Jump to content

HTC, Ελληνική αντιπροσωπεία & Εγγύηση


bobmastoras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που να δεις κατι αλλους που πληρωσανε και 750 ευρα για να παρουν μια συσκευη με προγραμμα πλοηγησης (igo 2006)στο οποιο υποτιθεται θα παρειχε υποστηριξη η εν λογω αντιπροσωπεια,ποσο ευχαριστημενοι ειναι...

 

Μη ξυνης πληγες που πονανε!!!:):lol::D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει καποια λογικη η σταση τους με το φορουμ:Απο τη στιγμη που μπορει να απασχολουν τεχνικους που θα δινουν συμβουλες μεσα απο το φορουμ ειναι λογικο πως θα θελουν να προστατευουν την επενδυση τους και να παρεχουν υποστηριξη μονο σε συσκευες που διανεμουν οι ιδιοι.Αλλιως ειναι σαν να πηγαινω στη π.χ HONDA Γεωργιαδης της Πατρας και να ζηταω την εκπτωση στα ανταλλακτικα,ή τα δωρεαν εργατικα που προσφερει η ΗONDA Παπαδοπουλος της Ροδου(τα ονοματα εντελως τυχαια)

 

Απο τη σκοπια του καταναλωτη βεβαια κι εγω συμφωνω πως ειναι ελληνικη κουτοπονηρια.Αποκλειουν ετσι και μελλοντικους πελατες

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μέσω του forum η ACE Hellas δίνει την δυνατότητα για υποστήριξη σε θέματα software και από τη στιγμή που δεν καλύπτει σε αυτό τον τομέα τις μη-ελληνικές συσκευές, δεν δίνει τη δυνατότητα στους έχοντες μη-ελληνικές συσκευές να είναι ενεργά μέλη.

 

Για τα υπόλοιπα θέματα που έχουν να κάνουν με hardware μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους μέσω e-mail ή τηλεφώνου για την περεταίρω τεχνική υποστήριξη.

 

Τώρα εάν εγώ προσωπικά συμφωνώ ή διαφωνώ με αυτή την πολιτική αυτό είναι άλλο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια λογικη η σταση τους με το φορουμ:Απο τη στιγμη που μπορει να απασχολουν τεχνικους που θα δινουν συμβουλες μεσα απο το φορουμ ειναι λογικο πως θα θελουν να προστατευουν την επενδυση τους και να παρεχουν υποστηριξη μονο σε συσκευες που διανεμουν οι ιδιοι.Αλλιως ειναι σαν να πηγαινω στη π.χ HONDA Γεωργιαδης της Πατρας και να ζηταω την εκπτωση στα ανταλλακτικα,ή τα δωρεαν εργατικα που προσφερει η ΗONDA Παπαδοπουλος της Ροδου(τα ονοματα εντελως τυχαια)

 

Απο τη σκοπια του καταναλωτη βεβαια κι εγω συμφωνω πως ειναι ελληνικη κουτοπονηρια.Αποκλειουν ετσι και μελλοντικους πελατες

 

Μπορείς όμως να κάνεις μια ερώτηση στη Honda παπαδόπουλος, άσχετα αν το πήρες από τη Honda Γεωργιάδης.

Ο φίλος παραπάνω δε ζήτησε τίποτα δωρεάν, ερώτησεις θέλει να κάνει και στο forum δεν υπάρχει κανένας τεχνικός για να δίνει συμβουλές. Οι λιγοστοί χρήστες του το κάνουν αυτό.

Εγώ αν και μέλος στο forum τους δεν έχω ποστάρει ποτέ. Δεν υπάρχει κάτι που δε μπορώ να το βρω αλλού.

 

 

Πάντως για να ειμαστε δίκαιοι στο παρελθόν υπήρξαν ακόμη πιο καραγκιόζηδες αποκλείοντας γενικότερα την πρόσβαση σε κατόχους συσκευών HTC αγορασμένες εκτός της αντιπροσωπείας τους. Τώρα υπάρχει μια μικρή βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όμως να κάνεις μια ερώτηση στη Honda παπαδόπουλος, άσχετα αν το πήρες από τη Honda Γεωργιάδης.

