Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα....πρσφατα εκανα εγγραφη στον paypal...αλλα μαλλον εκανα λαθος τον 3ψηφιο κωδικο επιβεβαιωσης της χρεωστικης μου...και μου εβγαλε μηνυμα...οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω την συγκεκριμενη χρεωστικη καρτα (προφανως κλειδωθηκε)....!!και προφανως δεν επιβεβαιωθηκε η χρεωστικη μου καρτα...!

τι μπορω να κανω τωρα?

:/ :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια τα φωτα σας!!!μεχρι τωρα εκανα μονο αγορες απο το ebay μεσω paypal.προσφατα πουλησα 2 αντικειμενα και στο ebay βλεπω οτι οι αγοραστες εχουν πληρωσει.ομως δεν πηρα κανενα mail σχετικο και το paypal balance ειναι μηδενικο.τα λεφτα δεν ειναι ουτε στην prepaid μου.που πηγαν τα λεφτα??ιδου η ερωτηση πιο επικαιρη απο ποτε!εχουν περασει σχεδον 8 μερες και δεν υπαρχει καμια κινηση στην καρτα μου ουτε στο paypal.ομως με εχουν πληρωσει το βλεπω στο ebay.τι να κανω βρε παιδια?κανεις δεν ξερει.....τα χω παιξει βοηθηστεεεεεεεε
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επικοινωνείς αμεσα με το

PayPal/EBay, μην καθυστερήσεις κι άλλο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να το κανω αλλα αν δεν εχεις ενεργοποιημενη καρτα στο paypal δεν αφηνει να σταλει το mail m..!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια τα φωτα σας!!!μεχρι τωρα εκανα μονο αγορες απο το ebay μεσω paypal.προσφατα πουλησα 2 αντικειμενα και στο ebay βλεπω οτι οι αγοραστες εχουν πληρωσει.ομως δεν πηρα κανενα mail σχετικο και το paypal balance ειναι μηδενικο.τα λεφτα δεν ειναι ουτε στην prepaid μου.που πηγαν τα λεφτα??ιδου η ερωτηση πιο επικαιρη απο ποτε!εχουν περασει σχεδον 8 μερες και δεν υπαρχει καμια κινηση στην καρτα μου ουτε στο paypal.ομως με εχουν πληρωσει το βλεπω στο ebay.τι να κανω βρε παιδια?κανεις δεν ξερει.....τα χω παιξει βοηθηστεεεεεεεε

Κοίτα μέσα στις δημοπρασίες σου ποίο e-mail έχεις βάλει για PAYPAL .

Στην κάρτα σου δεν πρόκειται να δείς πληρωμή .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μέσα στις δημοπρασίες σου ποίο e-mail έχεις βάλει για PAYPAL .

Στην κάρτα σου δεν πρόκειται να δείς πληρωμή .

 

οταν πληρωνω κατι παιρνω email επιβεβαιωσης οτι πληρωσα τωρα που με πληρωνουν γιατι οχι?που ακριβως να κοιταξω θα γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο selling

Θα δεις τις δύο δημοπρασίες που πούλησες

Πάνω στην πρώτη , δεξιά πάτησε sell a similar item

Κατά την διάρκεια δημιουργίας της νέας δημοπρασίας ( που δεν χρειάζετε να όλοκληρώσεις ) παρατήρησε πιό email θα δηλωθεί στο PayPal

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο selling

Θα δεις τις δύο δημοπρασίες που πούλησες

Πάνω στην πρώτη , δεξιά πάτησε sell a similar item

Κατά την διάρκεια δημιουργίας της νέας δημοπρασίας ( που δεν χρειάζετε να όλοκληρώσεις ) παρατήρησε πιό email θα δηλωθεί στο PayPal

τη χαζη που ειμαι...ειχα το παλιο mail και δεν θυμαμαι τον κωδικο...τι κανω τωρα????

 

τη χαζη που ειμαι...ειχα το παλιο mail και δεν θυμαμαι τον κωδικο...τι κανω τωρα????

