Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ιδεα.....

 

για το youtube πηγαινε σε καποιον αλλο υπολογιστη Windows κανε εκει την 3.0 απο 2.0.2 χωρις να εχεις πρωτα συγχρονισει και πες μου....

 

θελει δηλαδη να το εχεις σαν ΝΕΑ συσκευη...

εγω δεν το κανω γιατι θελει μια ωρα να το κανω....

 

villenick περναω συχνα απο Λαμια...τοσο καλος ειναι ο dinfun ε; :D

εχω φαει κατι ψητα στην κατηφορα κατω απο την πλατεια...

;)

 

 

 

χεχε

 

ενω εγω το κανω σε πεντε λεπτα....εχω παει και εχω ερθει εαν θυμασαι πενηντα φορες δεν το ξανακανω θα κοιταξω μεσω terminal...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, εμένα με 3G μου παίζει το YouTube , δεν μου παίζουν οι χάρτες... Καμία ιδέα; :D

 

να αλλαξουμε τηλεφωνα ! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την OS 3.0 και θέλω να περάσω Cydia και installer γίνεται???

 

Απ'οσο ξερω οχι:(Και εγω γι αυτο το λογο ξαναγυρισα στην 2.2.1...

Καλυτερα,να ρωτουσες παντως,στο αναλογο ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=239978:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως.. Κρασάρει πολύ πιο εύκολα σε βαριά παιχνίδια, σε όλο το μενού παρατηρούνται καθυστερήσεις καθώς και στο άνοιγμα των εφαρμογών, η επανεκκίνηση πέρνει περισσότερο χρόνο και ακόμα και ο Safari σχεδιάζει τις σελίδες, όταν σκρολάρεις, πιο αργά. Μπορεί ο καθένας να βάλει ένα jailbroken iPhone και ένα μαμά δίπλα δίπλα και να στήσει την κόντρα! :lol:

 

Το έχω κάνει τόσες φορές και με τόσο διαφορετικά στησίματα στο jailbroken iPhone (μόνο με installer, μόνο με cydia, και με τα δύο, με pusher, με όλα μαζί, με τίποτα...) και έχω καταλήξει με απόλυτη σιγουριά, έχοντας μάλιστα και 2 iPhone ώστε να κάνω άμεσες συγκρίσεις, ότι μαμά είναι αλλού!!!

 

Όποιος έχει αντίθετη απόψη ας έρθει να τα στήσουμε!!! :lol::lol::lol:

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον ili. Εγώ κυρίως εστιάζω το πρόβλημα όχι στην διαδικασία του jailbreak αυτή καθ΄αυτή αλλά κυρίως στις 3rd party εφαρμογές οι οποίες μη παίρνοντάς από τον έλεγχο της apple γονατίζουν πολλές φορές τα resources του συστήματος. Μην χεχνάμε ότι η διαθέσιμη μνήμη ram του iphone δεν είναι για χόρταση. Αυτό σε συνδυασμό με το γεγονός ότι πολλές φορές οι developers στην προσπάθεια τους να κυκλοφορήσουν μία εφαρμογή δεν στέκονται πολύ στον παράγοντα ανάπτυξη με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη βελτιστοποίηση σχετικά με τα απαιτούμενα resources αλλά και το compatibility με τα apis του λειτουργικού.

 

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι σε ένα unjailbreak κινητό υπάρχουν περισσότερες δικλείδες ασφαλείας σχετικά με την ποιότητα του software και την συμβατότητα με το OS και επομένως ελαχιστοποιούνται κατά πολύ τα κρασαρίσματα εφαρμογών που είναι ιδιαίτερα συχνό φαινόμενο σε 3rd party apps σε jailbreaked κινητά..

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με δημοσίευμα από το site της arstechnica o safari που περιλαμβάνεται στην beta έκδοση 3.0 του λειτουργικού iphone OS παρουσιάζει μία μείωση τουλάχιστον της τάξης του 300% στους συνολικούς χρόνους εκτέλεσης μετρό-προγραμμάτων που μετρούν την απόδοση του browser όταν τρέχει javascript κώδικα.

 

Πηγή : iphonehellas

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να μας γράψει αναλυτικά την διαδικασία για να πάμε ένα 3g iphone σε os 3????