Ο φίλος παραπάνω δε ζήτησε τίποτα δωρεάν, ερώτησεις θέλει να κάνει και στο forum δεν υπάρχει κανένας τεχνικός για να δίνει συμβουλές. Οι λιγοστοί χρήστες του το κάνουν αυτό.

Εγώ αν και μέλος στο forum τους δεν έχω ποστάρει ποτέ. Δεν υπάρχει κάτι που δε μπορώ να το βρω αλλού.

 

 

Πάντως για να ειμαστε δίκαιοι στο παρελθόν υπήρξαν ακόμη πιο καραγκιόζηδες αποκλείοντας γενικότερα την πρόσβαση σε κατόχους συσκευών HTC αγορασμένες εκτός της αντιπροσωπείας τους. Τώρα υπάρχει μια μικρή βελτίωση.

 

Παλιοτερα θυμαμαι πως ποσταραν και καποιοι υπαλληλοι και τεχνικοι και διναν συμβουλες για regedit,patches κτλ.Οχι τπτ σοβαρο βεβαια που δεν εβρισκες με ενα απλο googlaρισμα,οπως ειπες και συ.

Προφανως ειναι τοσο "επαγγελματιες" που θελουν να χρεωνουν και τις απαντησεις.Ειναι δικαιωμα τους φυσικα,αλλα μαλλον κακο κανουν στην εικονα τους

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα δεν απασχολούν τεχνικούς για το forum...

το θεμα ειναι όμως γιατί να μπώ στη διαδικασία πχ να στείλω ένα e-mail στην HTC και μετά από 1-2 μέρες να μου δωθεί κανονικά πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες ??

Δεν ζήτησα κάτι τρελο..απλα πληροφόριση..

 

Και στη δουλειά μου πολύς κόσμος που παίρνει από άλλους "ανταγωνιστές" αντιπρόσωπους της ίδιας εταιρίας που αντιπροσωπεύουμε,υποχρεούμε για σεβασμό της εταιρία που αντιπροσωπεύω να δώσω απαντήσεις !!

 

Και τι θα γίνει αν ποστάρω και κάνω ερωτήσεις ??? τοσο πολύ βάρος είναι ??? :)

www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το θεμα ειναι όμως γιατί να μπώ στη διαδικασία πχ να στείλω ένα e-mail στην HTC και μετά από 1-2 μέρες να μου δωθεί κανονικά πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες ??

 

Και e-mail να στείλεις δεν πρόκειται να έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες τους forum της ACE Hellas εάν η συσκευή σου δεν είναι ελληνική και το ΙΜΕΙ της δεν έχει περάσει από τα χέρια της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ e-mail στη HTC.com προκειμένου να γνωρίζουν τι γίνεται εδώ ! Αν αυτή είναι η γραμμή της HTC παγκοσμίως, εννοείται οτι θα την σεβαστώ. Αν τραβήξει και πιο πολύ,δεν έχω τη διάθεση εγώ να το τραβήξω..οι πληροφορίες βρίσκονται και αλλού. Απλά το θέμα της σωστής αντιπροσώπευσης είναι κατι πολύ καίριο :)
www.motoraid.gr - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας & Αναβάτη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θα με βρεις αντίθετο με το σκεπτικό σου αλλά...

 

μπορείς να κάνεις ούτως ή άλλως registration στο global forum της HTC από όπου είσαι σε θέση να κατεβάζεις αναβαθμίσεις και και ότι χρειάζεσαι για την αγγλική έκδοση της συσκευής που έχεις.

 

Εάν είχες ελληνική συσκευή θα μπορούσες να κάνεις registration και στο ελληνικό forum της ACE Hellas. Παρόλα αυτά για hardware θέματα η εδώ εγγύηση σε καλύπτει κανονικά και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους σε περίπτωση προβλήματος.

