Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η παραπληροφόρηση παει σύννεφο βλέπω!! Εγώ έχω iPhone 3G με τη GM πάνω και το ποσοστό στη μπαταρία υπάρχει κανονικοτατα. Ψαξτε λίγο πριν πείτε κάτι!

 

Φιλικά!

 

όντως, εσύ πως το ενεργοποίησες?

 

Φαντάζομαι απο restore from backup απο παλιό jb που ήταν ενεργοποιημένο το numeric battery. Το έχω "πάθει" κ εγώ :)

 

----------------

Now playing on iTunes: Blind Guardian - And The Story Ends

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest valeria
Φαντάζομαι απο restore from backup απο παλιό jb που ήταν ενεργοποιημένο το numeric battery. Το έχω "πάθει" κ εγώ :)

Αυτό φαντάστηκα κι εγώ, απλά ο φίλος ακούστηκε υπερβολικά σίγουρος για αυτό που είπε και υπέθεσα ότι είχε "παρθένο" iPhone και ότι απλά εμείς στραβωθήκαμε και δεν έτυχε να το δούμε σαν επιλογή κάπου... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάστηκα κι εγώ, απλά ο φίλος ακούστηκε υπερβολικά σίγουρος για αυτό που είπε και υπέθεσα ότι είχε "παρθένο" iPhone και ότι απλά εμείς στραβωθήκαμε και δεν έτυχε να το δούμε σαν επιλογή κάπου... :rolleyes:

 

Ναι, μόνο που παιδιά το ποσοστό που έχω αυτή τη στιγμή με την GM από γραφικής άποψης και μόνο δεν έχει καμμιά σχέση με αυτό του jailbreak που είχα πριν. Σε εκείνο έκανες tap πάνω στην μπαταρία και σου έκανε εναλλαγή τη μπαταρία ή το ποσοστό. Τώρα είναι δίπλα δίπλα το εικονίδιο της μπαταρίας και το ποσοστό και αυτό έγινε αυτόματα από τη μέρα που πέρασα τη GM. Επίσης η γραμματοσειρα των αριθμών είναι διαφορετική από εκείνη της jailbroken εφαρμογης. Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Σημείωση το κινητό το έκανα restore σε 2.2.1 και μετά πέρασα καθαρά από πάνω την 3. Και μάλιστα το ποσοστό υπήρχε πριν κάνω μετά restore από backup! Δηλαδή στη μαμισια GM. Επιλογή δεν νομίζω να είδα πουθενά. Απλά ήταν ενεργοποιημενο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Πάντως η γνήσια επιλογή που θα έχει το 3Gs υπάρχει και σαν ρύθμιση στο μενού λογικά όπως στο screenshot:

http://www.iphoneuserguide.com/apple/2009/04/08/iphone3g/iphone-30-comes-with-battery-percentage-meter/

Link to comment
Share on other sites

για διαβασε εδω http://breezer.pblogs.gr/2009/06/to-iphone-os-3-0-dierrefse-se-torrent.html το κατεβασα και το εβαλα.:blink::wacko:

Σύμφωνα με το link, αυτό που κατέβασες είναι για iPhone1,2 (iPhone 3G) και όχι για iPhone2.1 (iPhone 3GS). Άρα, το ίδιο λέμε. :)

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

την ιδια επιλογη που δειχνει στην φωτο παραπανω την ειχα κ εγω στις beta εκδοσεις δεν την ειχε ομως απο την αρχη μετα το jb περναγα ενα αρχειο μεσα κ το εμφανιζε.....μολις περασα την GM δεν υπηρχε πουθενα...μολις βγει το jb για την ολοκληρωμενη 3 θα παιζει κ το γραφημα διπλα απο την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η τελική έκδοση της 3 θα είανι διαφορετική απο τη GM. Ποιός ο λόγος αν είναι η ίδια να μην την δώσει σε όλους η Apple την ίδια μέρα? Έτσι πιστεύω απλά...
Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερεις ειναι λογικο να το πιστευεις...ο καθενας το ιδιο θα πιστευει κατα την γνωμη μου...δεν βρισκω το λογο να βγηκε πρωτα στους dev εφοσον ειναι ετοιμη θα μπορουσε να την εβγαζε για ολους..ολο κ κατι θα εχει προσθεσει βαση λογικης παντα μιλαω ετσι..μπορει να ειναι κ ακριβως ιδια...αλλα λιγη υπομονη ρε παιδια τι παθατε ολοι?τοσο καιρο περιμεναμε..ηρθε η ωρα να την περασουμε ολοι στο κινητο μας...αν θα ναι στις 8 το πρωι η στις 9 το βραδυ τι αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να σας πω. Έχω μπερδευτεί και εγώ τώρα. Σε σημείο που σκέφτομαι να πάω να ξαναπερασω το firmware και να δω τι θα γίνει. Απλά εμένα μου το έβγαλε από την πρώτη στιγμή που έκανε επανεκινηση το κιν αφού περασα την GM. Αυτό είναι το μόνο στο οποίο κολλαω. Τελοσπαντων μάλλον θα ξαναπερασω το firmware να δω τι θα γίνει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε...τοσος ντορος για το τιποτα!!!για ενα copy-paste???και μετα ολοι θα αρχισετε ενας ενας να γκρινιαζει...γιατι δεν εχει αυτο, γιατι δεν εχει το αλλο...:X
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά τι να σας πω. Έχω μπερδευτεί και εγώ τώρα. Σε σημείο που σκέφτομαι να πάω να ξαναπερασω το firmware και να δω τι θα γίνει. Απλά εμένα μου το έβγαλε από την πρώτη στιγμή που έκανε επανεκινηση το κιν αφού περασα την GM. Αυτό είναι το μόνο στο οποίο κολλαω. Τελοσπαντων μάλλον θα ξαναπερασω το firmware να δω τι θα γίνει!!!
Βασικά περίμενε γιατί σε λίγο θα βγει η official να το κάνεις μία και καλή το restore :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει σήμερα πολλά back up για να μαι βέβαιος για τα δεδομένα μου. Έκανα τώρα restore και set as new iphone κ στα backup δεν έχει αυτά που έκανα.

ΓΙΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Έχω κάνει σήμερα πολλά back up για να μαι βέβαιος για τα δεδομένα μου. Έκανα τώρα restore και set as new iphone κ στα backup δεν έχει αυτά που έκανα.

ΓΙΑΤΙ?

Kάτσε γιατί μπερδεύτηκα.Αν κάνεις Set as new iPhone δεν επαναφέρει κάποιο backup, κάνει ακριβώς αυτό που λέει, είναι σαν καινούριο μετά...

Τι ακριβώς εννοείς; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περίμενε γιατί σε λίγο θα βγει η official να το κάνεις μία και καλή το restore :)

 

Και να θέλω τώρα λίγο δύσκολο γιατί ταξιδεύω....

 

«Sent from my iPhone» lol!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

Πάω στην αριστερή στήλη που έχει το iPhone συνδεδεμένο, δεξί κλικ, restore from backup και μου εμφανίζει όλα τα παλιά, και όχι το σημερινό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει σήμερα πολλά back up για να μαι βέβαιος για τα δεδομένα μου. Έκανα τώρα restore και set as new iphone κ στα backup δεν έχει αυτά που έκανα.

ΓΙΑΤΙ?

 

το sync δε σημαίνει και back up.. To itunes κρατάει back up αυτόματα την πρώτη φορά που θα το συνδέσεις την ημέρα , και τις υπόλοιπες μόνο εφόσον έχει γίνει κάποια αλλαγή στα δεδομένα σου, βλέπε επαφές, φωτό κλπ. Τουλάχιστον αυτό έχω δει εγώ ως τώρα. Στα preferences-->devices μπορείς να δεις την ακριβή ώρα που κρατήθηκε το τελευταίο back up σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι back up έκανα κ έλεγε backing up...

Στο διάλο, πάνε τώρα τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

να μην οριζες νεο τηλεφωνο τοτε μετα την αναβαθμιση που του εκανες κ να διαλεγες απο εκει το backup που ηθελες

Link to comment
Share on other sites

Όχι back up έκανα κ έλεγε backing up...

Στο διάλο, πάνε τώρα τα πάντα.

 

Σου το ξαναλέω.. μπορεί να λεει backing up όταν μπαζω-βγάζεις εφαρμογές και αμέσως μετά να κάνει sync, παρόλα αυτά, αν το προηγούμενο back up σου ήταν πολύ πρόσφατο, δεν το αντικαθίστά εξ ολοκλήρου. Καρατσεκαρισμένο :P

 

Και παρεμπιπτώντως , τι ακριβώς είναι αυτό που έχασες και δε μπορείς να βρεις από παλιότερα back ups? Οι επαφές σου σίγουρα κρατήθηκαν εκεί που επιλέγεις να αποθηκεύονται (outlook, windows contacts, yahoo google, όπου κι αν είναι), sms θα έχεις όσα έστειλες ως το τελευταίο σου back up, για τις φωτογραφίες -αν δεν τις κρατάς κάπου χωριστα- ισχύει το ίδιο και όλα τα υπόλοιπα (εφαρμογές, μουσική, βίντεο, Podcasts) υπάρχουν στο pc. Άρα τι χάθηκε; Η σειρά των εικονιδίων; :S

Link to comment
Share on other sites

να μην οριζες νεο τηλεφωνο τοτε μετα την αναβαθμιση που του εκανες κ να διαλεγες απο εκει το backup που ηθελες

 

Δεν έχει καμία σημασία αν θα το ορίσει σα νεο, εφόσον κρατηθεί το back up μπορεί να το επαναφέρει οποιαδήποτε στιγμή θέλει. Ωστόσο, όταν πέρασα εγώ πρώτη φορα τη GM , παρόλο που πέρασα το back up μου δεν πέρασε αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις μου, ούτε καν τις εφαρμογές. Κράτησε μόνο επαφές, email accounts και sms (τα κυριότερα, έτσι κι αλλιώς όλα τα άλλα υπάρχουν στο pc). Έτσι ξαναέκανα sync τσεκάρωντας playlists κλπ... Δεν ξέρω το λόγο που συνέβει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

να μην οριζες νεο τηλεφωνο τοτε μετα την αναβαθμιση που του εκανες κ να διαλεγες απο εκει το backup που ηθελες

 

Έκανα restore.

Κ ο τόνος σου ακούγεται υπεροπτικός.

Ελπίνω να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία. Παρατηρώ ότι η αναμονή της αναβάθμισης στο αγαπημένο μας κινητό προκαλεί λίγη νευρικότητα; :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...