 

Διαβάζοντας τις 12 σελίδες έχω μπερδευτεί αν γίνεται ή όχι...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγω σε iphone 2g απευθύας από 2.2 και δούλεψε. Το youtube δεν παιζει και δεν θυμάμαι τι πρεπει να κανω για να παίξει. Το spotlight ειναι όλα τα λεφτά. Εχει δεν έχει σορτάρισμα στις επαφές στα ελληνικά δεν προκειτε κανεις να το χρησιμοποιήσει αφού το spotlight με εν κουμπι και ενα γράμμα σε πάει εκει που θες. Φοβερό.

 

Edit: Eυχαριστώ για την βοήθεια σε αυτόν που με βοήθησε

Link to comment
Share on other sites

χμ.....μου φαινεται δεν μπορεις να βρεις φωτογραφια ή τραγουδι απο το iPod...στο quickgold

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγω σε iphone 2g απευθύας από 2.2 και δούλεψε. Το youtube δεν παιζει και δεν θυμάμαι τι πρεπει να κανω για να παίξει. Το spotlight ειναι όλα τα λεφτά. Εχει δεν έχει σορτάρισμα στις επαφές στα ελληνικά δεν προκειτε κανεις να το χρησιμοποιήσει αφού το spotlight με εν κουμπι και ενα γράμμα σε πάει εκει που θες. Φοβερό.

 

Edit: Eυχαριστώ για την βοήθεια σε αυτόν που με βοήθησε

 

απευθείας;; το δικό μου δεν..

 

iphone 2g unlocked & jailbroken αλλά όταν περνάω το os3 φαίνεται ως κλειδωμένο... (δοκίμασα 6 φορές απο os3 σε os 2.2.1 και ξανά σε 3 & κάθε φορά quickpwn !!)

 

ποια έκδοση os3 χρησιμοποίησες;

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

σε mac δεν το δοκίμασα...

 

εχει αναφερθει.... ( οδηγος του pik ),

 

Για να πας στην 3.0 beta ( με windows ) και iphone 2g κανεις downgrade se 2.0.2 ( shift+restore ),

jailbreak me qickpwn rc3

kai update ( shift+update ) sthn 3.0.beta και θα εισαι ενταξει....

Nα ξερεις πως δεν θα αναγνωρισει το itunes την συσκευη, οποτε θα πρεπει να το στησεις απο την αρχη.

Να ξερεις επισης πως δεν παιζει το you tube και κολαει το zoom στις φωτο.

( μιλαω για το δικο μου ).

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και στο macbook μου με leo ,πάλι ζητάει activation

 

κάνω downgrade ξανά και βλέπουμε

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

στο Μακμπουκ θελει να εχεις κινητο 2.2.1 Pwned και μετα update αφου ο Μακ ειναι εκτος ιντερνετ...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στο Μακμπουκ θελει να εχεις κινητο 2.2.1 Pwned και μετα update αφου ο Μακ ειναι εκτος ιντερνετ...

 

 

:)

 

επιβεβαιώνω στο mac μου το downgrade σε 2.2.1 (dfu) ->quickpwn & μετά upgrade σε 3 (δίχως internet) δίχως να χρειάζεται dfu mode.

 

άλλος ένας λόγος να ξεφορτωθώ το laptop μου και να χρησιμοποιώ το Macbook :D

 

cydia δεν παίζει εδώ έτσι;

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

για iphone 3g τι κάνουμε?

Μιλάτε συνέχεια για το 2g. Iphone 3g αγορασμένο από Ελλάδα. Πως περνάμε την 3.0?

Εγω το εκανα με 9,99$ με τον τροπο που λεει καποιος 2-3 σελιδες πισω:)

Να ψαχνουμε και λιγο ομως,ετσι!Φιλκα:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με $5. Στην αρχή από jailbroken 2.2.1 αντιμετώπιζα τρελά κολλήματα και κρασαρίσματα. Έκανα full restore με 3 και πάει κανόνι.
Link to comment
Share on other sites

Για να κανετε upgrade σε 3.0 από 3g απλά κατεβάστε το σωστό αρχειο και καντε upgrade (shift+update) χωρισ ιντερνετ ενεργο. Το πρόβλημα ξεκινάει αν θέλετε να γυρίσετε σε 2.2.1. Εκει έχει την διαδικασία που πειγράφεται πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

εκανα την προσπάθεια μου να δοκιμάσω την 3 δεν τα καταφερα και το προβλημα τωρα ειναι οτι δεν μπορω να το παω σε 221 εχω iphone 3g απο ελλαδα μπορει καποιος να μου πει τι να κανω?
NGAITA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...