 

Επιμένω ότι συμφωνώ με τη λογική σου αλλά σκέψου ότι εάν ήσουν μέλος του forum της ACE Hellas και δεν είχες τη δυνατότητα να κατεβάζεις και να εγκαθιστάς τις ελληνικές αναβαθμίσεις ενώ οι άλλοι θα μπορούσαν... πάλι εδώ θα ήσουν και θα έκανες τα ανάλογα παράπονα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις μέιλ στην htc δεν θα γίνει τίποτα.

Η ace έχει ένα κλειστό forum για τους πελάτες της. Που το παράνομο;

 

Άσχετα με αυτό πάντως καλύτερα που δε μπαίνεις.

Κυριαρχεί η επιθετικότητα, η αλαζονεία και η ειρωνεία.

Πάρε παράδειγμα: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=12374

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Αποφασισα λοιπον να αγοράσω το htc diamond απο site του εξωτερικού στην τιμή των 384 ευρώ (μαζι με τα μεταφορικα) και αρχοζω και ανακαλύπτω το forum που έχει η htc..Βλεπω διαβαζω..εχω απορίες..πρέπει να τις γράψω..προσπαθω..τίποτα..λεω δεν ειναι τπτ..δεν θα εχει ενεργοποιηθει ακομα ο λογαριασμός μου..περναει 1,2,3 ημέρες..πάλι τα ίδια..στελνω e-mail για ποιο λόγο δεν μπορω να δω φωτογραφίες ποσταρισμένες και να γράψω,να ρωτήσω να απαντήσω και η απάντηση είναι οτι εφόσον δεν έχω πάρει τη συσκευή από την Ελλάδα δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο !!! :w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

Οταν κανεις login σου ζητάει τον imei όπου και αναγνωρίζουν αν ειναι απο αυτούς αγορασμένη ή όχι...

για πειτε μου λοιπον..τι να κανω...να φωνάξω ή να φωνάξω...

 

Θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτη αυτή τη στάση...

=====================================

Εμένα μου έδωσε ένας φίλος του γιού μου ένα HTC MDA VARIO ....

Γιάννη του φόρτωσα του κόσμου τα προγράμματα .Εχει wm5 και σκέπτομαι να το αναβαθμίσω σε wm6 .

Γιάννη ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΦΟΡΤΩΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ . ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.... ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ....

 

Προσπάθησα να του φορτώσω "εικονικό πληκτρολόγιο" όπως έχω σε ένα dell pda αλλά τότε κολάει και κάνω hard reset....

 

Κάθε βοήθεια δεκτή

 

 

dpetro

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γιαννη,απο οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι ας το πουμε μια παροχη της ace σε αυτους που αγορασαν συσκευες απο την δικια τους εισαγωγη,ειναι στην πολιτικη τους αν θα το κανουνε ελευθερο για ολους η οχι,προφανως η μαμα htc δεν υποχρεωνει τους αντιπροσωπους τους να εχουν φορουμ,δηλαδη η ace επελεξε να εχει ενα κλειστο φορουμ,η ταδε στην ιταλια πχ μπορει να μην εχει καθολου,καποια αλλη πχ στην γερμανια μπορει να εχει και να ειναι ανοιχτο προς ολους,σε αυτο το θεμα(ασχετα αν συμφωνω η διαφωνω)δεν μπορει να κανει κανεις κουμαντο στο μαγαζι του αλλου,οπως φυσικα δεν μπορει κανεις να υποχρεωσει κανεναν απο που θα κανει την αγορα του και που θα δωσει τα ωραια λεφτακια του,ο καθενας μας αγοραζει απο οπου θελει και καλα κανει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπάθησα να του φορτώσω "εικονικό πληκτρολόγιο" όπως έχω σε ένα dell pda αλλά τότε κολάει και κάνω hard reset....

