Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπομονή μια μέρα... Ξέρουμε περίπου ώρα release?

Ω, ρε μάνα, θα καεί το πελεκούδι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που έχω 2.2.1 jailbroken 3G από Vodafone Ελλάδα όταν βγει η 3 τι κάνω; Update ή shift+update(restore); Πιστεύω ότι με restore θα ήταν καλύτερα γιατί θέλω clean installation να φύγουν και οι εφαρμογές που έχω εκτός AppStore. Για restore πρέπει να μπω σε DFU ή τίποτα τέτοιο; Ή μάλλον να περιμένω μέχρι να βγει pwn για την 3;

Shift+restore.. Αν αναβαθμισεις θα μεινει πισω το προηγουμενο jailbreak.. Οποτε restore, upgrade to 3, jailbreak 3 οταν βγει! Οχι δε χρειαζεται DFU.. Μονο στο jailbreak το κανεις αυτο ή, αν δεν κανω λαθος, οταν εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα (πχ. δεν ανοιγει το κιν)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται? Απο χτες το τηλεφωνο οταν το βαζω σε αυτοματη ρυθμιση ωρας παει μια ωρα πισω. Και ολες οι ρυθμισεις ειναι σε Ελλαδα και η αναβαθμιση η 2.2.1. Απο τη Vodafone που περασα δεν ηξεραν τι συμβαινει, το μονο που μου ειπανε οτι ειχανε περασει κι αλλοι δυο με το ιδιο προβλημα.

 

Εμένα ακομη 1 ωρα πισω είναι :mad:

 

Τι σας πειραζει να το ρυθμισετε και να το αφησετε χειροκινητο παρα αυτοματο; Σιγα τα λαχανα!:happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα κανει να κατεβασει την 3.0?επαφεσ photos ή αλλα αρχεια θα επηρεαστουν?

Αναλογα την ταχυτητα της συνδεσης σου! Οχι δεν επηρεαζεται τιποτα, αφου κανεις update.. Αλλα και restore να κανεις, δεν τιθεται θεμα αφου ολα τα κρατα το iTunes με ενα backup!:)

 

εχω jailbreak iphone με firmware 2.2...την τεταρτη θα χρειαστει να κάνω restore και μετά jailbreak ή απλά upgrade?

 

Oπως προαναφερθηκε, restore, update, jailbreak!;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τα mms & την wind ....... περνάω τις ρυθμίσεις και κάνω restart όταν ανοίγει το κινητό μου δείχνει δίκτυο TIM GR και μπορώ και στέλνω και λαμβάνω mms κανονικά κοιτάω τις ρυθμίσεις και είναι όλες κανονικά μετά από κάποια ώρα μου αλλάζει το όνομα του δικτύου σε WIND GR και χάνει το APN , Username και Password από τις ρυθμίσεις οπότε δεν στέλνει και δεν λαμβάνει mms.

 

Κανένας άλλος με Wind έχει το ίδιο πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίας (?) συνέχεια....

 

Περιμένοντας την official κυκλοφορία του OS 3.0 για να το πάω για έλεγχο, παρατήρησα ότι το πρόβλημα δεν είναι η μπαταρία αλλά κάποια διαρκής εκπομπή σήματος.

 

Θα έχετε παρατηρήσει καμία φορά πριν χτυπήσει, όταν χτυπάει, ή όταν κάνετε μια κλήση που ακούγονται παρεμβολές-παράσιτα στις γύρο συσκευές ήχου. Ε αυτό εμένα το κάνει συνέχεια. Του άλλαξα κάρτα και έβαλα μια της Wind τα ίδια. Το δοκίμασα σε μέρη με διαφορετική ποιότητα σήματος, με ανοιχτό και κλειστό το 3G, τα ίδια.

 

Μάλλον ως εδώ ήταν τα «ψωμιά του».

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις παρεμβολές, το τουτ του ρου του του ρου του τοοουυυυ (:p) το κάνουν όλα τα κινητά, ανεξαρτήτως sim. Άρα εδώ δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Τώρα, όσον αφορά τη μπαταρία... Μήπως έχεις ανοικτό το tethering? Ή κάτι άλλο ενεργοβόρο?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ και κατι χαζο:τεταρτη 17 ιουνιου θα ειναι διαθεσιμη η 3.0.δηλαδη σημερα βραδυ 12.01 θα ειναι διαθεσιμη?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όχι στην Αμερική θα είναι μεσημέρι-απόγευμα Τρίτης τότε. Και δεν έχουν ανακοινώσει ακριβώς ώρα που θα βγεί. Ελπίζω πάντως να ισχύσει το 00:01 ώρα Αμερικής οπότε αύριο με τον πρωινό καφέ να κάνω την αναβάθμιση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις παρεμβολές, το τουτ του ρου του του ρου του τοοουυυυ (:p) το κάνουν όλα τα κινητά, ανεξαρτήτως sim. Άρα εδώ δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Τώρα, όσον αφορά τη μπαταρία... Μήπως έχεις ανοικτό το tethering? Ή κάτι άλλο ενεργοβόρο?

