρες ;

β)Θα βαλω στη paypal τη κατευθυνση της τωρινης μου διευθυνσης(που θα μου ερθει και το δεμα ) η της διευθυνσης που εχω δηλωσει στη καρτα ;

γ)Στο minideal οταν φτιαξω λογαριασμο να χρησιμοποιησω ελληνικους η λατινικους χαρακτηρες οπως και τι χαρακτηρες να χρησιμοπιησω στην παραγγελια μου οταν θα δηλωνω διευθυνση κλπα..

Υ.Γ Σορυ αμα εχουν απαντηθει νωριτερα αλλα δν ειχα χρονο να διαβασω ολα τα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή νομίσματος συμφέρει να γίνεται πάντα από την τράπεζα ή υπάρχει περίπτωση να συμφέρει να την κάνει και το PayPal σε κάποιες περιπτώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...