 

Κάθε βοήθεια δεκτή

 

Αυτό το δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη,απο οτι σου ειπαν τα παιδια ειναι ας το πουμε μια παροχη της ace σε αυτους που αγορασαν συσκευες απο την δικια τους εισαγωγη,ειναι στην πολιτικη τους αν θα το κανουνε ελευθερο για ολους η οχι,προφανως η μαμα htc δεν υποχρεωνει τους αντιπροσωπους τους να εχουν φορουμ,δηλαδη η ace επελεξε να εχει ενα κλειστο φορουμ,η ταδε στην ιταλια πχ μπορει να μην εχει καθολου,καποια αλλη πχ στην γερμανια μπορει να εχει και να ειναι ανοιχτο προς ολους,σε αυτο το θεμα(ασχετα αν συμφωνω η διαφωνω)δεν μπορει να κανει κανεις κουμαντο στο μαγαζι του αλλου,οπως φυσικα δεν μπορει κανεις να υποχρεωσει κανεναν απο που θα κανει την αγορα του και που θα δωσει τα ωραια λεφτακια του,ο καθενας μας αγοραζει απο οπου θελει και καλα κανει

===========================================

ΕΡΩΤΗΣΗ

 

Κύριε

Το δικό σου HTC τι μοντέλο είναι ; Το δικό μου είναι MDA VARIO ,WM5 .

Στό δικό σου μπορείς να στέλνεις μυνήματα στα Ελληνικά ; Με το δικό μου όχι αλλά είναι αγορασμένο στην Αγγλία. Τώρα στο δικό σου , που φαντάζομαι θα μπορεί να στέλνει στα Ελληνικά ΜΠΟΡΕΙ ,ΑΝ ΕΧΕΙ WM ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΣΤΟ WORD-EXCEL ΕΛΛΗΝΙΚΑ ;

 

κάποια λύση για το δικό μου ;

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την λύση που προτείνω ακριβώς από πάνω την είδες;

 

Επίσης, το δικό σου δεν είναι HTC αλλά MDA. Μπορεί να είναι ίδια, αλλά είναι branded από άλλη εταιρία και κατά συνέπεια η μία δεν υποστηρίζει τις συσκευές της άλλης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες;

 

-----------------------------------------

Λοιπόν είσαι Θυσαυρός!

Το κατέβασα αλλά σε 2-3 μέρες θα το δοκιμάσω τώρα δεν έχω χρόνο.

Αναλυτικά

Στο dell axim 51v [ισως το καλύτερο ,μέχρις τώρα , pda],wm5 εγκατέστησα ένα εικονικό πληκτρολόγιο [ paragon ??] και δουλεύει μια χαρά .

Προσπάθησα να το εγκαταστήσω στο mda και εγκαταστάθηκε αλλά μετά το ,απαραίτητο soft reset , το μηχάνημα κόλησε. Τόκανα 2-3 φορές και τα παράτησα.

Γιατί ; Δεν έχει λογική....

Με την ευκαιρία να σε ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο εικονικό πληκτρολόγιο για WM6 ,6.5 ,6.1 και αν ναί που θα το βρώ;

Αν και μεγάλος τώρα τελευταία ασχολούμαι πολύ με PDA ....

Ξέρεις τι θαυμάσια calculators έχω φορτώσει ; Και να σου πω πως το πρώτο calculator [απλό με sin ,cos ,hysin ,κ.λ.π.] το είχα αγοράσει πάνω απο 3000 ευρώ το τέλος της δεκαετίας του 70! Και σήμερα έχουν 2-3 ευρώ!

 

Σε ευχαριστώ και περιμένω νέα σου

 

Διονύσης

 

Υ/Γ .Το δικό μου αναφέρεται σαν HTC στο http://www.pdadb.net . Τα συνήθη HTC δεν είναι και pda?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την ευκαιρία να σε ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο εικονικό πληκτρολόγιο για WM6 ,6.5 ,6.1 και αν ναί που θα το βρώ;

 

Αυτό που σου έδωσα παραπάνω παίζει παντού.