 

Έχει δίκιο σε αυτό που λες αλλά δεν είναι αυτό που περιγράφω, και έχω μέτρο σύγκρισης με ενός συναδέλφου το iPhone (OS 2.2.1).

 

Δεν έχω ενεργοποιήσει τίποτα νέο παρά μόνο τις παραμέτρους που πρότεινε το iTunes.

 

Αν του βγάλω τη SIM η μπαταρία κρατάει όπως παλιά, βέβαια μόνο με Web Surfing, mails & μουσική.

 

Με την SIM μέσα αρχίζει τα «τουτ του ρου του του ρου του τοοουυυυ» και την

εξαντλεί μέσα σε 4 ώρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι από χτες παρατηρώ ότι όταν το συνδέω με το itunes μερικές φορές βγαζει το μηλαράκι στην οθόνη το κινητό και μετά από λίγο επανέρχεται κανονικά. έχει τύχει σε κανέναν αυτό; Η μήπως έχει πρόβλημα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει πρόβλημα με τα mms & την wind ....... περνάω τις ρυθμίσεις και κάνω restart όταν ανοίγει το κινητό μου δείχνει δίκτυο TIM GR και μπορώ και στέλνω και λαμβάνω mms κανονικά κοιτάω τις ρυθμίσεις και είναι όλες κανονικά μετά από κάποια ώρα μου αλλάζει το όνομα του δικτύου σε WIND GR και χάνει το APN , Username και Password από τις ρυθμίσεις οπότε δεν στέλνει και δεν λαμβάνει mms.

 

Κανένας άλλος με Wind έχει το ίδιο πρόβλημα ??

 

οχι σε εμενα πεζει μια χαρα εδω και 1 εβδομαδα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

To Tap tap 2.6 υποστηριζει push notifications , κατεβαστε το free και θα σας εμφανιστει η επιλογη στα settings του κινητου. Τι θα λεγανε τα παιδια εαν ενοψη της επισημης κυκλοφοριας που ειναι αυριο ανοιγαμε ενα νεο θεμα οπου θα συζηταμε τις εφαρμογες που το υποστηριζουν?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα...προσπαθω σε mac να κατεβασω iphone firmware files και εμφανιζονται στα downloads ως φακελοι που μπορεις να ανοιξεις και υπαρχουν αλλα αρχεια μεσα...δεν κατεβαινει δηλαδη ως ενα (με το icon του itunes το κλασσικο) και δεν μπορω να το επιλεξω για να κανω restore....τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Τα .ipsw είναι στην ουσία zip αρχεία, οπότε αυτό που συμβαίνει είναι ότι τα πιάνει ο safari μετά το κατέβασμα και τα ααποσυμπιέζει.

Δες στο trash, μάλλον θα βρεις εκεί τα .ipsw. Αλλιώς κατέβασέ τα με FF.

Link to comment
Share on other sites

Τα .ipsw είναι στην ουσία zip αρχεία, οπότε αυτό που συμβαίνει είναι ότι τα πιάνει ο safari μετά το κατέβασμα και τα ααποσυμπιέζει.

Δες στο trash, μάλλον θα βρεις εκεί τα .ipsw. Αλλιώς κατέβασέ τα με FF.

 

θα ξαναδοκιμασω γιατι τα εσβησα ολα...αλλα πρωτη φορα συμβαινει αυτο...το FF υποθεσω οτι ειναι firefox εε??

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα, που απ'οτι καταλαβαινω εχει συμβει σε ολους προφανως φταιει η vodafone. Το automatic ειναι η ωρα που παιρνει απο το δικτυο. Δεν εγινε και τιποτε να ειναι σε manual mode αλλα θελω οταν ταξιδευω να εχω αυτοματα την ωρα της χωρας στην οποια πηγαινω και οχι να κανω εγω τη ρυθμιση.

Ελπιζω να λυθει συντομα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

το κανω σε windows τελικα αλλα δε μου τρεχει το quickpwn 2.2.5....εχω net framework 2.0 , ποιο χρειαζομαι???

 

ακυρο ενταξει...

Link to comment
Share on other sites

Κατά τι ώρα προβλέπεται να βγει η έκδοση, και το jailbreak?
Link to comment
Share on other sites

τελικα η GM ειναι και η final version...

Αν κανετε click sto itunes για update θα σας πει οτι ειναι updated στην τελευταία...

Αρα το ανακοίνωσε και η apple....

Τωρα να δούμε τι θα γινει με το JB :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα η GM ειναι και η final version...

Αν κανετε click sto itunes για update θα σας πει οτι ειναι updated στην τελευταία...

Αρα το ανακοίνωσε και η apple....

Τωρα να δούμε τι θα γινει με το JB :)

 

Μα ούτως ή άλλως δεν έχει βγει ακόμη η final έκδοση άρα που να βρεί την νεώτερη;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...