 

και το mail αυτο βλεπω οτι δεν υπαρχει πια ειχα χρονια να το χρησιμοποιησω...την πατησα..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε από τους αγοραστές να ακυρώσουν την συναλλαγή , Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος .
Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις σε e-mail στο οποίο δεν αντιστοιχεί λογαριασμος , το Paypal σου στέλνει e-mail για να αποδεχτείς την συναλλαγή .

Αν δεν υπάρχει λογαριασμός τα χρήματα είναι σε εκρεμότητα (pending)

μπορούν λοιπόν να ακυρώσουν την συναλλαγή και να ζητήσουν τα χρήματα τους τα οποία τα πέρνουν αμέσως

Εξήγησε τους τι συνέβει και ζήτα τους να ακυρώσουν την συναλλαγή .

Απο κει και πέρα εσύ αν θές τα ξαναπουλάς στους ίδιους ή σε άλλους .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις σε e-mail στο οποίο δεν αντιστοιχεί λογαριασμος , το Paypal σου στέλνει e-mail για να αποδεχτείς την συναλλαγή .

Αν δεν υπάρχει λογαριασμός τα χρήματα είναι σε εκρεμότητα

μπορούν λοιπόν ν αακυρώσουν την συναλλαγή και να ζητήσουν τα χρήματα τους τα οποία τα πέρνουν αμέσως

Εξήγησε τους τι συνέβει και ζήτα τους να ακυρώσουν την συναλλαγή .

Απο κει και πέρα εσύ αν θές τα ξαναπουλας στους ίδιους ή σε άλλους .

 

σε ευχαριστω παρα πολυ ησουν πολυ κατατοπιστικος δεν ξερω τι θα εκανα...αρα το μονο που θα κανω ειναι να αλλαξω το mail εκει που ειναι το παλιο και να βαλω το καινουριο?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια αγορα , την οποια ακυρωσα και μου στειλε το paypal μειλ οτι το ποσο επιστραφηκε αλλα δεν το βλεπω στον λογαριασμο μου..Πρεπει να κανω κατι ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το ποσό επιστρέφεται απευθείας στην κάρτα που έχεις συνδεδεμένη στο paypal και με την οποία έγινε η αγορά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό επιστρέφεται απευθείας στην κάρτα που έχεις συνδεδεμένη στο paypal και με την οποία έγινε η αγορά.

 

Στη winbank δε το εμφανίζει ακόμα.. Λογικα θα καθυστερεί ή να αρχίσω να ανησυχώ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στη winbank δε το εμφανίζει ακόμα.. Λογικα θα καθυστερεί ή να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Θα καθυστερήσει 2-3 εργάσιμες...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Κατά μέσο όρο σε τρεις εργάσιμες ημέρες πιστώνονται τα χρήματα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....μου εχει φραγει το paypal με την καρτα....!ισως ειχα βαλει λαθος αριθμο επιβεβαιωσης.!

και τωρα τι να κανω? πως μπορω να παραγγειλω? χωρις το paypal γινεται να κανω αγορες μεσω ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Θα καθυστερήσει 2-3 εργάσιμες...

 

Ακριβώς. Κατά μέσο όρο σε τρεις εργάσιμες ημέρες πιστώνονται τα χρήματα.

 

Σας ευχαριστω :cool:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

προσφατα εβγαλα χρεωστικη καρτα visa για αγορες μεσω ιντερνετ.

πηγα να την κανω εγγραφη στο Paypal....αλλα μαλλον εβαλα λαθος 3-ψηφιο αριθμο επιβεβαιωσης.

Αποριες:

1) εκει που ζηταει card number , βαζουμε 16ψηφιο κωδικο με παυλες ινδιαμεσα στα 4-ψηφια η ολοκληρο τον 16-ψηφιο μαζι?

...και

2) εκει που ζηταει security code , βαζουμε το 3-ψηφιο αριθμο που βρισκεται στο πισω μερος της χρεωστικης καρτας,

διπλα απο τον 16ψηφιο..?