 

Υ/Γ .Το δικό μου αναφέρεται σαν HTC στο http://www.pdadb.net.

 

Οι συσκευές είναι οι ίδιες αλλά από τη στιγμή που φέρουν άλλο brand, υποστηρίζονται και από διαφορετικές εταιρίες.

 

EDIT: Άλλαξα τον τίτλο σε κάτι πιο political correct, ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις παραεισαγωγές από Ευρώπη? Τις Καλύπτει η ACE Hellas ή όχι?

-----------------

ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.

Βέβαια μπορεί η Εταιρία να ισχυρισθεί κάτι απλό και λογικό ή λογικοφανές:

Η Ελλάδα είναι μικρή χώρα και τα HTC λίγα .Ομως επενδύσαμε στο να φτιάξουμε την Ελληνική ΡΟΜ ....άρα πως θα στη δώσουμε τζάμπα ;

Μήπως την Ελληνοποίηση της ΡΟΜ την παρέχει η μητρική HTC ? Αν είναι έτσι τότε είναι απλές "ρουφήκτρες"....

 

Καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

-----------------

ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.

Βέβαια μπορεί η Εταιρία να ισχυρισθεί κάτι απλό και λογικό ή λογικοφανές:

Η Ελλάδα είναι μικρή χώρα και τα HTC λίγα .Ομως επενδύσαμε στο να φτιάξουμε την Ελληνική ΡΟΜ ....άρα πως θα στη δώσουμε τζάμπα ;

Μήπως την Ελληνοποίηση της ΡΟΜ την παρέχει η μητρική HTC ? Αν είναι έτσι τότε είναι απλές "ρουφήκτρες"....

 

Καλή σας μέρα

 

συγνώμη αλλά τα παιδειά που κάνουν ΡΟΜ για την πάρτη τους

όπως την OMEGA τι είναι??? *******??? και να την κάνανε την ρομ δεν παίζει ρόλο.

προσελκύουν πελάτες με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά τα παιδειά που κάνουν ΡΟΜ για την πάρτη τους

όπως την OMEGA τι είναι??? *******??? και να την κάνανε την ρομ δεν παίζει ρόλο.

προσελκύουν πελάτες με αυτό τον τρόπο.

===================

 

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΗΟ

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις παραεισαγωγές από Ευρώπη? Τις Καλύπτει η ACE Hellas ή όχι?

 

Ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει οτι καλυπτει μονο αν ειναι ξενη και η αποδειξη αγορας και απο το κρατος που προοριζεται η συσκευη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις παραεισαγωγές από Ευρώπη? Τις Καλύπτει η ACE Hellas ή όχι?

 

Συσκευές από Ευρώπη δεν θεωρούνται παραεισαγωγή και η εταιρία σε καλύπτει κανονικά εδώ σε θέματα εγγύησης και υποστήριξης.

 

Παραεισαγωγή είναι η εισαγωγή συσκευών στην ευρωπαϊκή ένωση που προορίζονται για αγορές έξω από αυτή όπως η ασιατική για παράδειγμα. Αυτές τις συσκευές δεν τις καλύπτει η πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές από Ευρώπη δεν θεωρούνται παραεισαγωγή και η εταιρία σε καλύπτει κανονικά εδώ σε θέματα εγγύησης και υποστήριξης.

 

Παραεισαγωγή είναι η εισαγωγή συσκευών στην ευρωπαϊκή ένωση που προορίζονται για αγορές έξω από αυτή όπως η ασιατική για παράδειγμα. Αυτές τις συσκευές δεν τις καλύπτει η πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

και πως καταλαβαίνουμε για που προορίζεται η συσκευή??? αυτά τα online μαγαζιά που πουλάνε το HD2 πχ 495€ με ελλήνική ρομ τι είναι?? να μην αναφέρω μαγαζιά καλύτερα για λόγους διαφήμισης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC, Ελληνική αντιπροσωπεία & Εγγύηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...