 

**βοηθεια παιδια....!:X

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηγα και ρωτησα στην περιαιως για την prepaid pay pal και μου ειπε να κανω εγραφη στο web buy του winbank και θα παρω εναν κωδικο που θα ειναι η καρτα αυτη αλλα δεν θα την παρω ποτε σαν καρτα στα χερια μου αλλα μονο με τον κωδικο ειναι σαν να την εχω και οτι με αυτο μπορω να το κανω κανονικα ισχυει; αυτο; ή οχι; . το εχει δοκιμασει κανενας .; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηγα και ρωτησα στην περιαιως για την prepaid pay pal και μου ειπε να κανω εγραφη στο web buy του winbank και θα παρω εναν κωδικο που θα ειναι η καρτα αυτη αλλα δεν θα την παρω ποτε σαν καρτα στα χερια μου αλλα μονο με τον κωδικο ειναι σαν να την εχω και οτι με αυτο μπορω να το κανω κανονικα ισχυει; αυτο; ή οχι; . το εχει δοκιμασει κανενας .; .

 

Καλησπερα...την καρτα αυτη μπορεις να την φορτισεις κ εκφορτισεις μεσω ιντερνετ η τηλεφωνικα, με συνδεση με λογαριασμο στην πειραιως ( με προμηθεια παντα εκτος απο τις 2 πρωτες φορες αν θυμαμαι καλα) και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις ανετα παντου. την εχω χρησιμοποιησει παμπολλες φορες χωρις προβλημα κ την εχω δηλωσει και στο paypal.

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα σήμερα μία debit master απ'την Eurobank. Με λίγα λόγια χρεωστική που συνδέεται στο λογαριασμό μου.

Έκανα και το λογαριασμό στο Paypal, το μόνο που απέμεινε είναι το verify card, δηλαδή να εισάγω τα 4 ψηφία που θα μου δώσει η εταιρεία.

 

1.) Μπορώ να δω μέσω ebanking της Eurobank τον κωδικό? Όταν πηρα τηλέφωνο δεν είχε γίνει καν η διαδικασία, δεν είχε αποσταλεί ο κωδικός. Γνωρίζω ότι έρχεται με την ενημέρωση ταχυδρομικώς αλλά δε μπορώ να περιμένω τόσο.

 

2.) Αφού ενεργοποιηθεί, το paypal θα δείχνει όλα τα λεφτά της κάρτας ή θα πρέπει να βάζω εγώ στο Paypal?

 

3.) Εάν ισχύει το δεύτερο σκέλος από αυτό που ρώτησα στο 2.), πως βάζω χρήμα στο paypal.

 

4.) Μήπως θα ήταν καλύτερη λύση να σβήσω αυτή την κάρτα και να βάλω μία e-χρεωστική που προσφέρει η Europbank?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα σήμερα μία debit master απ'την Eurobank. Με λίγα λόγια χρεωστική που συνδέεται στο λογαριασμό μου.

Έκανα και το λογαριασμό στο Paypal, το μόνο που απέμεινε είναι το verify card, δηλαδή να εισάγω τα 4 ψηφία που θα μου δώσει η εταιρεία.

 

1.) Μπορώ να δω μέσω ebanking της Eurobank τον κωδικό? Όταν πηρα τηλέφωνο δεν είχε γίνει καν η διαδικασία, δεν είχε αποσταλεί ο κωδικός. Γνωρίζω ότι έρχεται με την ενημέρωση ταχυδρομικώς αλλά δε μπορώ να περιμένω τόσο.

 

2.) Αφού ενεργοποιηθεί, το paypal θα δείχνει όλα τα λεφτά της κάρτας ή θα πρέπει να βάζω εγώ στο Paypal?

 

3.) Εάν ισχύει το δεύτερο σκέλος από αυτό που ρώτησα στο 2.), πως βάζω χρήμα στο paypal.

 

4.) Μήπως θα ήταν καλύτερη λύση να σβήσω αυτή την κάρτα και να βάλω μία e-χρεωστική που προσφέρει η Europbank?

 

1. 3 μέρες μετά την συναλλαγή πάρε την εξυπηρέτηση πελατών και θα στο πούνε

2. Δεν θα δείχνει τίποτα . Απλά όταν αγοράζεις κάτι , θα χρεώνετε η κάρτα.

3. Χρήματα στο PAYPAL μπορείς να βάλεις μόνο με τραπεζική κατάθεση ( αλλά δεν είναι απαραίτητο , απλά θα τραβάει από την κάρτα .

4.) ανάλογα με τις ανάγκες σου και τις προτιμήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...